FANDOM


Mikhail Arkadin – pułkownik Armii Sowieckiej, który pracował dla Vandala Savage'a.

Osobowość Edytuj

Mikhail jest agresywnym, a zarazem odważnym człowiekiem, który uwielbia wyrządzać innym krzywdę. Nie zapomina tego, co mówią innych i nienawidzi, kiedy ktoś go obraża. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Mikhail Arkadin torturing Ray Palmer and Mick Rory (1)

Tortury bohaterów

  • Ekspert w walce wręcz – Mikhail jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać bez zmęczenia kilku przeciwników.
  • Ekspert w walce bronią – Mikhail potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Posiada też niezwykłą wiedzę o torturach, której prawdopodobnie nauczył się o Vandala Savage'a
  • Szkolenie wojskowe – szkolenie w Siłach Zbrojnych Armii Sowieckiej wiele nauczyło Mikhaila. Jego taktyczne zdolności wraz z bojowymi umiejętnościami niejeden raz przydały się podczas pracy w gułagu.

Biografia Edytuj

Mikhail Arkadin in gulag koshmar (2)

Konfrontacja z amerykaninem

Mikhail pojawił się w budynku, w którym Valentina Vostok wraz z Vandalem Savage'm pracowali nad „projektem Svarog”. W maszynowni ogłuszył Raya Palmera, który wraz z Leonardem Snartem i Martinem Steinem włamali się, aby zniszczyć ich dokonania. Podczas walki, która nastąpiła, Armii Sowieckiej udało się zatrzymać doktora Palmera, profesora Steina i Micka Rory'ego, których Mikhail przewiózł do gułagu. Po kilku godzinach odwiedził on mężczyzn w celi i zabrał ich do pokoju tortur, przed klatką, w której przetrzymywaną starszą połówkę Firestorma. Wszystko przez to, że Vandal z pomocą Valentiny chciał stworzyć armię „płonących ludzi”[1].

Mikhail torturował mężczyzn, głównie wyżywając się na Rorym za wcześniejsze jego groźby. Kiedy chciał uderzyć go młotkiem, Palmer mu przerwał, sugerując, że w Ameryce mają prawo do ostatniego posiłku. Następnie zaczął obrażać matkę Arkadina, co go niezwykle wkurzyło i zaczął okładać naukowca młotkiem. Kiedy Stein się poddał, Savage nakazał półkownikowi odprowadzić mężczyzn do celi. Arkadin zginął podczas wybuchu Sowieckiego Firestorma, wraz z wszystkimi obecnie znajdującymi się w gułagu[2].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Biali rycerze
  2. Misja ratunkowa

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Biali rycerze” wyemitowany 11 lutego 2016 roku.
  2. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Misja ratunkowa” wyemitowany 18 lutego 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.