FANDOM


Mów mi Killg%ore!
Ramsey Deacon, „Mixed Signals

Ramsey Deacon (zm. lutego 2018 roku) – meta-człowiek posiadający moc kontrolowania technologii, nazywający się Kilg%rem.

Podczas ucieczki z innymi meta-ludźmi z Iron Heights, grupę zaatakował Thinker, który za pomocą swojego technologicznego krzesła, przeniósł moce uciekinierów do jednego ciała, zabijając wszystkich – w tym Deacona.

Osobowość Edytuj

Ramsey był miłym człowiekiem i dobrym przyjacielem, aż do momentu, kiedy przyjaciele wykradli jego pomysł i zbili na nim fortunę. Mężczyzną władało pragnienie zemsty i kiedy zdobył meta-geny, zdobył również do tego okazję. Zachowywał się agresywnie, socjopatyczne i wyrozumiale, a także miał skłonności to torturowania, co pokazał na Kurcie Weaverze. Podobne zachowanie wykazał podczas spotkania z Shelią, doprowadzając ją do szoku insulinowego, a także na Timie, którego chciał rozerwać na strzępy. Był tak pewny siebie, że uważał, iż sprinterzy nie mogą go pokonać, co w końcu doprowadziło do jego porażki.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

  • Technopatiameta-geny Ramsey'a pozwalają mu na kontrolowanie najróżniejszych form technologicznych za pomocą własnego umysłu, nadpisując kod maszyny własnym kodem biologicznym.

Zdolności Edytuj

  • Geniusz – Ramsey jest niezwykle inteligentny, o czym świadczył między innymi wykonywany przez niego zawód i osiągnięcia, przez które z przyjaciółmi trafił na okładkę magazynu.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Ramsey Deacon narażony na promieniowanie ciemnej materii w autobusie

Przemiana Deacona

W 2013 roku, Ramsey wraz z Kurtem, Timem i Shelią stworzyli w garażu aplikację „Kilg%re”. 17 stycznia 2014 zespół został uhonorowany nagrodą Quasar w 25. edycji corocznego bankietu „Quasar Award” w Keystone City. Przyjaciele Deacona chcieli się jednak wzbogacić na programie i wykradli jego pomysł, sprzedając go konkurencji za miliardy, a go zostawiając bez niczego. Niedługo później Ramsey zaczął pracować w Dolinie Krzemowej[1]. Kiedy pewnego dnia jechał autobusem w Central City, wraz z 11 innymi ludźmi został narażony na promieniowanie ciemnej materii z Mocy Prędkości, zyskując tym samym meta-geny[2].

Zemsta bywa słodka Edytuj

Shelia Agnani spotyka Kilg%re'a po latach (3)

Spotkanie przyjaciół po latach

Posiadając odpowiednie zdolności i pałając zemstą od lat, Deacon udał się do Central City, gdzie zapolował na Kurta. Kiedy ten wszedł do windy, Ramsey przejął kontrolę nad nią, zabijając ostatecznie byłego przyjaciela. Następnie spotkał Tima przejeżdzającego ulicą, więc postanowił zmusić jego samochód do nieposłuszeństwa. Ku jego zaskoczeniu na ratunek Kwonowi przybył Flash, który udaremnił plany mężczyzny. W związku z tym postanowił on zaatakować drugi raz, aktywując drona na komisariacie, który miał pozbyć się milionera za pomocą granatu. Dziwnym trafem Tim ponownie przeżył, co zmusiło Deacona do wybrania ostatniego celu – Shelii, do której domu się włamał. Spowodował u niej szok insulinowy, a następnie porwał samego Tima, który znajdował się w mieszkaniu kobiety. Ramsey zamierzał rozerwać Tima na pół, nagrywając przy tym audycję, jak ten przyznaje się do wrobienia Deacona i odebrania mu jego pomysłu. Nagle w magazynie pojawił się Flash z Kid Flashem, którzy zamierzali udaremnić plany przestępcy. Ten jednak wyczuł w kombinezonie bohatera technologię, którą zaczął kontrolować, nokautując pomocnika sprintera. Po krótkim czasie niekontrolowania własnego ciała Flash odzyskał władzę i znokautował Ramsey'a, kiedy ten zamierzał zastrzelić Tima, trafiając do specjalnej celi w Iron Heights. Tam niedługo później odwiedzili go detektyw i kryminolog, którzy chcieli dowiedzieć się, jak zdobył on moce, nie będąc w Central City podczas wybuchu akceleratora cząstek. Mężczyzna nie zamierzał nic zdradzić, wyznając jedynie, że nie był sam[1].

Ramsey spędzał czas w celi w Iron Heights, kiedy to zespół Flasha walczył z Hazard – kolejnym meta-człowiekiem, który zyskał meta-geny w autobusie[2].

Kiedy do prywatnego skrzydła więzienia prowadzonego przez Gregory'ego Wolfe'a trafił Barry Allen, pojawiła się również Amunet Black, która zamierzała kupić pięciu meta-ludzi. Młody kryminolog nie zamierzał do tego dopuścić i kiedy tylko natrafiła się okazja, poprowadził więźniów kanałami do ucieczki. Po drodze spotkali hydraulika, którego Deacon i Rundine zamierzali zabić, aby uniknąć świadków. Allen jednak szybko wkroczył i ogłuszył mężczyznę, nie godząc się na mordowanie. Doszli dość daleko, lecz na ich drodze stały elektryczne drzwi, które dzieliły ich od odzyskania mocy. Kiedy Ramsey zajmował się ich otworzeniem, Sharpe opatrzyła ranę Barry'ego na ręku i dowiedziała się od niego, że może wykorzystywać moce na dobry sposób. Konwersację przerwało im otworzenie drzwi, dzięki któremu znaleźli się na więziennym placu ćwiczeń. Na ich nieszczęście pojawił się również naczelnik, a zaraz po nim Amunet, którzy chcieli pojmać meta-ludzi. Aby się obronić, Gregory zdradził więziom, iż Barry jest Flashem, co spowodowało, że Ramsey, Mina i Sylbert zamierzali się na nim zemścić. Jedynie Becky się przeciwstawiła kompanom i stanęła w obronie człowieka, któremu zaufała. Ich walkę przerwało przybycie Thinkera, który podłączył więźniów do swojego krzesła, po kolei pochłaniając ich ciała i moce do jednego – ciała Becky Sharpe[3].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Mixed Signals
  2. Luck Be A Lady
  3. True Colors

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Kilg%re był elektro-organiczną inteligencją, która pochłaniała energię, aby przeżyć.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Mixed Signals” wyemitowany 17 października 2017 roku.
  2. 2,0 2,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
  3. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „True Colors” wyemitowany 6 lutego 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.