FANDOM


Dotrzymaliście słowa... Nie wsiadajcie na ten statek, albo wszyscy zginiecie...
Rex Tyler, „Legendarni

Rex Tyler (zm. w 1942 roku) – bohater i lider Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości.

Osobowość Edytuj

Rex jest miłym, spokojnym i wyrozumiałym człowiekiem, który poświęca swoje życie w obronie Ameryki w szeregach Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości. Jego zdolności przywódcze pozwoliły mu wyrobić sobie szacunek wśród członków zespołu, dzięki czemu ich współpraca jest niezwykle dokładna i przemyślana. Rex jest typem człowieka, który nie odpuszcza i woli wybrać większe dobro, nawet wtedy, kiedy miałby utracić swojego człowieka. Był gotowy poświęcić Amayę i Raya, aby zniszczyć jeden z nazistowskich bunkrów.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

JSA and Legends fight with nasists (1)

Moment przed walką

  • Ekspert w walce wręcz – Rex jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać dłuższą walkę z kilkoma przeciwnikami.
  • Ekspert w walce bronią – Rex potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
  • Kondycja fizyczna – Rex jako bohater regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
  • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobył podczas wykonywania misji, Rex stał się genialnym taktykiem, co pozwala mu sprawnie zarządzać Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W pewnym momencie swojego życia, Rex został bohaterem znanym jako Hourman i dołączył do Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości[1].

Współpraca z legendami Edytuj

Amaya talk with dead Rex Tyler

Śmierć w rękach przyjaciółki

Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości przyprowadziło do swojej siedziby pojmany zespół, który uznawał się za podróżników w czasie. Jednocześnie zdradzili, że znają Rexa, mimo iż ten ich nie znał. Kiedy jednak organizacja dostała telefon od prezydenta Roosevelta, który poinformował, że Baron Krieger został zauważony w Paryżu, Tyler pozwolił drużynie opuścić ten czas, nie chcąc słuchać więcej wyjaśnień i nie uznając podróżników za zagrożenie. Jakiś czas później, kiedy to Amaya Jiwe działała w ustalonej lokalizacji pod przykrywką, legendy wróciły, uznając, że nastąpiła pewna zmiana w czasie, która sprawiła, że członkowie ASS zginą w przeciągu kolejnych godzin, jeśli ci im nie pomogą. W związku z tym, wspólnymi siłami odkryli plan Barona Kriegera i wrócili na statek, gdzie spotkali się z resztą członków ASS. Kiedy legendy i Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości wspólnymi siłami odkryli cel nazistów, jakim był mistyczny artefakt – Amulet Askaranu, postanowili go odbić. Mimo skutecznego wykradnięcia przedmiotu Atom i Vixen zostali ogłuszeni przez Super-Kriegera, a następnie zabrani do nazistowskiej bazy. Tyler zamierza poświęcić obu bohaterów dla lepszego dobra, jednak ta decyzja spotkała się ze sprzeciwem Sary Lance, która mówiła w imieniu całego swojego zespołu. Podczas próby skutecznego odbicia przyjaciół, Nate Heywood poważnie ucierpiał, jednak przeżył dzięki serum, które Palmer miał stworzyć dla nazistów. Po pożegnaniu obie drużyny udały się w swoją stronę, a sam Rex odkładał w bezpieczne miejsce zdobyty amulet. Nagle zaatakował go podróżnik, który opowiedział mu, że mężczyzna odkrył już jego plan. Tyler spostrzegł, że legendy opowiedziały mu, że zniknął podczas ich ostrzegania, jednak przestępca zdradził, że tak naprawdę nie zniknął, tylko został wymazany z linii czasu jednym gestem ręki, którym przestępca zamordował bohatera[1].

Rex wylądował Waveriderem w Central City w maju 2016 roku. Kiedy wyszedł z pojazdu, spotkał drużynę Ripa Huntera, którą zapytał o datę, chcąc się upewnić, że znalazł się we właściwym miejscu i czasie. Ostrzegł zespół, aby nie wchodzili do swojego statku, gdyż w przeciwnym razie zginą. Zaraz po tym mężczyzna przedstawił się i dodał, że jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości. Kiedy wspomniał, że bohaterowie nie mogą się pojawić w 1942, jego ciało zaczęło zanikać z powodu wymazania Rexa z czasu przez Reverse-Flasha[2].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Legendarni
  2. Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Rex Tyler znany był jako Hourman. Bohater posiadał szereg nadludzkich zdolności takich jak zwiększona wytrzymałość, siła, refleks, szybsza regeneracja, jednak wszystkie te moce posiada tylko przez godzinę po zażyciu narkotyku Miraclo, który to sam stworzył, pracując jako farmaceuta dla wielkiej korporacji.

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości” wyemitowany 20 października 2016 roku.
  2. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Legendarni” wyemitowany 19 maja 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.