Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Norvokmeta-człowiek i były osiłek Amunet Black, który pilnował Caitlin Snow.

Osobowość[]

Norvok sprawia pozory złego i agresywnego człowieka, który wie, gdzie jego miejsce. Posłusznie wykonuje zadania narzucone mu przez szefową, nie zważając przy tym na konsekwencje. Nie stroni również od przemocy, którą stosuje nawet w stosunku do kobiet.

Moce i zdolności[]

Macka Norvoka

Moce[]

 • Macka – Norvok pod protezą oka skrywa długą mackę z trójpalczastym zakończeniem, która zajmuje cały oczodół. Jest wystarczająco silna, aby podnosiła ciężkie obiekty i nimi rzucała.
  • Wężowy jad – macka Norvoka pluje trującym jadem, który może zranić, a nawet zabić człowieka. Jego kwasowość jest tak wysoka, iż pozwala mu topić stal.

Biografia[]

Współpraca z Blacksmith[]

Obserwacja baru

Norvok pilnował Caitlin Snow w barze, który był powiązany z działalnością Amunet. Obserwował kobietę, kiedy odwiedził ją Cisco Ramon i przerwał im rozmowę, chcąc wiedzieć, czy wszystko dobrze. Bezskutecznie próbował przegonić chłopaka, który poprosił o przestrzeń dla jego osoby i barmanki. Kiedy następnego dnia Caitlin wróciła do pracy i poinformowała Norvoka, że rezygnuje, mężczyzna złapał ją i żądał lojalności wobec szefowej. Chciał zastraszyć dziewczynę, lecz tylko ją rozzłościł i uwolnił Killer Frost, która skontrowała atak mężczyzny, po czym zamroziła mu czoło[1].

Kiedy Norvok dowiedział się, że Caitlin znajduje się w jednej z restauracji i spędza czas z przyjaciółmi, zagroził jej, zmuszając ją do przemiany w Killer Frost, która z łatwością wyrzuciła osiłka przez okno. Mężczyzna jednak pozbierał się i wrócił do kryjówki, gdzie opowiedział o wszystkim Amunet. Gdy Snow wróciła, wojownik towarzyszył szefowej, a znacznie później podczas próby sprzedaży Weepera, ochraniał Black przed potencjalnym zagrożeniem. Gdy Snow i jej przyjaciółki zyskały przewagę, Norvok wraz z szefową zdołał uciec[2].

Konfrontacja z naczelnikiem

Norvok został wysłany do naczelnika Wolfe'a, kiedy ten pojawił się w lokalu Amunet. Mężczyzna zagroził, że chce natychmiast spotkać się z szefową, szarpiąc przeciwnika. Przestępca zaprowadził Gregory'ego na miejsce, lecz tam po krótkiej rozmowie okazało się, że za mężczyznę podawał się ktoś inny. Oboje ruszyli za nim w pogoń, lecz ten zdołał zbiec[3].

Kiedy Amunet zapadła się pod ziemię po konfrontacji z naczelnikiem Wolfem, Norvok przejął jej posadę i zaczął rządzić podziemiem. Pewnego dnia w klubie pojawił się Flash i Caitlin, których mężczyzna kazał zabić. Jego ludzie byli jednak bez szans, gdyż sprinter szybko ich rozbroił. Jak się okazało, oboje szukali Black, lecz ten nie mógł pomóc, gdyż nie wiedział, gdzie ta się znajduje, podejrzewając, że nie żyje. Spotkanie to zmusiło go do szybkiego pozbycia się metalu byłej szefowej, do której skrytki się włamał. Następnie umówił spotkanie, na którym dobił targu. Ostatecznie jednak został zaatakowany przez bohaterów ze wsparciem w Blacksmith. Kobieta starała się zabić byłego współpracownika, lecz została powstrzymana przed makabrycznym czynem. Ostatecznie odcięła mu węża w oku, pozwalając mu uciec[4].

Występy[]

Flash[]

 1. The Flash Reborn
 2. Girls Night Out
 3. True Colors
 4. Harry and the Harrisons

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

 1. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Flash Reborn” wyemitowany 10 października 2017 roku.
 2. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Girls Night Out” wyemitowany 7 listopada 2017 roku.
 3. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „True Colors” wyemitowany 6 lutego 2018 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Harry and the Harrisons” wyemitowany 8 maja 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement