FANDOM


Oliver Jonas Queen – alternatywna przyszła wersja Olivera Queena żyjąca w 2046 roku, w którym władzę nad Star City przejął Deathstroke – syn Slade'a Wilsona. Podczas jednej z potyczek mężczyzna stracił rękę i zastąpił ją mechanicznym ramieniem. Używa swojego alter ego do ratowania miasta przed złem, przywdziewając wtedy strój bohatera, którego nazywa się Zieloną Strzałą.

Osobowość Edytuj

Oliver po przegranej z Deathstroke'm poddał się i załamał. Nie mając przy sobie nikogo bliskiego, ukrył się w kryjówce i nie opuszczał jej bez większych powodów. Przestał walczyć o miasto, gdyż jego mieszkańcy nie chcieli się bronić. Po spotkaniu Sary Oliver zaczął się zmieniać. Przypomniał sobie, na czym zawsze mu zależało i ostatecznie wraz z Connorem odbili miasto z rąk przestępców.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Oliver Queen (alternative version) save Connor Hawke (6)

Oliver strzela z łuku

  • Ekspert w walce wręcz – Oliver jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby ogłuszyć kilku żołnierzy Deathstroke'a.
  • Ekspert w walce bronią – Oliver potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
  • Kondycja fizyczna – Oliver przez kilka lat spędzonych na wyspie nabrał kondycji. Regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
  • Zdolności łucznicze – największą zdolnością Olivera, jest niezwykła umiejętność posługiwania się łukiem. Potrafi oddać strzał z niesamowitą dokładnością i szybkością, nawet gdy jest w ruchu.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Main.png Osobny artykuł: Oliver Queen

Oliver przeżył wszystko tak samo, jak jego inna wersja, jednak w pewnym momencie życia do miasta przedostał się Grant Wilson wraz ze swoją armią, która zabiła bliskiej mu osoby i stworzyła ze Star City postapokaliptyczne miasto. Bohater próbował zebrać własną armię, jednak miasto nie chciało się bronić. Jego wszyscy bliscy odeszli bądź zmarli, a on sam stracił lewą rękę i odłożył łuk, ukrywając się w kryjówce[1].

Odbudowanie miasta Edytuj

Oliver Queen (alternative version) save Connor Hawke (11)

Oliver zauważa bohatera w Connorze

Kiedy Oliver ukrywał się w kryjówce, zobaczył z ukrycia trzy osoby, którym grożąc bronią, kazał się wynosić. Zauważył jednak wśród nich Sarę, która była niezwykle zdziwiona całym zajściem. Queen zdradził, że wszyscy ich znajomi nie żyją, a także wspomniał, że próbował walczyć z Grantem Wilsonem, jednak miasto nie chciało się bronić. Sama Sara podobnie jak Ray nigdy nie wrócili z misji przewodzonej przez Ripa Huntera. Mówiąc to, wyraźnie zaznaczył, że gdyby wtedy byli z nim, wszystko mogłoby potoczyć się inaczej. Wskazał im, gdzie zostały przeniesione wszelkie wynalazki Felicity, po czym odszedł w głąb kryjówki[1].

Sara ponownie go odwiedziła, kiedy Connor został porwany. Przyniosła mu łuk i poprosiła go, aby się nie poddawał i walczył ten kolejny raz przy jej boku. Mężczyzna zgodził się i wspólnie zaskoczyli Wilsona, uwalniając podczas walki Connora. Po chwili do bijatyki dołączyła się drużyna legend, która znacznie pomogła oczyścić ulicę z armii przestępców. Oliver podziękował Connorowi za pomoc i przyznał, że jest on prawdziwą Zieloną Strzałą. Następnie w kryjówce oznajmił, że wraz z Hawke'm mają wiele do zrobienia. Podziękował Sarze za pomoc w ponownym odnalezieniu celu, po czym zabrał się do pracy[1].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Star City 2046

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Oliver Queen znany był jako Green Arrow, który posiadał niezwykłe umiejętności waleczne i łucznicze. Gdy jego rodzice zmarli podczas polowania w Safari, młody chłopak zaczął obwiniać się o ich śmierć. Aby poradzić sobie z trudną przeszłością, zaczął walczyć z przestępczością, broniąc swojego miasta.
  • Oliver Queen nie wspomina nic o Theii i Royu, co oznacza, że prawdopodobnie żyją.

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Star City 2046” wyemitowany 25 lutego 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.