FANDOM


Malice, błędnie nazywany Mallusem – tajemniczy mistyczny byt, który istnieje w każdej epoce. Opisywany jest jako istota, która umiera i rodzi się na nowo, a sam określa się czymś więcej, niż bogiem. John Constantine uważa, że jest on demonem najwyższej klasy. Działa poprzez wyznawców Zakonu Spowitego Kompasu, których opętuje, korzystając z ich słabości i lęków.

Przed wiekami zyskał zwolenników w plemieniu Zambezi władającym totemem śmierci, jednak pięć pozostałych plemion z pomocą potęgi duszy, ognia, ziemi, wody i powietrza powstrzymali Mallusa, którzy uwięzili go w czasie, wymazując z istnienia w przestrzeni. Ten jednak przez kolejne lata wykorzystywał anachronizmy w czasie, aby osłabić swoje więzienie, skutecznie je opuszczając dzięki Damienowi Darhkowi oraz jego córce. Ostatecznie został zabity przez legendy, którzy użyli totemów, tworząc manifestacje ich mocy w postaci Beebo.

Osobowość Edytuj

Przejmując kontrolę na Eleanor Darhk Mallus pokazał swoje złowrogie intencje, a jego głos był na tyle przerażający, że przestraszył byłego Mistrza CzasuRipa Huntera. Wykazał się również egoizmem, twierdząc, że sam jest bogiem, a wszyscy inni są zwykłymi śmiertelnikami. Gdy Sara Lance trafiła przypadkowo do jego wymiaru, ten obiecał jej, że kiedy opuści więzienie, sprawi, że cały świat pozna ogromny ból, którego nie będzie można się pozbyć. Wykorzystywał zwolenników i wyznawców, nie mogąc samemu ingerować. Nie bał się jednak krzywdzić innych, nawet swoich ludzi. Od lat rósł w siłę w ciele Nory Darhk, zdając sobie sprawę z tego, że ostatecznie będzie musiał je zniszczyć, aby zyskać wolność.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Mallus walczy z manifestacją totemów w postaci Beebo (2)

Kontrola żywiołów Mallusa

 • Nadprzyrodzona siła – Mallus siłą fizyczna przewyższa każdą istotę żywą zamieszkującą Ziemię.
 • Nadprzyrodzona wytrzymałość – ciało Mallusa jest niezwykle odporne, przez co niemalże nie można zadać mu bólu.
  • Nieśmiertelność – Mallus jest nieśmiertelnym demonem, którego zabicie nie jest możliwe. Dlatego też przed laty plemiona Zambezi zdecydowały się go uwięzić w czasie, gdzie nikomu nie zrobiłby krzywdy.
 • Kontrola żywiołów – Mallus potrafi kontrolować żywioły, a także miotać pociskami z ognia, wody, czy ziemi.
 • Opętanie – Mallus potrafi przejmować kontrolę nad innymi istotami żywymi, przemawiać za pomocą ich ust. Wraz z tą umiejętnością, oczy ofiary stają się maksymalnie przekrwione.
 • Zmartwychwstanie – największą i najniebezpieczniejszą mocą Mallusa jest zdolność wskrzeszania zarówno siebie, jak i sojuszników. Wraz z nimi ofiara odzyskuje swoje moce, które posiadała wcześniej dzięki artefaktom, a także wspomnienia z poprzednich żyć, co przedstawił Damien Darhk.
 • Lot – prawdziwa forma Mallusa umożliwia mu latanie, dzięki parze potężnych skrzydeł.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Przed wiekami plemię Zambezi, które władało totemem śmierci zawarło sojusz z Mallusem, który tym samym utworzył swoistą więź z sześcioma totemami. Niedługo po tym pięć pozostałych plemion pokonało demona, którego uwięzili w czasie, wymazując z istnienia w przestrzeni. Więzienie to znajdowało się poza astralną płaszczyzną, którą oddzielała więzienie z rzeczywistym światem. Aby uwolnić się, Mallus przez lata zyskiwał zwolenników, tworząc Zakonu Spowitego Kompasu. Z ich pomocą próbował niszczyć oś czasu, aby utworzyć szczelinę na tyle dużą, by mógł opuścić swoją klatkę[1].

Mallus przez ery był uważany za istotę z mitu, istniejącą w każdym okresie i znaną pod jedną nazwą we wszystkich językach. Mistrzowie Czasu bali się jego do tego stopnia, że nie wypowiadali jego imienia[2].

Odrodzenie potęgi Edytuj

Mallus kontroluje Eleanor

Mallus przemawia przez Eleanor

Mallus stał się zagrożeniem po tym, jak legendy popsuły czas[3]. Demon skorzystał z okazji i postanowił utrzymać czas w popsutej formie, co pomogłoby mu wydostać się z więzienia. Pomóc mu mieli w tym ludzie, których wskrzesił, uważając jednocześnie ich za godnych władania totemami Zambezi, aby nie dopuścić ludzi do ponownego pokonania go z ich pomocą[4][1].

Mallus przez lata był ścigany przez Ripa Huntera, ale bezskutecznie. Nakazał Eleanor przeniesienie się do Londynu w 1895, gdzie ta miała wskrzesić kolejnego sojusznika, Damiena Darhka. Ceremonię przerwał jednak Hunter, co zmusiło Mallusa do porozmawiania z nim pod postacią Eleanor. Istota wykazała się cynizmem w stosunku do dyrektora Biura Czasu, tłumacząc, że gdyby ten zobaczył jego prawdziwą postać, nie przeżyłby. Zaraz po tym nastąpiło wskrzeszenie Darhka, w związku z czym Mallus opuścił ciało sojuszniczki[2]. Kiedy znacznie później Eleanor walczyła z Firestormem i innymi legendami w Hollywood, Mallus dodał kobiecie sił do walki[5].

Kiedy legendy ponownie napotkały Darhka w 1000 roku i mężczyzna próbował uciec za pomocą artefaktu, Sara przypadkowo została przeniesiona w ciemne i opuszczone miejsce, mogące stanowić inny wymiar, w który to Mallus był uwięziony. Byt rozmawiał z kobietą, nie ukazując swojej postaci i informując ją, że wkrótce będzie wolny, a wtedy cały świat pozna jego ból. Biały Kanarek przerażona i oszołomiona nie mogła zrozumieć, co się dzieje i słuchała, jak cała lokacja rozbrzmiewa echem, kiedy to niespodziewanie agentka Sharpe wyciągnęła Lance na Ziemię[6].

Nora opętana przez Mallusa atakuje Zari Tomaz (5)

Próba zabicia Zari

Jako że w 2017 roku Mallus opętał Norę Darhk i przez kolejne lata uczył ją używać mocy dla Zakonu Spowitego Kompasu, aby w końcu wskrzesić Damiena Darhka. Spodziewał się jednak, że legendy zainteresowane jego osobą trafią na ten trop i będą chciały go powstrzymać, współpracując z Johnem Constantinem. Demon wyśmiał egzorcystę i jego próbę uratowania Astry, zaznaczając, że tak samo nie zdoła uratować Sary Lance. Mallus nie musiał czekać długo, aby bohaterowie zjawili się w szpitalu psychiatrycznym, skutecznie przenosząc Constantine, Lance i Snarta do 1960 roku. Demon nie zamierzał odpuścić i wciąż atakował Sarę, wykorzystując jej słabości i najgorsze wspomnienia, wzbudzając strach i wściekłość i skłaniając jej osobę do opętania. W międzyczasie Mallus wciąż wykorzystywał ciało Nory i ukazał się przed Palmerem oraz Zari, wykazując swój wstręt i strach do totemu powietrza. Kiedy przeciwnik miał wykończyć bohaterkę, Nora za sprawą Sary Lance odzyskała nad sobą kontrolę, wyciszając na pewien czas demona[7].

Kiedy legendy wpadły w posiadanie totemu śmierci, Mallus postanowił wykorzystać Sarę i swoim głosem namówił ją do użycia artefaktu. Jego głównym celem było namówienie kobiety do dołączenie do walki o jego sprawę. Widział w niej bowiem wyśmienitego sojusznika, postrzegając ją jako zabójczyni. Tym samym przez totem przejął kontrolę nad jej ciałem, a jej dusza wylądowała w jego wymiarze. Kobieta była jednak na tyle silna, że zdołała wydostać się z więzienia wroga i odzyskać nad sobą kontrolę[8][9].

Ukazanie prawdziwej formy Edytuj

Mallus ukazuje swoją prawdziwą formę (1)

Zniszczenie ciała Eleanor

Mallus coraz częściej korzystał z ciała Eleanor, rzadko dając jej dojść do siebie. Tym samym obserwował, jak Kuasa zdradziła jego osobę i zaczęła współpracować z legendami. W odwecie demon odebrał jej to, co jej dał na samym początku – życie. Brutalnie wyrwał z jej serca totem wody, zabijając ją na oczach bohaterów[10]. W końcu Mallusowi brakowało jednego anachronizmu do pełnego otworzenia celi. Doskonale odczuwała to Nora, przez co wraz z ojcem wysłała Grodda, aby zamordował młodego Baracka Obamę. Plan jednak się nie powiódł i Damien postanowił zainterweniować, żegnając się z córką, z którą możliwe, iż widzi się ostatni raz. Podstępem jednak sprzymierzył się z legendami, sprowadzając córkę w magiczną pułapkę na pokład Waveridera. Tam mężczyzna próbował przemówić do córki, lecz demon uważał, iż od dawna jej nie ma. Ostatecznie kobieta została przeniesiona do Zambezi, gdzie bohaterowie zamierzali poświęcić ją, aby uwolnić Mallusa, którego będą mogli zniszczyć za pomocą sześciu totemów. Plan ostatecznie został sabotowany przez Damiena, który uwolnił Grodda i córkę. Działania legend doprowadziły mimo wszystko do powstania anachronizmu, który pozwolił demonowi opuścić więzienie. Zaczął niszczyć ciało Eleanor i ostatecznie ukazał swoją prawdziwą formę, mordując kobietę na oczach ojca i bohaterów[11]. Damien z Rayem cofnęli się nieco później w czasie i skutecznie przenieśli Mallusa z ciała Eleanor do ciała Darhka, które demon zniszczył opuszczając więzienie[12].

Mallus zaczął atakować bohaterów, którzy w pośpiechu uciekli na Waveridera. Na drodze do schwytania legend stanął mu Rip Hunter, który zapędził demona w pułapkę. Ten wpadł w wir czasu, z którego początkowo nie mógł się wydostać. Przejął więc kontrolę nad Juliuszem Cezarem, Freydís Eriksdottir i Czarnobrodym, którym nakazał zdobyć totemy. Ci jednak zawiedli, co zmusiło demona do wzięcia sprawy w swoje szpony. Na jego drodze stanął jednak byt będący manifestacją mocy totemów, który przybrał formę maskotki Beebo. Mallus starał się pokonać przeciwnika, lecz ten okazał się silniejszy i ostatecznie zniszczył demona, przygniatając go do ziemi[12].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

Ciekawostki Edytuj

 • Imię Mallus prawdopodobnie pochodzi od łacińskiego słowa „Malus”, które oznacza: zło, zły, niegodziwy, szkodliwy i niebezpieczny.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „No Country for Old Dads” wyemitowany 5 marca 2018 roku.
 2. 2,0 2,1 Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Return of the Mack” wyemitowany 7 listopada 2017 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Aruba-Con” wyemitowany 10 października 2017 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Freakshow” wyemitowany 17 października 2017 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Helen Hunt” wyemitowany 14 listopada 2017 roku.
 6. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Beebo the God of War” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.
 7. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Daddy Darhkest” wyemitowany 12 lutego 2018 roku.
 8. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amazing Grace” wyemitowany 12 marca 2018 roku.
 9. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Necromancing the Stone” wyemitowany 19 marca 2018 roku.
 10. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „I, Ava” wyemitowany 26 marca 2018 roku.
 11. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Guest Starring John Noble” wyemitowany 2 kwietnia 2018 roku.
 12. 12,0 12,1 Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Good, The Bad and The Cuddly” wyemitowany 9 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.