FANDOM


Marlize DeVoe (wcześniej Marlize Malan) – żona Clifforda DeVoe, a także jego prawa ręka. Była odpowiedzialna za stworzenie czapki myśli, a także innych cybernetycznych urządzeń podtrzymujących mężczyznę przy życiu.

Osobowość Edytuj

Marlize jest miłą i spokojną kobietą, która całkowicie poświęca się swojej pracy i skupia się na bieżącym celu. Niezwykle mocno kocha męża i była gotowa spełnić jego marzenie, tworząc czapkę myśli, a także skoczyć za nim w ogień, co pokazała, narażając swoje i jego życie podczas wybuchu akceleratora cząsteczek. Gdy okazało się, że ten cierpi na zanik mięśni, załamała się, ale próbowała być silna, nie chcąc mu pokazywać, że może łatwo się poddać. Podtrzymywała go na duchu, była jego opiekunem i wspólnie stworzyli alter ego Thinkera, stając się jego partnerem w zbrodni. Nie uważa jego czynów za złe, lecz wręcz przeciwnie – dostrzega w nich potencjał.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

 • Inteligencja – Marlize posiada niezwykłą wiedzę techniczną w zakresie inżynierii, techniki, robotyki i fizyki. Stworzyła czapkę myśli, Samuroidy i wiele innych potrzebnych urządzeń, które podtrzymują Clifforda przy życiu.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Marlize działała na Oxfordzie, gdzie w 2010 roku podczas jednej z debat zaczęła sprzeczać się z Cliffordem DeVoe, podważając każdą jej teorię o ludzkości, technologii i oświeceniu, mając przy tym własną wizję tego, co dzieje się ze światem. Niedługo po tym zaczął spotykać się z Marlize i na pierwszym wspólnym pikniku zatańczyli ze sobą, dzieląc pierwszy pocałunek. Z czasem Clifford otrzymał zaproszenie na stanowisko profesora Central City University, co postanowił wykorzystać jako pretekst do przeniesienia się do Central City. Podczas przeprowadzki kobieta odkryła notatnik mężczyzny, który zawierał informacje dotyczące jego przemyśleń na temat ludzkości. Nie podobał jej się fakt, iż ten myśli, że społeczność można naprawić, tylko przywracając ją do czasów oświecenia i kierując ponownie nią tak, aby zaszły zmiany w myśleniu. Marlize zaczęła dostrzegać potwora, zamiast i wyprowadziła się, a niedługo po tym trafiła do Kenii, gdzie starała się stworzyć urządzenie zdolne uzdatniać wodę do picia. Pewnego dnia Clifford zadzwonił do niej, przeprosił i przyznał, że bez niej jest niczym, lecz ostatnie co usłyszał w telefonie to strzały i wybuchy. Natychmiast opuścił Central City i pokierował się do szpitala w Kenii, gdzie zastał Marlize. Ta była lekko poturbowana, ale zaczęła spostrzegać ludzkość tak, jak i on. Zgodziła się, że ludzie potrzebują restartu i postanowiła pomóc Cliffordowi w jego planach. Niedługo po tym oboje się pobrali[1][2][3].

Małżeństwo starało się dostosować do nowego życia, kiedy to wspólnie wpadli na pomysł, aby przyspieszyć rozwój człowieka dzięki przyspieszeniu umysłu. Clifford jednak uważał, że jego geniusz nie wystarczy, aby zrealizować jego plany, więc poprosił żonę o zbudowanie czapki myśli. Urządzenie potrzebowało jednak zasilania, a potrzebna energia nie istniała jeszcze na świecie. Małżeństwo dostrzegł wtedy, że Harrison Wells planuje uruchomienie akceleratora cząsteczek w S.T.A.R. Labs w związku z czym przyjrzeli się jego planom. Widzieli jego wady, które postanowili wykorzystać. Podczas wybuchu akceleratora Clifford został porażony piorunem, który go nie zabił, lecz zmutował. Eksperyment zakończył się powodzeniem, a mężczyzna zaczynał odkrywać potencjał swojego zwiększonego geniuszu. Z jego używaniem przychodził jednak jeden problem – paraliż mięśni, przez który DeVoe trafił na wózek inwalidzki. Lekarze nie widzieli dalekiej przyszłości profesora, więc Marlize z obawy o utratę męża zbudowała mu maszynę, którą połączyła z czapką myśli – urządzenie to pozwoliło opóźnić pogarszający się stan Clifforda[2].

Poszukiwania meta-ludzi Edytuj

Thinker and his assistant talk about Samuroid and The Flash (1)

Odbudowa Samuroida

Sześć miesięcy po zniknięciu Flasha, Thinker zbudował wraz z żoną Samuroida, który miał zmusić zespół Flasha do wyciągnięcia sprintera z Mocy Prędkości. Zagroził on więc, że jeśli nie spotka w odpowiednim czasie bohatera, Central City upadnie. Kiedy ten się nie stawił, robot na życzenie Iris West porwał ją, gdyż ta uważała, że po nią Flash przybędzie. Tak też się stało, jednak walka Samuroida z superbohaterem od początku była przesądzona, co skończyło się porażką Thinkera. Ten jednak odbierał to inaczej i ukrywając się w swojej kryjówce, powiedział asystentce, że czas przejść do kolejnej fazy planu[4].

DeVoe wstał wcześnie rano i zbadał wszystkie 600 prac Schuberta, wykorzystując tę wiedzę, aby dokończyć nieskończoną VII symfonię, grając na fortepianie holograficznym. Marlize podążała za muzyką, zachwycona jej brzmieniem, które lubiła jako dziecko. Clifford przerwał jednak granie i poprosił kobietę o przedstawienie statusu zlokalizowanych meta-ludzi, dowiadując się o Ramsey'u Deaconie zamkniętym w więzieniu Iron Heights przez działania zespołu Flasha. Wiadomość ta ucieszyła mężczyznę, który stwierdził, iż nadszedł czas na znalezienie pozostałych[5].

DeVoe z żoną obserwowali Becky Sharpe i jej zmagania z drużyną Flasha, która w końcu przyczyniła się do aresztowania dziewczyny. Bohaterowie wykazali się większą inteligencją, niż obstawiał mężczyzna, lecz to go nie załamało – uruchomił kamerę w głowie Samuroida, przyglądając się pracy w S.T.A.R. Labs[6].

Początek zabawy Edytuj

Rodzina DeVoe rozmawia z Allenem i Westem

Rozmowa z policjantami

Marlize poinformował DeVoe, że bohaterowie są jeszcze bliżej odkrycia ich tożsamości, co stało się o wiele szybciej, niż przewidywali. Thinker zachował jednak spokój, uważając, że przewidział wszystkie wersje ich rozmowy i każda kończy się tak samo — jego zwycięstwem. Kiedy w końcu nadszedł moment ujawnienia się, Clifford wraz z żoną zaczął udawać normalną, szczęśliwą rodzinę z własnymi problemami. Po niedługim czasie do ich drzwi zadzwonili detektyw West i jego partner, którzy chcieli porozmawiać z mężczyzną. Kobieta natychmiast zawołała męża, który podjechał do gości na wózku inwalidzkim[1]. Małżeństwo zaprosiło gości do środka, gdzie zostali przesłuchani. Nic ich jednak nie łączyło ze sprawą, więc policjanci odeszli. Nieco później Clifford udał się na uniwersytet, gdzie wykładał zajęcia, dopóki pod koniec lekcji nie dostrzegł Barry'ego. Kryminolog zamierzał zadać mu więcej pytań, chcąc wiedzieć, gdzie ten był 7 stycznia 2014 roku – w dzień wybuchu akceleratora cząsteczek. Odpowiedzi wciąż nie były zadowolone, więc Allen wręczył podejrzanemu wizytówkę. Kilka godzin później Clifford udał się wraz z żoną na komisariat, aby złożyć skargę na kryminologa do kapitana Singha. Oboje stwierdzili, że chłopak ich nęka, więc policjant zapewnił, że zrobi co tylko może, aby ten przestał. Późnym wieczorem Barry włamał się jednak do domu małżeństwa, gdzie chciał się dowiedzieć więcej na temat tego, co ukrywają DeVoe. To jednak przyczyniło się do ponownego złożenia skargi i zawieszenia Allena w obowiązkach na 2 tygodnie, a także nałożenie zakazu zbliżania się[2].

Clifford był zadowolony ze swojego osiągnięcia, ale zdawał sobie sprawę, że to dopiero początek. Tego samego dnia Barry odwiedził profesora na uniwersytecie, gdzie ten go zapytał, kim tak naprawdę jest. DeVoe w końcu przestał się kryć i wyjawił, że wie, iż chłopak jest Flashem. Stwierdził również, że oboje powstali tego samego dnia, a także opisał swój nadzwyczajny geniusz, określając się za najszybszy umysł świata. Rozmowa kończy się wraz z dzwonkiem na lekcję i wejściem uczniów, a także sarkastycznymi słowami Clifforda, że będzie myślał o Allenie. Po powrocie do domu Marlize natychmiast zajęła się mężem, podłączając go do rozbudowanej maszyny w ich kryjówce. Oboje przyglądali się Iris i Barry'emu w ich domu, oczekując ślubu pary, na którą ci chcieli pozwolić. DeVoe uważał bowiem, że nie ma wiedzy bez miłości[2].

Clifford DeVoe przenosi swoją duszę do ciała Dominica Lanse'a (7)

Transfuzja męża do nowego ciała

Thinker zaatakował Barry'ego w mieście i mimo próby walki, pokonał go i zabrał do swojej kryjówki, gdzie umieścił go w specjalnej celi. Kiedy młodzieniec się ocknął, DeVoe zaczął z nim dyskutować na temat tego, co chce osiągnąć. Ich rozmowę przerwała jednak wizyta detektywa Westa, co zmusiło przestępcę do ponownego odgrywania roli niepełnosprawnego i niewinnego profesora. Wtedy też do kryjówki wkroczyła Marlize, którą Barry próbował przekonać do tego, jaki jest zły jej mąż i faktu, iż nie musi tego dla niego robić. Kobieta jednak się nie zgodziła i małżeństwo kontynuowało swój plan, który polegał na odwróceniu uwagi chłopaka poprzez rzekomą śmierć Clifforda. W rzeczywistości Marlize zakupiła pewnego meta-człowieka od Amunet Black, który posłużył jako nowe ciało dla DeVoe. Tym samym stare zostało podłożone w domu Barry'ego. Sam Clifford wykorzystując nieświadomość o dokonanym fakcie drużyny bohaterów, udał się na przyjęcie świąteczne do domu Westów i po chwili zadzwonił do Allena, który musiał udać się do swojego domu. Wtedy też zdradził mu, że jest Cliffordem i to, co dla niego przyszykował, doprowadzając bohatera do aresztowania przez policję[7].

W przeciągu kolejnych dni, Marlize pochowała ciało Clifforda i zaczęła dostrzegać w nowym ciele męża zmiany, które ją odpychały, co ten dostrzegł. Jednocześnie rozpoczął się proces Barry'ego Allena, na którym kobieta musiała się pojawić. Jej obrońcą był Anton Slater, który poprowadził rozprawę z korzyścią dla DeVoe, jednak na jaw wyszedł jej romans z Dominicem Lansem, co ta przerobiła na wzruszającą historię, zdobywając przychylność zgromadzonych. Po jednej z rozpraw Marlize miała możliwość porozmawiania z Iris West, przy której przestała udawać zdradę. Wyznała jej, że dla męża zrobiłaby wszystko i jest ciekawa, co ona może zrobić dla swojego męża. Kiedy wszystkie dowody zostały rozpatrzone, ława przysięgłych wydała wyrok mówiący o winie Allena przypisywanych mu czynów. Tym samym Hankerson ogłosił werdykt i wysłał natychmiastowo oskarżonego do Iron Heights[8].

Dostrzeganie zła w mężu Edytuj

Clifford świętuje z Marlize przejęcie kolejnych mocy meta-ludzi (2)

Dostrzeżenie brutalności w mężu

Marlize z mężem obserwowała poczynania Allena w Iron Heights i jego ucieczkę z innymi meta-ludźmi. Kobiecie nie podobał się fakt, iż Clifford zmienia plan i nie informuje jej o niczym, a w dodatku zaczęła blokować swoje myśli w obawie, że ten dobierze jej się do mózgu. Kiedy uciekinierzy z więzienia odzyskali swoje moce, Thinker ruszył na świeżo zmodyfikowanym krześle na spotkanie z nimi, a całe wydarzenie oglądała przez kamery Marlize, która była przerażona brutalnością męża. Ten na miejscu zablokował ich meta-geny i kolejno zaczął transferować swoją duszę, poczynając od Miny Chaytan, przez Ramsey'a Deacona i Sylberta Rundinego, kończąc na Becky Sharpe, która ostatecznie została nowym gospodarze DeVoe. Następnie Clifford zamordował z zimną krwią Gregory'ego Wolfe'a, po czym zabrał fotel i przeniósł się do swojej kryjówki. Kilka godzin później doszło między nim a Marlize do kłótni, bowiem żonie nie podobał się fakt, iż za sprawą Ralpha Dibny'ego Allen został uniewinniony. DeVoe uspokoił żonę, po czym po kryjomu do kieliszka z winem dolał łzy Weepera i podał go Marlize, z którą zaczął tańczyć do ich pierwszej wspólnej piosenki[9].

Marlize wraz z Cliffordem oglądali przez komputer występ Izzy Bowin, której ciało mężczyzna chciał użyć jako nowego gospodarza. Pretekstem do przyspieszenia planów była postępująca choroba przestępcy, przez którą ten zaczął wyżywać się psychicznie na żonie. Gdy tylko natrafiła się okazja, Thinker ruszył na spotkanie z Izzy, lecz byli tam również Flash, Vibe i Elongated Man. Przestępca szybko ich rozbroił i kiedy miał się zająć Bowin, ta zaatakowała go swoimi falami dźwiękowymi, skutecznie raniąc. To sprowokowało Marlize do pojawienia się i zabrania męża do kryjówki, gdzie ustabilizowała jego stan. KIlka godzin później Izzy postanowiła przerwać swoją współpracę z drużyną Flasha i sama wyzwała Thinkera na pojedynek. Ten zjawił się i szybko pozbył się oczekiwań kobiety co do wygranej walki, ostatecznie nie dając Flashowi i Elongated Manowi możliwości uratowania jej. Zmusił wręcz bohaterów do bezsilnego przyglądania się, jak transferuje swój umysł do ciała Bowin, z którym ostatecznie uciekł do swojej kryjówki. Kilka godzin później Clifford wykorzystał zdolności muzyczne swojego nowego gospodarza, aby sprawić przyjemność żonie. Jednocześnie oboje przygotowywali się do odnalezienia ostatnich trzech meta-ludzi[10].

Marlize zauważa, że żyje we własnej pętli

Odkrycie manipulacji męża

Marlize widząc pogarszający się stan zdrowotny męża, natychmiast chciała przystąpić do ulepszeń fotela, które mężczyzna już zarysował. Nim odszedł, wspomniał o tym, że czeka na nich jeszcze dwóch meta-ludzi do schwytania. Kobieta poprawiła Clifforda, przypominając mu o Weeperze. Kiedy ten poszedł, Marlize zaczęła wcielać plan w życie. Przypadkowo podczas pracy pobiła filiżankę z herbatą, odkrywając w niej dziwną substancję. Natychmiast rozpoczęła badania, odkrywając, że jest to środek otumaniający i otwierając akta Weepera zrozumiała, że ten został stworzony dla niej. Chcąc wyrwać się z pętli i rozumiejąc bestialstwo męża, nagrała do siebie wiadomość, w której wszystko wytłumaczyła. Kiedy chciała zapisać go pod niepozorną nazwą, odkryła, że taki plik już istnieje. Wtedy też pojawił się Clifford, który wytłumaczył, że Marlize w niczym się nie myli i Weeper był przeznaczony tylko dla niej, gdyż ich miłość nie przetrwałaby tego wszystkiego. Przyznał jednocześnie, że to nie jest jej pierwsze odkrycie prawdy i zapewne nie ostatnie, po czym za pomocą fotela ponownie ją otumanił, mówiąc, że bez niego jest niczym. Gdy tylko ta doszła do siebie, Clifford ponownie odegrał scenę z pogarszającym się stanem jego hosta, prosząc żonę o wprowadzenie aktualizacji do fotela i informując przy tym, że bohaterowie przejęli Null[11].

Zdając sobie sprawę z faktu, że bohaterowie przejęli Edwina Gaussa, przewidzieli ich kolejny krok i gdy tylko mężczyzna wysłał ich do kryjówki Thinkera, ten wraz z Marlize przeniósł się do S.T.A.R. Labs, gdzie przejęli kontrolę nad całym obiektem. Kiedy Clifford poszedł zdobyć moce pozostałych meta-ludzi, Marlize zaczęła walczyć z Iris za pomocą katany. Mimo genialnego stylu dziennikarka wychodziła z ataków cało do momentu, kiedy sama sobie wbiła ostrze w pierś ku zdziwieniu przeciwniczki. Dezorientacja pozwoliła Iris ogłuszyć kobietę i wysłać ją wraz z fotelem do wymiaru kieszonkowego. Po niedługim czasie do kryjówki wrócił sam DeVoe, który skutecznie przejął moce Kima, Petty, Gaussa oraz ostatecznie Ralpha Dibny'ego, co pozwoliło mu na przyjęcie swojego starego wyglądu. Małżeństwo świętowało zwycięstwo i przygotowywali się do rozpoczęcia kolejnego etapu – oświecenia[12].

Na ratunek miłości Edytuj

Clifford informuje Marlize, że nie ma miejsca na uczucia w ich planie

Clifford ukazuje brak uczuć

Clifford był gotowy podać żonie kolejną dawkę łez Weepera, kiedy dostrzegł, że ta jest nadzwyczaj szczęśliwa. Przeszedł więc do omawiania dalszej części planu, a następnie realizacji, czyli otworzenia kilku przejść w pobliżu laboratorium Tracy Brand, a następnie zamknięcia ich. Wszystko po to, aby przestraszyć bohaterów i zmusić ich do przeniesienia Fallouta w inne miejsce. Zgodnie z oczekiwaniami drużyna rozpoczęła przeniesienie z pomocą Citizen Colda, a przestępcy przyglądali się wszystkiemu z kryjówki. Wtedy to też Marlize ubrała ulubioną sukienkę męża, chcąc spędzić z nim miły dzień. Clifford z agresją powiedział, że w ich planie nie ma miejsca na uczucia i potrzebuje żony jako inżyniera, aż do zakończenia etapu „oświecenia”. Po tej dyskusji Thinker zaatakował ciężarówkę, w której znajdował się Neil Borman, lecz niespodziewanie zaatakowała go Syrena-X, co zmusiło DeVoe do ucieczki. W kryjówce mężczyzna był wściekły na siebie, tłumacząc, że przewidział wszystko, nawet z pojawieniem się przeciwniczki, lecz Allen nie zajął się pokonaniem jej zgodnie z oczekiwaniami. Marlize zasugerowała, że bohater może wciąż cierpieć z powodu utraty przyjaciela i to sprawiło, że nie był zdatny myśleć, lecz Clifford odpierał tę myśl, nakazując żonie myślenie zostawić mu. Dalsze postępowania bohaterów obserwował z monitorów komputera, widząc triumf zespołu i przewiezienie Fallouta do jednej z placówek A.R.G.U.S., co nadzywczaj pasowało naukowcowi, przygotowując się do kolejnego etapu[13].

Clifford i Marlize rozpoczęli budowanie maszyn oświecenia, kradnąc materiały z różnych firm. Pierwszym ich celem okazała się placówka Vandermeer Steel, skąd zabrali stop 1771. Opuszczając skarbiec natrafili na ochroniarza, który starał się zatrzymać przestępców. Clifford nakazał mu skierować broń w swoją głowę, co ten nieświadomie uczunił. Marilize nie podobał się fakt, że droga do ich celu usłana jest niepotrzebnymi trupami, lecz odwróciła wzrok od tego, co było nieuniknione. Następnie małżeństwo udało się do placówki Mercury Labs, skąd skradli komputery kwantowe. Właśnie wtedy pojawiła się trójka bohaterów, którzy zaskoczyli przestępców. Kiedy Vibe pilnował Marlize, sprinter i agentka kolektorów próbowali osłabić Clifforda. Niespodziewanie pojawiła się Caitlin Snow, która z pomocą działa mrożącego zamroziła DeVoe. Żona starała się go uratować, rozpoczynając walkę, lecz szybko została ogłuszona przez Gypsy. W tym czasie mężczyzna zaczął wytwarzać fale dźwiękowe, wydostając się z bryły. Ze złości zmienił grawitacje bohaterów i postanowił zemścić się na Cynthii, dusząc ją. Marlize próbowała go powstrzymać, zauważając słusznie, że ona nie jest ich celem. Kiedy powiedziała, że nie zamierza patrzeć na takie bestialstwo, Clifford użył mocy przeciw niej, chcąc, aby temu się przyglądała. Mimo wszystko udało jej się namówić męża do zaprzestania szerzenia śmierci i ucieczki do kryjówki. Tam też DeVoe nakazał żonie zregenerować uszkodzoną rękę na fotelu, rozmawiając przy tym o kontynuacji ich planu. Kobieta nie zgodziła się jednak pomóc, zamykając męża w energetycznej klatce. Powiedziała, że nie poznaje własnego męża, który był pierwszą ofiarą Thinkera i przeniosła się ze słowami: „jesteś niczym beze mnie”[3].

Marlize dostrzega usterkę Harry'ego

Marlize dostrzega usterkę Harry'ego

Marlize ukrywała się przez kolejne tygodnie w swoim pierwszym własnym domu w Anglii, kiedy pojawiła się tam Iris West i Harry Wells, którzy zamierzali początkowo aresztować kobietę. Wojowniczka nie zamierzała poddać się bez walki, lecz zanim doszło do niej, dostrzegła „usterkę” Harrisona. Widziała w nim przedostatnią fazę oświecenia, z której nie była zadowolona. Iris wykorzystała zamieszanie uczuć Marlize i poprosiła ją o pomoc w powstrzymaniu jego działań, wiedząc, iż ta wewnętrznie czuję, że Clifford czyni zło[14].

Marlize zdecydowała się pomóc zespołowi, proponując jedyną opcję, dzięki której będą mogli uratować Clifforda. Chciała wykorzystać zdolności telepatyczne rodzącej Cecille Horton, aby przenieść Allena do umysłu DeVoe i znaleźć jego „dobrą cząstkę”. Chłopak skrywał sie w umyśle wroga, odnajdując Ralpha, którego mężczyzna trzymał przy życiu. Działania bohaterów doprowadziły do odkrycia kryjówki przez Clifforda, który skonfrontował się z żoną. Ta zaczęła jednak przenosić sojuszników do kryjówki w wymiarze kieszonkowym. Po niedługim czasie Joe wściekł się i zaczął wyładowywać swoje emocje na Marlize, lecz Iris stanęła w jej obronie. Zaraz po tym Clifford ponownie zaatakował zespół, skutecznie nokautując ich. Kiedy miał wykończyć Cecille, Allen wybudził się i Ralph zaczął odzyskiwać kontrolę nad swoim ciałem, wracając do świata żywych. Marlize w pośpiechu wyłączyła satelity, które nie były już blokowane przez moc męża, po czym przeniosła się z bohaterami do S.T.A.R. Labs. Tam pojawił się hologram Thinkera, który przeniósł swój umysł do krzesła i chciał wskazać, że to nie koniec. Marlize jednak ze złością wyrwała rdzeń urządzenia, niszcząc pozostałość po mężu. Ruch ten sprawił, że satelity zaczęły spadać, więc bohaterowie ruszyli miastu na pomoc. Kiedy wszystko wróciło do normy, Marlize podziękowała Barry'emu i Iris, odrzucając propozycję dołączenia do ich zespołu. Zdecydowała się skończyć tam, gdzie wszystko się zaczęło – pomagając ludziom, którzy nie mają nic[15].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „When Harry Met Harry...” wyemitowany 14 listopada 2017 roku.
 2. 2,0 2,1 2,2 2,3 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Therefore I Am” wyemitowany 21 listopada 2017 roku.
 3. 3,0 3,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Therefore She Is” wyemitowany 1 maja 2018 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Flash Reborn” wyemitowany 10 października 2017 roku.
 5. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Mixed Signals” wyemitowany 17 października 2017 roku.
 6. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
 7. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Don't Run” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.
 8. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Trial of The Flash” wyemitowany 16 stycznia 2018 roku.
 9. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „True Colors” wyemitowany 6 lutego 2018 roku.
 10. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Subject 9” wyemitowany 27 lutego 2018 roku.
 11. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Null and Annoyed” wyemitowany 10 kwietnia 2018 roku.
 12. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Lose Yourself” wyemitowany 17 kwietnia 2018 roku.
 13. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Fury Rogue” wyemitowany 24 kwietnia 2018 roku.
 14. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Think Fast” wyemitowany 15 maja 2018 roku.
 15. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „We Are The Flash” wyemitowany 22 maja 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.