Arrowwersum
Advertisement

Rene Ramirez – mściciel zmotywowany przez walkę Damiena Darhka i Zielonej Strzały, nazywany Wild Dogiem. Po spotkaniu z łucznikiem dołączył do jego drużyny rekrutów i wspólnie przyczynili się do zmniejszenia wskaźnika przestępczości w Star City.

Podczas ostatecznej walki z Prometeuszem, ładunki C4 porozmieszczane po całej wyspie zostały aktywowane przed tym, jak wszyscy zdążyli ją opuścić. Rene udało się przeżyć i wciąż działał w drużynie jako obrońca Star City.

Osobowość[]

Mając rodzinę, Rene próbował wiązać koniec z końcem, aby zapewnić jej jakąś przyszłość. Nie mógł się jednak pogodzić z faktem, że jego żona jest narkomanką i wciąż bierze, mimo wielu obietnic i doprowadzania najbliższych do finansowego upadku. Mimo tych problemów mężczyzna odnajdywał czas dla córki, Zoe, którą niezwykle kochał. Oboje posiadali takie same zainteresowania i dobrze się dogadywali, co przełożyło się na osobowość Ramireza, zwłaszcza po tym, jak dziewczyna została mu odebrana po niefortunnym zabójstwie matki. Przez kolejne lata Rene bał się walczyć o Zoe, uważając, że może ją skrzywdzić. Dopiero za namowami Curtisa oraz staraniami Quentina, bohater postanowił coś zdziałać.

Rene początkowo postrzegał sprawiedliwość w swój, trochę nienormalny sposób. Poznając Olivera i dołączając do jego drużyny zrozumiał, że jest niedoświadczonym wojownikiem i popełnia wiele błędów. Mimo to nie słuchał się łucznika, uważając, iż nie przyjmuje od nikogo poleceń. Po pewnym czasie wytłumaczył, że nie potrafił zaufać swojemu przywódcy, jeśli ten mu nie ufa, co wpływało na jego relacje z Queenem. Działając samodzielnie, uważał, że lepiej jest mordować przestępców, niż pozwalać policji ich aresztować, tłumacząc się, że świat będzie bez takich ludzi lepszy. Rene jest również niezwykle porywczy i posiada gigantyczny upór, co pokazał, zabierając Evelyn na misję szpiegującą Sampsona, mimo zakazów Olivera.

Rene nienawidził meta-ludzi i innych osób posiadających nadludzkie zdolności, wierząc, iż mimo tego, że niektórzy starają się pomóc światu, tylko pogarszają sytuację. Sytuacja się jednak zmieniła, kiedy uratował go Flash i Supergirl, dostrzegając w niektórych osobnikach wyjątki. Ramirez początkowo nie potrafił dogadywać się z Quentinem, lecz wspólne problemy przybliżyły ich do siebie. Mężczyzna często mówi do byłego policjanta „hoss”, mimo że wie, iż ten tego nie lubi.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności strzeleckie Wild Doga

 • Ekspert w walce wręcz – Rene jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz.
 • Ekspert w walce bronią – Rene potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – Rene regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Odkrycie życiowego celu

Rene urodził się Starling City i wychowywał się w niebezpiecznej dzielnicy w Glades[1]. Jako dziecko został złapany przez policjanta na demolowaniu budynku. Mężczyzna nie zabrał małolata, mówiąc mu, że mógłby być kimś więcej niż zwykłym bandytą, stawiając go na lepszej ścieżce życia. Po osiągnięciu dojrzałości Ramirez przystąpił do wojska i został oficerem marynarki. Pewnego dnia był jednym z członków grupy przewożącej więźnia z cennymi informacjami, który nie był skory do współpracy, co skłoniło Rene do wzięcia spraw w swoje ręce. Za znęcanie się nad więźniem chłopak został zwolniony dyscyplinarnie ze służby[2].

Po powrocie do Starling City, Rene ożenił się z Laurą i po pewnym czasie owocnego związku urodziła im się córka Zoe. Po kilku latach spokojnego życia Ramirez zaczął podejrzewać żonę o powrót do nałogu, co skutkowało częstymi kłótniami. Tej samej nocy zabrał swoją córkę na mecz, a kiedy wrócili, w ich domu grasował diler, który zamierzał zamordować Laurę za to, że nie spłaciła swojego długu. Ramirez zaproponował przestępcy, że odda mu pieniądze, które trzyma w sejfie, gdzie w rzeczywistości znajdowała się broń. W wyniku nieuwagi diler się przestraszył, oddając niechcący strzał w kobietę, a sam Rene w ostatnim momencie zamordował wroga. Po tym incydencie Zoe została odebrana i zaadoptowała ją rodzina zastępcza. Ramirez załamany faktem niemożności odzyskania córki popadł w nałóg alkoholowy, aż do momentu ujrzenia w telewizji Zielonej Strzały mordującego Damiena Darha. Jednak jako nieliczni z nich, sam postanowił działać w obronie miast po pamiętnym wydarzeniu i przybrał maskę mściciela, który pozwalał mu wyładować swoją złość. Kilkukrotnie spotkał łucznika, który nie chciał jego pomocy i niejednokrotnie wspominał, żeby zaprzestał wychodzić na ulicę, lecz Ramirez nie słuchał bohatera[1].

Ścieżka mściciela[]

Konfrontacja z Zieloną Strzałą

Kiedy Anarky podłożył pod miastem bombę, chcąc wysadzić znaczną jego część, Zielona Strzała przybył na miejsce, a wraz z nim niezauważenie do budynku wdarł się Wild Dog. Nie wiedząc, że za pomocą specjalnej strzały Overwatch na odległość unieruchamiała bombę, mściciel zaczął przy niej grzebać. Gdy tylko łucznik pokonał wroga i zobaczył przebierańca przy bombie, gwałtownie go odrzucił. Wiedząc, że ten się nie podda, Zielona Strzała przebił mu kolano swoją strzałą, skutecznie go unieruchamiając[3].

Podczas kolejnej nocy, Wild Dog uganiał się za przestępcą z gangu Los Halcones, kiedy to potknął się podczas zeskakiwania z dachu i został uratowany przez Zieloną Strzałę. Po chwili łucznik podszedł do wiszącego kilka centymetrów od ziemi do góry nogami mściciela i po krótkiej rozmowie puścił go, zostawiając niezauważenie kartkę z adresem i czasem spotkania. Następnego dnia, Rene przybył w wyznaczone miejsce, spotykając tam dwóch innych rekrutów – Evelyn Sharp i Curtisa Holta. Gdy tylko pojawił się Zielona Strzała, rozpoczął się intensywny trening polegający na ominięciu łucznika i zadzwonieniu w dzwon znajdujący się za nim. Ramirez podobnie jak pozostali nie podołał wyzwaniu, nie znając celu zadania. Jakiś czas później, trójka rekrutów udała się na otwarcie charytatywnego szpitala fundowanego przez AmerTek Industries, w obawie, że CEO firmy – Janet Carroll zostanie zaatakowana, podobnie jak zginął Evan Warner. Mimo starań Ragman zaatakował, lecz łucznik nie zezwolił wtrącać się w pojedynek, jednak Ramirez nie posłuchał i starał się zatrzymać wroga, przypadkowo urywając z jego kostiumu kawałek materiału. Po całym wydarzeniu rekruci ponownie udali się do miejsca, w którym trenowali. Tam spotkali się z mścicielem, który wyraził swoje rozczarowanie wybrańcami. Dopiero następnego dnia, trójka zdecydowała się ostatni raz spotkać z łucznikiem, który postanowił zdradzić im swoją tożsamość i w dodatku przeprosił za swoje zachowanie, oficjalnie mianując trójkę członkami drużyny Zielonej Strzały. Rene upomniał się także o możliwość zmiany pseudonimu, jednakże Oliver się nie zgodził[4].

Pozbycie się Dereka Sampsona

Rene wraz z resztą drużyny oglądali z Felicity, jak Zielona Strzała zmusza przestępcę do wydania człowieka, od którego ma narkotyk nazywany Stardustem. Ramirez wiedząc, gdzie diler się chowa, zabrał ze sobą Evelyn udał się do kryjówki przestępcy, gdzie po krótkiej walce, Derek Sampson wpadł do mieszaniny Stardusta i jakiejś substancji. Kiedy łucznik dowiedział się, że Rene i Evelyn bez pozwolenia ruszyli załatwić Dereka Sampsona, wściekł się na całą drużynę, nie zezwalając im później działać i pomóc podczas poszukiwań przestępcy, który po wpadnięciu w mieszaninę przestał czuć ból, przez co w rzeczywistości nie zmarł. Dopiero później Oliver zrozumiał, że to on ponosi odpowiedzialność za swoją drużynę i nie powinien obwiniać Rene za całe zamieszanie. Wiedząc też, że sam nie podoła Derekowi i jego ludziom, postanowił po raz pierwszy wyruszyć z nową drużyną w teren. Na miejscu skutecznie pokonali przestępców i zniszczyli zapasy narkotyku, razem z mieszaniną, w którą wcześniej wpadł Derek. Po tym wszystkim Oliver postanowił wpuścić nową drużynę do bunkra, co wywołało niemałe zaskoczenie. Kiedy Rene był oprowadzany przez Curtisa, podeszła do niego Evelyn[5].

Rene wraz z drużyną pod dowództwem Zielonej Strzały próbował uchwycić Sergio Espinose, jednakże Wild Dog nie posłuchał rozkazu łucznika i mściciel musiał interweniować, ogłuszając wroga. Oliver postanowił dać zespołowi wolne z nieznanego powodu na kilka dni. Jak się później okazało, mężczyzna chciał odbić przyjaciela z wojskowego więzienia, więc za sprawą Felicity zatrzymali go na drodze. Mieli nadzieję, że gdy ten zobaczy ich zgranych, zrezygnuje z niemożliwego planu, jednakże tak się nie stało. Queen pobił swoją drużynę, a następnie odjechał. Ta przez długi czas nie mogła się po sobie pozbierać i bała się działać bez swojego lidera, lecz gdy Tobias Church postanowił odbić Sergio, zespół ponownie połączył siły i próbował powstrzymać przestępcę. Niestety podczas walki Curtis ucierpiał, a Wild Dog chcąc pomóc przyjacielowi uciec, postanowił zatrzymać przez pewien czas wroga. Mimo odważnej walki Ramirez padł, a gdy się obudził był torturowany przez ludzi Churcha[6].

Torturowanie przez Charona

Rene będąc torturowany przez wiele godzin, został zmuszony do wyjawienia Charonowi, kto kryje się pod kapturem Zielonej Strzały. Następnie mężczyzna został przewieziony do lasu, gdzie Church nakazał mu wykopać sobie grób i jednocześnie opowiedział mścicielowi swój plan, a także to, dlaczego wybrał właśnie Star City. Nagle pojawił się łucznik, który sprowokował gangstera do ucieczki i uratował Ramireza przed śmiercią. Następnego dnia Rene spotkał się z Digglem, który chciał wyciągnąć od chłopaka informacje, o których ten mógł zapomnieć przez wycieńczenie i zmęczenie. Ten jednak nie dawał za wygraną i próbował uświadomić żołnierza, że nic nie pamięta, aczkolwiek po szczerej rozmowie zgodził się na metody mężczyzny i przypomniał sobie adres, w którym mieli spotkać się „zaufani” ludzie Tobiasa. Zespół postanowili stworzyć plan z Human Targetem, ażeby pozwolić ruszyć Tobiasowi do przodu i go w końcu uchwycić. Kiedy ten uwierzył w historię ze śmiercią Queena, nie obawiał się też Zielonej Strzały i umówił spotkanie z innymi gangsterami. Okazję tą wykorzystał zespół, który złapał wielu przestępców i głowy najgroźniejszych organizacji przestępczych ze Star City[7].

Rene wraz z rekrutami zostali wezwani przez Overwatch, aby pomóc Zielonej Strzale i Spartanowi w pozbyciu się ludzi z targu, którzy wywołali panikę, strzelając na oślep w niebo. Po powrocie do kryjówki dowiedzieli się, że pozostali byli z nimi nieszczerzy i nie mówili o zagrożeniu, jakie sieje Prometeusz. Jak się okazało, mężczyzna zabijał ludzi z listy, o której mściciel postanowił powiedzieć rekrutom. To wywołało oburzenie, gdyż nie zdawali sobie oni sprawy, że Kapturem i Strzałą również był Queen. Rekruci spotkali się później w warsztacie Regana, gdzie rozmawiali między sobą o kłamstwach drużyny i wyraźnie byli niezadowoleni z tego, że ich mentor był seryjnym mordercą. Mimo wszystko postanowili przybyć na wezwanie i pomóc pilnować celów, które mogły być potencjalnymi ofiarami Prometeusza. Cel Rene był jednak bezpieczny, natomiast cel Artemis został zaatakowany przez mściciela. Ten widząc, że musi zmierzyć się też z Zieloną Strzałą, uciekł. Jakiś czas później rekruci stawili się na oficjalnym koncercie charytatywnym, na który zostali zaproszeni przez samego burmistrza[8].

Spotkanie z Vigilante

Rene podobnie jak reszta drużyny trenował w kryjówce, kiedy to Felicity dostała zgłoszenie o dostarczeniu ciał dwóch przestępców – Nathana Sierra i Pablo Esteveza – pod komisariat, zaznaczając tym samym, że w mieście pojawił się nowy mściciel, który zabija przestępców. Jakiś czas później drużyna została wezwana do banku, który stał się celem Spooky Crew. Kiedy tam dotarli, spotkali tylko wykrwawiającego się na podłodze Jenkinsa, który zmarł w rękach Spartana. Po naradzie w kryjówce zespół postanowił zbadać znalezione łuski i w tym celu odwiedzili właściciela pewnego sklepu z broniami, dzięki czemu mogli przewidzieć kolejne miejsce ataku Spooky Crew. W złapaniu ich przeszkodził im nowy mściciel – Vigilante, który zamierzał zabić przestępców. Widząc w wojowniku zagrożenie, bohaterowie postanowili udawać przestępców i przyciągnąć uwagę mężczyzny, jednak ten zrozumiał ich plan i ogłuszył Artemis siedzącą w samochodzie przed budynkiem, po czym pobił Curtisa i zabrał go ze sobą. W banku zażądał spotkania z Zieloną Strzałą, grożąc Holtowi zabiciem go. Gdy Vigilante zamierzał oddać śmiertelny strzał, łucznik go powstrzymał i schwytał, lecz ten dzięki kontrolowanemu wybuchowi uciekł[9].

Rene trenował w kryjówce, kiedy Felicity przyprowadziła Cisco, który to miał pomóc drużynie odnaleźć porwanych przez Dominiatorów członków zespołu. Do tego było potrzebne urządzenie z Van Horn Industries, które skradła Cyberwoman. Wild Dog był przeciwny przyjęciu pomocy od Supergirl i Flasha, gdyż widział zagrożenie w supermocach, kiedy to doszło do konfrontacji z Cyberwoman. Kiedy Rene znalazł się w opałach, Supergirl i Flash uratowali go i ogłuszyli kobietę. Wtedy mężczyzna zrozumiał, że popełnił błąd i nie każda osoba posiadająca nadludzkie zdolności jest zła, zaznaczając tym samym, że cieszy się, iż są tacy ludzie jak oni. Dzięki zdobytemu urządzeniu odkryli, że dane wroga są zakodowane w języku podobnym do hebrajskiego i za pomocą tego ustalili lokalizacje przyjaciół, którzy znajdowali się w przestrzeni kosmicznej[10].

Nieoczekiwana zdrada[]

Święta spędzone z Johnem

Rene z Rorym przygotowywali świąteczną kolację w kryjówce Diggle'a, aby ten mógł spędzić je bezpiecznie z rodziną. Po chwili odwiedziła ich Evelyn, która przyniosła prezenty w postaci świątecznych skarpet z nadrukowanymi pseudonimami mścicieli. Kiedy Prometeusz zabójca zaatakował Curtisa, wysyłając go do szpitala, zespół udał się tropem narkotyku wstrzykniętemu Holtowi i postanowili zaatakować wroga w Claybourne Pharmaceuticals. Tam jednak Artemis ukazała zespołowi, że tak naprawdę od pewnego momentu nie gra z nim czysto i współpracuje z Prometeuszem. Przyznała, że miasto musi zostać oczyszczone z zarazy, jaką jest Queen. Za pomocą gazo-pylnej strzały wystrzelonej w ziemię sprawiła, że udało się jej i Prometeuszowi uciec z budynku. To zaskoczyło drużynę, która przez kolejne godziny bezskutecznie próbowała dowiedzieć się, kim jest niebezpieczny zabójca, tracąc przy tym sojusznika – detektywa Malone[11].

Rene wraz z resztą drużyny świętował powrót Laurel, jednak zauważył, że Curtis nie do końca był szczęśliwy. W jego życiu wszystko zaczynało się psuć i nie wiedział, jak sobie z tym poradzić. Niedługo później okazało się, że to nie była Laurel, ale jej sobowtór z Ziemi-2. Wspólnie przyszykowali pułapkę na Czarną Syrenę, kiedy ta chciała się spotkać z Zieloną Strzałą i zaatakowali ja z rozkazu Felicity, skutecznie ją łapiąc. Po całej akcji, kiedy Curtis wracał do domu, zatrzymał go Rene, który próbował zrozumieć brak energii Holta. Właśnie wtedy mężczyzna dał upust swoich emocji i wyznał, że Paul go porzucił, a on sam dostaje co chwile łomot i nie czuje się dobrze w tym, co robi. Ramirez polecił przyjacielowi, aby próbował robić to, co potrafi i w tym się sprawdzał. Później drużyna ponownie stawiła się w kryjówce, gdzie okazało się, że Felicity pozwoliła uciec Czarnej Syrenie, aby ta doprowadziła ich do Prometeusza. Curtis postanowił iść za radą Rene i zamiast trenować do walki, przygotował urządzenie „dezaktywujące” moce przestępczyni, dzięki któremu drużynie ponownie udało się złapać kobietę. Holt podziękował później Rene za rade i zdradził, że teraz wszystko będzie wyglądało inaczej[12].

Spotkanie Tiny Boland

Zespół próbował odnaleźć godną następczyni imienia Laurel, kiedy to Curtis ukazał film z monitoringu przedstawiający niezidentyfikowaną kobietę walczącą z ulicznymi przestępcami w Hub City. Queen uznał, że warto ją sprawdzić i kiedy znaleźli jej dokładną lokalizację, próbowali ją rekrutować jednak nadaremno – dziewczyna odmówiła. Oliver jednak nie chciał się poddać i zespół spędził kolejne godziny, poszukując informacji o motywach Tiny i jej przeszłości w policji. Udało się im ustalić, że kobieta straciła swojego partnera w wyniku postrzału oddanego przez Seana Sonusa, kiedy to nastąpił wybuch akceleratora cząsteczek, zmieniając Boland w meta-człowieka. Ponowna próba rekrutowania kobiety nastąpiła, kiedy Tina torturowała Declana Lina, ostatecznie go zabijając. Oliver jednak nie chciał w dalszym ciągu się poddać, gdyż widział potencjał w Boland, więc postanowił spróbować kolejny raz. Wtedy też przerwał jej konfrontacje z Sonusem, który jak się okazało, też posiadał nadprzyrodzone zdolności, dzięki którym ogłuszył kobietę. Tina jednak w dalszym ciągu nie chciała współpracować z mścicielami, do momentu, kiedy Queen przedstawił jej się osobiście – bez maski. Wspólnie postanowili uchwycić Sonusa, jednak w kulminacyjnym momencie Boland zabiła mężczyznę, uznając, że właśnie tego chciałby Vin. Drużyna postanowiła puścić mimo wszystko kobietę wolno i powrócić do Star City, gdzie niedługo po tym Tina zdecydowała się dołączyć do drużyny, zdradzając, że tak naprawdę ma na imię Dinah Drake, a Boland było jej przykrywką[13].

Kiedy drużyna udała się do Rosji schwytać generała Walkera, Rene zgodził się pilnować Quentina i przygotować go do wywiadu z Susan Williams. Wiedział bowiem, że mężczyzna dopiero wyszedł z odwyku i może sobie nie poradzić z dociekliwością kobiety, więc zaczął zadawać pytania. Te jednak były na tyle mocne, że Lance wyprosił chłopaka, rezygnując z jego pomocy. Po długim namyśle zrozumiał swój błąd i przeprosił Rene, który przyznał, że zależy mu, aby pomóc. Po przygotowaniach i samym wywiadzie Quentin udał się do bunkra, aby spotkać się z chłopakiem. Podziękował mu raz jeszcze za przygotowanie i przeprosił za swoje zachowanie, kiedy to Ramirez zdradził, jak w młodości policjant przyłapał go na wandalizmie, ale puścił go, uważając, że jego życie może się zmienić na lepsze – może kimś być. Te słowa według Rene dały mu motywacje i od młodości chciał robić coś dla świata[2].

Normalność według mściciela[]

Odnalezienie planów Edlunda

Rene był przedstawiany Adrianowi w ratuszu przez Olivera i Quentina jako nowy sekretarz zastępcy burmistrza, kiedy Thea wróciła. Po krótkiej rozmowie w budynku rozległa się strzelanina rozpoczęta przez sprawcę, który zdołał uciec Ramirezowi. Współpracując z drużyną, mężczyzna próbował dowiedzieć się, kim był napastnik, próbując jednocześnie przekonać Queena do prawa o posiadanie broni w celu samoobrony. Kiedy sprawca został znaleziony i aresztowany, Rene przestał użalać się nad swoją przeszłością i dostał propozycję od Curtisa, aby mężczyzna spróbował odzyskać swoją córkę. Po tych wydarzeniach Ramirez uczestniczył w wiecu przed ratuszem, który miał na celu upamiętnić zmarłych w wyniku strzelaniny w budynku. Właśnie wtedy burmistrz ogłosił, że do życia weszło prawo pozwalające mieszkańcom Star City na używanie broni w celach samoobrony[1].

Kiedy z więziennego busa uciekły China White, Kupidyn i Liza Warner, celem drużyny było odnalezienie i uchwycenie kobiet. Mister Terrific wraz z Wild Dogiem przycisnęli jednego z członków Chińskiej Triady, dowiadując się tym samym o celu kobiet. Chciały one odnaleźć depozyt Tobiasa Churcha, który ukrył potężną liczbę gotówki na czarną godzinę. To przybliżyło znacznie mścicieli do uchwycenia kobiet, jednak na ich drodze stanął oddział ACU, który chciał zamknąć Zieloną Strzałę za zabójstwo detektywa Malone'a. Gdy w końcu udało się przekonać kapitana Pike'a do niewinności mściciela, bohaterowie odnaleźli depozyt Churcha i zjawili się tam równo z przestępcami. Na miejscu rozpoczęła się walka, którą mściciele mogli przegrać, gdyby nie interwencja ACU, która to złapała uciekinierki i wybaczyli łucznikowi na prośbę burmistrza Queena[14].

Rozmowa o technologii

Curtis zgodnie z radami Rene zaczął zajmować się tym, co robi najlepiej i stworzył T-Sphere, które potrzebowały jeszcze wiele dopracowania. Wtedy też okazało się, że Queen został oskarżony o ukrywanie prawdy na temat śmierci detektywa Malone. Po kilku godzinach od ataku Vigilante na Olivera i dostarczeniu kawałku jego maski przez Dinah do bazy bohaterowie rozpoczęli pościg za mścicielem. Odnaleźli go naprzeciwko ratusza, gdzie burmistrz wygłaszał mowę i skutecznie udało im się zatrzymać wroga dzięki nowemu sposobowi walki z przestępcami Mister Terrifica[15].

Kiedy okazało się, że pod maską Prometeusza kryje się prokurator okręgowy – Adrian Chase, drużyna została postawiona do pionu i próbowała przechytrzyć wroga, który wciąż był o krok przed nimi. Żadne działanie nie mogło doprowadzić ich do pozytywnego rezultatu, a wręcz przeciwnie – ciągle błądzili za przestępcą. W końcu dzięki Felicity odnaleźli trop prowadzący do porwanej dziennikarki, Susan Williams. Podążając za nim, natrafili na opuszczony budynek, w którym znajdowały się bomby. Kiedy odnaleźli poszukiwaną kobietę, Zielona Strzała zaczął walczyć z Prometeuszem. W tym czasie Mister Terrific starał się wyciągnąć Rene i Dinah za pomocą T-Sphere z zagruzowanego pomieszczenia. Kiedy wrócili do łucznika pomóc mu w walce, nie było po nim i przestępcy śladu, a pozostał jedynie jego łuk[16].

Polowanie na Prometeusza[]

Wild Dog ratuje zakładników

Kiedy Rene dowiedział się o tym, że Oliver zakończył działalność drużyny i zamknął przed przyjaciółmi bunkier, nie mógł pogodzić się z tym faktem. John jednak nie zamierzał zostawić miasta bez obrony, zwłaszcza wtedy, kiedy Prometeusz był na wolności. Zgodnie z planem, zespół starał się chronić Star City, a kiedy dostał informacje o kradzieży leków z pewnej firmy, udał się na miejsce. Tam ku zdziwieniu spotkali Knyazeva, który zdradził, iż do miasta został zaproszony i pozwolono mu na to. Jak się okazało, Queen zaprosił mafię sołncewską do miasta, aby ci zabili Morrisona. Diggle nie zamierzał na to pozwolić i pokierował zespół na ratunek przestępcy, niwelując działania braterstwa. Kiedy Curtis i Felicity zajmowali się czymś dla Helixa, próbując zdobyć dowód na to, że Chase to Prometeusz, reszta zespołu namówiła Olivera do powrotu do starych wartości i skutecznie powstrzymała braterstwo przed dalszą kradzieżą leków. Po tym wszystkim Holt i Smoak przynieśli nagranie ukazujące, że Adrian jest zabójcą, który następnie miało być dostarczone przez Dinah na policję. Wtedy też w bunkrze Oliver przeprosił zespół za swoje zachowanie, ukazując przebudowaną bazę ze stojakami na kostiumy nowych członków, mówiąc, iż wspólnie pokonają wroga[17].

Zespół współpracował z A.R.G.U.S. oraz policją, chcąc znaleźć poszukiwanego Adriana Chase'a. Natrafili na jego trop w kafejce internetowej, lecz ten okazał się być najzwyklejszym odwróceniem uwagi. Jakby tego było mało, jeden z agentów A.R.G.U.S. został zamordowany w nieznanych okolicznościach i bohaterowie za namową Lyli postanowili pomóc agencji w odnalezieniu sprawcy. Tymczasem Rene wraz z Quentinem zmagali się z rodzinami poszkodowanych przez Prometeusza, przechodząc przypadkowo na temat córki Ramireza, którą przyjaciel Curtisa będący prawnikiem starał się pomóc mu odzyskać, lecz ten nie chciał. Po wielu namowach Lance'a wytłumaczył mu, dlaczego tak jest. Uważał, iż kiedyś skrzywdził Zoe, gdyż zostawił na gazie zupę, a sam zasnął pijany. Dziewczynka chciała wyłączyć gaz, ale poparzyła się, a jej krzyk obudził Rene. Mimo to Quentin nie zamierzał się poddać i przyprowadził Zoe z opiekunką do ratusza, gdzie ta zobaczyła się z ojcem. Pokazała, jak bardzo za nim tęskni i oczekiwała, iż ten zabierze ją do domu. Wtedy też Rene zrozumiał swój błąd i obiecał, że w najbliższym czasie zrobi wszystko, aby ją odzyskać z pomocą znajomego prawnika. Jakiś czas po tym Ramirez podziękował Lance'owi i zaprosił go do baru na szklankę coli[18].

Próba uratowania przyjaciół

Kiedy Felicity i Oliver przez długi czas nie dawali znaku życia, Curtis za prośbą drużyny udał się do bunkra, gdzie odkrył, że nie ma prądu. Tym samym domyślił się, iż przyjaciele zostali zamknięci właśnie tam. Zwołał zespół, któremu wytłumaczył, że Queenowi i Smoak powietrze skończy się za kilka godzin. Wspólnie starali się uratować przyjaciół poprzez szyb windy, lecz szybko okazało się, iż jest to niemożliwe, gdyż od dołu w ich stronę unosi się metan. W tym czasie Lyla dostarczyła z A.R.G.U.S. skopiowana wersję T-Sphere, co zdenerwowało zarówno twórcę, jak i Johna, który nie mógł zrozumieć poczynań swojej żony jako szefowej organizacji rządowej. Mimo to z pomocą urządzenia zespół dotarł do przyjaciół, których skutecznie udało się uratować. Za wydarzenie to został oskarżony Prometeusz, który chciał zatrzymać zespół, aby mieć okazję dostać się do syna Queena[19].

Zespół ponownie został postawiony do pionu, kiedy do biura Olivera została wysłana paczka z zabetonowanym szkieletem. Mściciele zrozumieli, że Prometeusz dalej z nimi pogrywa, a jakby tego było mało wszyscy przestępcy wsadzeni za kratki przez Adriana Chase'a zostali zwolnieni. Tym samym bohaterowie zmuszeni byli zająć się najgroźniejszymi z nich, skupiając się na Dereku Sampsonie. Po pewnym czasie zespół wpadł na trop Prometeusza, ale wpadł w pułapkę, przez co musiał odpuścić dilerowi. Dopiero później udało się zagonić obu przestępców w jedno miejsce i podczas gdy rekruci zajęli się Sampsonem, Zielona Strzała pokonał Prometeusza, przyczyniając się do jego aresztowania w A.R.G.U.S. Ciesząc się z faktu, że udało im się pokonać wroga, mściciele udali się świętować swoje zwycięstwo[20].

Konfrontacja z drużyną wroga

Po powrocie do domu Rene został porwany podobnie jak Dinah i przeniesiony do klasztoru na wyspie Lian Yu, gdzie drużyna Prometeusza przykuła ich łańcuchami. Po pewnym czasie dołączyli do nich John i Quentin, a niedługo po tym Oliver, który współpracując ze Slade'm przyniósł Drake urządzenie od Holta, pozwalające jej ponownie używać mocy. Tym sposobem wydostali się z łańcuchów, lecz krótko po tym byli zmuszeni stoczyć walkę z wieloma członkami drużyny Prometeusza. Po pozbyciu się większości z nich Oliver nakazał przyjaciołom udać się do samolotu i opuścić wyspę, kiedy on konfrontowałby się z samym Chase'm. Na miejscu okazało się, że pojazd jest uszkodzony, a ładunki C4 porozmieszczane są po całej wyspie. Nagle zostały aktywowane, niszcząc lokację, pozornie zabijając w wybuchu Rene[21].

Rene udało się przeżyć wybuch i przez kolejne miesiące działał wraz z drużyną w Star City, mierząc się między innymi z Alexem Faustem, którego ostatecznie udało się złapać. Ku ich zdziwieniu, Czarna Syrena współpracowała z mężczyzną, którego zadaniem było dać się pojmać. Tym samym zaatakowali komisariat, pozostawiając bohaterów w niepewności i z pytaniem, gdzie ponownie zaatakują. Mściciele namierzyli ciężarówkę przestępców, którą zaatakowali. W wyniku nieuwagi Spartana ucierpiał jednak Wild Dog, który trafił do szpitala z zapadniętymi płucami. Kiedy po kilku godzinach został wypisany ze szpitala, odwiedził go Oliver, wręczając mu dokumenty pozwalające raz jeszcze spróbować odzyskać prawa do opieki nad córką. Uważał bowiem, że to jego wina i przez niego Chase odebrał mu szansę na zostanie ojcem. Dzięki rekomendacji od burmistrza mógł odzyskać Zoe, co go niezwykle uszczęśliwiło[22].

Zmiany w drużynie[]

Przesłuchanie FBI

Kiedy anonimowy osobnik przekazał w ręce kanału 52 zdjęcie Olivera w stroju Zielonej Strzały, Curtis i Felicity przez długi czas próbowali za pomocą najróżniejszych algorytmów odkryć pochodzenie pliku, jak i również miejsce, w którym zostało ono zrobione. Rene tymczasem dochodził do siebie, pomagał burmistrzowi kryjąc go przed FBI i powiedział mu, że kłamstwa w stronę dzieci są ważne – zwłaszcza te małe. Jakby problemów było mało, w mieście pojawił się Anatoly Knyazev, który stanął na celowniku mścicieli. Po długich rozmyśleniach technikom udało się rozwiązać zagadkę, a także uratować zakładników z rąk wroga. Gdy było po wszystkim, wszelkie informacje przekazali telewizji, oczyszczając imię Olivera[23].

Niedługo po tym, jak miano Zielonej Strzały przejął John, zespół ścigał Alexa Fausta, który poprzednio zdołał im uciec. Skutecznie udało się go otoczyć i ogłuszyć, wsadzając za kratki. W bunkrze Diggle zdradził, że nie jest pewny, czy ich plan wypali, gdyż w końcu ktoś zauważy, że mściciel nie używa strzał. Po ataku tajemniczego zespołu na Kord Industries drużyna zaczęła szukać powiązań i odkryła zamiary niejakiej Onyx Adams i jej ludzi. Spodziewali się ataku na ciężarówkę Korda, więc postanowili go zabezpieczyć. Zespół został jednak łatwo pokonany, ładunek skradziony, a w wyniku niezdecydowania Diggle'a, ucierpiało kilka niewinnych ludzi. Mimo odmiennych zdań na temat lidera wszyscy mieli wciąż cel – zatrzymać przestępcę. Bohaterowie odkryli, że kolejnym celem ataku będzie Rob Reynolds, więc udali się do jego lokalizacji. Wspólnymi siłami udało im się pokonać przestępców, co później świętowali w bazie. Holt i Felicyty zdradzili, że pracowali za kuszą dla Johna, która strzelałaby strzałami i wręczyli mu Green Monstera[24].

Pościg za Czarną Syreną

Każdy z członków zespołu zajmował się własnymi sprawami, kiedy pojawił się problem w postaci tajemniczych i pozornie przypadkowych trzech ofiar Czarnej Syreny. Nie chcąc pozwolić na dalszą śmierć, Holt stworzył urządzenie potrafiące wyśledzić wroga wtedy, kiedy używa swoich zdolności. Tym sposobem namierzyli ją w starej kryjówce Helix, gdzie okazało się, że współpracuje z Caydenem Jamesem. W wyniku walki ucierpiała Alena, którą mściciele natychmiast przewieźli do szpitala. Jako że nie udało się złapać przestępców, zespół zaczął szukać powiązań między ofiarami złej Laurel. Każdą z nich łączyło nudne życie, które było przykrywką. W rzeczywistości byli oni ważnymi osobistościami pracującymi w Międzynarodowym Spisie Domen i mieli dostęp do wszystkich serwerów, na jaki składa się internet. Tym samym zrozumieli, że przestępcy chcą dostać się do serwerowni i zniszczyć internet. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie zaczęli walczyć z wrogiem, który zdołał uciec. Ich akcja zakończyła się jednak częściowym powodzeniem, gdyż dzięki sprytowi Felicity udało się uratować sieć[25].

Rene został wyznaczony przez Olivera na zastępcę burmistrza podczas jego kilkudniowej nieobecności, lecz kiedy Vigilante postawił sobie za cel radną Pollard, drużyna zaczęła szukać wskazówek dotyczących mściciela. Po niedługim czasie Dinah samotnie skonfrontowała się z przestępcą, odkrywając, że pod maską kryje się jej były partner Vincent Sobel. Na podstawie zdobytej łuski z miejsca zbrodni, bohaterowie odkryli kryjówkę wojownika, w której znajdował się spory zapas amunicji. Zespół miał zaatakować przestępcę w siedzibie kanału 52, lecz agentka Watson pokrzyżowała im plany, uniemożliwiając spotkanie. Niedługo po tym Ramirez został wezwany do siedziby FBI na rozmowę[26].

Szczera rozmowa z Johnem

Podczas nieobecności Olivera, zespół pod przywództwem Johna badał przestępczą szajkę, lecz jej dowódca zdołał zbiec. Jak się okazało dzięki staraniom Felicity, ich przeciwnikiem był Ricardo Diaz – człowiek znany pod kryptonimem Dragon, kryminalista, który nie ugnie się przed niczym. Bohaterowie próbowali go dorwać, eliminując większość jego ludzi, lecz ten ponownie zdołał zbiec, oddając kulkę w stronę Diggle'a. Po powrocie do kryjówki mściciele przemyśleli swoje działania i odkryli, że Diaz stoi za produkcją i sprzedażą sterydu zwiększającego zdolności bojowe oraz koncentracje. Dzięki informatorowi Johna bohaterowie zyskali adres jego laboratorium, gdzie ostatecznie się udali. Na ich nieszczęście wszystko zostało zniszczone, a Diaz po raz kolejny zdołał uciec. Po kilku godzinach Diggle zdecydował się wyznać przyjaciołom prawdę o tym, że zażywał specyfik Ricardo, ażeby pozbyć się drgań ręki, które nastąpiły w wyniku ran otrzymanych na Lian Yu. Zespół przyjął przeprosiny żołnierza, a Curtis zgodził się pomóc przyjacielowi w ten sam sposób, jak pomógł Smoak wstać z wózka inwalidzkiego[27].

Rene wraz z zespołem odwiedził kryjówkę, kiedy to Oliver został aresztowany przez FBI. Nikt nie mógł jednak pokazać miastu, że Zieloną Strzałą jest Queen i po jego aresztowaniu mściciel przestanie się pojawiać, wiec postanowili dalej działać. Dowiedziawszy się, że Cayden James ponownie działa z Czarną Syreną, postanowili zaatakować ich w firmie, do której się włamywali. Tam jednak Diggle dostał ataku bólu i musiał wysłać drużynę samą, lecz nie udało im się złapać wroga. Holt rozumiejąc powód ataku, zabrał przyjaciela do szpitala, gdzie zajęła się nim doktor Schwartz. Rene przez cały czas z Quentinem działał jako zastępcy burmistrza w ratuszu, aż w końcu ponownie musiał włożyć kostium i zawalczyć z hakerem, z pomocą Olivera, który opuścił areszt za kaucją. Wraz z nim odkryli, że James mści się na łuczniku za to, że ten zabił mu syna - Owena Posta. Mimo próby uchwycenia przestępcy, ten zdołał zbiec, sprawiając, że ustawa przeciw mścicielom weszła w życie, utrudniając pracę bohaterom[28].

Walka bohaterów z nazistami

Wild Dog wraz z Czarnym Kanarkiem i Mister Terrificem udali się do Central City, gdzie zamierzali stanąć w obronie przyjaciół przed nazistami z Ziemi-X. Bohaterowie osobiście pokazali się w laboratorium, gdzie stanęli w obronie Heat Wave'a i Killer Frost, walcząc z Dark Arrowem. Przeciwnik okazał się być jednak wykwalifikowanym wojownikiem i bez problemu pokonał mścicieli. Następnie nakazał swoim ludziom zamknąć ich w celach w rurze, czego ci nie byli świadomi z powodu swojej nieprzytomności[29]. Kiedy bohaterowie porwani na Ziemię-X wrócili na Ziemię-1 ze wsparciem w postaci The Raya i Citizen Colda, Ramierez wraz z pozostałymi sojusznikami został uwolniony z cel przez Citizen Steela, z którymi następnie pokonał Metallo. Zaraz po tym wszyscy udali się na Waveridera, gdzie zaczęli szykować się do starcia z wrogiem, kiedy to omawianie planu przerwała im wiadomość od złego Queena, który zaproponował rozejm w zamian za życie Supergirl. Herosi się jednak nie zgodzili, wywołując tym samym walkę na ulicach miasta. Po niedługim czasie okazało się, że Overgirl staje się niestabilna i może wybuchnąć, zmiatając Central City z powierzchni Ziemi. Wells poradził Supergirl zabrać swoją odpowiedniczkę wysoko w kosmos, gdzie ta uległa zniszczeniu. Tym samym Zielona Strzała zamordował Black Arrowa, zakańczając wojnę, po której mściciele wrócili do Star City[30].

Brak zaufania w drużynie[]

Rene odzyskuje córkę

Cała drużyna uczestniczyła w weselu Olivera i Felicity, przy czym Rene większość czasu spędził z Curtisem i Dinah. Przyjęcie dało Holtowi do myślenia o związkach i o rozstaniu, co doprowadziło do upojenia alkoholowego. Mimo to był na tyle trzeźwy, aby złapać bukiet panny młodej, lecz nie dał rady prowadzić normalnie przemowy, przez co Ramirez postanowił odstawić przyjaciela do swojego własnego domu. Niedługo po tym Quentin został porwany, a Cayden James wysunął żądania w postaci urządzenia zasilającego z siedziby A.R.G.U.S., który mściciele skradli. Oliver poprosił Holta o przerobienie urządzenia, na co ten się zgodził. Zaraz po tym okazało się, że Queen wraz z Felicity i Johnem dostali informację, iż ktoś z drużyny zamierza zeznawać przeciwko burmistrzowi przed agentką Watson. Trójka podejrzewała Dinah, którą odrzucili z ekipy, wyznając przy tym, że szpiegowali zarówno ją, jak i Rene oraz Curtisa, doprowadzając do sprzeczki dotyczącej zaufania. Okazało się jednak, że za całą sprawą stoi Ramirez, którego agentka FBI przyparła do muru, grożąc mu, że jeśli nie pomoże, jego córka już nigdy nie zobaczy ojca. Wyznanie te zdenerwowało Queena, który wyrzucił chłopaka z drużyny. Kilka godzin później po szczerej rozmowie z Theą Oliver dał zespołowi drugą szansę, szykując się z nimi na odbicie Quentina z rąk Caydena. Mimo że wszystko skończyło się dobrze, burmistrz wyrzucił Rene z drużyny za nieposłuszeństwo podczas misji, a wraz z nim odeszła Dinah, która nie mogła zaufać zespołowi. Kilka godzin później zrezygnował również Curtis, który przyznał, że nie może ufać ludziom, którzy mu nie ufają. Wracając do domu, Rene odebrał córkę i zabrał do swojego mieszkania, zapewniając jej, że nigdy jej nie zostawi[31].

Przez kolejnych kilka tygodniu Rene unikał pozostałych członków zespołu, zostając tym samym wyrzucony z pracy przez Quentina. Mężczyzna całkowicie zajął się opieką córki, aż to pod koniec stycznia 2018 roku odwiedził go w domu Curtis. Mężczyźni rozmawiali na temat tego, co zaszło w szeregach drużyny, przy czym Ramirez zaczął czuć się winny zaistniałej sytuacji. Jakiś czas później Curtis, Rene i Dinah zostali wezwani do domu Felicity, która wraz z Johnem przedstawiła im odkrycia dotyczące tego, iż w bunkrze od kilku miesięcy znajdowała się pluskwa. Co za tym idzie, drużyna Caydena, w której skład wchodzili Ricardo Diaz, Anatoly Knyazev oraz Vigilante, wiedzieli o wszystkim, co dotyczyło mścicieli. Po tej niezręcznej rozmowie Curtis wraz z Rene udali się do domu Ramireza, gdzie niedługo po tym dołączyła do nich Dinah. Zdecydowała, że muszą założyć własny zespół, gdyż nie mogą siedzieć z założonymi rękoma. Kilka godzin później trójka ponownie została zaproszona przez drużynę Zielonej Strzały, a podczas spotkania Oliver przeprosił za swoje zachowanie, tłumacząc swoje intencje i oczekując, że rekruci pomogą mu w walce z Caydenem. Ci jednak się nie zgodzili, uważając, że wolą być w Outsiderach, gdzie są doceniani. Na pożegnanie Holt wręczył Johnowi naprawiony czip, po czym jak reszta odszedł. Trójka udała się do kryjówki, którą Curtis przyszykował dla ich drużyny[32].

Otrzymanie wiadomości od Vigilante

Outsiderzy pracowali w swojej kryjówce, kiedy to dowiedzieli się, że Cayden James opanował całą infrastrukturę miasta i wyrządza szkody niewinnym ludziom na odległość. Ich rozmyślenia przerwała aktywacja jednej z T-Sphere, która zaczęła sama namierzać Vigilante. Zespół postanowił udać się na miejsce i sprawdzić wszystko, aby ostatecznie móc schwytać wroga. Na miejscu jednak nic nie znaleźli i wrócili do bazy, gdzie Curtis przedzwonił do Felicity, chcąc poznać lokację pewnego miejsca. Zaraz po tym udali się do podziemnego łączenia dwóch tras pociągów, gdzie dwa pojazdy pędziły na siebie. Jako że ani Curtis, ani Rene nie mogli oddzielić torów, Dinah zaczęła krzyczeć w jeden z pociągów tak mocno, że ostatecznie go zatrzymała. Powróciwszy do bazy, Holt zdradził przyjaciołom, że informacje, które posiadał, przekazał mu sam Vincent Sobel, uważając przy tym, że powinni mu zaufać. Po omówieniu szczegółów bohaterowie jednogłośnie stwierdzili, że powinni wykorzystać informacje od wroga, który przerwał rozmowę i wysłał za pomocą T-Sphery kolejną wiadomość. Zgodnie z jej treścią, bohaterowie udali się we wskazane miejsce, ale dla bezpieczeństwa skontaktowali się z drużyną Zielonej Strzały, z którym postanowili złączyć ten jeden raz siły. Wspólnie powstrzymali atak Bootsa na bezpieczną strefę miasta, a podczas walki Vigilante ponownie udowodnił swoją wartość, zabijając Shecka w obronie Ramireza. Po tym wszystkim obie drużyny wróciły do swoich kryjówek, kończąc współpracę[33].

Miasto było pogrążone w strachu po ostatnich działaniach Caydena Jamesa, który nie zaprzestał swoich działań, mordując agentów A.R.G.U.S. podczas jednej z misji. Dinah w dalszym ciągu kontynuowała związek z Vincentem, który wciąż przekazywał informacje Outsidersom. Podczas jednego ze spotkań zaatakowała go drużyna Zielonej Strzały, lecz Wild Dog i Mister Terrific natychmiast ich powstrzymali przed głupstwem, wyznając prawdę o Vigilante. Natychmiast wszyscy udali się do kryjówki, gdzie wszystkie niedogodności zostały wyjaśnione. Queen jednak mimo wszystko wciąż nie ufał Sobelowi, lecz potrzebował jego osoby to włamania się do serwerów Caydena. Wszystko poszło zgodnie z planem, lecz kiedy tylko Vincent opuścił budynek, przestępcy złapali go, widząc w nim zdrajcę. Kiedy tylko bohaterowie się o tym dowiedzieli, ruszyli mu na ratunek. Na ich nieszczęście oryginalny skład drużyny wolał zająć się namierzeniem odkrytej bomby, aniżeli ratowaniem sojusznika, co za tym idzie, tylko Outsiderzy ruszyli na ratunek Vincentowi. Na miejscu jednak wpadli w pułapkę i zostali rozdzieleni. Dinah przygniótł strop i przyglądała się, jak Czarna Syrena z rozkazu Caydena morduje Sobela na jej oczach. Kiedy Curtis i Rene przybyli, było już za późno na ratunek dla sojusznika. Powróciwszy do bazy, załamana kobieta podziękowała przyjaciołom, że poszli z nią po Vincenta, po czym udała się do domu[34].

Najlepsza sztuczka diabła[]

Walka z członkiem Bratvy

Zdając sobie sprawę, że Dinah ruszyła w pościg za Laurel Lance, Curtis i Rene postanowili ją zatrzymać, jednakże bezskutecznie. Powróciwszy do kryjówki mężczyźni dostali telefon od Johna, który poinformował sojuszników o planach Caydena Jamesa i chęci aktywacji bomby wieczorem. Zdradził też, że mogą tego uniknąć, przyprowadzając sojuszników mężczyzny żywych w określonej miejsce. Bohaterowie jednogłośnie zdecydowali, że wpierw najlepiej będzie zająć się Czarną Syreną, bowiem Drake jest na jej tropie. Zgodnie z oczekiwaniami mściciele spotkali kobiety walczące ze sobą, rozdzielając je. Po krótkiej dyskusji bohaterowie ponownie podzielili się, aby złapać Knazeva oraz Diaza. Kiedy wszyscy zostali schwytani, natychmiast udali się na miejsce zbiórki. Tam Laurel, chcąc zdenerwować Caydena, przyznała się do zabicia jego syna i podeszła do niego, zaczynając go obrażać. Ten wiedząc, iż kobieta kłamie, spoliczkował ją, nie zdając sobie sprawy, iż aktywator bomby zakłóca działanie obroży blokującej meta-geny. Tym samym Laurel udało się uwolnić i narobić bałaganu, ogłuszając Caydena i pozwalając pozostałym uciec. Bohaterowie natychmiast ruszyli w pościg za przestępcami, którzy mimo starań zdołali uciec. Sam Cayden został jednak złapany i aresztowany. Outsiderzy opuścili jednak bunkier, uważając, że ich wspólne zwycięstwo wciąż nic nie zmienia. Oliver przetrzymał wychodzącą Dinah i powiedział jej, że jest lepsza od tego i nie musi zabijać[35].

Kiedy okazało się, że 70 milionów należące do miasta i skradzione przez Caydena Jamesa zostały ponownie skradzione, zarówno Outsidersi, jak i drużyna Zielonej Strzały zaczęli poszukiwać odpowiedzi na pytanie, kto je skradł. Jak się okazało, za wszystkim stała Laurel Lance. Oba zespoły zaczęły poszukiwania kobiety od miejsca, w którym widzieli ją ostatni raz. Gdy Outsidersi wrócili do swojej kryjówki z niczym, nagle wtargnęli do nich mściciele, którzy sugerowali się odnalezionym tropem wskazującym na to, że poszukiwana znajduje się właśnie w tym miejscu. Między obiema drużynami doszło do kłótni, w wyniku której mocno się poróżnili. Rene wykorzystał okazję sprzeczki z Queenem i przyczepił mu do kostiumu pluskwę, dzięki której mogli podsłuchiwać ich osiągnięcia w poszukiwaniach. Tym samym po kilku godzinach dowiedzieli się, że to Quentin ukrywał Laurel i ruszyli w ustalone miejsce za starą ekipą. Ci jednak zorientowali się, iż są śledzeni i wyrzucili pluskwę, gubiąc Outsidersów. Curtis nie zamierzał się poddać i wykorzystał wszczepiony do ręki Johna implant, aby namierzyć mścicieli. Kiedy tam dotarli, wywiązała się walka między obiema drużynami, podczas której Laurel zaczęła uciekać z Quentinem. Ramirez walczył z Queenem, kiedy to Holt postanowił pobiec za Dinah i powstrzymać ją przed popełnieniem głupstwa. Udało mu się przemówić do przyjaciółki, lecz Lance skorzystała z okazji i uciekła. Stan Rene, do którego doprowadził go Oliver, sprawił, że ten musiał zostać jak najszybciej przetransportowany do szpitala. Po kilku godzinach oczekiwania na wiadomość, doktor Schwartz stwierdziła, że muszą przenieść pacjenta do placówki poza Star City. Po chwili na miejscu pojawili się John i Felicity, którzy chcieli znać stan przyjaciela. Curtis jednoznacznie stwierdził, że nie mają prawa o to pytać i nie są przyjaciółmi, kończąc współpracę, jaka ich łączyła, wszelką komunikację i znajomość[36].

Ostatnia walka z diabłem[]

Zoe wymaga, aby ojciec dalej działał jako Wild Dog

Curtis odebrał Rene ze szpitala po ponad miesięcznej nieobecności. Po przekroczeniu progu domu mężczyzna dostrzegł córkę i Dinah, którzy przygotowali świąteczne powitanie. Niedługo po tym zespół udał się do swojej kryjówki, gdzie zaczęli dyskutować o dalszych planach, zauważając powiązania Dragona z Kwadrantem. Namierzyli więc Skorpiony i zniszczyli skład broni, chcąc tym samym sprowokować Diaza do wyjścia z kryjówki. Na ich nieszczęście zaatakowali ich ludzie Lydi Cassamento, co skłoniło bohaterów do ucieczki. Z odsieczą przybył Diggle, który z siłami A.R.G.U.S. pomógł przyjaciołom w odwrocie. W kryjówce John przeprosił za krzywdy, jakie im wyrządził i brak zaufania, jakim ich darzył. Rozmowę przerwał Quentin, który wskazał mścicielom, że Diaz jest członkiem Kwadrantu. To zmusiło mścicieli do podjęcia kolejnych kroków, a mianowicie zniszczenia ciężarówek z ładunkiem, lecz bez Ramireza, który nie mógł pozbyć się myśli o śmierci i rozstaniu z córką. Po zakończonej misji Curtis odwiedził Rene, chcąc wiedzieć, czy ten zamierza wrócić do zespołu, lecz ten nie był do końca pewien, martwiąc się o to, że zostawi córkę. Niespodziewanie Zoe wyszła ze swojego pokoju, ukazując, że zna prawdę o działalności ojca i przyjaciół. Chciała, aby dalej był Wild Dogiem, gdyż walczy o dom — jej dom. Kilka godzin później trójka oglądała wiadomości Bethany Snow, która ogłosiła publicznie aresztowanie Olivera, zaznaczając przy tym, że rozprawa sądowa odbędzie się 3 maja[37].

Kilka godzin przed procesem Queena, zespół zastanawiał się w kryjówce, co mają zrobić. Po krótkiej dyskusji wszyscy zgodzili się, że nieważne co sądzą o Oliverze, jego sekret zagraża ich sekretowi i stawili się w sądzie, wspierając Felicity i Williama. Curtis jako jedyny nie był przepytywany, co pozwoliło mu na obserwację, jak Alexa Van Owen pogrąża Dinah, a Rene zostaje zmuszony przez Diaza do powiedzenia prawdy, pod groźbą zabicia córki. Niedługo po tym Diggle ściągnął do Star City Human Targeta, który przebrał się za Tommy'ego Merlyna i opowiedział historię o tym, że to on jest Zieloną Strzałą, którą później Spartan i Wild Dog odbili z rąk policji. Niedługo po tym zeznania składała sama Laurel Lance, która postawiła się za Queenem i nie wydała jego sekretnej tożsamości. Rada przysięgłych wydała jednak wyrok na Olivera, lecz za sprawą Rene, Christopher Chance udawał sędziego, który odstąpił od wyroku rady, uznając go za niesłuszny, dzięki czemu były burmistrz miasta został uniewinniony. Po wszystkim Rene wrócił z córką do domu i spędzał z nią czas, kiedy niespodziewanie ktoś zapukał do drzwi. Przestraszony Ramirez wziął broń i nakazał córce zamknąć się w swoim pokoju. Ostatecznie okazało się, że gościem był sam Oliver Queen, który podziękował mężczyźnie za pomoc i sprowadzenie sojusznika[38].

Współpraca drużyny mających ten sam cel

Rene oglądał z córką mecz w telewizji, kiedy do ich domu włamali się uzbrojeni napastnicy. Ramirez ukrył córkę i pozbył się przestępców, zdając sobie sprawę z tego, że był to kolejny krok Diaza. Odesłał córkę do bezpiecznej kryjówki A.R.G.U.S., po czym spotkał się z drużyną w kryjówce. Na miejscu pojawiła się również drużyna Zielonej Strzały, której bunkier został doszczętnie zniszczony. Jako że oba zespoły miały wspólny cel, zdecydowali się ze sobą współpracować. Dzięki informacjom od Knyazeva bohaterowie wiedzieli o transporcie Diaza do komisariatu, więc zaatakowali ciężarówkę. Mister Terrific widząc uciekającego Ricardo, dogonił go i napełniony agresją zaczął okładać na ziemi. Gangster szybko się wyswobodził i dźgnął mściciela, po czym szybko uciekł, podnosząc po drodze zgubiony pendrive. Zespół zarządził odwrót, odstawiając Curtisa do szpitala. Zaraz po tym zaczęli wnioskować, czym było urządzenie, dla którego Dragon zrezygnował z zabójstwa bohatera. Okazało się, że może przechowywać tam listę płac. Postawili sobie za cel zdobycie go i w związku z tym wysłali Lylę na komisariat. Ricardo odkrył jednak jej przykrywkę i zaatakował ją, zmuszając mścicieli do ataku komendy. Udało im się sklonować dane i wrócić cało do kryjówki, lecz kolejne godziny musieli spędzić na oczekiwaniu na odszyfrowywanie. Kryjówkę zaatakował jednak oddział Diaza, który zagazował cały budynek. Felicity i Oliver nakazali bohaterom uciekać, kiedy oni sami oczekiwali na pełne odszyfrowanie danych. Niestety sytuacja się pogorszyła i oni też musieli uciekać, wysadzając za sobą kryjówkę. Po tym wszystkim bohaterowie udali się do siedziby A.R.G.U.S., gdzie dowiedzieli się, iż wróg przeżył, a oni zostali z niczym. Queen miał jednak ostateczny plan — udał się porozmawiać z agentką Watson[39].

Oliver zawarł układ z agentką Watson, dzięki czemu FBI zaczęło współpracować z mścicielami. Wspólnymi siłami odbili oni komendę, lecz nie natknęli się tam na Diaza. Pewną lokalizację przekazał im Anatoly Knyazev, lecz okazała się do zaminowana pułapka, w którą bohaterowie weszli. Rene bojąc się o własne życie, zadzwonił do córki i powiedział jej, że jest z niej dumny. Ostatecznie dzięki Overwatch udało się wyjść cało z opresji i wrócić na komendę, aby się przegrupować i ułożyć kolejny plan. Przed dalszą akcją, Oliver wyraził swoją dumę z Rene, przepraszając go za wszystko. Od niego również usłyszał miłe słowa, które podbudowały łucznika. Następnie Bohaterowie wykorzystali Quentina, aby dostać się do Ricardo. Burmistrz nie chciał jednak wracać bez Laurel i oddał się w ręce gangstera, ku zaskoczeniu wszystkich. Poszukując rozwiązania, Queen przypomniał sobie o rozruszniku w sercu byłego policjanta, dzięki któremu można byłoby go namierzyć. Zaraz po namierzeniu, ruszyli na miejsce i rozpoczęli walkę z przestępcami. Ostatecznie Ricardo zdołał przeżyć i zbiec z miejsca niefortunnego wypadku, więc bohaterowie udali się do szpitala z rannym Lancem. Kiedy oczekiwali na wieści o jego stanie, przybyła agentka Watson, która aresztowała Queena. Okazało się, że kosztem współpracy było dobrowolne oddanie się mężczyzny w ręce agencji, z naciskiem na immunitet dla innych mścicieli. Jakby tego było mało doktor Schwartz poinformowała zgromadzonych o śmierci Quentina, co załamało wszystkich. Kiedy Oliver był kilka godzin później transportowany do więzienia, przyznał się do całej winy przed reporterami i oczyścił Roya Harpera oraz Tommy'ego Merlyna, a także poprosił swoich przyjaciół, aby walczyli i nie zostawili miasta na pastwę losu[40].

Występy[]

Arrow[]

 1. Legacy
 2. The Recruits
 3. A Matter of Trust
 4. Penance
 5. Human Target
 6. So It Begins
 7. Vigilante
 8. Invasion!
 9. What We Leave Behind
 10. Who Are You?
 11. Second Chances
 12. Bratva
 13. Spectre of the Gun
 14. The Sin-Eater
 15. Fighting Fire With Fire
 16. Checkmate
 17. Disbanded
 18. Dangerous Liaisons
 19. Underneath
 20. Honor Thy Fathers
 21. Lian Yu
 22. Fallout
 23. Tribute
 24. Next of Kin
 25. Reversal
 26. Deathstroke Returns
 27. Promises Kept
 28. Thanksgiving
 29. Kryzys na Ziemi-X: część 2
 30. Irreconcilable Differences
 31. Divided
 32. We Fall
 33. All for Nothing
 34. The Devil's Greatest Trick
 35. Collision Course
 36. Fundamentals
 37. Shifting Allegiances
 38. Docket No. 11-19-41-73
 39. The Ties That Bind
 40. Life Sentence

Legends of Tomorrow[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 4

Ciekawostki[]

Galeria[]

Koncepty[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Spectre of the Gun” wyemitowany 15 lutego 2017 roku.
 2. 2,0 2,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Bratva” wyemitowany 8 lutego 2017 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legacy” wyemitowany 5 października 2016 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Recruits” wyemitowany 12 października 2016 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „A Matter of Trust” wyemitowany 19 października 2016 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Penance” wyemitowany 26 października 2016 roku.
 7. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Human Target” wyemitowany 2 listopada 2016 roku.
 8. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „So It Begins” wyemitowany 9 listopada 2016 roku.
 9. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Vigilante” wyemitowany 16 listopada 2016 roku.
 10. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Invasion!” wyemitowany 30 listopada 2016 roku.
 11. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „What We Leave Behind” wyemitowany 7 grudnia 2016 roku.
 12. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Who Are You?” wyemitowany 25 stycznia 2017 roku.
 13. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Second Chances” wyemitowany 1 lutego 2017 roku.
 14. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Sin-Eater” wyemitowany 22 lutego 2017 roku.
 15. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fighting Fire With Fire” wyemitowany 1 marca 2017 roku.
 16. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Checkmate” wyemitowany 15 marca 2017 roku.
 17. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Disbanded” wyemitowany 29 marca 2017 roku.
 18. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Dangerous Liaisons” wyemitowany 26 kwietnia 2017 roku.
 19. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Underneath” wyemitowany 3 maja 2017 roku.
 20. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Honor Thy Fathers” wyemitowany 10 maja 2017 roku.
 21. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lian Yu” wyemitowany 24 maja 2017 roku.
 22. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fallout” wyemitowany 12 października 2017 roku.
 23. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tribute” wyemitowany 19 października 2017 roku.
 24. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Next of Kin” wyemitowany 26 października 2017 roku.
 25. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Reversal” wyemitowany 3 listopada 2017 roku.
 26. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Deathstroke Returns” wyemitowany 9 listopada 2017 roku.
 27. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promises Kept” wyemitowany 16 listopada 2017 roku.
 28. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Thanksgiving” wyemitowany 23 listopada 2017 roku.
 29. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 2” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 30. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 4” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 31. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Irreconcilable Differences” wyemitowany 7 grudnia 2017 roku.
 32. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Divided” wyemitowany 18 stycznia 2018 roku.
 33. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „We Fall” wyemitowany 25 stycznia 2018 roku.
 34. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „All for Nothing” wyemitowany 1 lutego 2018 roku.
 35. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Devil's Greatest Trick” wyemitowany 8 lutego 2018 roku.
 36. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Collision Course” wyemitowany 1 marca 2018 roku.
 37. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Shifting Allegiances” wyemitowany 26 kwietnia 2018 roku.
 38. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Docket No. 11-19-41-73” wyemitowany 3 maja 2018 roku.
 39. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Ties That Bind” wyemitowany 10 maja 2018 roku.
 40. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Life Sentence” wyemitowany 17 maja 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement