Arrowwersum
Advertisement

Menażeria” – siedemdziesiąty siódmy odcinek serialu „Supergirl”, który wchodzi w skład czwartego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 17 lutego 2019 roku na kanale The CW, natomiast polska premiera odbyła się 3 marca 2019 roku na platformie Netflix.

Opis[]

J’onn, mając już szyld na swoim biurze detektywistycznym, wita klientów. Kara zaś, próbując odwrócić swoją uwagę od rozmyślań o tym, co wydarzyło się w DEO, postanawia współpracować z J’onnem podczas jego ostatniej misji. Niestety ma ona bezpośredni związek z dochodzeniem prowadzonym przez Alex dotyczącym nowego złoczyńcy znanego jako Menażeria. Tymczasem Lena dzieli się z Jamesem pewnymi wiadomościami, a jego reakcja jest dla niej ogromnym zaskoczeniem. Nia zaprasza Brainy’ego na przyjęcie walentynkowe.

Obsada[]

Role główne

Role drugoplanowe

 • Bruce Boxleitner jako Phil Baker
 • Jessica Meraz jako Pamela Ferrer/Menażeria
 • Sarah Smyth jako Lydia Lockwood
 • Graham Verchere jako George Lockwood
 • Donna Benedicto jako Agent Reiff
 • Roxy Wood jako Yvette

Ciekawostki[]

 • Menażeria to nazwa wspólna dla dwóch antybohaterek z DC Universe, obie to członkowie Elity. Są to Pamela i Sonja, dwie siostry z Portoryko związane z symbiotycznymi kosmitami zwany symbeastami. Pamela po raz pierwszy pojawia się w „Action Comics # 775” (marzec 2001). Swoje moce zdobyła w nieznany sposób i jest rekrutowana przez Manchestera Blacka do Elity. Sonja po raz pierwszy pojawia się w „JLA # 100” (sierpień 2004).
  • Co ciekawe, oryginalna wersja Menażerii z DC Comics została zainspirowana Venomem, ale postać miała być raczej parodią niż bezpośrednim odzwierciedleniem. Po raz pierwszy pojawiła się w „Superman # 775” w marcu 2001 r., Menażeria była częścią nowego zespołu superbohaterów zwanego Elitą, który podważył moralność Supermana, twierdząc, że byli lepszymi bohaterami, ponieważ użyliby śmiertelnej siły, gdyby musieli. Superman próbował nauczyć Elity lepszego sposobu, zanim ostatecznie zmierzył się z całą drużyną w pojedynku, w którym udowodnił, że może ich wszystkich ujarzmić, nie naruszając swojej etyki. Uważana obecnie za jedną z największych historii Supermana wszechczasów, problem został później zaadaptowany do filmu animowanego Superman vs. the Elite .
   • Ten odcinek ma wiele podobieństw do cudownego złoczyńcy i filmu Venom. Ten odcinek również został przedstawiona Pamela odnosząc się do siebie i symbionta w liczbie mnogiej („We ... are ... Menagerie!”), Symbionta komunikującego się z Pamelą jako chrapliwy głos, który tylko ona mogła usłyszeć, a symbiont manifestujący się jako seria macki węża.
 • Jak stwierdzono wcześniej w Black Lightning, Brainy zaleca Nia, aby schowała bolesne wspomnienie (śmierć jej matki) w pudełku. Jednak Nia odmawia, chcąc rozpaczać we własnym tempie.
 • W scenie, w której Benjamin "Ben" Lockwood zostaje zwolniony z więzienia, widać zwolennika trzymającego znak z napisem: „Bycie człowiekiem nie jest przestępstwem”. Aktor Bena, Sam Witwer, grał wcześniej w amerykańskiej adaptacji serialu BBC o tej samej nazwie Being Human .

Zobacz też[]

Advertisement