FANDOM


Gdyby nie Mileva, wciąż byłbym urzędnikiem patentowym gdzieś w Wiedniu...

Mileva Maric – znana fizyczka oraz matematyczka i była żona Alberta Einsteina.

Osobowość Edytuj

Mimo potężnego wsparcia od byłego męża i wspólnych długoletnich badań, Mileva była trzymana za kulisami i nie przeszkadzało jej to. Była miła nawet w stosunku do Einsteina, z którym się rozstała, lecz kiedy legendy nakazały Albertowi wyjawić prawdę o Maric, ta była wzruszona, że w końcu jej zasługi zostały uznane, co skutkowało uśmiechem na twarzy.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

  • Geniusz – jako fizyk, Mileva posiada niezwykły geniusz, który pozwolił jej na wyszkolenie Alberta Einsteina i znaczny udział w jego badaniach oraz odkryciach.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Według Alberta, gdyby nie pomoc jego pierwszej żony – Milevy Maric, kontynuowałby pracę jako urzędnik patentowy w Wiedniu. Krótko przed 1942 rokiem, Einstein stał się znanym naukowcem i ekspertem w dziedzinie fizyki, który przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. W tym czasie po raz kolejny wziął ślub, ale rozłączyła ich śmierć ukochanej. Przed sympozjum w 1942 roku, pracował nad księgą dotyczącą jednolitej teorii pola, jednakże jeszcze jej nie opublikował[1].

Problemy z czasem Edytuj

Mileva Maric approved by Albert Einstein

Mileva na sympozjum

Kiedy Albert uczestniczył w sympozjum fizyki w 1942 roku i był obserwowany przez legendy oraz nazistów, którzy wtopili się w tłum i byli uważani za uczestników stowarzyszenia, Mileva została odnaleziona przez Damien Darhka, który porwał kobietę i zamierzał wykorzystać ją do stworzenia broni nuklearnej. Legendy z pomocą naukowca odnaleźli kobietę i uratowali ją z rąk Darhka i nazistów[1].

Legendy zdając sobie sprawę z zagrożenia, postanowili wywołać jedną małą aberrację i cofnąć się znowu na sympozjum fizyki, gdzie w przebraniu CIA namówili Alberta do poinformowania publiki o tym, że wszystkie jego dokonania są dokonaniami jego i Milevy, zmuszając tym samym rząd do ochrony „Einsteinów”.[1].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Czas się kończy

Ciekawostki Edytuj

  • Mileva Maric odpowiada w prawdziwej historii Milevie Marić, która była serbską matematyczką i fizyczką, pierwszą żoną Alberta Einsteina, z którym miała trójkę dzieci.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Czas się kończy” wyemitowany 13 października 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.