Arrowwersum
Advertisement

Netflix – amerykańska internetowa wypożyczalnia filmów i seriali, która emituje seriale „Arrow”, „Flash”, „Supergirl” i „Legends of Tomorrow” w polskiej wersji językowej.

Historia[]

Netflix jest największą, internetową wypożyczalnią filmów na świecie, oferującą za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe. To właśnie dla platformy Netflix rozpoczęła się międzynarodowa emisja serialu „Arrow” w różnych językach.

Netflix został założony w 1997 roku z siedzibą w Los Gatos w Kalifornii. Od 1998 roku firma zaczęła oferować wypożyczenia płyt DVD za pośrednictwem poczty, a 25 lutego 2007 roku firma ogłosiła, że dostarczyła już miliard płyt DVD do swoich klientów. Ten sukces doprowadził do tego, że w 2007 roku Netflix rozszerzył swoją działalność o media strumieniowe, zachowując wypożyczalnię DVD i Blu-ray. Od września 2016 roku dostępny jest w języku polskim – jednakże nie wszystkie materiały udostępniane w Polsce posiadają polską wersję językową, co ma się zmienić wraz z rozwojem platformy.

Ciekawostki[]

Zobacz też[]

Advertisement