FANDOM


Moc Prędkości, zwana również Speed Force – wymiar, z którego każdy sprinter czerpie swoją nadludzką szybkość, jak i inne zdolności. Istnieje od początku i istnieć będzie do końca czasu, a jest przedstawiana jako fizyczny aspekt rzeczywistości przeplatający się przez wszystkie światy w multiwersum.

Historia Edytuj

Barry Allen z nieznanego punktu w czasie, odkrył kamień filozoficzny i użył go na sobie, stając się tym samym pierwszym znanym meta-człowiekiem połączonym z Mocą Prędkości, stając się jednocześnie sprinterem znanym jako Savitar, „Bóg Prędkości”. Legendy głosiły, że to on był osobą, którą jako pierwszą „prędkość” wybrała. Na przestrzeni lat ukazało się wielu kolejnych sprinterów, z różnych światów w multiwersum, którzy byli połączeni z wymiarem szybkości.

Kiedy Barry oddał swoją szybkość Zoomowi, aby pomóc Wally'emu, a następnie próbował odzyskać swoje kompetencje poprzez powtórzenie wybuchu akceleratora cząsteczek, trafił do Mocy Prędkości, która ukazywała się młodzieńcowi jako fizyczny aspekt rzeczywistości. Jej zadaniem było danie nauczki bohaterowi, który zrozumiał swoje błędy. Następnie przyjaciołom udało się wyciągnąć z wymiaru Barry'ego, który odzyskał swoje zdolności. Ponad rok później drużyna zrozumiała, że Savitar jest więźniem w Mocy Prędkości, lecz namawiany przez niego Wally przyczynił się do uwolnienia przestępcy, a jego miejsce w „klatce szybkości” zajął młody West. Barry ponownie udał się do wymiaru szybkości, który był wściekły na chłopaka za stworzenie Flashpointu i ponownie chciała czegoś młodzieńca nauczyć, ukazując mu osoby, które poświęciły się dla większego dobra. Ostatecznie do Speed Force przybył również Jay Garrick, który zrozumiał zasady Mocy Prędkości i zajął miejsce Wally'ego, który tylko w ten sposób mógł zostać uratowany.

Moc Prędkości jest sentymentalna i posiada katów zwanych Widmami Czasu, których zadaniem jest ściganie sprinterów łamiących zasady wymiaru i bezkarnie manipulujących czasem, będących jednocześnie zagrożeniem dla linii czasu. Nigdy się nie poddają i zawsze dążą do wykonania zadania, a ich dotyk może zmienić sprintera w jednego z nich, jak stało się to w przypadku Huntera Zolomona, który stał się Black Flashem.

Typ błyskawic Edytuj

Moc Prędkości jest wymiarem działającym w bliżej nieokreślony sposób i pozwalający każdemu użytkownikowi na korzystanie z mocy w inny sposób. Dzięki temu niektórzy potrafią zwiększyć swoje połączenie, dokonując niemożliwych rzeczy. O mocy zżycia się z wymiarem mówi między innymi kolor błyskawicy, który posiada wiele odmian:

  • Żółty kolor generują sprinterzy z czystym lub naturalnym połączeniem z wymiarem. Z czasem i rozwojem zdolności, kolor ten staje się mocniejszy i nabiera ciemniejszej poświaty. Błyskawice tego koloru generują: Barry Allen, Jay Garrick, Jesse Wells, Wally West, a także na początku Hunter Zolomon i Eliza Harmon.
  • Czerwony kolor generują sprinterzy z uszkodzonym lub ujemnym połączeniem z wymiarem, których kompetencje są oparte na powtórzeniu reakcji w odwrotny sposób. Błyskawice tego koloru generują: Eobard Thawne, Edward Clariss czy niektóre Widma CzasuBlack Flash.
  • Niebieski kolor generują sprinterzy, którzy w sztuczny sposób łączą się z wymiarem poprzez rozwijanie/zwiększanie swoich zdolności poprzez narkotyk Velocity-9. Błyskawice tego koloru generują: Hunter Zolomon i Eliza Harmon.
  • Biały kolor generowany przez Savitara i purpurowy kolor generowany przez Accelerated Mana są jedynymi w swoim rodzaju kolorami. Nie jest do końca jasne, jak to osiągnęli i z czym to się wiąże.

Użytkownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.