FANDOM


Red Tornado – robot militarny stworzony przez generała Schotta dla członków Freedom Fighters.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Flash i The Ray próbują zatrzymać Red Tornado (9)

Aerokineza Red Tornado

  • Zwiększona siła – Red Tornado dzięki swojej niezwykłej konstrukcji i wykonaniu z metalu posiada zwiększoną siłę fizyczną.
  • Zwiększona wytrzymałość – wraz z egzopancerzem, Red Tornado zyskuje ponadprzeciętną wytrzymałość, co sprawia, że jest odporny na większość ataków.
  • Aerokineza – jako android bojowy, Red Tornado został zaprojektowany tak, aby mógł manipulować otaczającym go powietrzem. Jego poszczególne części ciała, nogi, ręce czy też tułów kręcąc się z odpowiednią prędkością, tworzą tornada, które umożliwiają latanie, czy również generowania trąb powietrznych.

Biografia Edytuj

Utrata osobowości Edytuj

Śmierć Red Tornado na oczach Raya (5)

Oddanie przyjacielowi wspomnień

Członkowie Freedom Fighters ruszyli do Tulsy, aby ochronić ludzi uciekających z miasta przed nazistami. The Ray jako pierwszy przeleciał nad miastem, aby zrobić zwiad z nieba, zauważając, jak czołgi okrążają uciekinierów. Szybko zareagował, niszcząc wojskowy sprzęt i pozwalając uciec ludziom. Zaraz po tym spotkał się z pozostałymi bohaterami, których poinformował o celu misji – pomocy wędrowcom w bezpiecznej ucieczce określoną drogą. Wzbili się w górę i zaczęli atakować siły wroga, kiedy tylko zagrażały one bezbronnym. Black Condor współpracował z The Rayem i Red Tornado, kiedy Phantom Lady z Dollmanem oczyszczali most. Gdy wydawało się, że bohaterowie mają chwilę odpoczynku, silna laserowa wiązka zniszczyła most. Stała za tym Overgirl, która z Dark Arrowem i Blitzkriegem postanowiła powstrzymać członków Freedom Fighters raz na zawsze. Głównym celem wojowników okazał się Red Tornado, którym zajęła się Overgirl, potężnie uderzając nim o ziemię[1].

Overgirl rzuciła w kierunku Raya Red Tornado, a następnie wepchnęła przeciwnika do wody, gdzie za pomocą laserowego wzorku zaczęła niszczyć głowę androida. The Ray postanowił wyciągnąć Reda z dna, kiedy to Black Condor postanowił pomóc w walce z Overgirl. Konający Tornado kazał przyjacielowi upewnić się, że jego dane nie trafią w ręce wroga, po czym oddał swoją korę mózgową bohaterowi, wyłączając się. Ostatecznie kora mózgowa Reda trafiła w ręce Raya Terrilla z Ziemi-1, którym ostatkiem sił przedstawiła informację o Ziemi-X i o rebeliantach, a także przedstawiła instrukcje w postaci hologramu Tornado, dotyczącej zniszczenia jego danych[1].

Ponowna śmierć Edytuj

Flash i The Ray niszczą Red Tornado (6)

Destrukcja Red Tornado

Generał Schott stworzył Red Tornado jako tajną broń przeciw nazistowskim siłom. Kiedy natrafiła się okazja do zniszczenia bramy do innego świata, generał aktywował androida i wysłał go w celu zniszczenia potężnego urządzenia Nowej Rzeszy. Stanowił on jednak problem dla bohaterów z Ziemi-1, którzy zamierzali powrócić z Ziemi-X do swojego świata z pomocą urządzenia wroga. W związku z tym Flash i The Ray połączyli siły, próbując zniszczyć androida, lub też spowolnić go na tyle, by sojusznicy utorowali sobie drogę. Żadne ataku nie działały na Red Tornado, który to skutecznie pozbywał się zagrożenia ze strony meta-ludzi[2].W końcu Terrill wpadł na pomysł, aby połączyć ich ataki i w ten sposób zniszczyć robota. Sprinter wystrzelił w górę błyskawicę, natomiast Ray świetlny promień, które łącząc się, stworzyły komórkę burzową, dezaktywującą Red Tornado i doprowadzającą go do nieplanowanej autodestrukcji[3].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Kryzys na Ziemi-X: część 3

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Kryzys na Ziemi-X: część 4

Freedom Fighters: The RayEdytuj

  1. A Hero Rises

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Red Tornado był androidem stworzonym jako przeciwnik Ligi Sprawiedliwych, który z czasem dostrzegł zło, które mu zaprogramowano i wyparł się swojego stwórcy, stając się bohaterem ukrywającym się pod nazwiskiem Johna Smitha.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The RayEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwsza część animacji „Freedom Fighters: The Ray”, wyemitowana 8 grudnia 2017 roku.
  2. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 3” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
  3. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 4” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.