Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Jesteś najfajniejszym gościem, jakiego znałem... i bohaterem! Przynajmniej dla mnie...

Mick Rory, „Legendarni

Mick Rory – były złodziej, członek Łotrów i prawa ręka Leonarda Snarta. Po otrzymaniu skradzionego miotacza płomieni ze S.T.A.R. Labs, stał się niebezpieczny przestępcą nazywanym Heat Wavem.

Po pewnym czasie spotkał Ripa Huntera i dołączył do jego drużyny legend, chcąc zlikwidować zagrożenie ze strony Vandala Savage'a. Po wydaniu swojej drużyny Piratom Czasu Leonard planował zabić Micka, jednak ostatecznie go pozostawił z nadzieją na powrót po niego w niedalekiej przyszłości. Po pewnym czasie mężczyzna został znaleziony przez Mistrzów Czasu, którzy go zabrali i wyszkolili na łowcę nagród nazywanego Chronosem. Kiedy jednak Mick zaczął ponownie współpracować z drużyną, udało im się wspólnymi siłami pokonać Vandala Savage'a i zniszczyć Mistrzów Czasu. Po tych wydarzeniach mężczyzna zdecydował się kontynuować swoją przygodę podróżnika w czasie.

Po sześciu miesiącach spędzonych na naprawianiu aberracji czasowych stworzonych przez Piratów Czasu legendy napotkały na aberrację wywołaną przez nieznanego sprintera. Próbując ją naprawić, Waverider doznał poważnych uszkodzeń, więc dla bezpieczeństwa Hunter porozsyłał swoich przyjaciół w różne okresy, a sam udał się na spotkanie z Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości, z którym podzielił Włócznie Przeznaczenia na kilka fragmentów. Na drodze bohaterów stanął Legion Zagłady, którego celem było zdobycie potężnego artefaktu, aż w końcu udało im się użyć potężnej broni. Mimo to legendom udało się przywrócić dawny ciąg linii czasu, likwidując tym samym ostatnią aberrację stworzoną przez upadły już Legion Zagłady – samego siebie. Po tych wydarzeniach kontynuował swoją misję, napotykając z zespołem nowy problem – zniszczoną historię całego świata.

Zespół postanowił naprawić swoje błędy, stając naprzeciw organizacji strzegącej linii czasu, założonej przez Huntera - Biura Czasu. Jakby tego było mało, pojawił się nowy problem w postaci mistycznego demona Mallusa, który zebrał zespół mający jedno zadanie — tworzyć anachronizmy, które osłabiają jego więzienie, jakim jest sam czas. Legendy zebrały sześć magicznych totemów Zambezi, które ostatecznie wykorzystali do stworzenia manifestacji ich mocy pod postacią maskotki Beebo, która to też pokonała wroga. Zniszczenie demona otworzyło jednak drzwi na świat innym, mistycznym bytom.

Osobowość[]

Mick Rory jest poważnie obłąkanym, szurniętym i dziwnym mężczyzną, który samymi swoimi gestami potrafi wzbudzić strach. Mimo wielkiej inteligencji Mick działa instynktownie i obsesyjnie, nie zwracając uwagi na innych, a także na siebie. Jego porywczość i pasja do ognia doprowadziła do wielu wypadków, a także błędów podczas misji i kradzieży. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych.

Na przekór natury Micka, posiada on kodeks honorowy, choć początkowo twierdził, że jest lojalny tylko względem Leonarda Snarta. Pokazał to podczas misji ratunkowej z gułagu, gdzie nie chciał zostawiać Raya Palmera ze względu na to, że przyjął na siebie ciosy strażnika. Jego lojalność, nawet do partnera, znikła, gdy Rory dowiedział się, że Rip zwerbował go ze względu na Snarta. To spowodowało, że mężczyzna zdradził drużynę Huntera Piratom Czasu w zamian za odesłanie go do teraźniejszości, udowadniając tym samym, że jest egoistą. Pozostawiony następnie przez swojego partnera w nieznanym czasie Mick, będąc zmuszony żyć bez niczego i jeść surowe mięso zwierząt, stał się dziki i nieokiełznany. Kiedy Mistrzowie Czasu go odnaleźli i zabrali do punktu wyjścia, gdzie go przeszkoli na łowcę Chronosa. Posiadł wtedy szeroką wiedzę z zakresu fizyki, czasu, technologii i futurystycznych broni, stając w tej dziedzinie na równi z Hunterem. Chciał zemścić się na całej drużynie, zwłaszcza na Snarcie, więc postanowił zabijać Lisę w kółko tak, aby każdą jej śmierć mógł dokładnie zobaczyć jej brat. Później poprzednia tożsamość Micka wróciła, a on sam stał się bardziej emocjonalny, odpuszczając sobie spalenie domu za młodu i zabicie rodziny. Wybaczył również zespołowi, do którego zaczął się bardziej przyzwyczajać, pokazując to zwłaszcza w kierunku Raya.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Heat Wave używa swojej broni

 • Ekspert w walce wręcz – Mick jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby ogłuszyć biegnącego Flasha.
 • Ekspert w walce bronią – złodziej potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Jego główną umiejętnością jest perfekcyjne opanowanie miotacza płomieni, stworzonego przez Cisco. W połączeniu z sadystyczną osobowością Micka, a także jego uwielbieniem ognia, urządzenie to w jego rękach jest niezwykle niebezpieczne.
 • Kondycja fizyczna – Mick jako złodziej, regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.

Biografia[]

Wczesne życie[]

W 2014 roku, Mick rozpoczął współpracę z Leonardem Snartem, jednak ta zakończyła się dość szybko z powodu obsesyjnych czynów mężczyzny. W wyniku wypadku, połowa ciała Rory'ego została mocno spalona. Za ratunek przestępcy wzięli się szpitalni medycy, jednak gdy ten doszedł do siebie, postanowił uciec z pogotowia.

Ponowne związanie z ogniem[]

Spotkanie z policją

W tym samym roku, kilka miesięcy po nieudanej współpracy Micka, mężczyzna został wezwany przez Leonarda Snarta, który zaproponował wspólną robotę w Central City. Dał mu skradziony ze S.T.A.R. Labs miotacz płomieni, który ucieszył złodzieja. Snart kazał nauczyć się Mickowi naprawiać miotacz ognia, który okaże się znacznie przydatny[1].

Mężczyźni włamują się do składu celnego, jednak nie w celu kradzieży przedmiotów, a w celu konfrontacji z Flashem. Wiedząc, że ich włam uruchomił cichy alarm, czekali na superbohatera. Ten nie dotarł, a słysząc koguty policyjne, przestępcy postanowili odjechać. Następnie w swojej kryjówce ustalają, że ich celem będzie obraz Fire & Ice, który tego dnia ma przywieźć do miasta bogata para. Jakiś czas później, wieczorem przestępcy napadli na lotnisku zamężnych Rathaway'ów, których zmusili do zadzwonienia na policję. Gdy ci przyjechali, broń Leonarda nic nie robiła policjantom z powodu zmodyfikowania tarczy przez Cisco. Wtedy do akcji wkroczył Mick, który zafascynował się swoją bronią, doprowadzając tym samym do jej uszkodzenia i zmuszając przestępców do ucieczki. Po nieudanym napadzie, Mick naprawiał w kryjówce swoją broń, kiedy Snart go zaatakował. Rory wypomniał partnerowi, że kiedyś układał dokładne co do sekundy plany, a teraz jedynie czeka na Flasha. Leonard przekonuje przyjaciela do swoich racji, przez co niszczą ukradziony obraz i postanawiają zacząć od partnerów superbohaterów. W nocy, odnajdują Caitlin Snow na parkingu i ją porywają. W kryjówce Mick przedstawia się kobiecie i pokazuje swoją pasję do ognia. Gdy laborantka uznaje go za szalonego, mężczyzna zamierza ją podpalić, jednak wzywa go Snart[2].

Mick zakneblował Caitlin i przymocował do jej krzesła bombę, po czym udał się na miejsce spotkania z Flashem. Zanim superbohater pojawił się na ulicy, przestępcy zaczęli atakować policjantów. Gdy mieli skończyć z detektywem Thawne'm, pojawił się Flash i go uratował. Walka nie szła po myśli Barry'ego, jednak Eddie postanowił się rzucić w kierunku bohatera z zmodyfikowaną tarczą. Za jej pomocą skierował oba promienie zaawansowanych broni w przeciwnych kierunkach, doprowadzając do ich zniszczenia. Po niebezpiecznej ulicznej walce, obaj przestępcy zostali aresztowani, a następnie przewiezieni do Iron Heights. Mick wściekł się na Leonarda, że jego plan się nie powiódł. Spokojny mężczyzna uznał, że wszystko się jeszcze ułoży, kiedy nagle więźniarka się zatrzymała, a tyle drzwi otworzyła siostra Snarta[2].

Próba uspokojenia Micka

Mick i Leonard zostali złapani przez rodzinę Santinich. Gangsterzy kazali opuścić im miasto, podobnie jak przestępcy. Mafijna rodzina zaczęła się śmiać z poszukiwanych przez policję, gdyż stracili oni swoje bronie i nie mogą nic zrobić. Nagle obaj zaatakowali uzbrojonych ludzi, oszczędzając jednego. Przestraszony mężczyzna przed ogłuszeniem dostał rozkaz od Leonarda, który polegał na przekazaniu rodzinie Santinich wieści o nowym ojcu chrzestnym – Coldzie. Po jakimś czasie, Mick przyprowadza związanego Dante, aby zmusić porwanego Cisco do ponownego stworzenia broni. Inżynier zgodził się na warunki przestępców, jednak po jej zbudowaniu, mężczyźni dalej byli przetrzymywani. Dante bezskutecznie próbował zaatakować pijanego Micka, który postanowił też zaatakować Cisco. Gdy zobaczył to Snart, próbował odciągnąć współpracownika, jednak udało się to dopiero Lisie. Wcześniejszy napad na kasyno doprowadził do przetransportowania pieniędzy ciężarówką do banku. Podczas niego, Mick podpalił opony samochodu, przez co ten stracił przyczepność. Napad przerwał Flash, który porwał Leonarda, doprowadzając tym samym do wypadku przestępców[3].

Leonard Snart i Mick Rory pojawili się w wizji Barry'ego, w której walczyli z Flashem. Do starcia dołączył się Firestorm, który pomógł bohaterowi pokonać przestępców. Wspólnie rozbroili działo mrożące i miotacz płomieni, uziemiając tym samym swoich przeciwników[4].

Nic nieznaczące życie[]

Mick zgadza się pomóc

Heat Wave wraz z Kapitanem Mrozem obrabowali jedną firmę i rozpoczęli ucieczkę vanem. Na drodze zauważyli jednak tajemniczego mężczyznę, który ogłuszył ich promieniem dziwnego urządzenia. Gdy Mick się obudził, znalazł się na dachu budynku wraz z Rayem Palmerem, Sarą Lance, Martinem Steinem, Jeffersonem Jacksonem, Carter Hallem, Kendrą Saunders i Leonardem Snartem. Mężczyzna, który porwał ich wszystkich, przedstawił się jako Rip HunterMistrz Czasu z 2166 roku, który zebrał ósemkę, aby pomogli mu uratować świat przed Vandalem Savage'm. Podróżnik zaznaczył, że w przyszłości oni nie są znani jako bohaterowie, tylko jako legendy. Pokazał im co się stanie ze światem, jeśli mu nie pomogą, a następnie dał im trzydzieści sześć godzin na zastanowienie się, po czym mieli się spotkać w wyznaczonym miejscu. Jakiś czas później, łotry myśleli nad propozycją podróżnika, jednak ostatecznie po przemyśleniu i dotarciu do wniosku, że dzięki temu będą mogli obrabowywać wartościowe rzeczy bez problemów, zgodzili się. Po wyznaczonym czasie zabójczyni wraz z resztą udali się w określone miejsce, gdzie Rip pokazał im Waveridera – statek będący wehikułem czasu. Po zapoznaniu się z Gideon, ósemka ruszyła w pierwszą podróż w czasie, chcąc odwiedzić profesora Aldusa Boardmana żyjącego w 1975 roku. Podczas startu Hunter powiedział, że ludzkie ciało przyzwyczajone jest do czasu linearnego. Po znalezieniu się w wyznaczonej porze w St. Roch, Rip wylądował, zapominając wcześniej wspomnieć towarzyszom, że podróże w czasie mogą wywołać mdłości, bezwładność ciała i utratę wzroku. Są to tymczasowe efekty, jednak im większa różnica w czasie, tym gorsze skutki uboczne. Zabrał ze sobą profesora Steina, doktora Palmera, Cartera i Kendrę, pośpieszając ich, gdyż profesor Boardman miał za kilka godzin umrzeć[5].

Po krótkim czasie Sara zdecydowała, że chce się zabawić. Wraz z Leonardem i Mickiem udali się do jednego z barów, gdzie przez natrętnego mężczyznę zaczęli walczyć. Po powrocie przy Waveriderze napotkali Chronosa, z którym zaczęli walczyć, jednak drużynie ostatecznie udało się uciec. Podróżnik nakazał Gideon zablokować statek w strefie międzyczasowej na czas naprawy uszkodzeń pojazdu. Kednra zaczęła kłótnię, gdyż przez niego jej syn był ranny. Mężczyzna zdradził, że tak naprawdę kiedyś był Mistrzem Czasu, a Chronos pracuje właśnie dla rady Mistrzów Czasu. Pod wpływem agresji ekipy zdradził, że wybrał właśnie ich, bo ich życie za sto lat będzie miało znikomy wpływ na linię czasu, więc potrzebował ich pomocy bez wpływania na historię w 2166 roku. Przez Raya, Hunter opowiedział, że w całej misji ma swój cel – zamierza zemścić się na Vandalu za morderstwo jego rodziny. Zdecydował się tak działać, gdyż Rada Mistrzów Czasu ignorowała zagrożenie ze strony Savage'a. Po chwili pozwolił im wrócić do domu, kiedy tylko statek zostanie naprawiony, a stan profesora Boardmana się poprawi. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie żyje. Mimo wszystko ekipa postanowiła pomóc, pod warunkiem, że sami będą decydować o swoim losie. Rip słysząc to, zgodnie z dziennikiem Aldusa postanowił odnaleźć wroga w pewnym miejscu, do którego się udali[5].

Praca dla Mistrzów Czasu[]

Chronos podczas walki

Chronos został wynajęty przez Mistrzów Czasu, którzy nakazali mu złapać Rip Huntera, kiedy ten skradł Waveridera. Łowca udał się w poszukiwania celu do 2016 roku, jednak nie spotkał go tam. Zauważywszy, że widziało go dwóch cywili, był zmuszony się ich pozbyć, uprzednio sprawdzając, czy są ważni dla linii czasu. Następnie przeniósł się do 1975 roku, gdzie zaczął atakować na polu zamaskowany statek, w którym znajdował się Jefferson Jackson. Po chwili podlecieli do niego Hawkman i Hawkgirl, którzy rozpoczęli walkę z wrogiem. Tuż po tym do bijatyki dołączył się Firestorm i Atom, a po nich Kapitan Mróz, Heat Wave i Biały Kanarek, którzy znokautowali przeciwnika. Wspólnie udało im się odciągnąć go od statku, jednak Aldus Boardman został zraniony. Waverider zdążył wystartować i przenieść się w czasie, pozostawiając Chronosa samego na polu[5].

Stub.svg Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy[]

Flash[]

 1. Po złej stronie
 2. Zemsta złoczyńców
 3. Czas złoczyńców
 4. Człowiek, który uratował Central City
 5. Inwazja!

Legends of Tomorrow[]

 1. Pilot: część 1
 2. Pilot: część 2
 3. Więzy krwi
 4. Biali rycerze
 5. Misja ratunkowa
 6. Star City 2046
 7. Na pastwę losu
 8. Pozostawieni
 9. Potomstwo
 10. Ośmiu wspaniałych
 11. Ostateczny azyl
 12. Lewiatan
 13. Rzeka czasu
 14. Przeznaczenie
 15. Legendarni
 16. Czas się kończy
 17. Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości
 18. Szogun
 19. Potwory
 20. Dawny znajomy
 21. Kraj bandytów
 22. Inwazja!
 23. Tak to się robi w Chicago
 24. Magiczne artefakty
 25. Legion śmierci
 26. Zdrajca
 27. Camelot/3000
 28. Ziemia zaginionych
 29. Człowiek rakieta
 30. Drużyna Włóczni
 31. Dziwny świat
 32. Aruba
 33. Aruba-Con
 34. Freakshow
 35. Zari
 36. Phone Home
 37. Return of the Mack
 38. Helen Hunt
 39. Welcome to the Jungle
 40. Kryzys na Ziemi-X: część 4
 41. Beebo the God of War
 42. Daddy Darhkest
 43. Here I Go Again
 44. The Curse of the Earth Totem
 45. No Country for Old Dads
 46. Amazing Grace
 47. Necromancing the Stone
 48. I, Ava
 49. Guest Starring John Noble
 50. The Good, The Bad and The Cuddly

Supergirl[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Arrow[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 2

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Mick Rory znany był jako Heat Wave, który posiadał ręczny miotacz ognia, stworzony przez Flasha. Już jako dziecko, Mick był niezwykle zafascynowany ogniem, przez co pewnej nocy doprowadził do śmierci swojej rodziny. Ogień był całym życiem mężczyzny, który podpalił cyrk, w którym pracował i postanowił siać grozę.
 • W komiksach DC Comics, Chronos był niezwykle potężnym przestępcą, który był w stanie naginać czas i przestrzeń bez ograniczeń. Jego głównym przeciwnikiem był Atom, z którym niejednokrotnie Chronos przegrał.
 • Według Caitlin Snow, Mick ma poparzenia trzeciego stopnia.

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Po złej stronie” wyemitowany 28 października 2014 roku.
 2. 2,0 2,1 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Zemsta złoczyńców” wyemitowany 20 stycznia 2015 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Czas złoczyńców” wyemitowany 24 marca 2015 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Człowiek, który uratował Central City” wyemitowany 6 października 2015 roku.
 5. 5,0 5,1 5,2 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 1” wyemitowany 21 stycznia 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement