Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Nora West-Allensprinterka będąca córką Barry'ego i Iris, która przybyła z 2048 roku do 2018 roku, aby zmienić wydarzenia i uratować ojca przed śmiercią.

Osobowość[]

Nora skrywa wiele tajemnic związanych z sobą i własnym pochodzeniem. Kiedy przybyła do 2018 roku, zaczęła kolejno napotykać członków zespołu Flasha z nieznanych powodów. Udawała, że to przypadek, zachowując się przy tym szalenie i z nieładem. Wyglądało to tak, jakby rozmowa z innymi ludźmi była dla niej problemem, zachowując się, jakby coś ukrywała i przypadkowo wygadała, próbując to naprawić nadmierną ilością szczegółów.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Superszybkość Nory

 • Superszybkość – Nora posiada superszybkość, która jest jej atutem w byciu sprinterem.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – jej cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – jej ciało jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – Nora może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – posiada zwiększony refleks, który pozwala jej między innymi na przyspieszoną percepcję.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, dziewczyna może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Elektrokineza – Nora może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku, przy uzyskaniu odpowiedniej prędkości. Zazwyczaj robi to nieświadomie podczas biegu, ale przy odpowiednim użyciu może strzelać nimi, a także przywracać akcję serca.
 • Nietykalność – wszystkie komórki ciała Nory mogą wibrować z taką samo częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Nora urodziła się około 2018 roku, będąc córką Barry'ego i Iris. Z nieznanych powodów w 2048 roku postanowiła przenieść się pod koniec 2017 roku, aby coś zmienić[1].

Śledzenie bohaterów[]

Rozmowa z Allenem na weselu

Nora jako obsługa kateringowa pojawiła się w kościele na ślubie Barry'ego Allena i Iris West. Podeszła do pana młodego, dała mu szklankę wody i powiedziała mu, aby był pewny, że powie to, co musi, uznając ten dzień za wyjątkowy. Kiedy Allen zapytał, czy ją zna, ta odpowiedziała, że jest zupełnie przypadkową nieznajomą[2].

Kilka miesięcy później Nora pojawiła się w CC Jitters i przyglądała się Ralphowi oraz Cisco, którzy kłócili się o to, kto ma zapłacić rachunek. Dziewczyna postanowiła opłacić zamówienie za nich, dyskutując przy tym bez sensu. Mężczyźni podziękowali i kiedy wyszli, ta zaczęła pisać w notatniku coś nieznanym pismem, którym Barry posługiwał się po opuszczeniu Mocy Prędkości[3].

Spotkanie bohaterów w CC Jitters

Dziewczyna przesiadywała w CC Jitters, kiedy dostrzegła Caitlin i Harry'ego rozmawiających o Killer Frost. Niespodziewanie podeszła do nich i specjalnie wylała na ich stolik kawę, udając, że był to tylko przypadek. Szybko zaczęła przepraszać i zagadywać dwójkę, prowokując ich ostatecznie do opuszczenia lokalu[4].

1 maja 2018 roku Nora przyniosła Joemu i Cecille paczkę pieluch podczas trwania pępkowego. Rozgadała się przy drzwiach, lecz kiedy dostrzegła Iris, uciekła i schowała się w pobliżu. Po krótkim zastanowieniu uciekła używając superszybkości[5].

Kiedy późnym majem 2018 roku zespół pokonał Clifforda, Flash ruszył, aby zniszczyć pędzącą w stronę Central City satelitę. Nora zmieniła linię czasu i pomogła Allenowi w poprawnym zniszczeniu maszyny. Niedługo po tym przybyła do domu Westów i przerywając powitanie Jenny, przedstawiła się oraz przyznała się do popełnienia błędu[1].

Występy[]

Supergirl[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Flash[]

 1. The Elongated Knight Rises
 2. Enter Flashtime
 3. Therefore She Is
 4. We Are The Flash
 5. Nora

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Supergirl[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „We Are The Flash” wyemitowany 22 maja 2018 roku.
 2. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 3. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Elongated Knight Rises” wyemitowany 23 stycznia 2018 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Enter Flashtime” wyemitowany 6 marca 2018 roku.
 5. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Therefore She Is” wyemitowany 1 maja 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement