Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Nie odwracasz krzyża, ani nie depczesz flagi, jednak bezcześcisz świętość swoim dotykiem. Jestem tu, by ukarać twoją zuchwałość.

Mina Chaytan, „When Harry Met Harry...

Mina Chaytan (zm. lutego 2018 roku) – meta-człowiek posiadający moc ożywiania przedmiotów nieożywionych, nazywająca się Czarnym Bizon.

Podczas ucieczki z innymi meta-ludźmi z Iron Heights, grupę zaatakował Thinker, który za pomocą swojego technologicznego krzesła, przeniósł moce uciekinierów do jednego ciała, zabijając wszystkich – w tym Chaytan.

Osobowość[]

Mina jest miłym człowiekiem, lecz twardo stawia na swoim. Raz postawiony cel musi być osiągnięty, gdyż w przeciwnym razie kobieta się nie podda. Pochodząc z plemienia Dakotów, Chaytan dość mocno broni swego ludu. Uważa, że Amerykanie przywłaszczyli sobie ich historię i artefakty, o które walczyła. Nie miała w tym jednak pobudek osobistych, a chciała, tylko aby przedmioty wróciły do ich prawowitych właścicieli. Nie bała się używać przemocy i mordować każdego, kto stanął jej na drodze lub zbezcześcił artefakty.

Moce i zdolności[]

Moce[]

  • Psychiczny odciskmeta-geny Miny pozwalają jej na ożywianiu przedmiotów nieożywionych, którymi steruje za pomocą łącza podświadomości. Moc ta ogranicza się do wizerunków istot, co oznacza, że Chaytan nie może sterować wazonami, czy obrazami. Ożywiane przedmioty są promieniowanie ciemną materią na poziomie molekularnym, co oznacza, że nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z obiektem, aby go ożywić.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Uderzenie czarnej materii

Mina pochodzi z jednego z plemion Dakotów, lecz wychowywała się w cywilizowanej Ameryce. Z czasem zaczęła pracować jako profesor antropologii, lecz straciła pracę w wyniku aresztowania. Mimo tego, że została oczyszczona z zarzutów, nie mogła podjąć się dalszej pracy w zawodzie[1]. Pewnego dnia Mina podróżowała jednym z autobusów po Central City, który w czasie jazdy został narażony na promieniowanie ciemnej materii z Mocy Prędkości, z której wyszedł Flash. Tym samym wraz z jedenastką innych osób z pojazdu, kobieta zyskała meta-geny[2].

Odzyskanie przeszłości[]

Okradanie muzeum

Kiedy Mina odkryła swoje nowe zdolności, zamierzała odzyskać artefakt odebrany jej plemieniu. Odkryła, że został podzielony na trzy części. W posiadaniu pierwszej z nich był Jim Fox, który został zamordowany przez kobietę za pomocą posągu pumy. Następnie Chaytan udała się do prywatnego kolekcjonera Christopha Banksa, z którym zaczęła flirtować, aby sprawić pozory. Gdy ten pokazał jej poszukiwany przedmiot, osobowość kobiety nagle uległa zmianie. Zaczęła być agresywna i wściekła, zaznaczając, że przedmiot ten został odebrany jej ludowi przez Amerykanów, podobnie jak historia. Ożywiła zbroję, która miała pozbyć się kolekcjonera, a sama uciekła jeszcze przed przybyciem Flasha i tajemniczego bohatera. Nieco później Mina jechała za ciężarówką, która przewoziła drugi element artefaktu, który skutecznie udało jej się odebrać. Gdy zamierzała uciec, zatrzymał ją zamaskowany bohater, który skutecznie ją ogłuszył. Gdy kobieta się obudziła, była prowadzona do aresztu w specjalnych kajdanach i skutecznie niezauważenie odebrała strażnikowi przypinkę, uciekając z komisariatu. Następnym jej celem była ostatnia część artefaktu, która znajdowała się w muzeum. Ponownie na jej drodze stanął sprinter z towarzyszem, którzy pokonali kobietę i wysłali ją do Iron Heights[1].

Kiedy do prywatnego skrzydła więzienia prowadzonego przez Gregory'ego Wolfe'a trafił Barry Allen, pojawiła się również Amunet Black, która zamierzała kupić pięciu meta-ludzi. Młody kryminolog nie zamierzał do tego dopuścić i kiedy tylko natrafiła się okazja, poprowadził więźniów kanałami do ucieczki. Po drodze spotkali hydraulika, którego Deacon i Rundine zamierzali zabić, aby uniknąć świadków. Allen jednak szybko wkroczył i ogłuszył mężczyznę, nie godząc się na mordowanie. Doszli dość daleko, lecz na ich drodze stały elektryczne drzwi, które dzieliły ich od odzyskania mocy. Kiedy Ramsey zajmował się ich otworzeniem, Sharpe opatrzyła ranę Barry'ego na ręku i dowiedziała się od niego, że może wykorzystywać moce na dobry sposób. Konwersację przerwało im otworzenie drzwi, dzięki któremu znaleźli się na więziennym placu ćwiczeń. Na ich nieszczęście pojawił się również naczelnik, a zaraz po nim Amunet, którzy chcieli pojmać meta-ludzi. Aby się obronić, Gregory zdradził więziom, iż Barry jest Flashem, co spowodowało, że Ramsey, Mina i Sylbert zamierzali się na nim zemścić. Jedynie Becky się przeciwstawiła kompanom i stanęła w obronie człowieka, któremu zaufała. Ich walkę przerwało przybycie Thinkera, który podłączył więźniów do swojego krzesła, po kolei pochłaniając ich ciała i moce do jednego – ciała Becky Sharpe[3].

Występy[]

Flash[]

  1. Luck Be A Lady
  2. When Harry Met Harry...
  3. True Colors

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Czarny Bizon był mężczyzną i nosił plemienne imię Black-Cloud-In-Morning, które z czasem zmienił na Johna Ravenhaira. Tym samym ku rozczarowaniu swojej rodziny przyjął bardziej liberalny tryb życia. Podczas jednej z podróży mężczyzna został opętany przez ducha swojego pradziadka, od którego otrzymał talizman, nadający mu magiczne zdolności.
  • W serialu jej nazwisko brzmiało „Chaytan”, lecz w napisach końcowych można ujrzeć „Chayton”.

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „When Harry Met Harry...” wyemitowany 14 listopada 2017 roku.
  2. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
  3. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „True Colors” wyemitowany 6 lutego 2018 roku.

Zobacz też[]