FANDOM


Raisa – służąca pracującą dawniej w rezydencji Queenów, obecnie opiekunka Williama.

Osobowość Edytuj

Raisa jest miłą i dojrzałą kobietą, która chwyta każdą chwilę swojego życia. Odkąd zaczęła pracować w rezydencji Queenów dostrzegła problemy rodzinny miliarderów, jednak starała się w nie nie mieszać. Zawsze wierzyła w Olivera i jego dobre serce, mimo że jego zachowanie przed wyspą nie było najlepsze. On sam traktuje kobietę jak przyjaciółkę i wie, że zawsze może na nią liczyć.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Raisa została zatrudniona przez rodzinę Queenów w 2007 roku. W pierwszych latach swojej pracy kobieta poszła z młodą Theą odebrać Olivera od Tommy'ego i wtedy Malcolm Merlyn pierwszy raz zobaczył swoją córkę[1].

Powrót buntownika Edytuj

Raisa meet Oliver after five years in hell (1)

Przywitanie z Oliverem

Kiedy w 2012 roku Oliver wrócił do domu po pięciu latach spędzonych samotnie na Lian Yu, Raisa przywitała go serdecznie, ciesząc się z powrotu młodzieńca, w przeciwieństwie do reakcji jego rodziny. Kiedy nastał moment wspólnego posiłku, kobieta przynosiła jedzenie na stół, kiedy się potknęła. Oliver złapał tacę i powiedział Raisie po ukraińsku, że nic się nie stało, co zdziwiło obecnych. Późnym wieczorem kobieta zdecydował się przynieść do pokoju chłopaka posiłek, kiedy to ten zapytał się jej, czy się zmienił. Raisa twardo i z uśmiechem odparła, że Queen był zawsze dobrym chłopcem i ma dobre serce[1].

W połowie 2017 roku Oliver zatrudnił Raisę do pomocy przy opiece syna, Williama, którego matka zginęła na wyspie. Kobieta co chwilę doradzała Queenowi, jak ma podejść do chłopaka i zbliżyć go do siebie, udzielała pomocnych rad, a także pomagała mu obowiązkach domowych[2].

Wychowywanie Williama Edytuj

Raisa pomaga Williamowi zabrać się na targi naukowe

Pomoc w targach naukowych

Raisa wraz z Felicity przygotowywała Williama do szkoły na targi naukowe, zanosząc jego rzeczy do samochodu. Tego samego dnia późnym wieczorem została pilnie wezwana przez pannę Smoak, która musiała wyjść i pomóc Oliverowi. W tym czasie opiekunka dowiedziała się, że Queen stracił posadę burmistrza i gdy tylko ten wrócił do domu, okazała swoje wsparcie[3].

Raisa wraz z Williamem i Felicity oglądały telewizję, kiedy Bethany Snow ogłosiła publicznie aresztowanie Olivera, zaznaczając przy tym, że rozprawa sądowa odbędzie się 3 maja[4].

Raisa przyprowadziła Williama na rozprawę sądową Olivera, której przyglądali się z widowni. Gdy zakończyła się pierwsza część, Felicity pozwoliła chłopakowi skorzystać z automatu ze słodyczami, co pozwoliło Raisie zapytać kobietę, co zrobią w przypadku aresztowania Queena. Żona oskarżonego szybko odparła, że nic nie zrobią, ponieważ Oliver nie jest Zieloną Strzałą. Raisa dała do zrozumienia, że wie, iż jest inaczej i odeszła z nadzieją na uniewinnienie Olivera[5].

Raisa przybywa do mieszkania Queenów po ataku najemników Diaza

Awaryjne przybycie do Queena

Kiedy mieszkanie Queena zostało zaatakowane wieczorem przez najemników Ricardo Diaza, Raisa dowiedziawszy się o wszystkim, natychmiast udała się sprawdzić, czy jej pracodawca i wychowanek są cali. Przekonana, że wszyscy przeżyli atak, miała zaopiekować się Williamem podczas transportu do jednej z bezpiecznych placówek A.R.G.U.S. Queen chciał bowiem zapewnić jej i synowi bezpieczeństwo, kiedy on będzie starał się zakończyć wojnę z gangsterem raz na zawsze[6].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Pilot
 2. Fallout
 3. Fundamentals
 4. Shifting Allegiances
 5. Docket No. 11-19-41-73
 6. The Ties That Bind

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Pilot” wyemitowany 10 października 2012 roku.
 2. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fallout” wyemitowany 12 października 2017 roku.
 3. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fundamentals” wyemitowany 12 kwietnia 2018 roku.
 4. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Shifting Allegiances” wyemitowany 26 kwietnia 2018 roku.
 5. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Docket No. 11-19-41-73” wyemitowany 3 maja 2018 roku.
 6. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Ties That Bind” wyemitowany 10 maja 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.