FANDOM


Wiesz co uczyniłeś nam wszystkim? Ludziom, na których podobno ci zależy? Zrobiłeś z nas przestępców, kłamców i ofiary. Nie jesteś bohaterem Oliverze, jesteś złoczyńcą! Ale ty o tym wiesz, prawda?
Quentin lance, „Wróg publiczny

Quentin Larry Lance (ur. w 1962 roku, zm. 17 maja 2018 roku) – maż Dinah i ojciec Laurel oraz Sary. Był policjantem w Starling City, na stanowisku detektywa i wraz ze swoim partnerem, Lucasa Hiltona, rozpoczął pościg za mścicielem znanym jako Kaptur. Jego nieustępliwość i zawziętość były związane ze śmiercią najmłodszej córki, co doprowadziło do degradacji Quentina z rozkazu porucznika Franka Pike'a. Kiedy Deathstroke zaatakował miasto, mężczyzna ponownie zasilił szeregi policji i wkrótce awansował.

Quentin pierwotnie zaprzysięgał sobie, że złapie mściciela, nawet gdyby miał poświęcić wszystko. Był gotów użyć własnej córki jako przynęty. Po tym, jak Strzała zlikwidował Malcolma Merlyna, detektyw Lance zaczął dostrzegać człowieka, który jest gotów zrobić wszystko dla miasta. Obaj zaczęli ze sobą współpracować na obustronną korzyść, a policjant stał się sojusznikiem drużyny łucznika. Gdy dowiedział się, że Kaptur ukrył przed nim śmierć Sary, postanowił się zemścić i go zlikwidować. Jego obsesja doprowadziła do aresztowania i pozornej śmierci Roya Harpera oraz utraty pracy, przez co w końcu zaczął on postrzegać mściciela jako bohatera. Chcąc ochronić Laurel, dołączył do R.O.J-u i współpracował z Damienem Darhkiem, a zakończenie tego sojuszu zakończyło się zamordowaniem Laurel, co ponownie wprowadziło byłego policjanta w alkoholizm.

Z nałogu wyciągnęła go Thea, która uświadomiła Quentina, że ma jeszcze jedną córkę, dla której warto walczyć. On sam poprawił się i niedługo po tym stał się zastępcą burmistrza Queena, a także zaprzyjaźnił się z Rene Ramirezem, któremu starał się pomóc odzyskać córkę. Wraz z niebezpiecznym gangsterem, Ricardo Diazem w mieście pojawiała się Laurel Lance z innego świata, którą Quentin starał się zmienić, dostrzegając w niej dobro. Zamieszanie doprowadziło do tego, że mężczyzna stał się burmistrzem Star City i zaczął być szantażowany przez Dragona, w wyniku czego oberwał pociskiem w brzuch. Mimo pomocy medycznej, Lance nie zdołał przeżyć, dowiadując się przed śmiercią, że Oliver traktował go jak ojca.

Osobowość Edytuj

Quentin był szczęśliwym, miłym i kochającym mężem oraz ojcem, ale po rzekomej śmierci Sary, mężczyzna załamał się. Jego osobowość uległa całkowitej zmianie, gdy oliwy do ognia dolała jego żona, która zażądała rozwodu. Aby oderwać się od smutnej rzeczywistości, Quentin oddał się całkowicie swojej pracy, a także popadł w alkoholizm. Po wielu spotkaniach Anonimowych Alkoholików, Lance pogodził się z trudnym życiem i próbował naprawić relacje z Laurel. Quentin jest często opisywany jako szorstki i groźny policjant, który wierzy, że prawdziwa sprawiedliwość może pochodzić jedynie z rąk prawa i porządku. Szerzył wielką nienawiść do Strzały, którego uznawał za morderce. Był gotów użyć własnej córki jako przynęty, tylko po to, aby złapać mściciela. Gdy Quentin zrozumiał, jak zakapturzony bohater jest ważny dla Starling City, zaczął z nim współpracować. Nie chciał wtedy znać jego prawdziwej tożsamości, gdyż uważał, że stanie się on dla niego zwykłym człowiekiem, który jak każdy boryka się z codziennością.

Quentin jest odważnym człowiekiem, mającym dobre obyczaje nawet wtedy, gdy próbował złapać Strzałę. Moment, w którym został zdegradowany za współpracę z mścicielem przyjął z honorem. Lance zdał sobie sprawę z tego, z czego Kaptur musi zrezygnować, aby ukryć swoją tożsamość i pozostawić bliskich bezpiecznych. Był dumny z nowej drogi bohatera, który przestał zabijać, tylko oddawał przestępców w ręce władz. Ciągła współpraca z łucznikiem doprowadziła do rozwiązania grupy zadaniowej zaraz po tym, jak Quentin awansował na kapitana. Wiele razy można zauważyć, że mężczyzna dba o dobro niewinnych ludzi. Świadczy o tym fakt, że mimo groźnych problemów zdrowotnych, Lance udał się w teren, aby pomóc Strzale.

Ludzie darzą Quentina ogromnym szacunkiem nawet wtedy, gdy przebywał w Iron Heights. Jeden ze strażników zaoferował mu koc, aby było mu wygodniej, jednak mężczyzna odmówił. Oprócz tego, Lance jest śmieszny, nudny oraz spostrzegawczy. Był w stanie wywnioskować, że Roy Harper jest Arsenałem w oparciu o kolor odzieży, jednakże nie potrafił rozpoznać, że nowym Czarnym Kanarkiem jest Laurel. Gdy od córki dowiedział się, że Sara nie żyje, Quentin zamknął się w sobie, a następnie zaczął obwiniać cały świat za jej śmierć. Był wściekły, że Laurel mu o tym nie powiedziała wcześniej, jednakże całą winą zaczął obarczył Strzałę. Ponownie rozpoczął poszukiwania mściciela i próby jego aresztowania. Kiedy jednak odkrył, że łuczniki jest Oliver Queen, zaczął obwiniać jego i całą rodzinę Queenów za wszystkie problemy miasta. Niezależnie od tego, czy to naprawdę była ich wina, czy też nie.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

QuentinLanceFightInGun

Quentin podczas misji

 • Ekspert w walce wręcz – Quentin jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać jednego z członków ligi zabójców.
 • Ekspert w walce bronią – jako policjant, Quentin potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Nosi przy sobie pistolet małego kalibru, który pomaga mu znacznie w walce.
 • Kondycja fizyczna – lata pościgów za przestępcami spowodowały, że Quentin posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
 • Szkolenie policyjne – szkolenie w policji wiele nauczyły Quentina. Jego taktyczne zdolności wraz z bojowymi umiejętnościami niejeden raz przydały się podczas misji.
 • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobył podczas wykonywania misji, Quentin stał się genialnym taktykiem. Dzięki temu zdobył stopień kapitana Departamentu Policji w Starling City.
 • Zdolność jazdy – Quentin potrafi prowadzić samochody, co wydaje się być bardzo przydatne, gdy ściga przestępców.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Quentin urodził się 3 stycznia 1963 roku. Będąc nastolatkiem, zaprzyjaźnił się z Dinah, z którą później zaczął chodzić. Następnym krokiem było przeniesienie się do wspólnego mieszkania, w którym Lance kilka razy się oświadczał kobiecie. Rok trzymał pierścionek w kieszeni, czekając na przyjęcie propozycji. W 2007 roku jego najmłodsza córka – Sara udała się potajemnie na wycieczkę jachtem z Oliverem. Statek zatonął, a dziewczyna została uznana za zmarłą. Te wydarzenie odcisnęło piętno na rodzinie Lance'ów, gdyż Quentin i Dinah się rozwiedli. Mężczyzna popadł w alkoholizm i stał się oddany swojej pracy, aby o wszystkim zapomnieć[1].

Miesiąc po śmierci Sary, seryjny morderca kobiet zwany Lalkarzem pojawił się w Starling City. Quentin został przydzielony do tej sprawy, a każda ofiara przestępcy przypominała mu o zmarłej córce. ostatecznie policjantowi udało się dorwać Barona, którego wsadził do więzienia. Aby poradzić sobie z nałogiem i złymi wspomnieniami, Quentin zapisał się na spotkania do grupy Anonimowych Alkoholików[2].

Stub Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Pilot
 2. Czcij ojca swego
 3. Samotny strzelec
 4. Niewinny człowiek
 5. Urazy
 6. Muza ognia
 7. Vendetta
 8. Koniec roku
 9. Spalony
 10. Vertigo
 11. Zdrada
 12. Odyseja
 13. Złodziej zwany Dodgerem
 14. Na celowniku
 15. Powrót Łowczyni
 16. Zbawienie
 17. Niedokończone sprawy
 18. Zbrodniczy zamiar
 19. Mrok na skraju miasta
 20. Poświęcenie
 21. Miasto bohaterów
 22. Zepsute lalki
 23. Tygiel
 24. Liga zabójców
 25. Wrogów trzymaj blisko
 26. Naukowiec
 27. Trzy duchy
 28. Promień rażenia
 29. Ślepy punkt
 30. Ślepy punkt
 31. Potomstwo demonów
 32. Czas zgonu
 33. Drapieżne ptaki
 34. Deathstroke
 35. Człowiek w kapturze
 36. Pomroczność
 37. Triumf Blooda
 38. Ulice w ogniu
 39. Niemożliwy wybór
 40. Wyciszenie
 41. Sara
 42. Magik
 43. Tajemnicza przeszłość Felicity Smoak
 44. Winny
 45. Napiąć łuk
 46. Dzielni i odważni
 47. Wspinaczka
 48. Osamotniona
 49. Nocne miasto
 50. Bunt
 51. Kanarki
 52. Powrót
 53. Nanda Parbat
 54. Oferta
 55. Tendencje samobójcze
 56. Wróg publiczny
 57. Złamana Strzała
 58. Nazywam się Oliver Queen
 59. Zielona Strzała
 60. Kandydat
 61. Odrodzenie
 62. Poza granicami odkupienia
 63. Upiory przeszłości
 64. Zagubione dusze
 65. Braterstwo
 66. Ponura zatoka
 67. Krwawe porachunki
 68. Grzechy ojca
 69. Zmowa milczenia
 70. Uprowadzony
 71. Złamane serca
 72. Światło nadziei
 73. 11:59
 74. Płacz kanarka
 75. Genesis
 76. Monument Point
 77. Lost in the Flood
 78. Rozłam
 79. Legacy
 80. The Recruits
 81. A Matter of Trust
 82. Penance
 83. Human Target
 84. So It Begins
 85. Vigilante
 86. Invasion!
 87. Bratva
 88. Spectre of the Gun
 89. The Sin-Eater
 90. Fighting Fire With Fire
 91. Checkmate
 92. Disbanded
 93. Dangerous Liaisons
 94. Underneath
 95. Honor Thy Fathers
 96. Missing
 97. Lian Yu
 98. Fallout
 99. Tribute
 100. Next of Kin
 101. Thanksgiving
 102. Irreconcilable Differences
 103. Divided
 104. We Fall
 105. All for Nothing
 106. The Devil's Greatest Trick
 107. Collision Course
 108. Doppelgänger
 109. The Thanatos Guild
 110. Brothers in Arms
 111. Fundamentals
 112. Shifting Allegiances
 113. Docket No. 11-19-41-73
 114. Life Sentence

FlashEdytuj

 1. Kim jest Harrison Wells?

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Ostateczny azyl
 2. Legendarni

Miniseriale Edytuj

Blood RushEdytuj

 1. Mr. Queen is Unavailable
 2. Roy to the Rescue

Komiksy Edytuj

Arrow: KomiksEdytuj

 1. Call to the Bar
 2. Keep 'Em Coming
 3. Lone Hunter

Arrow: Sezon 2.5Edytuj

 1. Descent
 2. Awakenings

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Quentin Lance znany był jako Larry Lance. Był on policjantem w Gotham City, a zarazem mężem i ojcem Czarnych Kanarków. Larry został zabity przez Aquariusa, który próbował zabić Dinah Drake.
 • W przeciwieństwie do odpowiednika z komiksów DC Comics, Quentin jest zapalonym zwolennikiem bohaterki zwanej jako Czarny Kanarek.
 • Quentin jest często porównywany do policjanta Jamesa Gordona z komiksów o Batmanie wydawanych przez DC Comics. Różni ich fakt, że Gordon zaprzyjaźnił się z Batmanem, a Lance rozpoczął wojnę przeciwko Queenowi.
 • W odcinku „Zepsute lalki” okazuje się, że drugie imię Quentina to Larry.
 • W odcinku „Potomstwo demonów” okazuje się, że Quentin jako sierżant posiadał kod „Delta Charlie-52”. Jest to odniesienie do DC 52 – nowego wszechświata w komiksach DC Comics, utworzonego przez wydarzenia z Flashpoint.

Galeria Edytuj

Grafiki promocyjne Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Pilot” wyemitowany 10 października 2012 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zepsute lalki” wyemitowany 23 października 2013 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.