Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Moje życie było pasmem niepowodzeń. [...] Wiedziałam, że wszechświat naprawi w końcu swój błąd. Wsiadła do autobusu i fortuna się do mnie uśmiechnęła.

Rebecca Sharpe, „Luck Be A Lady

Rebecca „Becky” Sharpe (ur. w 1993 roku; zm. lutego 2018 roku) – meta-człowiek posiadający moc przynoszenia przysłowiowego pecha innym, skupiając tym samym szczęście wokół własnej osoby. Z powodu nieprzewidywalności mocy, została okrzyknięta pseudonimem Hazard.

Podczas ucieczki z innymi meta-ludźmi z Iron Heights, grupę zaatakował Thinker, który za pomocą swojego technologicznego krzesła, przeniósł moce uciekinierów do jednego ciała, zabijając wszystkich – w tym Sharpe, której ciało wybrał na nosiciela jego osoby.

Osobowość[]

Rebecca była miłym człowiekiem, jednakże niezwykle niezdarnym. Uważała swoje życie za jedną wielką porażkę, przez przysłowiowego „pecha”, który posiadała. Na każdym kroku spotykało ją jakieś nieszczęście – od zdrady chłopaka, po wyrzucenie z pracy sądząc, iż wszechświat ją znienawidził. Kiedy Rebecca zyskała meta-ludzkie zdolności, nie do końca zdawała sobie z tego sprawę i uważała, że los w końcu się odwrócił na jej korzyść. Z każdym kolejnym szczęśliwym trafem stawała się pewniejsza siebie i bardziej zaradna, lecz jednocześnie przestała zwracać uwagę na potrzeby innych, a także fakt, że przez brak kontroli jej mocy, niewinni ludzie mogą ucierpieć.

Moce i zdolności[]

Niezwykła moc Sharpe

Moce[]

  • Kontrola prawdopodobieństwa – Becky posiada szczególnie niebezpieczną moc nieumyślnego kontrolowania pola kwantowego, przyciągając do siebie szczęście i odbierając je innym wokół siebie, przynosząc im tym samym pecha. Cała moc złożona jest w teorii z zasad fizyki kwantowej, przez co nie można w jasny sposób wytłumaczyć działania jej zdolności.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Rebecca urodziła się w 1993 roku w Sarasocie na Florydzie i po jakimś czasie przeprowadziła się do Central City, gdzie poznała Kenny'ego, który z czasem stał się jej chłopakiem. Kobieta posiadała jednak pecha i pewnego dnia odkryła, jak ten ją zdradza. Jakby tego było mało, z powodu niesubordynacji została wyrzucona z pracy w kasynie, więc postanowiła opuścić miasto. Wsiadła do jednego z autobusów, który w czasie jazdy został narażony na promieniowanie ciemnej materii z Mocy Prędkości, z której wyszedł Flash. Tym samym wraz z jedenastką innych osób z pojazdu, Rebecca zyskała meta-geny i zaczęła nieświadomie ich używać, poprawiając stan swojego życia[1].

Kiedy pech stanie się szczęściem[]

Rebecca okrada bank

Kiedy po trzech tygodniach od wypadku Rebecca odkryła swoje zdolności i zaczęła je nieumyślnie używać, naprawiając swoje porażki i zmieniając je w „worki szczęścia”. Okradła jeden z banków w Central City, nie dając się zauważyć samym pracownikom, w podobny sposób uciekając z miejsca zdarzenia. Kiedy Flash zaczął ją ścigać, szklane kulki wysypały się na drogę, przerywając pościg. Niedługo później w CC Jitters odwiedził ją kryminolog Allen, który przyznał o wiedzy o zdolnościach kobiety, lecz chciał tylko z nią porozmawiać i pokazać, że źle czyni. Do rozsądku Sharpe nie dało się przemówić i opuściła ona lokal, pojawiając się później w kasynie, w którym wcześniej pracowała, jako klient. Szczęście w najróżniejszych grach jej dopisywało i tym samym pole kwantowe ją otaczające dramatycznie się powiększało, powodując gigantyczną falę nieszczęść na skalę miasta. To też sprawiło, że akcelerator cząsteczek w S.T.A.R. Labs niepoprawnie się uruchomił i mimo starań naukowców, ponownie wybuchł. Ku ich zdziwieniu wysłany ładunek był błędny i nie zmutował ludzi, a wręcz przeciwnie – tymczasowo zneutralizował pole kwantowe Becky, dzięki czemu Flash zdołał ją aresztować i wysłać do Iron Heights[1].

Kiedy do prywatnego skrzydła więzienia prowadzonego przez Gregory'ego Wolfe'a trafił Barry Allen, pojawiła się również Amunet Black, która zamierzała kupić pięciu meta-ludzi. Młody kryminolog nie zamierzał do tego dopuścić i kiedy tylko natrafiła się okazja, poprowadził więźniów kanałami do ucieczki. Po drodze spotkali hydraulika, którego Deacon i Rundine zamierzali zabić, aby uniknąć świadków. Allen jednak szybko wkroczył i ogłuszył mężczyznę, nie godząc się na mordowanie. Doszli dość daleko, lecz na ich drodze stały elektryczne drzwi, które dzieliły ich od odzyskania mocy. Kiedy Ramsey zajmował się ich otworzeniem, Sharpe opatrzyła ranę Barry'ego na ręku i dowiedziała się od niego, że może wykorzystywać moce na dobry sposób. Konwersację przerwało im otworzenie drzwi, dzięki któremu znaleźli się na więziennym placu ćwiczeń. Na ich nieszczęście pojawił się również naczelnik, a zaraz po nim Amunet, którzy chcieli pojmać meta-ludzi. Aby się obronić, Gregory zdradził więziom, iż Barry jest Flashem, co spowodowało, że Ramsey, Mina i Sylbert zamierzali się na nim zemścić. Jedynie Becky się przeciwstawiła kompanom i stanęła w obronie człowieka, któremu zaufała. Ich walkę przerwało przybycie Thinkera, który podłączył więźniów do swojego krzesła, po kolei pochłaniając ich ciała i moce do jednego – ciała Becky Sharpe[2].

Występy[]

Flash[]

  1. Mixed Signals
  2. Luck Be A Lady
  3. True Colors

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Rebecca Sharpe była super-przestępcą znanym pod pseudonimem Hazard. Jej zdolności opierały się na kontrolowaniu prawdopodobieństwa, co czyniło z niej trudnego przeciwnika.
  • Rebecca nie toleruje laktozy.

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
  2. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „True Colors” wyemitowany 6 lutego 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement