FANDOM


Multiwersum – zbiór wszelkich możliwych wszechświatów, zawierający w sobie wszystko inne – niezależnie od rozważanych czasoprzestrzeni lub wymiarów, w których się znajdują – w tym także tak zwane wszechświaty równoległe.

Znanych jest 53 światów, z czego ostatni nie ma oficjalnej nazwy z powodu swojej przerażającej historii.

Historia Edytuj

Multiwersum nazywane też wieloświatem jest zbiorem wszelkich możliwych wszechświatów, które wibrują innymi częstotliwościami. Drużyna Flasha dowiodła tej teorii po tym, jak poprzez podróż w czasie nad Central City pojawiła się osobliwość, która po zamknięciu pozostawiła 52 wyłomy na inną Ziemię. Sprinter nazywany Zoomem podróżował po multiwersum, poszukując sprinterów, którym może odebrać moce – jednym z nich był mieszkaniec Ziemi-3Jay Garrick. Sam Barry Allen odkrył kolejny świat, kiedy to testował urządzenie tachionowe zmodyfikowane przez Harry'ego, które znacznie zwiększało szybkość Flasha.

Podczas swoich podróży po wymiarach, Hunter Zolomon odkrył, że Ziemia-1 jest w centrum całego multiwersum i dzięki temu, właśnie stamtąd można przedostać się bez problemów na inne światy. Według Harry'ego Wellsa istnieje 53 światy, przy czym ostatnia z nich nie ma numerycznej nazwy z powodu tego, czym jest i jak potoczyła się tam historia.

Lokacje Edytuj

Światy Edytuj

Wymiary Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • 52 światy odnoszą się do New 52 – multiwersum 52 światów z komiksów DC Comics, które powstały po wydarzeniu, jakim był Flashpoint. Jego celem było zresetowanie wszystkich historii i napiasnie ich na nowo, przygotowując świat na nowe pokolenie czytelników.
    • Sam fakt, że w Central City było otwartych 52 wyłomów do Ziemi-2 nawiązywał do tego wydarzenia..
  • Geoff Johns potwierdził, że DC Extended Universe leży w tym samym multiwersum i jest gotowy na mały crossover, jeśli zajdzie taka potrzeba[1].

Przypisy Edytuj

  1. Artykuł: „Geoff Johns Talks DC's Live-Action TV and Film "Multiverse," Won't Rule Out Eventual TV/Movie Crossover” na stronie comicbook.com.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.