FANDOM


Masz dobre serduszko, a ono jest ważniejsze od szybkich nóg.
Nora Allen, „Pilot

Nora Allen (ur. w 1959 roku, zm. 18 marca 2000 roku) – urodzona jako Nora Thompson, matka Barry'ego i żona Henry'ego Allena, która została zamordowania przez Reverse-Flasha na oczach syna, a jej mąż został oskarżony o ten czyn i trafił do więzienia na 15 lat. Dopiero gdy Barry zaczął doszukiwać się prawdy i odkrył, że za wszystkim stoi Eobard Thawne udający światowej klasy naukowca, Harrisona Wellsa, starał się uwolnić ojca. W końcu mężczyzna przyznał się do winy na pośmiertnym nagraniu, co pozwoliło Henry'emu opuścić więzienne mury.

Śmierć Nory miała swoje następstwa w postaci rozpaczy Barry'ego, który nie mógł pogodzić się ze śmiercią rodzica i kilkukrotnie cofał się w czasie, aby móc zrozumieć to wydarzenie. Za pierwszym razem tylko się przyglądał z ukrycia, za kolejnym porozmawiał z umierającą matką, a ostatnim razem uratował ją, tworząc linię czasu nazywaną Flashpointem, w której rodzice Allena przeżyli. Chłopak szybko zrozumiał, iż popełnił błąd i ponownie pozwolił Eobardowi zamordować Norę, aby móc wrócić do swoich czasów.

Osobowość Edytuj

Nora była troskliwą, łagodną i miło kobietą, gotową oddać wszystko za swoja rodzinę. Wspierała syna w trudnym okresie, jakim był dla niego okres młodzieżowy, kiedy to młodzieniec był nękany przez inne dzieci. Kiedy podczas swoich ostatnich chwil zauważyła Flasha z przyszłości, który przedstawił się jako Barry, wyraziła wielką dumę z tego, kim się stał i co robi.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Barry says a heartfelt goodbye to his dying mother

Przedśmiertna rozmowa

Kiedy Barry biegł ze szkoły po bójce, Nora pocieszała go i mówiła, że dobre serce, które jest ważniejsze od szybkich nóg. W oryginalnej linii czasu Nora spokojnie żyła z rodziną, dopóki Barry w 2020 roku stał się Flashem po wypadku Harrisona Wellsa i Tess Morgan w S.T.A.R. Labs[1].

Reverse-Flash walczący z Flashem cofnęli się do nocy 18 marca 2000 roku, gdzie zaczęli walczyć w domu Allenów, okrążając Norę i budząc tym samym męża i syna. Wróg starał się chwycić młodą wersję Barry'ego i go zamordować, lecz przeszkodził mu w tym Flash, który przeniósł siebie o kilka przecznic od domu. Zawiedziony i pałający zemstą Eobard postanowi dźgnąć Norę w serce, po czym uciekł. Tym samym Henry został oskarżony o zabójstwo i trafił do więzienia na 15 lat, a całe życie Allena potoczyło się całkowicie inaczej[2].

Barry dostał kolejną szansę, aby ocalić matkę, ale przenosząc się w określony czas, został ostrzeżony przez siebie z przyszłości, aby tego nie robił, biorąc pod uwagę szkody spowodowane w linii czasu. Wiedząc, iż nie może tego zrobić, młodzieniec podszedł do konającej matki i ściągnął maskę, potwierdzając jej, że on i Henry żyją spokojnie w przyszłości i ją mocno kochają[3].

Zmiana biegu wydarzeń Edytuj

Barry saves his mother

Stworzenie Flashpointa

Z powodu utraty ojca, który został zamordowany przez Zolomona, Barry ponownie przeniósł się do dnia śmierci swojej matki, gdzie powstrzymał Eobarda przed zabójstwem Nory. Tym samym utworzył linię czasu Flashpoint, w której jego rodzice wciąż żyli. Pech chciał, że młodzieniec widział, jak Rywal poważnie rani Wally'ego, więc postanowił odkręcić swój błąd i wypuścił Eobarda z więzienia, niechętnie prosząc go o pomoc w przywróceniu wszystkiego do początkowego stanu. Tym samym Thawne ponownie dopuszcza się do morderstwa Nory, jednakże pewne rzeczy zmieniają się i po powrocie Allena do oryginalnej linii czasu, wiele rzeczy nie wygląda tak, jak poprzednio[4].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

 1. Pilot
 2. Człowiek w żółtym kombinezonie
 3. Tricksterzy
 4. Wystarczająco szybki
 5. Przeciwko Zoomowi
 6. Najważniejszy wyścig
 7. Flashpoint
 8. Duet

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Tricksterzy” wyemitowany 31 marca 2015 roku.
 2. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Pilot” wyemitowany 7 października 2014 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wystarczająco szybki” wyemitowany 19 maja 2015 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flashpoint” wyemitowany 4 października 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.