FANDOM


Patty Spivot – były sierżant oraz detektyw Departamentu Policji w Central City. Za zgodą Joe Westa dołączyła do grupy zadaniowej walczącej z meta-ludźmi. Po odkryciu sekretnej tożsamości Flasha, dziewczyna postanowiła przenieść się do Midway City i zakończyć techniki śledcze na uniwersytecie.

Osobowość Edytuj

Patty jest szczęśliwą, miłą i spokojną osobą, która po morderstwie ojca przez Marka Mardona załamała się. Aby oderwać się od smutnej rzeczywistości, Spivot oddała się całkowicie swojej pracy, a także postawiła sobie cel – zemścić się na mordercy. Oprócz tego, Patty jest odważnym człowiekiem, mającym dobre obyczaje, a także dbającym o dobro niewinnych ludzi.

Patty niezwykle ceni wszelką pracę Barry'ego Allena, przez co często staje się społecznie niewygodna i denerwująca, a także staje się komicznym maniakiem. Mimo to, jest ona bardzo spostrzegawcza, gdyż była w stanie określić, że Allen jest tymczasowo ślepy, gdyż miał na sobie okulary.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Patty Spivot and her gun

Patty atakuje z pistoletu

 • Ekspert w walce wręcz – Patty jest biegłym wojownikiem walki wręcz.
 • Ekspert w walce bronią – jako policjantka, Patty potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Nosi przy sobie pistolet małego kalibru, który pomaga jej znacznie w walce.
 • Kondycja fizyczna – lata pościgów za przestępcami spowodowały, że Patty posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
 • Szkolenie policyjne – szkolenie w policji wiele nauczyło Patty. Jej taktyczne zdolności wraz z bojowymi umiejętnościami niejeden raz przydały się podczas misji.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Patty Spivot ukończyła Uniwersytet Hudsona z potrójnym tytułem z biologii, chemii i z fizyki. Wiele lat później, po tym, jak Mark Mardon zastrzelił jej ojca z zimną krwią za kilkaset dolarów, dziewczyna postanowiła dołączyć do Departamentu Policji w Central City, szukając tym samym zemsty na braciach Mardon[1].

Niebezpieczna praca Edytuj

Barry Allen and Patty Spivot talk

Patty rozmawia z Barrym

Kiedy Patty dowiedziała się o grupie zadaniowej do walki z meta-ludźmi, David Singh wskazał, aby ta zapytała się Joe Westa o przyjęcie do drużyny. Detektyw uparł się jednak, że nie przyjmie dziewczyny. Jakiś czas później kobieta pokazała się na nadbrzeżem, gdzie poznała Barry'ego Allena, a także przedstawiła mu ważny dowód podpalacza. Mimo jej udziału, detektyw West w dalszym ciągu nie chciał jej zapisać do grupy zadaniowej. Kolejna próba miała miejsce podczas pościgu za Eddiem Slickiem, którego złapała Patty, ku zaskoczeniu Joego. Kiedy detektyw przesłuchiwał mężczyznę, po drugiej stronie ściany, Allen i Spivot rozmawiali na temat uporu policjanta[2].

Ostatecznie, Joe był zmuszony wypuścić złapanego mężczyznę, gdyż ten miał alibi. Zaraz po tym, do policjantów ponownie podchodzi Eddie Slick, jednak tym razem jest to przestępca z Ziemi-2. Mężczyzna wykorzystuje swoje uprawnienia, aby ogłuszyć detektywa i porwać Patty. Zabrał ją do opuszczonego magazynku, gdzie przywiązał ją do krzesła, pod którym znajdowała się bomba czujnikowa. Po chwili w budynku pojawia się Jay Garrick, który mimo braku mocy, konfrontuje się z wrogiem. W tym momencie, Flash uwalnia Spivot i próbuje uciec, jednak bomba wybucha i ogłusza wszystkich. Dziewczyna budzie się po walce i zauważa dwóch Flashów, co ją zaskakuje. Niedługo po tym wydarzeniu, Patty wróciła do pracy i ponownie postanowiła poprosić o dołączenie do grupy zadaniowej. West odkrywa, że dziewczyna widziała jak mordercy jej ojca uzyskują moce, co było nieuczciwe względem bezbronnego człowieka. Po usłyszeniu tego, Joe awansuje kobietę na detektywa i ostrzega, aby nie spóźniła się na zebranie grupy zadaniowej[2].

Patty Spivot help Barry Allen in crime scene (2)

Pomoc podczas śledztwa

Patty spotkała Barry'ego w CC Jitters, kiedy to chłopak był z przyjaciółmi na kawie. Oboje brali nowy trunek, który został nazwany „The Flash” na cześć superbohatera z Central City. Jakiś czas później, Departament Policji prowadził śledztwo dotyczące zabójstwa Davida Rutenberga. Dziewczyna pomogła kryminologowi rozwiązać naukową zagadkę dotyczącą zbrodni, po czym poinformowali Joe o postępach. Następnie spotkali się ponownie w CC Jitters, gdzie Patty źle zrozumiała zachowanie Allena, myśląc, że ten chce się z nią umówić i dając mu numer. Zrobiło jej się głupio, jednak wybrnęła z niezręcznej sytuacji podczas rozmowy, po czym odeszła do pracy[3].

Patty zatrzymała Barry'ego na schodach w Departamencie Policji. Oznajmiła, że ma ważną sprawę i by zadzwoniła, jednak w dalszym ciągu nie posiada jego numeru telefonu. Pokazuje kryminologowi dziwny ząb, podobny do rekina, który znalazła w jednej z alejek. Uważa, że to trochę dziwne, aby znalazł się on właśnie tam, ale skoro meta-ludzie istnieją, to czemu to może być nieprawdopodobne. Allen przedstawia, że nie zajmuje się takimi sprawami, ale decyduje się pomóc. Rozmowę przerywa Joe, który wie o znalezisku. Jakiś czas później, detektywi zostają wezwani do Mercury Labs, gdzie poprzedniej nocy Tina McGee zgłosiła włamanie i kradzież. Kobieta informuje, że widziała Wellsa, co zaskakuje Patty, która wie o jego śmierci. Kiedy naukowiec prosi o dyskrecje i daje wolną rękę policji, West nakazuje Spivot, aby Barry nie dowiedział się o tej sprawie. Policjantka dowiaduje się, że Wells był przyjacielem jego przybranego syna, do momentu, kiedy okazało się, że to on zamordował jego matkę. Jakiś czas później, Patty udaje się do laboratorium Barry'ego, który daje jej wyniki badań „dziwnego zęba”. Okazuje się, że należy on do człowieka, co zaskakuje dziewczynę. Dziękuje ona za pomoc i próbuje się wycofać, nie chcąc rozmawiać z kryminologiem o poprzedniej sprawie. Wieczorem, policjantka przygląda się wynikom w CC Jitters. Po wyjściu zauważa, że King Shark atakuje Flasha. Nakazuje wrogowi go puścić i oddaje bezskutecznie szereg strzałów. Przestępce ogłusza dopiero strzał oddany z broni zakapturzonego mężczyzny, który po chwili się oddala, jednak zostaje zatrzymany przez superbohatera[4].

Randki z superbohaterem Edytuj

Patty Spivot and Barry Allen on they first date (8)

Pocałunek z Barrym

Patty spotkała Barry'ego w CC Jitters, gdzie był wraz z Cisco. Wspólnie rozmawiali o King Sharku, a jakiś czas później umówili się na wieczór na randkę, jednak Allen stracił tymczasowo wzrok podczas walki z Doktor Light. Mimo to mężczyzna udał się na spotkanie i za wszelką cenę próbował to ukryć pod przyciemnianymi okularami. Po długiej rozmowie, Spivot przyznała, że wie o „chwilowej słabości” Allena. Później po kolacji, dziewczyna odprowadzała kryminologa, kiedy w końcu odzyskał wzrok. Po pocałunku policjantka została wezwana na miejsce morderstwa w Central City Picture News, gdzie Eric Larkin został zamordowany[5].

Patty spotyka Joe w Departamencie Policji, któremu mówi kilka ciekawych faktów na temat Doktor Light. Zauważa, że detektyw próbuje odbiec od tematu, jednak próbuje wyjaśnić, jak można pokonać światło. Detektyw West przerywa i informuje, że sprawa jest już zamknięta, nie zostawiając swojej partnerce wiadomości, dlaczego tak się stało. Jakiś czas później Patty przerywa Joe w „pracach papierkowych”. Przyznaje, że całowała się z Barrym, jednak mężczyznę nie obchodzi jej życie prywatne. Policjantka zdradza, że nie chce mieć przed swoim partnerem żadnych sekretów i proponuje, aby on też się jej zwierzył. Detektyw odmawia i odchodzi. Dzień później Patty ponownie próbuję porozmawiać z detektywem o Doktor Light, jednak tak jak wcześniej zauważa, że mężczyzna nie chce. Przestraszona pyta, czy Joe ma coś z tym wspólnego. Policjant zaprzecza i odchodzi, a po chwili spotyka Barry'ego, który odmawia wspólną kolacje, gdyż ma coś ważnego do zrobienia. Po pewnym czasie, Allen przeszkadza dziewczynie w rozmowie z koleżankami. Kiedy one odchodzą, chłopak całuje Patty mówiąc, że musi skupić się na rzeczach dla niego ważnych. Jakiś czas później, dziewczyna wraz z innymi policjantami próbuje zatrzymać Zooma, który pojawił się z ogłuszonym Flashem w Departamencie Policji[6].

Patty Spivot call to Joe West (7)

Odnalezienie tropu

Patty zadzwoniła do Barry'ego, który od tygodnia był chory. Chciała wiedzieć, czy wszystko w porządku. Zaproponowała też, że może podrzucić chłopakowi rosół, jednak ten odmówił, tłumacząc, że woli zupę z puszki. Mimo zapewnień, że Barry nie ruszy się z łóżka, Patty wyczuwa, że ten coś ukrywa. Z powodu nieobecności Allena, detektyw Spivot zajęła się sprawdzaniem poszlak zabójstwa naukowca Jeffrey'ego Shore'a. Opowiada Joe o całym zajściu, a także o poprzednim podobnym zabójstwie. Po chwili kobieta pyta o Barry'ego, na co mężczyzna odpowiada, że zamierza zawieść mu rosół, gdyż ten nie cierpi zupy z puszki. Jakiś czas później Patty dzwoni do Joe z wynikiem znalezionego kosmyku włosów na miejscu śledztwa. Okazuje się, że nie należą one do człowiek tylko do goryla. Detektyw West wydaje się coś o tym wiedzieć, co niezwykle zaskakuje dziewczynę. Następnie wieczorem, wyzdrowiały Barry odwiedza Spivot w laboratorium. Kobieta cieszy się, że go widzi, a ten przyznaje, że nie był chory. Zdradza, że odwiedził go ojciec i chciał spędzić z nim trochę czasu. Po krótkiej rozmowie o szczerości i zaufaniu w związku, Patty całuje Barry'ego[7].

Patty wraz z Joe i Barrym badała sztylet tajemniczego napastnika, który zaatakował Cisco i Kendrę w CC Jitters. Jakiś czas później, detektyw Spivot zauważyła doktora Wellsa pakującego rzeczy do samochodu. Zaczęła go śledzić, ukazując się dopiero w S.T.A.R. Labs. Nakazała mężczyźnie się zatrzymać, po czym go postrzeliła, zauważając urządzenie przypominające broń w jego ręku. Po chwili do konającego naukowca podbiegła Caitlin Snow, która nakazała policjantce zadzwonić do Joe. Kiedy detektyw przybył i zapoznał się z całą sytuacją, kazał dziewczynie wyjść, nie dając możliwości wyjaśnienia jej czynów[8].

Niebezpieczne podejrzenia Edytuj

Patty Spivot and Barry Allen in Christmas Party (1)

Szczera rozmowa na przyjęciu

Patty i Barry całują się w laboratoryjnym DPCC, kiedy dziewczyna stwierdza, że powinni być bardziej profesjonalni w swoim związku. Mężczyzna żartobliwie zwala winę na policjantkę, kiedy nagle wchodzi Iris. Detektyw Spivot zachowuje się tak, jakby nic się przed chwilą nie stało i wychodzi. Jakiś czas później, Patty bada więzienie Iron Heights, z którego uciekł Kapitan Mróz oraz Trickster z pomocą Weather Wizarda. Młody Allen dowiaduje się, co Mardon zrobił ojcu dziewczyny i próbuje z nią porozmawiać o całym zajściu. Dziewczyna nie daje jednak dojść mu do słowa i oświadcza, że przestępca oberwie za swoje czyny, po czym odchodzi. Kiedy tylko Trickster zaczął nadawać „audycje świąteczną”, Patty szybko go namierzyła i udała się do opuszczonego magazynu firmy Okamura Toys. Spotkała tam Flasha, po czym okazało się, że jest to pułapka. Bohaterowi udało się uratować policjantkę, jednak był zły, że przyszła na miejsce bez wsparcia. Na swoje usprawiedliwienie Patty, wytłumaczyła bohaterowi, że to przez nią zginął jej ojciec, gdyż pewnego dnia nie pojawiła się w pracy i ten sam musiał przewieść pieniądze do banku, po czym odjechała. Jakiś czas później, kiedy meta-człowiekowi udało się pokonać przestępców, na miejsce przyjechała detektyw Spivot, która używając B.O.O.T., unieruchomiła bohatera. Po chwili wymierzyła bronią w obezwładnionego Mardona i zamierzała pociągnąć za spust. Flash wyjaśnił jej, że mężczyzna nikogo jej już nie odbierze, jeśli tylko ona na to nie pozwoli. Po chwili trudnego namysłu, detektyw aresztowała przestępcę, zamykając sprawę. Po całym zajściu, policjantka udała się do rodziny Westów na przyjecie wigilijne. Wytłumaczyła Allenowi, że musiała się z czymś uporać i jest gotowa mu o tym powiedzieć, gdyż ktoś przypomniał jej o najważniejszych rzeczach. Barry słysząc to uśmiechnął się, po czym otrzymał od dziewczyny świąteczny sweter. Zobaczywszy to Joe był szczęśliwy, że w końcu dwójka przyznała się oficjalnie do tego, że są razem[1].

Patty będąc w Departamencie Policji spotkała Iris, z którą bardzo chciała porozmawiać. Udali się do CC Jitters, gdzie przy kawie policjantka zaczęła wypytywać o Barry'ego. Najbardziej dręczyły ją koszmary chłopaka, o którym ten nie chciał mówić. Po konwersacji i udzieleniu kilku rad detektyw Spivot udała się na służbę. Jakiś czas później dziewczyna wpadła na Allena na komendzie. Chłopak wyjawił, że od śmierci jego matki, okres noworoczny jest trudnym okresem dla niego. Zaprosił też Patty na romantyczny wieczór, z czego ta się bardzo ucieszyła. Jakiś czas później kryminolog przełożył jednak czas i miejsce spotkania z niewiadomych przyczyn. Oboje pojawili się w muzeum, gdzie Barry nagle po pewnym czasie wybiegł. Rozpoczęła się tam walka pomiędzy Flashem i Żółwiem. Po kilku godzinach Allen pojawił się u dziewczyny w domu, chcąc go przeprosić. Gdy awantura się skończyła, Patty dała chłopakowi czas na przemyślenie ich związku, jednak zaraz po wyjściu Allena w jej domu pojawił się meta-człowiek, który ja porwał. Po kilkugodzinnych zmaganiach, wróg został pokonany, a policjantka uwolniona. Następnego dnia, Allen chciał porozmawiać z dziewczyną, jednak ta wyjawiła, że dostała się na techniki śledcze na Uniwersytecie w Midway City. Została policjantką tylko po to, aby uchwycić zabójcę ojca. Kiedy to zrobiła, postanowiła ruszyć do przodu, zacząć od nowa. Ku zdziwieniu Barry'ego, Patty pożegnała się z nim i odeszła[9].

Patty Spivot talking with Flash before departure (3)

Patty odkrywa tajemnicę Barry'ego

Patty odwiedziła Barry'ego w laboratorium i poprosiła go o zrobienie badań w wolnej chwili. Zauważyła jednak dziwne zachowanie chłopaka, które wiązało się z jej wyprowadzką. Jakiś czas później policjantka ponownie odwiedziła Allena w laboratorium, spotykając tam Caitlin. Kiedy bioinżynierka opuściła pomieszczenie, Spivot wykazała zainteresowanie współpracą kryminologa ze S.T.A.R. Labs i ostrzegła go, że dzieją się tam dziwne rzeczy. Po chwili przyznała się, że przyszła dowiedzieć się, czy Barry pogodził się z jej wyjazdem. Naukowiec uznał, że przyzwyczaił się do tego, że opuszczają go wszyscy, których ten kocha. Po krótkiej konwersacji o swoich czynach i przeszłości oraz przyszłości, detektyw opuściła laboratorium. Po jakimś czasie Joe zamierzał pożegnać się ze swoją partnerką, jednak dyskusja przerodziła się w coś innego. Przedstawiła Westowi, że prześledziła wszystkie sprawy Allena i doszła do wniosku, że każda z nich jest powiązana z dziwnymi rzeczami, ostatecznie zaznaczając, że to Barry jest pod maską Smugi. Joe upierał się, że to niemożliwe, jednak policjantka zauważyła, że partner kłamie. Późnym wieczorem, Patty przesiadywała w policyjnym laboratorium, do którego udał się Allen. Dziewczyna zdradziła mu, że wie, iż jest sprinterem, jednak kryminolog się wypierał. Zaznaczyła, że jeśli zdradzi jej prawdę, zostanie w Central City, jednak Barry wciąż się wypierał, co spowodowało odejście policjantki z płaczem. Dzień później, podczas odjazdu, Patty zadzwoniła z pociągu do Allena i poinformowała, że w przedziale jest mężczyzna z bronią. Przestraszony naukowiec obiecał sprowadzić pomoc, a po chwili w pociągu pojawił się Flash. Nagle Patty wstała i powiedziała, że był to fałszywy alarm, wyraźnie zauważając, że superbohaterem jest jej były chłopak. Zaraz po pożegnaniu, heros pobiegł natomiast Spivot wyjechała z miasta[10].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

Ciekawostki Edytuj

 • Patty Spivot podobnie jak Barry Allen poszukuje zemsty na mordercy rodzica.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Biec, by się zatrzymać” wyemitowany 8 grudnia 2015 roku.
 2. 2,0 2,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash z dwóch światów” wyemitowany 13 października 2015 roku.
 3. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Co za rodzinka!” wyemitowany 20 października 2015 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Moc Firestroma” wyemitowany 27 października 2015 roku.
 5. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ciemność i światło” wyemitowany 3 listopada 2015 roku.
 6. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Zoom wkracza do gry” wyemitowany 10 listopada 2015 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Goryle atakują” wyemitowany 17 listopada 2015 roku.
 8. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Legends of Today” wyemitowany 1 grudnia 2015 roku.
 9. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Energia potencjalna” wyemitowany 19 grudnia 2016 roku.
 10. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Reverse-Flash powraca” wyemitowany 26 stycznia 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.