FANDOM


Nachasz, znany również jako Vicente – oryginalny wąż kusiciel z ogrodu Eden, który sprzymierzył się z Brujería.

Osobowość Edytuj

Nachasz był sprytnym i podstępnym bytem, który od początku sprawiał problemy. Według katolików jest on oryginalnym wężem kusicielem i skusił Ewę do grzechu, przez co ona wraz z Adamem zostali wygnani z Edenu. Kiedy po kilku tysiącach lat Nachasz znalazł okazję powrotu, przyłączył się do Brujería i zaczął im służyć w zamian za możliwość życia w świecie śmiertelników.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Nahash kill Stanley Gibson (8)

Moce Nachasza

  • Zwiększona siła – Nachasz posiada znacznie zwiększoną siłę, dzięki czemu był zdolny do skręcenia karku Chasowi.
  • Zwiększona wytrzymałość – Nachasz posiada znacznie większą wytrzymałość od przeciętnego człowieka.
  • Transformacja – Nachasz potrafi przybrać postać dowolnej osoby, którą zje. Dodatkowo może przekształcić swoje ciało w wiele węży, a następnie ponownie przybierać ludzką formę.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Nachasz w postaci węża skłonił w Edenie Ewę do spróbowania owoców z drzewa poznania, przyczyniając się tym samym do wygnania pierwszych ludzi z raju. Podczas potopu został wygnany do Piekła i wrócił na ziemię dopiero w XX wieku, kiedy to stał się sojusznikiem Brujería[1].

Polowanie na Constantine’a Edytuj

Nahash attack team Constantine (12)

Śmierć Nachasza

Kiedy Brujería dowiedziała się, że Constantine wylądował w więzieniu w Meksyku, wysłali Nachasza, aby sprawił, by egzorcysta pozostał tam dłużej. Do tego celu kusiciel wykorzystał Stanleya Gibsona z brytyjskiego konsulatu. Kiedy ten wrócił do swojego biura, Nachasz już na niego czekał i chciał znać postępy. Po krótkiej rozmowie demon znokautował polityka i zjadł go, przybierając jego postać. Zaraz po tym odwiedził więzienie, gdzie napotkał zespół okultystów dokonujący na egzorcyzmie egzorcyzmu. Jego początkowym celem było wykończenie egzorcysty, lecz dostrzegł, że ten jest opętany i ucieszył się, że niedługo będą sojusznikami. Mimo wszystko zaatakował Chasa, któremu skręcił kark, a w odwecie został sam zamordowany przez zakonnicę za pomocą mistycznego sztyletu[1].

Występy Edytuj

ConstantineEdytuj

  1. The Saint of Last Resorts: część 2

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ConstantineEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Saint of Last Resorts: część 2” wyemitowany 16 stycznia 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.