Arrowwersum
Advertisement

Może i tak, może tego chciał? Może chciał, żebyśmy się „spiknęli”... Wiedział, że będę cię miał na oku, a ty mnie...

Ray Palmer, „Legendarni

Raymond „Ray” Palmer (ur. w 1981 roku) – były biznesmen i dyrektor naczelny Palmer Technologies, a także były narzeczony Anny i chłopak Felicity Smoak. Śmierć ukochanej doprowadziła do wielu zmian w mężczyźnie, który postanowił pomagać innym. Zaczął działać jako anioł stróż Starling City, dołączając tym samym do drużyny Strzały, przybierając wtedy egzoszkielet bohatera zwanego Atomem.

Po tym, jak został uznany za zmarłego w wyniku eksplozji w Palmer Technologies, miasto na jego cześć zmieniło nazwę na Star City. Mężczyzna, spędzając czas w niewoli u Damiena Darhka przemyślał całe swoje życie i uznał, że straciło ono sens. Po uwolnieniu się nie chciał powracać do świata żywych, jednak spotkał Ripa Huntera i dołączył do jego drużyny legend, chcąc uratować przyszły świat przed Vandalem Savage'm i zapewnić sobie należyte miejsce bohatera. Po pokonaniu wroga i zniszczeniu Mistrzów Czasu Ray postanowił kontynuować przygodę podróżnika w czasie.

Po sześciu miesiącach spędzonych na naprawianiu aberracji czasowych stworzonych przez Piratów Czasu legendy napotkały na aberrację wywołaną przez nieznanego sprintera. Próbując ją naprawić, Waverider doznał poważnych uszkodzeń, więc dla bezpieczeństwa Hunter porozsyłał swoich przyjaciół w różne okresy, a sam udał się na spotkanie z Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości, z którym podzielił Włócznie Przeznaczenia na kilka fragmentów. Na drodze bohaterów stanął Legion Zagłady, którego celem było zdobycie potężnego artefaktu, aż w końcu udało im się użyć potężnej broni. Mimo to legendom udało się przywrócić dawny ciąg linii czasu, likwidując tym samym ostatnią aberrację stworzoną przez upadły już Legion Zagłady – samego siebie. Po tych wydarzeniach kontynuował swoją misję, napotykając z zespołem nowy problem – zniszczoną historię całego świata.

Zespół postanowił naprawić swoje błędy, stając naprzeciw organizacji strzegącej linii czasu, założonej przez Huntera - Biura Czasu. Jakby tego było mało, pojawił się nowy problem w postaci mistycznego demona Mallusa, który zebrał zespół mający jedno zadanie — tworzyć anachronizmy, które osłabiają jego więzienie, jakim jest sam czas. Legendy zebrały sześć magicznych totemów Zambezi, które ostatecznie wykorzystali do stworzenia manifestacji ich mocy pod postacią maskotki Beebo, która to też pokonała wroga. Zniszczenie demona otworzyło jednak drzwi na świat innym, mistycznym bytom.

Osobowość[]

Ray jest ambitnym, inteligentnym i charyzmatycznym biznesmenem. Jest bardzo zmotywowany i aby osiągnąć coraz to większy sukces, jest gotów bardzo ciężko pracować. Podobnie jak Felicity Smoak, Ray mówiąc o rzeczach oczywistych, uświadamia sobie o innych znaczeniach danych słów, co powoduje nagłą, często niezręczną poprawę. Nie myśli on samolubnie, zwłaszcza w momentach zagrożenia życia innych. Dodatkowo uprzejmie zakończył swój związek z Felicity, aby pozwolić rozwinąć się romansowi kobiety z Oliverem. Ray jest również człowiekiem godnym zaufania, a także niezwykłym przyjacielem, gdyż nie wyjawił tożsamości członków drużyny Strzały i drużyny Flasha u początków swojej kariery jako superbohater. W niektórych momentach, Palmer staje się uparty, jednakże za wszelką cenę nie chcę się do tego przyznać. Ray potrafi też działać obsesyjnie, aby ukończyć własne cele, co pokazał podczas budowy egzoszkieletu A.T.O.M., kiedy to o mały włos lekkomyślnie nie wysadził całego budynku w powietrze. Właśnie wtedy przestał myśleć zarówno o sobie, jak i innych, gdyż najważniejsze dla niego stało się ukończenie pancerza. Ray często wspominał, że nie był na tyle silny, aby uratować własną żonę, której śmierć później stała się motywacją do niesienia pomocy miastu i szkoleniu w celu stania się silniejszym człowiekiem.

Osobowość Raya w dużym stopniu nie zmieniła się po sześciu miesiącach w niewoli u Damiena Darhka. W dalszym ciągu posiadał swoje pozytywne i optymistyczne nastawienie, a także wciąż był naiwny pod względem kobiet. Uważał Valentinę Vostok za niewinny osobę i próbował podbić jej serce, jednak załamał się, gdy dowiedział się o jej współpracy z Vandalem. Kiedy dostał propozycję od Ripa Huntera dotyczącą zmiany i uratowania przyszłości, uwierzył, że w końcu może zmienić coś w swoim życiu. Kiedy okazało się, że wszystkie obietnice podróżnika były fałszywe, Palmer nie poddał się, bo wiedział, że to może być najlepsze, co spotka go w życiu. Mimo swojej wiedzy Ray jest uważany za typowego „harcerzyka” w szczególności przez Leonarda Snarta. Wszystko przez to, że naukowiec stara się przestrzegać pewnych reguł, będąc przy tym zbyt pewny siebie, co sprowadza go często do statusu porażki. Tę wadę przysłania często pomysłowością, którą coraz to częściej się przejawia. Wymyślił łączenie swoich sztuczek z ciosami, dzięki czemu są one efektywniejsze. Palmer potrafi mimo wszystko być porywczy i zapalczywy, pozwalając swojemu temperamentowi „wyrwać się z klatki”.

Mimo wszelkich wad, Palmer wykazuje się często odwagą i bohaterstwem. Podczas pobytu z Rorym w gułagu, Ray był gotowy poświęcić się dla podpalacza. Ten czyn znacznie zmienił ich relacje i mimo wielu wyzwisk, Mick traktował naukowca jak drugiego przyjaciela. Nawet po śmierci Snarta, kiedy ten przyszedł po niego do Central City i poinformował, że ich misja się nie skończyła, Rory poszedł za nim. Obaj ukrywają to, ale wiedzą, że mogą na siebie liczyć w każdej chwili.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Atom podczas lotu

 • Ekspert w walce wręcz – Ray jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać Deathbolta.
 • Kondycja fizyczna – Ray jako początkujący superbohater, regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
 • Geniusz – Ray jest niezwykle inteligentny, co nie jeden raz przejawia się w misjach, czy też podczas pracy. Był w stanie rozpracować tajemniczą tożsamość Queena, Laurel Lance, a także potajemnie wykorzystać Felicity Smoak, aby przejąć Queen Consolidated. Udało mu się stworzyć potężny egzoszkielet A.T.O.M., a także mikroboty, które zmniejszyły jego guza. Oprócz tego, mężczyzna ma doskonałą pamięć, jest ekspertem inżynierii, a także posiada zdolności polityczne, historyczne, ekonomiczne, geograficzne, biologiczne oraz chemiczne.
 • Dedukcja – Ray nie ogranicza się do rozumowania dedukcyjnego, co nie raz pomogło jemu w trudnych do rozwiązania zagadek.
 • Zdolności techniczne – jako pracownik Palmer Technologies i twórca egzoszkieletu A.T.O.M., Ray okazał się być wysoko wykwalifikowanym technikiem.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Podczas oblężenia armia żołnierzy Mirakurum zaatakowała Raya i jego narzeczoną, Annę. Przestępcy dobrali się do kobiety, którą zaczęli krzywdzić. Palmer za wszelką cenę próbował z nimi walczyć, lecz ci złamali mu nogę i widział śmierć ukochanej. Po tym wydarzeniu i otrząśnięciu się Ray obiecał sobie, że już nigdy nie pocałuje innej kobiety i znajdzie sposób na ratowanie Starling City przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami[1].

Przejęcie Queen Consolidated[]

Pierwsze spotkanie Felicity

Ray pojawił się w Tech Village, w którym poprosił Felicity Smoak o sprzedaż komunikatora satelitarnego TX40, za pomocą którego mężczyzna chciał przebić się przez zaporę. Po krótkiej, ale inteligentnej wymianie zdań, Ray chciał wiedzieć, dlaczego była pracownica Queen Consolidated pracuje w takim sklepie. Uznał, że zna kogoś, kto może ją zatrudnić. Felicity odrzuciła propozycje tajemniczego mężczyzny i doradziła mu, aby poczekał, gdyż niedługo wypuszczą o wiele lepszy komunikator satelitarny TX50. Doradziła mu też, gdzie znajdzie narzędzie do zdalnego sterowania. Ray uznał tę ofertę za kuszącą, po czym pożegnał się ze sprzedawczynią i opuścił sklep. Po tym spotkaniu, Palmer użył częstotliwości urządzenia, aby włamać się do serwerów Queen Consolidated i wykraść surowe dane spółki. Jakiś czas później, Ray odwiedził firmę, kiedy ta była na sprzedaż. Przedstawił się Oliverowi, dla którego stał się konkurentem. Zdziwiona Felicity była zaskoczona, że sprzęt, który mu sprzedała, posłużył do przejęcia firmy. Mężczyzna zapytał, czy nie mają nic przeciwko helikopterowi, który zaparkował na dachu. Po kilku minutowej przemowie Queena, Palmer pochwalił przeciwnika i rozpoczął swoją prezentację. Zauważył u jednego z członków rady nowego SmartWatch'a, którego stworzył. Przedstawił schematy wyników firmy podczas zarządzania nią przez Queena, jednak spadek nie był winą milionera, jednak wina całego miasta. Uznał, że Queen Consolidated nie przetrwa, jeśli miasto umrze. Palmer opisał po krotce swoje plany i dodał, że miasto wraz z firmą na czela może powstać z popiołów — istnieje nowa przyszłość, która mia imię „Star City”. Jakiś czas później, Ray namierzył telefon Felicity w szpitalu, gdzie ją spotkał. Powiedział, że potrzebuje jej pomocy, gdyż ktoś zhackował jego telefon, laptop i komputer, a wszystkie dane zastąpiono odgłosami pierdzących jeży. Po krótkiej rozmowie w złej atmosferze panna Smoak pożegnała Palmera i udała się zobaczyć Sara[2].

Kilka dni później Palmer zaczął wydzwaniać do Felicity i wysyłać jej kwiaty. Kiedy kobieta zdenerwowana odwiedziła Queen Consolidated, zauważyła zmiany wprowadzone przez nowego prezesa. Mężczyzna orzekł, że chcę ożywić budynek, gdyż niedługo odbędzie się impreza charytatywna. Po krótkie wymianie zdań Ray oznajmił, że wykupił Tech Village, a także pracowników tej sieci sklepów. Słysząc to, wściekła Felicity postanowiła porzucić pracę i odejść. Palmer zauważył, że dziewczyna nie jest zła na niego, ale trzyma w sobie coś innego. Później na przyjęciu, Ray zachęcał innych wpływowych ludzi z Starling City do inwestycji w naprawę miasta. Oddał połowę swojego majątku na ten cel i orzekł, że miasto nie potrzebuje tylko pieniędzy, ale także pomysłowości i czasu. Po zakończeniu przemowy, przez szybę wleciał Komodo, który zaatakował jednego z biznesmenów. Do walki dołączyli się Strzała i Arsenał, którzy szybko przegnali przestępcę z budynku. Wieczorem, po całym zajściu, Felicity ponownie odwiedziła firmę i uznała, że chcę więcej od życia, tym samym przyjęła propozycję Raya[3].

Tajny plan[]

Ray odnajduje tajne plany projektu

Ray rozmawiał z jednym z pracowników o dziesięcioprocentowym wzroście akcji firmy, kiedy nagle w biurze pojawiła się Felicity. Oznajmił ją, że spędził noc w pracy, ponieważ poprzednik pozostawił bałagan. Gdy przeszedł do tematu kawy, panna Smoak przerwała mu, mówiąc o swoich zasadach: żadnych nocnych e-maili, żadnych zleceń osobistych i żadnej kawy. Przypomniało jej się, jak przynosiła Oliverowi kofeinę, więc na wstępie powiedziała, że już nigdy tego nie zrobi. Zdziwiony Ray powiedział, że toleruje jej zasady, po czym przedstawił Gerry'ego Conway'a – asystenta Felicity i poprosił go o przyniesienie latte. Zaraz po wyjściu mężczyzny, Palmer przypomniał o wysadzeniu Działu Nauk Stosowanych. Wręczył dziewczynie wyciągnięty z gruzów dysk, który jest „kamieniem węgielnym” do odbudowy miasta i firmy. Kiedy Felicity zrozumiała, co ma z nim zrobić, Ray wyszedł. Zdziwiona pracownica spytała, jak on będzie pracować, skoro opuszcza swój gabinet. Palmer odpowiedział, że jest to teraz jej biuro, po czym wyszedł. Jakiś czas później Ray odwiedził Felicity, chcąc wiedzieć jak postępy z dyskiem. Kiedy ta próbowała wyjaśnić, zaczęły dzwonić telefony, wprowadzając zarówno prezesa, jak i pannę Smoak w zakłopotanie. Wieczorem Palemr pochwalił współpracownicę za czyny, gdyż wszyscy inni technicy rozłożyli ręce nad dyskiem. Mężczyzna zgodził się, aby Felicity wzięła kilka dni wolnego, gdyż zamierzała odwiedzić przyjaciela, który oberwał piorunem. Gdy kobieta wyszła, Ray znalazł na dysku ściśle tajne dane projektu „O.M.A.C.” w dziale zaawansowanego uzbrojenia[4].

Ray odwiedził Felicity rano w jej domu, kiedy to zdziwioną kobietę zapytał, czego nie wykorzystuje ich firma. Mężczyzna rozpoczął temat o kogeneracji i dokonał wstępnych obliczeń. Zamiast sprzedawać energię miastu, chciał ją oddawać za darmo. Rozmowę przerwał dzwonek do drzwi, a gościem okazała się być matka Felicity. Palmer zdziwił się różnicą osobowości kobiet, kiedy ta nagle go zauważyła. Początkowo myślała, że ten nocował u jej córki, jednak kiedy dowiedziała się, kim jest mężczyzna, powiązała go z SmartWatch'em, którego kupiła. Ray przedstawił jej prototyp najnowszego modelu, po czym jej go oddał. Postanowił zostawić obie kobiety i wyszedł z domu. Jakiś czas późnej, Palmer znalazł zapłakaną Felicity w biurze. Powiedział, że wdrążając plan przemiany miasta, nie myślał o cyberterrorystach, którzy teraz atakują Starling City. Dodał, że z chęcią by się teraz napił, kiedy nagle do biura weszła Donna. Zdenerwowana zaczęła wydzierać się na córkę, więc Felicity poprosiła Raya, aby opuścił na chwilę pomieszczenie. Następnego dnia, Palmer ponownie odwiedził biur Felicity, z który chciał porozmawiać o kogeneracji. Zauważył tam przytulającą się matkę z córką, które wydawały się szczęśliwe. Panna Smoak, chcąc zostać z Donną przed jej wyjazdem, poprosiła prezesa firmy o wolne, mówiąc, że jest chora[5].

Ray daje sukienkę Felicity

Felicity wchodzi do biura Raya, aby poinformować go o spóźnieniu na konferencje. Ku zdziwieniu, zauważa tam, jak mężczyzna ćwiczy. Po chwili pyta, czy panna Smoak jest jutro wolna w czasie kolacji. Zamierza ją zabrać na rozmowę z prezesem koncernu górniczego, którego chce przekonać do projektu kogeneracji. Palmer uważa, że mężczyzna, jak i jego żona są nudni, po czym pokazuje sukienkę, którą kupił Felicity na ten wieczór. Zaskoczona pracownica zgadza się pójść, jednak uważa, że robi to tylko dla sukienki. Po kilku minutach Ray udaje się na konferencje, gdzie wyjaśnia, że Queen Consolidated musi stać się czymś lepszym i zmienia nazwę na Palmer Technologies. Wieczorem, podczas przygotowań do kolacji, Palmer jest zaskoczony niezwykłym wyglądem Felicity. Mężczyzna pokazuje przyjaciółce naszyjnik, który po krótkiej dyskusji dziewczyna zakłada. W restauracji, na kolacji pan Gardner nie zamierza sprzedać złóż Palmerowi. Felicity ratuje całą sprawę, tłumacząc, jakie Ray ma plany. Po kolacji mężczyzna poszedł do biura Felicity i podziękował jej za pomoc, gdyż pan Gardner postanowił sprzedać kopalnię. Po krótkiej rozmowie dochodzi do pocałunku, jednak przestraszony Palmer oznajmia, że miał być to tylko platoniczny pocałunek, po czym odchodzi. Chwilę później w swoim biurze ustala, że wydobycie złoża z kopalni ma się odbyć natychmiast. Po rozmowie aktywuje hologram modelu egzoszkieletu A.T.O.M., któremu ciągle się przygląda[6].

Ray odwiedził stołówkę swojej firmy i ze zdziwieniem zaczął opowiadać o niej Felicity. Kobieta oznajmiła, że jada tam codziennie jak reszta pracowników, po czym chciała wyjść z biura, uznając, że ma spotkanie. Palmer zauważył dziwne zachowanie przyjaciółki i przypomniał sobie ostatni pocałunek. Zrozumiał, że panna Smoak jest zła, gdyż zaraz po nim zdenerwowany uciekł. Chciał jej wszystko wyjaśnić, jednak ona mu nie pozwoliła, gdyż chciała, aby oboje o tym zapomnieli. Jakiś czas później, Ray namierzył telefon dziewczyny w klubie Verdant i do niej zadzwonił, prosząc o rozmowę. Gdy dziewczyna do niego przyszła, Palmer powiedział, że nie żałuje pocałunku, tylko czuje się winny. Opowiedział jej historię o swojej byłej narzeczonej – Annie, która zginęła w noc oblężenia. Mężczyzna przez cały czas obwinia siebie o jej śmierć, gdyż nie zdołał jej ochronić i z tego powodu próbował się nie wiązać z innymi kobietami. Po tej rozmowie, Felicity postanowiła wrócić do biura, gdzie zastała Raya siedzącego nad mikroskopem. Dziewczyna zaczęła go wypytywać, co konkretnie robi z firmą, wiec Palmer postanowił jej to pokazać. Skrócił swój potajemny projekt jako miniaturyzacja sprzętu wojskowego Działu Nauk Stosowanych i pokazał egzoszkielet Automatycznej Technologii Operacji Mechanicznych, dzięki której mężczyzna będzie mógł pomóc wielu ludziom, ale potrzebuje do tego pomocy przyjaciółki[1].

Ray testuje rękawice egzopancerza

Ray wykonywał w swoim biurze test rękawicy 37 Alfa, jednak zakończył on się niepowodzeniem. Nagle do pomieszczenia weszła Felicity, która naśmiewała się z celów testowych przyjaciela – klaunów. Dziewczyna odwiedziła Palmera, aby porozmawiać o narażaniu życia. Uznała, że pancerz da mu tylko tymczasową ochronę, przez co może zginąć. Ray dał za przykład Strzałę, który nie posiada zbroi i żyje, jednak panna Smoak nie była co do tego pewna. Aby zakończyć tą dyskusję, mężczyzna poprosił ją przyjaciółkę o naprawę czipa rękawicy. Wieczorem Ray odwiedził dziewczynę w jej biurze, gdzie zobaczył ją całą zapłakaną. Kiedy zapytał, jak postępy z naprawą czipu, Felicity oznajmiła, że to się nie uda. Odniosła się do Anny i powiedziała, że egzoszkielet jej nie ożywi, gdyż kiedy kogoś tracimy, on odchodzi na zawsze i nic nam go nie zwróci. Palmer zauważył zachowanie przyjaciółki i zdenerwowany uznał, że nie ma ona prawa mówić o tym, co by chciała jego była narzeczona. Panna Smoak przeprosiła mężczyznę i wyszła z biura. Następnego dnia z rana, Felicity wróciła do pracy i ponownie przeprosiła przyjaciela, po czym uznała, że nie może go powstrzymać, jednak może mu nie pomóc. Oddała mu nietknięty czip i wyszła, pozostawiając zdruzgotanego Palmera samego[7].

Ray zastał rano w biurze zamyśloną Felicity, która poinformowała mężczyznę, że spotkanie odbędzie się dopiero za trzy godziny. Palmer oznajmił, że poprosił panią burmistrz, aby je przesunęła, z powodu grasującego w mieście mordercy. Dyskusja ponownie zeszła na temat egzopancerza, o którym dziewczyna nie chciała słuchać. Uznała, że nie pomoże mu w misji samobójczej, po czym się ubrała i wyszła. Jakiś czas później, Ray i Felicity weszli do budynku, w którym odbywało się spotkanie. Mimo spóźnienia tuż po wejściu do pomieszczenia, Palmer zadeklarował się, że może udzielić finansowej pomocy. Mimo tego wiedział, że rozwój potrwa jakiś czas i zaproponował wezwanie gwardii narodowej. Nagle szyba pękła, a przez nią wleciała bomba dymna. Zaraz potem pojawił się Cegła ze swoimi zbirami, którym kazał zabrać panią burmistrz i radych, a resztę rozkazał zabić. Ray za wszelką cenę próbował ochronić Felicity i rzucił się na bandytę, którego obezwładnił. Wieczorem, w biurze Palmer Technologies Felicity opatrywała przyjaciela, któremu przypomniała się śmierć narzeczonej. Oznajmił, że teraz ma cel, który polega na ochronie najbliższych, zwłaszcza panny Smoak. Jakiś czas później wszyscy odsłuchiwali wiadomość telefoniczną od przestępcy, który poprosił o spotkanie. W wyznaczonym miejscu Cegła zaczął się popisywać, gdyż policja nie mogła go zaatakować z powodu zakładników, których przetrzymywał. Mężczyzna wyśmiewał się z Raya, który według niego ma tylko pieniądze, które nie rozwiążą tego problemu. Nakazał wszystkim służbą miejskim opuścić miasto w ciągu dwudziestu czterech godzin, po czym odjechał. Następnego dnia rano, Felicity przerwała spotkanie Palmera i poprosiła go o pożyczenie śmigłowca. Kiedy dziewczyna wróciła, oddała przyjacielowi nanochip, który naprawiła. Zdziwił się, że panna Smoak pomaga mu w misji samobójczej, jednak kobieta uznała, że z jej pomocą jest duże prawdopodobieństwo, że nie zginie[8].

Narodziny superbohatera[]

Zapracowany Ray

Ray pracuje w swoim mieszkaniu nad egzoszkieletem A.T.O.M., kiedy to otwiera drzwi rozwścieczonej Felicity Smoak, która to informuje mężczyznę o spadku akcji firmy przez tydzień jego nieobecności. Palmer informuje, że nie wie, iż zleciał tydzień. Zaczyna się tłumaczyć, że pracuje nad rękawicami, które nie chcą współpracować z hełmem. Nagle panna Smoak każe mężczyźnie przerwać, gdyż ten chciał użyć jonizatora dźwiękowego na czteropasmowym obwodzie, co doprowadziłoby do wysadzenia budynku. Ray oznajmia, że nie zamierza przestać, póki tego nie skończy, co doprowadza do wyjścia Felicity z mieszkania. Jakiś czas później kobieta odłączyła przyjacielowi dostęp do serwera i daje mu dwa rozwiązania. Pierwszym jest sześciogodzinna próba złamania hasła, natomiast drugim zjedzenie, umycie się i przespanie, po czym dostanie hasło. Po kolacji i prysznicu, Palmer dziękuje przyjaciółce, która oddaje mu hasło. Mężczyzna oznajmia, że kiedy jest z Felicity nie myśli o pracy, po czym ta całuje go, przez co lądują razem w łóżku. Jakiś czas później, Ray się budzi i wpada na rozwiązanie. Udaje mu się ukończyć egzopancerz, więc nakłada go i wchodzi na dach budynku, gdzie wykonuje pierwszą pomyślną próbę lotu[9].

Ray i Felicity rozmawiają o swoim nowy odkryciu związanym z TCP/IP, kiedy nagle ich czułości przerywa Oliver Queen. Mężczyźni witają się, a Palmer pozwala porozmawiać byłemu milionerowi z panną Smoak. Kilka dni później, Felicity przyprowadza Raya na ślub Johna Diggle i Lyli Michaels. Kiedy były ochroniarz Queena wita się z naukowcem, szepcze mu do ucha, że jeśli skrzywdzi dziewczynę, to srogo tego pożałuje. Po chwili oboje wybuchają śmiechem, kiedy nagle okazuje się, że „sędzie pokoju” nie pojawi się. Ray proponuje pomóc, gdyż posiada taki tytuł, co oznacza, że może udzielić przyjaciołom błogosławieństwo. Podczas ceremonii, mężczyzna zdradza, że dopiero co poznał narzeczonych i nie ma pojęcia, co może o nich powiedzieć. Przyznaje, że wyręczą oni go tym, że napisali własne przysięgi. Kiedy narzeczeni ubrali obrączki, Palmer ogłosił ich małżeństwem. Późniejsze wesele przerywa atak zakapturzonych łuczników, którzy mordują cywili. Prowadzona jest konferencja w Departamencie Policji, na której kapitan policji i burmistrz wzywają do ostrożności. Po chwili głos zabiera Palmer, który wspomina, że mimo dobrych uczynków, Strzała ma też swoje złe strony. Mężczyzna uznaje, że trzeba go złapać i postawić przed sądem, na co przeznacza wszystkie swoje zasoby. Jakiś czas później, Ray lata po mieście w swoim kombinezonie i zatrzymuje się przed magazynem, przed którym jego czujniki coś wykrywają. Program rozpoznawania twarzy wbudowany w hełmie zauważa Strzałę, pod którego maską kryje się Oliver Queen. Następnego dnia z rana, Felicity odwiedza przyjaciela, który jest wściekły, że dziewczyna cały czas go oszukiwała. Dopiero teraz zrozumiał, dlaczego ciągle znikała i miała ważne sprawy do załatwienia. Ten fakt doprowadza do kłótni, podczas której naukowiec zauważa, że Felicity kocha Queena. Ostatecznie mężczyzna decyduje się dotrzymać słowa danemu miastu i zamierza pojmać łucznika[10].

Konfrontacja ze Strzałą

Jakiś czas później, Laurel Lance przesłuchuje Palmera, który zapewnia, że rentgen jest nieomylny. Zaznacza, że poprzednio Queena dał się złapać, aby oczyścić siebie z wszelkich zarzutów. Prawniczka tłumaczy, że obraz cyfrowy może być przerobiony, a zeznania naukowca nie mają potwierdzenia. Dziewczyna daje radę Rayowi i tłumaczy, że jeśli oskarżenia trafią do sądu, Oliver może wnieść wniosek o pomówienie. Te słowa dają do zrozumienia mężczyźnie, że sąd w tym przypadku nie pomoże, przez co decyduje się samodzielnie uchwycić łucznika. Po pewnym czasie Oliver odwiedza Palmera w jego biurze. Konwersacja prowadzi do tego, że oskarżyciel powinien ufać osądowi Felicity, gdyż mężczyzna nie ma pojęcia, z czym mierzy się teraz miasto. Ray obiecuje byłemu milionerowi, że pojmie go prędzej czy później, co skutkuje wyjściem Queena z biura. Kiedy Strzała i Arsenał poszukują zagrożenia w elektrowni Meltzer, napotykają Atoma, który sfingował policyjne zgłoszenie. Po krótkiej walce łucznik unieruchamia zbroję naukowca i oznajmia, że człowiek, za którego ten go ma, wystrzeliłby w jego kierunku strzałę. Mimo zagrożenia, jakie ten spowodował, Queen podaje mu rękę i oznajmia, że Felicity wybrała Palmera, więc ten nie może tego zepsuć. Po kilku godzinach mężczyzna naprawia swój pancerz w Palmer Technologies, kiedy nagle odwiedza go panna Smoak. Ray przeprasza dziewczynę za swoje zachowanie i przeprasza ją też za to, że jej nie ufał. Wieczorem na spotkaniu w ratuszu, Palmer przedstawia swoje nowe zdanie, z czego nie jest zadowolony kapitan Quentin Lance. Nagle przez szybę wlatuje strzała, która trafia w serce pani burmistrz[10].

Chwilę później kolejna strzała wycelowana jest w Felicity, jednak Ray w ostatnim momencie rzuca się na kobietę, której ratuje życie, samemu przy tym obrywając. Trafia on do szpitala w stanie krytycznym, gdzie lekarze usuwają z jego ciała strzałę. Kiedy tylko mężczyzna się budzi, zauważa przy sobie Felicity, która dziękuje mu za ratunek. Po chwili wchodzi doktor Lockhart, który oznajmia, że podczas operacji wytworzyła się skrzeplina, który może wywołać napad niedokrwienny. Wyjaśnia, że nie mogą jego operować, gdyż może to uszkodzić mózg. Naukowiec tłumaczy lekarzowi, że wynalazł małe roboty, które mogą usunąć zakrzep, nie uszkadzając mózgu. Słysząc to, Lockhart żartobliwe stwierdza, że Palmer potrzebuje też badań psychiatrycznych i tłumaczy, że szpital nie zezwala na eksperymenty. Kiedy doktor odchodzi, do pomieszczenia wchodzi Donna Smoak, która zamierza porozmawiać z córką. Jakiś czas później, doktor informuje pacjenta, że będzie pod ścisłą obserwacją. Słysząc to, Donna zaczyna udawać, że mdleje i skutecznie odciąga uwagę medyka. Kiedy oboje wychodzą, Felicity wstrzykuje mężczyźnie jego nanoboty, będąc w pełni świadoma wszelkiego zagrożenia. Początkowo Ray stwierdza, że nic mu nie jest, jednak zaraz po tym dostaje chwilowego paraliżu i drgawek. Po kilku godzinach lekarze odkrywają, że skrzep zniknął, a pacjent w pełni wyzdrowiał. Kiedy Palmer ponownie spotyka się z Felicity w szpitalu, dziękuje jej za pomoc i zdradza, że ją kocha. Zauważa jednak, że ona nie jest pewna co do swoich uczuć[11].

Wspólna kolacja z przyjaciółmi

W celu poprawy jakości i funkcjonalności egzopancerza, Ray i Felicity udają się do Central City, chcąc poprosić członków zespołu S.T.A.R. Labs o pomoc. Palmer poznaje sekretną tożsamość Flasha, a także odnajduje wspólny „techniczny” język z Cisco. Kiedy świeża para spotyka Eddie'go i Iris, zapraszają ich i Barry'ego na wspólną kolację do prywatnej restauracji Raya. Planowany wieczór zamienia się w katastrofę przez pannę West, która postanawia odejść od stołu po kłótni ze swoim chłopakiem. W tym samym czasie niezadowolony naukowiec Brie Larvan atakuje Tinę McGee, więc Ray przyodziewa swój egzopancerz i ratuje kobietę przed mechanicznym rojem pszczół. Po długich zmaganiach i pokonaniu wroga z Flashem, Palmer zabiera jedną z jej pszczół i zamierza je przeanalizować. Wraz z Felicity żegna drużynę i zapewnia, że zjawi się zawsze, kiedy będą potrzebować jego pomocy[12].

Po powrocie do Starlig City, Ray zostaje poproszony przez samego Queena o pomoc w schwytaniu niebezpiecznego meta-czowiekaDeathbolta. Drużyna Strzały ukrywa się przed poszukującą ich policją w Palmer Technologies i z tamtego miejsca pomaga Rayowi odnaleźć groźnego przestępcę. Podczas pierwszego starcia okazuje się, że mężczyzna potrafi wchłonąć energię, którą strzela Palmer z egzoszkieletu. Po powrocie do kryjówki bohaterowie krytykują Raya i uznają, że brakuje mu doświadczenia. Kiedy jednak Felicity zostaje porwana, zdeterminowany naukowiec ponownie ubiera kombinezon i udostępnia zdalne sterowanie Oliverowi, sądząc, że jego technologia i doświadczenie Queena wspólnie wiele zdziała. Plan był doskonały do pewnego momentu, kiedy Jake Simmons zniszczył zdalne łącze egzopancerza. Naukowiec nie miał siły się bronić, jednak Oliver zmotywował go słowami, które pomogły pokonać przestępcę. Jakis czas później, Palmer wspólnie z drużną żegnał opuszczającego miasto i życie bohatera Roya Harpera. Następnie mężczyzna udał się do S.T.A.R. Labs, gdzie Cisco umieścił meta-człowieka w rurze, wcześniej wspólnie wymyślając dla niego pseudonim. Po chwili mężczyźni odkryli, że Simmons był w Opal City podczas wybuchu akceleratora cząstek, co znaczyło, że nie mógł dostać nadprzyrodzonych zdolności[13].

Testy miniaturyzacji[]

Ray zrywa z Felicity

Kiedy Ray pracował nad swoim egzoszkieletem w Palmer Technologies, odwiedziła go Felicity Smoak, która ponownie poprosiła o odrzutowiec dla niej i dla Olivera. Zapłakana dziewczyna próbuje wytłumaczyć, że to nie jest to, o czym on myśli, jednak naukowiec zaprzecza. Palmer zdradza, że kiedy żegnali Roya, zobaczył, jak ona patrzy na Queena. Właśnie wtedy ujrzał, że ona w dalszym ciągu go kocha, a moment, kiedy w szpitalu wyznał jej miłość, dał wiele do myślenia. Ostatecznie Ray powiedział, że Felicity nie może kochać go, gdyż w dalszym ciągu jest zakochana w Oliverze. Felicity przeprosiła naukowca ze łzami, mówiąc, że nigdy nie zamierzała go skrzywdzić. Para zerwała ze sobą, po czym Palmer dał informatyczce dostęp do swojego odrzutowca, nie znając konkretnych powodów[14].

Kilka dni później, Ray ponownie pracował w laboratorium nad swoim egzopancerzem, kiedy Felicity przerwała mu pracę. Dziewczyna zaczęła przepraszać mężczyznę za ostatnie zajścia i chciała, aby wciąż byli przyjaciółmi. Podczas rozmowy, Palmer prosi pannę Smoak o podpisanie pewnych dokumentów, które ku jej niewiedzy są dokumentami przekazania jej własności firmy. Kiedy drużyna Strzały udała się do Nanda Parbat odbić Queena, Atom wsparł zespół, zatrzymując odrzutowiec z Alfą-Omegą, kierujący się do Starling City. Kiedy uzbrojenie egzoszkieletu zaczęło szwankować, naukowiec postanowił wlecieć w pojazd, uszkadzając swój kombinezon i awaryjnie lądując na polu bitwy z członkami ligi zabójców. Ostatecznie drużyna bohaterów została pokonana i uwięziona w lochach pałacu Ra's al Ghula, gdzie zostali wystawieni na działanie broni biologicznej – Alfy-Omegi[15].

Prace nad miniaturyzacją

Drużyna ku zdziwieniu budzi się w lochach, ponieważ Malcolm Merlyn wcześniej potajemnie zaszczepił ich przed bronią biologiczną. Po chwili pojawia się Flash, który pokonuje kilku zabójców i uwalnia bohaterów. Cały zespół udaje się do Starling City, gdzie kieruje się Ra's al Ghul z bronią biologiczną. Wspólnie próbują uratować miasto, kiedy okazuje się, że Queen przez cały czas infiltrował ligę zabójców. Po długich zmaganiach wspólnie niszczą wszystkie rozpylacze wirusa i kierują się do przeciwnika Ra'sa, którego ten próbował zabić, niszcząc całe miasto. Podczas ostatecznej walki z Głową Demona, panna Smoak pożycza egozpancerz Palmera i ratuje Strzałę przed śmiercią. Kiedy wróg zostaje pokonany, Queen wraz z Felicity decydują się opuścić miasto, pozostawiając drużynę jako strażników Starling City. Następnego ranka, Ray pracuje w laboratorium nad swoim kombinezonem, na którym testuje miniaturyzację technologii. Pierwszy test wydaje się zakończyć niepomyślnie, jednak po chwili jedno z pięter Palmer Technologies eksploduje, pozostawiając Palmera uznanego przez to wydarzenie za zmarłego[16]. W praktyce naukowiec przeżył wybuch, jednak wraz ze swoim kombinezonem został zmniejszony do rozmiarów mrówki. Jakimś cudem później porwał go Damien Darhk, który przez długi czas trzymał go w niewoli, chcąc poznać receptę na zmniejszenie innych przedmiotów. Przez kilka miesięcy przesyłał zakodowane wiadomości do Felicity, informując ją, że przeżył i potrzebuje pomocy[17][18].

Po pewnym czasie, Felicity wraz z Curtisem Holtem rozkodowali wiadomości od Palmera. Mężczyźnie udało się skontaktować z drużyną Zielonej Strzały, której opowiedział o swoim aktualnym położeniu, a także poinformował, jak odwrócić proces miniaturyzacji. Kiedy ponownie kontaktował się z panną Smoak, przeszkodził mu Damien Darhk, który wiedział o każdej komunikacji naukowca. Zagroził mężczyźnie, że jeśli nie zdradzi planów swojego wynalazku, „Felicity”, z którą rozmawiał, zginie. Kiedy Holt zbudował urządzenie umiejące odwrócić efekt miniaturyzacji, drużyna mścicieli udała się uratować byłego prezesa Palmer Technologies. Znaleźli go pomniejszonego w szklanym sześcianie na biurku, gdzie był przetrzymywany. Curtis skutecznie użył urządzenia powiększającego na Rayu, po czym drużyna uciekła z budynku. Po powrocie do bunkru Zielonej Strzały, Palmer opowiadał co było najgorsze w byciu „małym”. Felicity przeprowadziła badania lekarskie, które nie wskazały nic specjalnego, co byłoby skutkiem pomniejszenia. Zaraz po tym postanowiła zabrać go do firmy, jednak mężczyzna odmówił. Uznał, że nie chce, aby świat wiedział, że jednak przeżył. Po tych słowach panna Smoak zabrała go do domu[18].

Ray bada ząb „ducha”

Ray odwiedził Felicity w jej mieszkaniu, gdyż dziewczyna potrzebowała jego pomocy. Informatyczka opowiedziała, jak John Diggle wyrwał ząb jednemu z „duchów”, na podstawie którego drużyna próbowała ustalić DNA. Nie udało się jednak, gdyż większości markerów brakuje. Naukowiec podczas badań odkrywa, że „wyżarł” je jakiś związek chemiczny, tym samym unikając pytań przyjaciółki dotyczących powroty do Palmer Technologies. Po chwili udaje mu się zidentyfikować wcześniej wspomniany związek i okazuje się, że pracują nad nim w Wolfman Biologics. Drużyna Zielonej Strzały włamała się do firmy i ukradła próbkę związku. Kiedy Felicity ponownie odwiedziła przyjaciela, okazało się, że Curtis przyniósł mu parę gadżetów, dzięki czemu wciąż pracuje nad zębem. Kiedy panna Smoka ponownie pyta o powrót do żywych, Ray porównuje siebie to Tomka Sawyera oglądającego własny pogrzeb, tylko że nim nikt się nie przejął. Zaznacza, że zmiana nazwy miasta na Star City jest dobra, ale on wciąż patrzy na to, co stało się z tym miejscem. Firma, którą zbudował, miała pomóc mu przeżyć, a teraz sama ledwo stoi. Palmer oznajmia, że jeśli ma wrócić do żywych, musi odkryć, po co właściwie żyje. Po krótkiej rozmowie o zębie „ducha” i przedstawieniu, gdzie może ukrywać się Damien Darhk, drużyna mścicieli przystępuje do działania w celu odbicia Andrewa Diggle'a. Po pewnym czasie, na polu walki pojawia się Atom, który znacznie pomaga zespołowi. Po udanym przechwyceniu, Palmer zdradza Felicity, że przemyślał jej słowa i na razie nie będzie pokazywał się światu. Zamierza zająć się czymś innym i przemyśleć wszystko, dodając, że jeśli bohaterowie będą go potrzebować, on zjawi się na miejscu[19].

Nic nieznaczące życie[]

Atom współpracował z Oliverem i zmniejszył się, wlatując do jednego z urządzeń w siedzibie R.O.J.-u. Po chwili zaatakowało go kilkoro „duchów”, których mężczyzna szybko pokonał, się powiększając. Kiedy się odwrócił, zauważył tajemniczego mężczyznę, który ogłuszył go promieniem dziwnego urządzenia. Gdy Ray się obudził, znalazł się na dachu budynku wraz z Sarą Lance, Martinem Steinem, Jeffersonem Jacksonem, Carter Hallem, Kendrą Saunders, Leonardem Snartem i Mickiem Rory'm. Mężczyzna, który porwał ich wszystkich, przedstawił się jako Rip HunterMistrz Czasu z 2166 roku, który zebrał ósemkę, aby pomogli mu uratować świat przed Vandalem Savage'm. Podróżnik zaznaczył, że w przyszłości oni nie są znani jako bohaterowie, tylko jako legendy. Pokazał im co się stanie ze światem, jeśli mu nie pomogą, a następnie dał im trzydzieści sześć godzin na zastanowienie się, po czym mieli się spotkać w wyznaczonym miejscu. Jakiś czas później, Ray przerwał walkę Zielonej Strzały z „duchami”, gdyż chciał poinformować kogoś o tym, że go nie będzie. Mimo faktu, iż Palmer nie wiedział nic o kapitanie Hunterze, zdecydował się mu pomóc, co zdziwiło Queena. Po wyznaczonym czasie naukowiec wraz z resztą udali się w określone miejsce, gdzie Rip pokazał im Waveridera – statek będący wehikułem czasu. Podczas zwiedzania pojazdu, Ray wdał się w technologiczną konwersację z profesorem Steinem, zaznaczając, że napisał pracę o „mechanice pod przestrzennej”, której ten nie pamięta, podobnie jak samego mężczyzny. Po zapoznaniu się z Gideon, ósemka ruszyła w pierwszą podróż w czasie, chcąc odwiedzić profesora Aldusa Boardmana żyjącego w 1975 roku. Podczas startu Hunter powiedział, że ludzkie ciało przyzwyczajone jest do czasu linearnego. Po znalezieniu się w wyznaczonej porze w St. Roch, Rip wylądował, zapominając wcześniej wspomnieć towarzyszom, że podróże w czasie mogę wywołać mdłości, bezwładność ciała i utratę wzroku. Są to tymczasowe efekty, jednak im większa różnica w czasie, tym gorsze skutki uboczne. Zabrał ze sobą profesora Steina, doktora Palmera, Cartera i Kendrę, pośpieszając ich, gdyż profesor Boardman miał za kilka godzin umrzeć[20].

Ray spogląda w swoją przyszłość

Razem udali się na Uniwersytet świętego Rocha, gdzie zastali mężczyznę w jego biurze. Profesor rozpoznał w kochankach Egipskiego księcia i kapłankę. Rip pośpieszył jednak rozmowę, chcąc dowiedzieć się więcej o Vandalu. Po opowiedzeniu historii o nieśmiertelnym przestępcy i wręczeniu swojego dziennika zdradził, że poprzednie inkarnacje Kendry i Cartera byli jego rodzicami. Kiedy Stein wyczuł, że coś złego dzieje się z Jeffersonem, Hunter rozpoczął odwrót do statku. Za namową Cartera, Rip zgodził się zabrać Aldusa. Przy Waveriderze rozpoczęła się walka z Chronosem, jednak drużynie udało się uciec. Podróżnik nakazał Gideon zablokować statek w strefie międzyczasowej na czas naprawy uszkodzeń pojazdu. Kednra zaczęła kłótnię, gdyż przez niego jej syn jest ranny. Mężczyzna zdradził, że tak naprawdę kiedyś był Mistrzem Czasu, a Chronos pracuje właśnie dla rady Mistrzów Czasu. Pod wpływem agresji ekipy zdradził, że wybrał właśnie ich, bo ich życie za sto lat będzie miało znikomy wpływ na linię czasu, więc potrzebował ich pomocy bez wpływania na historię w 2166 roku. Przez Raya, Hunter opowiedział, że w całej misji ma swój cel – zamierza zemścić się na Vandalu za morderstwo jego rodziny. Zdecydował się tak działać, gdyż Rada Mistrzów Czasu ignorowała zagrożenie ze strony Savage'a. Po chwili pozwolił im wrócić do domu, kiedy tylko statek zostanie naprawiony, a stan profesora Boardmana się poprawi. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie żyje. Mimo wszystko ekipa postanowiła pomóc, pod warunkiem, że sami będą decydować o swoim losie. Rip słysząc to, zgodnie z dziennikiem Aldusa postanowił odnaleźć wroga w pewnym miejscu, do którego się udali[20].

Ray wraz z Leonardem i Ripem kłócili się o przywództwo nad kolejną misją. Ostatecznie drużyna postanowiła nie słuchać zdania Huntera i udała się do norweskiego magazynu, gdzie Vandal prowadził aukcje, na której zamierzał sprzeać głowicę nuklearną. Kiedy wróg rozpoznał coś podejrzanego w potencjalnych kupcach, rozpoczęła się walka, w wyniku której z egzopanczerza odpadł kawałek zaawansowanej technologii. Po bezsensownej walce zespół wrócił na statek i spotkał się ze złością Ripa, który przedstawił, co się stało i jaki ma to wpływ na przyszłość. Utknęli przez to w 1975 roku, jednak wpadli na pomysł, jak pozbyć się wroga. Ich celem stał się Sztylet Amona, który posiadał Vandal w swojej prywatnej kolekcji. Ray wraz z Snartem i Rory'm włamali się do posiadłości Savage'a i odnaleźli ostrze, jednak chęć wzbogacenie się Łotrów przewyższyła i uwięziła w klatce naukowca i złodzieja. Po kłótni i rozmowie odnalazł ich wróg, który nakazał skontaktować się z resztą drużyny. Kiedy ta tylko przybyła, uwolniła przyjaciół i zaczęli walczyć. W wyniku bitwy Carter został zabity, a Kendra ranna, co zmusiło zespół do odwrotu. W Waveriderze postanowili się nie poddawać i pokonać Vandala, czcząc tym samym honorową śmierć przyjaciela[21].

Atom w organizmie Kendry

Ray przybiegł do sali lekarskiej, kiedy usłyszał alarm związany ze stanem Kendry. Okazało się, że odłamki sztyletu kierują się w stronę jej serca, więc jeśli ich się nie pozbędą, dziewczyna zginie. Wraz z Martinem postanowili działać i wstrzyknęli Palmera do organizmu kobiety, kiedy tylko naukowiec się zmniejszył. Wszystko szło po ich myśli i Ray zniszczył kilka odłamków, jednak w pewnym momencie przestraszył się i zawrócił, zwalając całą winę na awarię egozpancerza. Wiedział, że Kendra ma mało czasu i starał się naprawić zbroję, kiedy profesor Stein próbował dogadać się z inżynierem. Po namyśle Ray opowiedział starcowi historię śmierci narzeczonej, na co Martin odpowiedział, że pamięta go jako ucznia. To zmotywowało obu do działania i Atom powrócił do pozbycia się odłamków sztyletu z organizmu Saunders. Po pomyślnie wykonanej robocie Ray przyznał, że wie o kłamstwie Steina, gdyż tak naprawdę go nie pamięta. Wszystko przez to, że stare miał dużo wykwalifikowanych uczniów i ciężko mu każdego zapamiętać. Kiedy Kendra się przebudziła, drużyna udała się pochować odzyskane ciał Cartera. Następnie wrócili do Waveridera i ustawili kurs na 1985 roku, w którym Vandal ponownie ukazał swoja działalność[21].

Stub.svg Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy[]

Arrow[]

Flash[]

 1. Wszyscy razem!
 2. Inwazja!

Legends of Tomorrow[]

 1. Pilot: część 1
 2. Pilot: część 2
 3. Więzy krwi
 4. Biali rycerze
 5. Misja ratunkowa
 6. Star City 2046
 7. Na pastwę losu
 8. Noc jastrzębia
 9. Pozostawieni
 10. Potomstwo
 11. Ośmiu wspaniałych
 12. Ostateczny azyl
 13. Lewiatan
 14. Rzeka czasu
 15. Przeznaczenie
 16. Legendarni
 17. Czas się kończy
 18. Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości
 19. Szogun
 20. Potwory
 21. Dawny znajomy
 22. Kraj bandytów
 23. Inwazja!
 24. Tak to się robi w Chicago
 25. Magiczne artefakty
 26. Legion śmierci
 27. Zdrajca
 28. Camelot/3000
 29. Ziemia zaginionych
 30. Człowiek rakieta
 31. Drużyna Włóczni
 32. Dziwny świat
 33. Aruba
 34. Aruba-Con
 35. Freakshow
 36. Zari
 37. Phone Home
 38. Return of the Mack
 39. Helen Hunt
 40. Welcome to the Jungle
 41. Kryzys na Ziemi-X: część 4
 42. Beebo the God of War
 43. Daddy Darhkest
 44. Here I Go Again
 45. The Curse of the Earth Totem
 46. No Country for Old Dads
 47. Amazing Grace
 48. Necromancing the Stone
 49. I, Ava
 50. Guest Starring John Noble
 51. The Good, The Bad and The Cuddly

Vixen[]

 1. Family Reunion

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Ray Palmer znany był jako Atom, który posiadał zdolność zmiany swojego rozmiaru i niesamowitą inteligencję. Ożenił się z Jean Loring, która miała romans z Paulem Hobenem, co doprowadziło do szybkiego rozwodu. Te wydarzenie doprowadziło do szaleństwa kobiety i opętania przez podmiot Eclipso, natomiast Ray na dłuższy czas zamknął się w sobie.
 • Jego poziom IQ wynosi 140.

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Sceny z serialu „Vixen[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Wspinaczka” wyemitowany 10 grudnia 2014 roku.
 2. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Wyciszenie” wyemitowany 8 października 2014 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Sara” wyemitowany 15 października 2014 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Corto Maltese” wyemitowany 22 października 2014 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tajemnicza przeszłość Felicity Smoak” wyemitowany 5 listopada 2014 roku.
 6. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Napiąć łuk” wyemitowany 19 listopada 2014 roku.
 7. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Osamotniona” wyemitowany 21 stycznia 2015 roku.
 8. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Nocne miasto” wyemitowany 28 stycznia 2015 roku.
 9. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Oferta” wyemitowany 18 marca 2015 roku.
 10. 10,0 10,1 Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tendencje samobójcze” wyemitowany 25 marca 2015 roku.
 11. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Wróg publiczny” wyemitowany 1 kwietnia 2015 roku.
 12. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wszyscy razem!” wyemitowany 14 kwietnia 2015 roku.
 13. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Złamana Strzała” wyemitowany 15 kwietnia 2015 roku.
 14. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Upadek” wyemitowany 22 kwietnia 2015 roku.
 15. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Oto twój miecz” wyemitowany 6 maja 2015 roku.
 16. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Nazywam się Oliver Queen” wyemitowany 13 maja 2015 roku.
 17. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Upiory przeszłości” wyemitowany 4 listopada 2015 roku.
 18. 18,0 18,1 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zagubione dusze” wyemitowany 11 listopada 2015 roku.
 19. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Braterstwo” wyemitowany 18 listopada 2015 roku.
 20. 20,0 20,1 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 1” wyemitowany 21 stycznia 2016 roku.
 21. 21,0 21,1 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 2” wyemitowany 28 stycznia 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement