FANDOM


Onyx Adams – były członek ligi zabójców oraz CIA, który wybrał ścieżkę skorumpowanego agenta.

Osobowość Edytuj

Onyx jest inteligentną, spokojną, cichą, szlachetną i cierpliwą kobietą, przejawiającą się w wielu momentach niezwykłą zaradnością. Rzadko daje upust emocjom, co nauczyło ją doświadczenie w byciu wyrafinowanym zabójcą. Z czasem pieniądze zaczęły odgrywać dla niej ważną rolę, zdradzając tym samym CIA. Wraz z tym pokazała, że straciła poczucie lojalności i liczy się dla niej chciwość i władza.

Moce i zdolności Edytuj

Onyx Adams pierwszy raz spotyka mścicieli (1)

Zdolności strzeleckie Onyx

Zdolności Edytuj

  • Ekspert w walce wręcz – Onyx jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać wielu przeciwników jednocześnie.
  • Ekspert w walce bronią – Onyx pokazała w starciu z wieloma przeciwnikami, że potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
  • Kondycja fizyczna – Onyx przez kilka lat spędzonych w Nanda Parbat nabrała kondycji. Regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
  • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobyła podczas wykonywania mordów, Onyx stała się genialnym taktykiem.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Według rejestru cieni Onyx dołączyła do ligi zabójców w 1743 roku i przez kolejne lata posłusznie służyła Głowie Demona[1].

Wiele stuleci później Onyx dołączyła do amerykańskich sił specjalnych w CIA i prowadziła oddział w rozdartą wojnę Syrię. W 2015 roku opuściła szeregi armii z kilkoma ludźmi, kradnąc 100 milionów dolarów syryjskiego złota rządowego, znikając z radaru amerykańskich agentów. Trzej członkowie jej oddziału powrócili na misję, lecz niedługo potem zginęli w atakach gazowych spowodowanych przez Adams, zganiając całą winę na ISIS[2].

Słodka zemsta Edytuj

Onyx Adams włamuje się do firmy Korda (2)

Włamanie do Kord Industries

Onyx wraz z kilkoma ludźmi postanowiła zatrzeć działania z przeszłości, napadając na przewożony przez Kord Industries zapas specjalnego gazu. Kobieta wpierw włamała się do serwerowni firmy, wykradając potrzebne dane i mordując wszystkich pracowników, a następnie ruszyła z zespołem na ciężarówkę z substancją. W kradzieży próbowali przeszkodzić im mściciele, lecz ich działania były bezskuteczne. Adams była zadowolona z postępów, nie zwracając uwagi na starania bohaterów, których porażki uznawała za słabości. Jednym z celów zespołu Onyx miał być Rob Reynolds – ostatni dezerter zespołu z Syrii, który próbował uciec ze Star City. W planach przeszkodzili im mściciele, którzy tym razem dobrze przygotowali się do walki z wrogiem. W związku z tym wojowniczka uruchomiła granat z gazem i uciekła, próbując dorwać Reynoldsa. Części bohaterów zajęła się ewakuacją niewinnych z zarażonego obszaru, a reszta zaczęła ścigać Onyx, która ostatecznie została pokonana przez Zieloną Strzałę[2].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

  1. Next of Kin

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pozostawieni” wyemitowany 31 marca 2016 roku.
  2. 2,0 2,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Next of Kin” wyemitowany 26 października 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.