Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Papa Midnite – szalony kapłan voodoo i nemezis Johna Constantine’a, który jednocześnie pracuje dla Manny’ego.

Osobowość[]

Papa Midnite jest inteligentnym człowiekiem, z wielkim zamiłowaniem do rzeczy nadprzyrodzonych. Poświęcił własne życie, jak i również życie siostry, aby osiągnąć perfekcję w okultyźmie i rytuałach voodoo. Wszystko, co robi, czyni głównie dla pieniędzy, ale posiada swój honor, co pokazał podczas swoich początkowych działań w Nowym Orleanie i przypadkowego wskrzeszenia zmarłych. Był gotów współpracować wtedy ze swoim największym wrogiem – Johnem Constantinem, ażeby wspólnie naprawić swój błąd. Mężczyzna wielokrotnie przejawia się inteligencją nie tylko związaną z mistycyzmem, ale również otaczającym go światem i historią. Do swoich ofiar, jak i również przeciwników okazuje szacunek, a w dodatku okazuje stoicki spokój.

Papa Midnite nienawidzi przegrywać, tracić cel z oczu, co wielokrotnie pokazał po starciu z zespołem okultystów. Nigdy nie okazywał strachu, aż do momentu, kiedy okazało się, że tajemnicza niebiańska istota włada Brujería, dla której ten służy.

Moce i zdolności[]

Tworzenie lalki voodoo

Moce[]

 • Magia – Papa Midnite posiada niezwykle rozległą wiedzę magiczną, a także potrafi jej używać, co jest wynikiem jej studiowania od najmłodszych lat.
 • Nekromancja – jako kapłan voodoo, Papa Midnite posiada zdolność nekromancji.
 • Przyzywanie – Papa Midnite potrafi przyzywać oraz tworzyć, a także kontrolować niektóre istoty.

Zdolności[]

 • Wiedza okultystyczna – Papa Midnite posiada okultystyczną wiedzę, która jest wynikiem jego szamańskich działań. Potrafi przyrządzać różnorakie wywary, których działanie podobne jest do narkotyków.
 • Poliglota – Midnite potrafi biegle posługiwać się kilkoma językami. Swoim ojczystym, jak i łacińskim.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Midnite spędził całe swoje życie szkoląc się w mistycznych sztukach voodoo i stał się potężnym okultystą. Wielokrotnie na swojej drodze spotykał Johna Constantine’a, zyskując w nim nemezis[1]. Przed końcem 2014 roku, siostra Midnite’a, Cedella zmarła i została wysłana do Piekła, a sam mężczyzna był zaangażowany w jej śmierć[2].

Wróg w egzorcyście[]

Uwięzienie Constantine’a

Kiedy Midnite dowiedział się o „diabelskim winylu”, postanowił go zdobyć do własnych celów. Udał się w tym celu do Chicago z nadzieją, że uda mu się ją odnaleźć. W tym celu skłonił pewnego handlarza dusz, Antona do pomocy, który to wykorzystał do tego kobietę, która zaprzedała duszę Diabłu. Na trop kapłana voodoo wpadł jednak John Constnatnine, który został ogłuszony po krótkiej rozmowie z wrogiem. Gdy ten się obudził, był przywiązany do metalowej bramy, a wróg wstrzyknął mu środek przeciwkrzepliwy, po czym rozciął mu rękę. Uznał, że podąży jego tropem, ale nie zamierza go zabić i powróci do niego, gdyby podpowiedzi okazały się niesłuszne. Następnie udał się tropem swoich ludzi, którzy mieli wykraść winyl, lecz zawładnęła nimi jego moc. Znalazł się w stacji jednego radia, gdzie za pomocą Asa Winchestera zniszczył głośniki i zażądał od swoich ludzi płyty. Ci jednak nie zamierzali tego zrobić, a ową okazję wykorzystał Constantine, który zaklęciem wysłał winyl do Piekła, co zezłościło przestępcę. Nie zdążył się jednak zemścić, gdyż egzorcysta uciekł. Po powrocie do kryjówki Midnite stworzył lalkę voodoo Johna, którą podpalił[1].

Niedługo po tym Midnite udał się do Nowego Orleanu, gdzie za opłatom kontaktował się z bogami voodoo, którzy umożliwiali mu porozmawianie ze zmarłymi. Przychodziło do niego wielu ludzi, a ten nie sprawiał sobie sprawy z zagrożenia, jakie przenosił na ziemię. Podczas rytuału skontaktowania się ze zmarłym Clarke’em, w kryjówce pokazał się Constantine. Midnite wciąż miał żal do egzorcysty za to, że ten zniszczył „diabelski winyl”, więc nie zamierzał go słuchać i uśpił go za pomocą specjalnego proszku, każąc następnie swoim ludziom zamknąć go w bagażniku samochodu. Zaraz po tym skontaktował się ze swoją martwą siostrą, Cedellą, aby dowiedzieć się, czy Constantine mówił prawdę. Gdy ta potwierdziła, mężczyzna odwiedził Madeline Devereaux, gdzie zobaczył jej żywego męża. Postanowił uwolnić Johna i przystać na jego propozycję wspólnego załatwienia sprawy w zamian za kontakt z Piekłem. Oboje przyszykowali trzy ciała osób, które przypadkowo Midnite wskrzesił i ułożyli je na stosie, który dla rytuału podpalili. Ten jednak nie zadziałał, więc mężczyźni zaczęli się kłócić, po czym zrozumieli, co ich blokuje. Poprosili więc Corrigana, aby przywiózł bliskich zmarłych. Kiedy detektyw się znalazł, John wyjaśnił, że aby wszystko się udało, bliscy muszą wybaczyć zmarłym i się pogodzić z ich śmiercią. Zaraz po tym ponownie przystąpili do rytuału, który tym razem przyniósł zamierzone efekty, pozbywając się duchów. Po tych wydarzeniach John popijał z Papą whiskey, a ich rozejm miał się skończyć po wypitym trunku. Constnatine poprosił, aby Midnite zapytał siostry o Nadchodzącą Ciemność, lecz ta tylko wyjawiła, że nie ważne, ile serca John włoży w walkę i tak przegra, gdyż jest w to zaangażowany ktoś mu bliski[2].

Uwolnienie przez Manny’ego

Kiedy Midnite dowiedział się, że Brujería obiecują nagrodę za głowę Constantine’a, zamordował jednego ze swoich ludzi, który to odpowiadał za śmierć własnej rodziny i zmienił go w zombie voodoo, którym to mógł sterować. Odnalazł za jego pomocą egzorcystę, lecz Papa nie spodziewał się jego sojuszników, przez co plan legł w gruzach. Kapłan nie zamierzał się jednak poddawać i wysłał kruka, który miał być jego oczami, odnajdując niedługo później ponownie Johna. Gdy tylko go ujrzał, postrzelił go za pomocą As Winchestera, lecz cała akcja okazała się być iluzją egzorcysty, który niespodziewanie zaatakował wroga i go ogłuszył. Niedługo później Midnite’a aresztowała policja, lecz podczas przewożenia na komisariat, wszystko wokół mężczyzny ustało, a drzwi pojazdu się otworzyły. Kiedy wyszedł z radiowozu, ujrzał nieznaną postać, która telekinetycznie rozkuła go. Kapłan nie mógł zrozumieć, z kim ma doczynienia, więc anioł przedstawił się jako istota, dla którego Brujería służy. Jednocześnie unieważnił on kontrakt związany z Johnem Constantinem, w związku z czym stał się on nietykalny. Zaraz po tym Manny rozprostował skrzydła i odleciał, zostawiając przerażonego kapłana na ulicy[3].

Występy[]

Constantine[]

 1. The Devil's Vinyl
 2. Danse Vaudou
 3. Waiting for the Man

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Papa Midnite był szalonym kapłanem vooddoo, który robił wszystko, aby stać się potężnym i wpływowym człowiekiem.


Galeria[]

Sceny z serialu „Constantine[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Devil's Vinyl” wyemitowany 7 listopada 2014 roku.
 2. 2,0 2,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Danse Vaudou” wyemitowany 21 listopada 2014 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Waiting for the Man” wyemitowany 13 lutego 2015 roku.

Zobacz też[]

Advertisement