FANDOM


Może jestem okropnym ojcem, ale nie jestem potworem. Jako twój ojciec, dopóki żyjesz, nie pozwolę zniszczyć świata.
Noah Kuttler, „Monument Point

Noah Kuttler – były mąż Donny Smoak i ojciec Felicity Smoak. Jest inteligentnym przestępcą znanym pod pseudonimem Kalkulator.

Osobowość Edytuj

Noah jest tajemniczym, a zarazem niebezpiecznym człowiekiem zdolnym grozić silniejszym od niego. Udało mu się uchwycić Roya Harpera i zmusić go do współpracy, gdyż w przeciwnym razie wyjawiłby, że Strzała wciąż żyje.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

The Calculator and Overwatch fight in the computer (6)

Zdolności informatyczne Kalkulatora

 • Geniusz – Noah jest niezwykle inteligentny, co nie jeden raz przejawił w swoich działaniach. Był w stanie opracować genialny plan, uchwycić Roya Harpera i zmusić go do współpracy.
 • Dedukcja – Noah nie ogranicza się do rozumowania dedukcyjnego, co nie raz pomogło mu w trudnych do rozwiązania zagadkach.
 • Zdolności techniczne – Noah okazał się być wysoko wykwalifikowanym informatykiem, na tyle dobrym, aby przez długi czas prowadzić komputerową wojnę z Overwatch.
 • Ekspert w hakowaniu – dzięki niezwykłym zdolnością informatycznym, Noah jest też niesamowitym hakerem, zdolnym do włamania do dowolnego komputera, systemu, czy serwera na świecie.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Noah Kuttler wraz z Donną Smoak mieli dziecko, które nazwali Felicity Smoak.

Rodzinna sprzeczka Edytuj

The Calculator in attempt Felicity Smoak

Noah rozmawia z Queenem

Noah porwał Roya Harpera, kiedy ten pod nową tożsamością zamieszkiwał w nowym miejscu. Mężczyzna szantażował go, że jeśli nie będzie mu posłuszny, wyjawi jego sekret całemu światu. Aby widzieć każdy jego ruch, Kalkulator umieścił w prawym oku chłopaka komputerową soczewkę. Jakiś czas później, po wykorzystywaniu mściciela do „brudnej roboty”, kod szyfrujący Kalkulatora został złamany przez Overwatch. Właśnie wtedy, podczas komputerowej bitwy mężczyzna stwierdził, że jego intencją nie jest wyłączenie internetu, ale odcięcie miasta od wszystkiego[1].

Po tym, jak kilku najemników umieściło urządzenie Noah na miejscu, ponownie skontaktował się z Overwatch. Ich kolejna wojna komputerowa była bardziej przemyślana, kontrowersyjna i nie do przewidziana. Dziewczyna umieściła zaporę, ale mężczyzna bezproblemowo ją złamał. W tym czasie urządzenie zostało zniszczone przez Arsenała, a szczątki zapory wygenerowały wirus, który zniszczył wszystko, co przestępca miał na Harpera. Jakiś czas później, kiedy Felicity Smoak przedstawiała baterię Palmer Technologies, Noah obserwował prezentacje na widowni. Po zakończeniu przedstawienia, mężczyzna klaskał i kierował komplementy odnośnie panny Smoak względem Olivera Queena. Następnie po opuszczeniu sali, ojciec powitał zdziwioną jego widokiem córkę[1].

Noah Kuttler watch gadgets in Palmer Tech (4)

Noah w Palmer Technologies

Podczas kolacji z Felicity, Noah zaczął zwracać się do córki „Overwatch”, po czym ujawnił swoją tożsamość „Kalkulatora”. Ku zaskoczeniu dziewczyny, Kuttler stwierdził, że oboje mają wiele wspólnego jako mściciele-hakerzy, a także zdradził, że chce być w jej życiu i poznać ją. Kiedy Felicity chciała odejść, Noah wręczył jej dysk przenośny, na którym znajdują się wszystkie rzeczy z nim związane. Jakiś czas później panna Smoak zaprosiła ojca do Palmer Technologies, gdzie Kalkulator podłożył urządzenie zbierające dane, potajemnie chcąc zachować pozory kochającego ojca. Następnego dnia, Noah odwiedził córkę w jej biurze i chciał wręczyć jej mały, rozkładany podest, który ułatwiłby jej życie. Po chwili na miejscu pojawiała się policja z kapitanem Lance na czele, którzy skuli mężczyznę za wszelkie zbrodnie i występki, które popełnił[2].

Kiedy Damien Darhk uciekł z Iron Heights, Noah również zdołał opuścić celę. Przestępca jednak obawiał się hakera, gdyż ten mógł udaremnić jego plan, przeprogramowując protokół Rubikona. W związku z tym wysłał za mężczyzną Cegłę i Szepta, którzy odnaleźli go i zamierzali zgodnie z planem go zabić. Na pomoc przybyła jednak drużyna mścicieli, która potrzebowała jego pomocy. Kuttler zgodził się współpracować z bohaterami, ale potrzebował do tego procesora z Palmer Technologies. Jako że Felicity została zwolniona, wspólnie z ojcem włamała się do firmy i skopiowała 90% danych sprzętu. Po powrocie do mieszkania córki, Noah zrekonstruował pozostałe 10%, rozpoczynając tym samym próby walki z Darhkiem. Mściciele wraz z A.R.G.U.S. osłaniali hakerów przed „duchami”, kiedy ci zatrzymywali kolejno bomby atomowe. Gdy Szept wdarł się do pomieszczenia, Noah przyjął pocisk przeznaczony dla jego córki. Zaraz po tym ranny kontynuował hakowanie, jednak nie zdążyli zdetonować jednej z bomb, więc Felicity przekierowała ją z Monument Point na mniejsze Havenrock, skutecznie ograniczając tym samym liczbę martwych. Gdy dziewczyna zrozumiała, że przyczyniła się do śmierci tak wielu osób, zaczęła rozpaczać, a ojciec próbował odwieść ją od tych myśli[3].

Noah Kuttler, Felicity Smoak and Curtis Holt talk with Donna Smoak

Hakerzy próbują uratować świat

Noah rozmawiał z córką, kiedy do mieszkania wszedł rozgadany Curtis Holt, który zaczął mówić o wybuchu pocisku nuklearnego w Havenrock. Po dłuższej chwili gadania zauważył, że dziewczyna nie jest sama w domu. Przyjaciółka przedstawiła mu swojego ojca – Noaha Kuttlera, którego mężczyzna skojarzył sobie ze światowej sławy hakerem. Dopiero kiedy Felicity powiedziała, że to on, Curtis przestraszył się, a po chwili zrozumiał, po kim dziewczyna odziedziczyła taką inteligencję. Po odebraniu telefonu, Felicity musiała opuścić mieszkanie, pozostawiając Noaha i Curtisa samych. Kiedy jednak wróciła, Holt popijał piwo, próbując nie zwracać uwagi na kłócących się rodziców przyjaciółki. Po dłuższym czasie wspólnie zabrali się do pracy, chcąc zniszczyć Tevat Noah, wcześniej zatrzymując ataki hakerskie Brata Oko. Po tym wszystkim Donna postanowiła porozmawiać z byłym mężem, uważając, że ten się nie zmienił i udaje kogoś, kim nie jest. Ostatecznie nakazała mu trzymać się z dala od Felicity i już nigdy nie pokazywać się w jej życiu[4].

Po pewnym czasie Noah ponownie zbliżył się do Donny i zaczęli budować swój związek na nowo. Kiedy Felicity wyszła za mąż za Olivera Queena, Kuttler udał się z żoną na wesele, gdzie poznał detektywa Lance'a – byłego chłopaka Donny, z którą pozwolił mu porozmawiać przez jakiś czas[5].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Zrzucone okowy
 2. Grzechy ojca
 3. Monument Point
 4. Lost in the Flood
 5. Irreconcilable Differences

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zrzucone okowy” wyemitowany 3 lutego 2016 roku.
 2. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Grzechy ojca” wyemitowany 10 lutego 2016 roku.
 3. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Monument Point” wyemitowany 11 maja 2016 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lost in the Flood” wyemitowany 18 maja 2016 roku.
 5. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Irreconcilable Differences” wyemitowany 7 grudnia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.