Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Moskwa” – szósty rozdział komiksu „Arrow: Komiks”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 14 listopada 2012 roku.

O komiksie[]

Twórcy[]

 • Scenariusz: Andrew Kreisberg, Marc Guggenheim
 • Szkic: Mike Grell
 • Kolory: Ikari Studio (David Lopez & Santi Casas)
 • Litery: Wes Abbott
 • Okładka: Mike Grell, Randy Mayor
 • Dyrektor artystyczny: nieznany
 • Poprawki: Alex Antone

Informacje[]

 • Ilość stron: 23 stron
 • Odpowiedni wiek: 12+ lat
 • Prawa autorskie: 2013 DC Comics.

Opis[]

Kiedy Oliver Queen i John Diggle odnajdą kolejny cel, zemsta Strzały nie będzie miała granic. Nie przegap tego cudownego rozdziału, który wyszedł spod ołówka Mike'a Grella.

Streszczenie[]

Rozmowa o Whickerze

Oliver Queen uważa, że zło ciągle istnieje i może wystąpić w każdej formie. Mężczyzna zanurzył grot strzały w ogniu i doszedł do wniosku, że wie o tym, gdyż widział to na własne oczy. Do pomieszczenia wchodzi John Diggle, który informuje przyjaciela o miejscu, w którym znajduje się jeden człowiek z listyJustin Whicker. Mężczyźni postanawiają udać się tym tropem do Moskwy, jednak John ma obawy przed wykryciem strzał na lotnisku. Queen decyduje się użyć prywatnego samolotu, dzięki czemu bezpiecznie przewiozą sprzęt. W samolocie, Oliver mówi, że kontakt z Bratvy dał im nazwisko – Irena Poutchkova, która pomaga Justinowi zwabiać młode dziewczyny.

W Moskwie mężczyźni udają się do Narodowego Teatru Baletu, gdzie tancerką jest Irena. Po występie spotyka ona Strzałę, z którym zaczyna walczyć po zapytaniu o Whickera. Łucznik przebił kurtkę kobiety, przybijając ją tym samym do ściany. Zagroził, że jeśli nic nie powie, będzie musiała nauczyć się tańczyć na jednej nodze. W tym samym czasie, Justin rozmawia przez telefon o dostawie pięciu dziewczyn, które przyjadą do Starling City. Po chwili mężczyzna zakańcza rozmowę i oznajmia dziewczynie w jego łóżku, że ma już na nią czas. Nagle przez okno wlatuje Strzała, który atakuje Whickera. Przestępca nakazuje swoim strażnikom zabić bohatera, a sam ucieka wraz z dziewczyną. Łucznik pokonuje ochroniarzy i zauważa, że człowiek z listy wchodzi do samochodu.

Strzała ratuje porwane dziewczyny

Strzała zatrzymuje go, jednak Justin zagaduje Olivera. Tłumaczy, że jego śmierć nic nie da, gdyż jego miejsce zastąpi ktoś inny. Nagle mężczyzna wyciągnął bron i oddał strzał, jednak łucznik w ostatnim momencie zabił przestępce. Przestraszona dziewczyna oznajmiła, że są też inne uwięzione kobiety, które wspólnie uwolnili. Po pewnym czasie Strzała przypomina sobie, że ojciec dał mu misję, która polegała na uratowaniu miasta. Mężczyzna zadaje sobie jednak pytanie: „co jest, jeśli Whicker miał rację i nie można zatrzymać zła, niezależnie od tego, ile nazwisk się wykreśli?” Oliver postanawia walczyć ze złem, nieważne jak długo to będzie trwało.

Obsada[]

Ciekawostki[]

 • Justin Whicker został wspomniany wcześniej w serialu, przed swoją komiksową śmiercią.

Galeria[]

Okładki[]

Zobacz też[]

Advertisement