Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Czy ja wyglądam na racjonalnego faceta?

Lonnie Machin, „Lost in the Flood

Lonnie Machin – najemnik i przestępca do wynajęcia, który działa na terenie Star City. W pewnym momencie zaczął współpracować z Damienem Darhkiem, jednak partnerstwo szybko zostało rozwiązane, kiedy młody mężczyzna zaczął posuwać się za daleko. Po wypadku spowodowanym przez Pędziwiatra, Lonnie zaczął działać jako anarchista pod pseudonimem Anarky.

Osobowość[]

Lonnie jest psychopatą i sadystą, który czerpie radość z cierpienia innych, co zostało pokazane podczas torturowania Madison Danforth. Mężczyzna obiecał dziewczynie, że ją wypuści, po czym zaczął znowu ją krzywdzić. Kiedy był potwornie zraniony, wolał pozbyć się sanitariuszy i uciec, ażeby kontynuować swoje mordy. Lonnie uważa, że naturalnym porządkiem rzeczy jest chaos, którym może się karmić on oraz inni ludzie. Jego ambicja i pewność siebie powodują, że nie ma on wyrzutów sumienia po zabiciu niewinnych, a także nie robi nic, aby spróbować uniknąć wyrządzania krzywd.

Po tym, jak jego ciało zostało spalone, Lonnie zaczął uważać siebie za kompletnego i nie spostrzegał tego, jako wadę. Stał się nieco obsesyjny względem Pędziwiatra i próbował jej zaimponować, tylko dlatego, że pomogła mu odkryć jego prawdziwe oblicze. Kiedy ponownie spotkał łuczniczkę, zauważył w niej kawałki siebie i zamierzał ją zabić. Uwielbia zostawiać za sobą symbole anarchii, najczęściej w miejscach popełnionych mordów.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Lonnie walczy z Zieloną Strzałą

 • Znakomity taktyk – Lonnie umie dobrze rozplanować swoje akcje, zanim wcieli je w życie, dzięki czemu potrafi je wykonać bez tworzenia wokół siebie rozgłosu.
 • Ekspert w walce wręcz – Lonnie jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby ogłuszyć Zieloną Strzałę.
 • Ekspert w walce bronią – Lonnie bardzo dobrze posługuje się elektrycznymi pałkami, a także potrafi obsługiwać większość broni palnej oraz broni białej.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Lonnie pracował dla Ricka Pinzolo – członka mafijnej rodziny Bertinelli, oraz dla chińskiej Triady[1].

Praca dla R.O.J.-u[]

Lonnie przebrany za ochroniarza

Lonnie został wynajęty przez Damiena Darhka, by powstrzymać Jessicę Danforth przed wystartowaniem w wyborach na burmistrza Star City. Podczas konferencji prasowej, Lonnie przebrał się za jednego z ochroniarzy oraz uruchomił automatyczny karabin, by sfałszować atak terrorystyczny, by móc wtedy wyprowadzić z budynku kandydatkę na burmistrza. Jego oszustwo zostało jednak odkryte przez jednego z ochroniarzy, który został wtedy powalony przez Machina elektryczną pałką. Gdy miał on już zaatakować Jessicę, na miejscu pojawił się Oliver Queen, który zrzucił napastnika z pobliskiego balkonu. Rozpoczął się pościg, lecz Lonnie zdołał uciec, ale zostawił swoje odciski palców na jednej z szyb. Jakiś czas później, Lonnie porwał córkę Jessiki – Madison, co nie spodobało się Damienowi, który oznajmił mu, że działa nierozważnie, a jedyne co się dla niego liczy to chaos i anarchia[1].

Po ostrzeżeniu ze strony Darhka, Lonnie począł torturowanie Madison. W tym samym czasie na miejscu pojawiła się drużna Zielonej Strzały i wywiązała się walka. Czarny Kanarek i John Diggle zajęli się ratowaniem porwanej dziewczyny, a Pędziwiatr i Zielona Strzała ruszyli za porywaczem. Gdy Lonnie pokonał w walce wręcz Zieloną Strzałę, Pędziwiatr wrzuciła napastnika w chemikalia, po czym podpaliła go, używając jego elektrycznej pałki. Ogień, który obejmował Lonniego, został szybko zgaszony przez Olivera Queena, po czym drużyna bohaterów opuściła budynek. Jakiś czas później, Lonnie został znaleziony przez służby pomocy medycznej i zamierzano go przewieźć do szpitala, lecz podczas jazdy, przewożony pacjent zaatakował i zabił dwóch paramedyków oraz zostawił za sobą znak anarchii[1].

Anarchia wśród nas[]

Pozostawiony symbol anarchii

Kilka miesięcy po wypadku, Lonnie zabił swoich rodziców zastępczych i zaczął nosić maskę. Jego głównym celem stał się Damien Darhk, na którym poszukiwał zemsty za zdradę. Jego kompetencja doprowadziła go do głównej siedziby R.O.J.-u i zamordował „duchy”, po czym uciekł. Ukrył się w swoim starym domu, w którym odnalazła go drużyna Zielonej Strzały. Podczas walki Lonnie miał okazję porozmawiać z Pędziwiatrem i podziękować jej za pomoc w odnalezieniu nowego oblicza. Ostatecznie został ogłuszony przez Spartana i został zabrany do opuszczonego magazynu. Tam mimo prób wydobycia informacji o Darhku, Machin się nie poddał. Naśmiewał się z łuczniczki i jej żądzy krwi, a także z wielu innych rzeczy, jednak wkrótce został aresztowany. Wóz, w którym mężczyzna był przewożony, został zaatakowany przez Zieloną Strzałę, który uwolnił Lonniego i powiedział mu, że ma zabić Damiena. Anarky szybko wytropił jego dom, w którym uwięził rodzinę przywódcy organizacji. Kiedy pojawili się mściciele, przestępca zaczął uciekać, a w gonitwę za nim udała się łuczniczka, której udało się uchwycić wroga. Gotowa była zabić Lonniego, jednak nie zrobiła tego. Zawiedziony anarchista wykorzystał tę sytuację i uwolnił się, znokautował bohaterkę i uciekł[2].

Lonnie odnalazł Tevat Noah i przeniknął do tego miejsca, zabijając po drodze wiele „duchów” i dowiedział się o cały obiekcie niezwykle dużo, chcąc tym samym zemścić się na Damienie. Machin następnie przejął kontrolę nad pomieszczeniem z maszynami do filtracji powietrza, grożąc, że zagrozi system podtrzymywania życia. Po chwili pojawiła się jednak Thea Queen i prosiła go, aby przestał. Lonnie nakazał jej opuścić pomieszczenie, jednak po chwili zrozumiał, że to ona kryła się pod kapturem i spaliła mu twarz. Podczas krótkiej rozmowy wydawało się, że dziewczyna namówiła go do współpracy, jednak Malcolm Merlyn zaatakował anarchistę, co zmusiło go do ucieczki. Następnie Machin odnalazł Alexa i ogłuszył go, dzięki czemu zdezorientował Theę, która po pewnym czasie przybyła na miejsce. Przyznał, że nie był zadowolony z jej postępowania, ale teraz, kiedy oczekuje na przybycie Darhka, miał czas na zamordowanie kogoś. Zaznaczył też, że problemem Theii jest fakt, że użala się nad innymi i nie potrafi podejmować własnych decyzji, co uczyniło ją „pionem”, a nie „królową”. Rozpoczęła się walka, podczas której Alex się przebudził. Lonnie nie chcąc dać za wygraną, poraził go prądem, uśmiercając stratega na miejscu. Rozwścieczona dziewczyna zaatakowała przeciwnika z taką dokładnością, precyzją i siłą, że zdołała go ogłuszyć[3].

Lonnie ponownie torturuje Ruvé

Machin uciekł z miejsca bitwy, przenikając do budynku, w którym Ruvé Adams naśmiewała się z bezradności Merlyna. Zaraz po tym Lonniemu udało się złapać i uwięzić kobietę wraz z jej córką. Przerobił pomieszczenie tak, że najmniejsze uszkodzenie zdestabilizowałoby ściany, zawalając je. Nagrał się na kamerę, pokazując, co zrobił, chcąc tym samym zwrócić na siebie uwagę Darhka. Jeżeli Damien się nie pojawi, ten zabije jego żonę i dziecko. Podczas dręczenia zakładniczki, Machin zauważył, że jest ta samo, jak poprzednio. Po chwili dostał strzał w nogę, a kiedy się odwrócił, spotkał drużynę mścicieli. Poinformował łuczników, żeby uważali ze strzałami w tak niestabilnym miejscu, po czym wyciągnął sobie strzałę w nogę i zamierzał wbić ją w Ruvé. Zielona Strzała obezwładnił go, a Thea oddała swój strzał za późno, prowadząc do szybkiego zawalanie się pomieszczenia. Rozpoczęła się walka mścicieli z przestępcą, a kiedy zauważył, że sam może zginąć, pożegnał się z Theą i uciekł. Nieświadomie poprzez zawalenie budynku Lonnie zabił Ruvé[4].

Anarky uruchomił bombę pod miastem, planując zniszczyć z jej pomocą połowę miasta. Na jego trop jednak wpadł Zielona Strzała, który zaatakował przestępcę, wystrzeliwując przy tym strzałę hakującą w urządzenie. Dzięki temu mógł bez problemu zająć się przeciwnikiem, a bomba była rozbrajana przez wsparcie z zewnątrz. Efektywna walka Lonniego dwoma małymi kosami nie sprawdziła się, gdyż łucznik stał się bardziej brutalny i odrzucił Machina w betonowy słup, skutecznie go osłabiając. Następnie przebił jego obie dłonie strzałą, którą przybił do słupa. Wróg zaczął dogadywać bohaterowi i wykazywać rozczarowanie, że nie zostanie zabity. Przez swoje słowa został ogłuszony, a następnie policja go aresztowała[5]..

Występy[]

Arrow[]

 1. Kandydat
 2. Krwawe porachunki
 3. Monument Point
 4. Lost in the Flood
 5. Legacy

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Lonnie Machin jest złoczyńcą, który działa pod pseudonimem Anarky. Zwykle jest przedstawiony jako dziecko bądź nastolatek w czerwonej szacie i złotej anonimowej masce.

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kandydat” wyemitowany 14 października 2015 roku.
 2. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Krwawe porachunki” wyemitowany 20 stycznia 2016 roku.
 3. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Monument Point” wyemitowany 11 maja 2016 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lost in the Flood” wyemitowany 18 maja 2016 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legacy” wyemitowany 5 października 2016 roku.

Zobacz też[]