FANDOM


Raymond „Ray” Terrill – rebeliant Ziemi-X i członek Freedom Fighters, znany pod pseudonimem The Ray. Podczas walki z Nową Rzeszą został poważnie zraniony przez Blitzkriega, przez co zabrał korę mózgową Red Tornado na Ziemię-1, gdzie oddał moce i urządzenie swojemu odpowiednikowi.

Osobowość Edytuj

Ray był bezinteresownym bohaterem, który poświęcał swoje życie walce przeciwko nazistowskiemu reżimowi. Dołączając do Freedom Fighters nawiązał z poszczególnymi członkami więź, która była silna do tego stopnia, że był gotowy umrzeć za kompana. Więź ta była tak mocna, że nawet śmierć androida była dla niego bolesna, a także nie mógł się przełamać do odebrania mu jego wspomnień. Do końca walczył z honorem i odwagą i nie zamierzał się poddać nawet wtedy, kiedy na jego ciele pojawiły się śmiertelne rany. Mimo że wciąż mógł zostać uratowany, Ray wolał nie marnować czasu i przekazać swoje moce sobowtórowi, dokonując swoistej ofiary swojemu celu, któremu podążał przez całe życie.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Freedom Fighters pozbywają się uzbrojonej armii z Tulsy (9)

Moce świetlne Raya

 • Zwiększona siła – dzięki niezwykłym meta-genom, Ray posiadał zwiększoną siłę, znacznie większą od siły przeciętnego człowieka.
 • Zwiększona wytrzymałość – meta-geny sprawiały również, że ciało Terrilla było odporne na większość ataków, z których mógł wyjść bez najmniejszej rany.
 • Absorpcja energii świetlnej – organizm Raya absorbował energię Słońca, dzięki czemu zyskiwał on szereg potężnych, a zarazem niebezpiecznych mocy z nią związanych.
  • Manipulacja światła – Ray potrafił manipulować pochłonięte wiązki słoneczne, strzelając nimi z kończyn lub całego ciała, czy także uderzać świetlnymi pięściami. Dodatkowo potrafił załamywać światło, stając się praktycznie niewidzialny, a także przechodzić przez obiekty odbijające lub przepuszczające światło w danym stopniu.
  • Lot – jako czysta energia Ray potrafił poruszać się z prędkością światła i pokonywać kosmiczne odległości w krótkim czasie.

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – Ray był biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.
 • Kondycja fizyczna – Ray jako rebeliant, regularnie angażował się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiadał niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W pewnym momencie swojego życia Ray w niewiadomy sposób zyskał moce i dołączył do Freedom Fighters, aby walczyć z nazistowskim reżimem Nowej Rzeszy[1].

Ostateczne poświęcenie Edytuj

Śmierć Red Tornado na oczach Raya (4)

Utrata przyjaciela

Członkowie Freedom Fighters ruszyli do Tulsy, aby ochronić ludzi uciekających z miasta przed nazistami. Terrill jako pierwszy przeleciał nad miastem, aby zrobić zwiad z nieba, zauważając, jak czołgi okrążają uciekinierów. Szybko zareagował, niszcząc wojskowy sprzęt i pozwalając uciec ludziom. Zaraz po tym spotkał się z pozostałymi bohaterami, których poinformował o celu misji – pomocy wędrowcom w bezpiecznej ucieczce określoną drogą. Wzbili się w górę i zaczęli atakować siły wroga, kiedy tylko zagrażały one bezbronnym. The Ray współpracował z Black Condorem i Red Tornado, kiedy Phantom Lady z Dollmanem oczyszczali most. Gdy wydawało się, że bohaterowie mają chwilę odpoczynku, silna laserowa wiązka zniszczyła most. Stała za tym Overgirl, która z Dark Arrowem i Blitzkriegem postanowiła powstrzymać członków Freedom Fighters raz na zawsze. Niespodziewanie głównym celem wojowników okazał się Red Tornado, którym zajęła się Overgirl, potężnie uderzając nim o ziemię[1].

Ray rozpoczął walkę z Blitzkriegiem i był bliski pozbycia się wroga, kiedy to Overgirl rzuciła w jego kierunku Red Tornado. Następnie kosmitka wepchnęła przeciwnika do wody, gdzie za pomocą laserowego wzorku zaczęła niszczyć głowę androida. The Ray postanowił wyciągnąć Reda z dna, kiedy to Black Condor postanowił pomóc w walce z Overgirl. Konający Tornado kazał przyjacielowi upewnić się, że jego dane nie trafią w ręce wroga, po czym oddał swoją korę mózgową bohaterowi, wyłączając się. Jakby tego było mało, przeciwnicy znowu zaczęli atakować, więc z odsieczą pojawił się Vibe. Bohater miał zabrać sojuszników w bezpieczne miejsce przez wyłom, kiedy to niespodziewanie Overgirl trafiła wiązką lasera Dollmana, zabijając go natychmiastowo. Widząc poniesione straty, Black Condor postanowił przetrzymać wrogów do momentu, aż sojusznicy zdołaliby się wycofać. Niespodziewanie The Raya zaatakował Blitzkrieg, poważnie go raniąc. Vibe wiedząc, że dane Reda nie mogą zostać utracone, otworzył wyłom i przeniósł Raya na Ziemię-1, nie dając mu najmniejszego wyboru. Po niedługiej chwili Terrill wylądował na trawniku jednego z domostw w Tulsie przed swoim sobowtórem. Ten widząc rany bohatera, zamierzał pomóc, lecz mężczyzna się nie zgodził, ukazując swoją twarz identyczną, jak jego. Wręczył mu rdzeń, a następnie zmienił się w czystą energię słoneczną i napromieniował komórki Raya, poświęcając przy tym swoje życie[1].

Występy Edytuj

Freedom Fighters: The RayEdytuj

 1. A Hero Rises

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Ray Terrill był superbohaterem znanym jako The Ray. Dorastał w zaciemnionym pokoju przez ojca, który nie pozwalał mu wychodzić na słońce, obawiając się, że jego moce się wtedy uaktywnią i tak jak on, będzie chciał zostać bohaterem. Ray jednak odkrył swoje moce i zaczął ich używać w słusznym celu, zdobywając zaufanie innych herosów takich jak Liga Sprawiedliwych oraz Wojowników Wolności.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The RayEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 1,2 Pierwsza część animacji „Freedom Fighters: The Ray”, wyemitowana 8 grudnia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.