FANDOM


Martin Somers – biznesmen i były prezes portu w Starling City, którego nazwisko znajdowało się na „liście”.

Osobowość Edytuj

Marcus jest bezwzględnym biznesmenem i złym człowiekiem gotowym zrobić wszystko, aby dostać się na szczyt władzy i zarobić na tym jak najwięcej pieniędzy. Był znany z tego, że zastraszał, przekupywał i zabijał każdego, kto próbował stanąć na jego drodze, przez co jego osobą zainteresowała się Kaptur oraz biuro pomocy prawnej.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Martin pracował od kilku lat jako prezes portu w Starling City. Kiedy inżynier stacji dokującej, Victor Nocenti odkrył, że mężczyzna przyjmuje łapówki, pozwalając tym samym Triadzie na przemycanie narkotyków do miasta, zamierzał pozwać Somersa. Biznesmen nie mógł sobie na to pozwolić, więc postanowił pozbyć się problemu, nakazując Chinie White zabić pracownika[1].

Na celowniku łucznika Edytuj

Martin Somers meet The Hood first time

Konfrontacja z Kapturem

W sądzie odbywała się sprawa, w której Laurel Lance próbowała wykazać winę Somersa, który miał rzekomo zabić Victoria Nocentiego dlatego, że ten dowiedział się o przyjmowaniu łapówek od Triady. Z powodu kontaktów w prokuraturze biznesmena, Emily – córka poszkodowanego nie doczekała się sprawiedliwego wyroku. Osobą Martina zainteresował się Kaptur, który zaatakował go w nocy w dokach, zostawiając mu na pamiątkę bliznę na policzku. Kiedy policja zjawiła się u Somersa, biznesmen przez cały czas twierdził, że nic się nie wydarzyło – nawet wtedy, gdy znaleziono strzałę pasującą do dziury w biurku. Detektyw Lance chciał za wszelką cenę dorwać rzekomego obrońcę Starling City, lecz Somers zagroził mu, że jeśli się nie odczepi, to ucierpi nie tylko on, ale i jego córka. Po tym wszystkim, dla własnego bezpieczeństwa, Martin poprosił Triadę o pomoc, otrzymując ochronę Chiny White, której planem było pozbycie się problemu, jaki stanowiła prawniczka. Po nieudanym zamachu na Laurel, zakapturzony łucznik postanowił zemścić się na Somersie, kiedy to przestępca szykował się do ucieczki, bojąc się także tego, że Triada będzie chciała się go pozbyć. Kaptur rozprawił się z ludźmi mężczyzny, po czym dorwał samego Martina, którego zmusił do wyznania prawdy o śmierci Nocentiego. Nagle zjawiła się China White i doszło do pojedynku między łucznikiem a zabójczynią, lecz oboje byli zmuszeniu uciec, kiedy przyjechała policja. Dzięki nagraniom dostarczonym prawnikom przez mściciela sprawa Emily nabrała nowego biegu, a sam Somers został aresztowany[1].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

  1. Czcij ojca swego

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Czcij ojca swego” wyemitowany 17 października 2012 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.