FANDOM


Liv Aberdine – pracownik wypożyczalni samochodów Eadeaver, w której pracuje z przyjacielem Maxem. John Constantine bezskutecznie próbował namówić ją do pomocy przy walce z siłami ciemności.

Osobowość Edytuj

Liv jest pracowitą i spokojną dziewczyną, która miała bardzo dobre stosunki ze znajomymi i rodziną. Kiedy zaczęła być prześladowana przez demony, stała się wątpliwą i nieufną osobą. Po pojawieniu się w jej życiu Johna, kobieta zaczęła poszukiwać prawdy o swoim ojcu wraz z matką, a także Constantine'm.

Na początku nie chciała być związana z jakimikolwiek działaniami Constantine'a i z demonami, jednak po pewnym czasie i przemyśleniach zrozumiała, że jej umiejętności mogą uratować życie niewinnym ludziom. Postanowiła pomóc Johnowi pokonać Furcyfera, lecz tuż po wygnaniu jego z powrotem do piekła postanowiła przenieść się do Kalifornii do swojej kuzynki. Wiedząc jednak, że musi pozostawić jakąś wskazówkę dla Constantine'a, więc zaznaczyła na mapie miejsca, które mężczyzna musi zbadać, aby zniszczyć podmioty zła.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Liv Aberdine Visions

Wizje alternatywnego świata Liv

  • Wizje – Liv potrafi dostrzec prawdziwą naturę świata, podobnie jak jej ojciec poprzez dotyk medalionu. Zauważa demony, anioły, a także uwięzione dusze szukające ucieczki. Potrafi też przewidzieć, gdzie wydarzy się następna klęska.

Biografia Edytuj

Poznanie prawdy Edytuj

Liv Aberdine attack John Constantine

Liv atakuje Johna

Liv Aberdine wraz z Maxem jedzą posiłek w pracy. Dziewczyna pyta przyjaciela, kogo czeka lepsza przyszłość: ją, czy tenorkę z supermarketu. Chłopak stwierdza, że tenorka opłaci przynajmniej kredyt studencki. Po chwili chłopak zjada ciastko z wróżbą, na którym wyczytuje: „Porażka to okazja do tego, by następnym razem postarać się lepiej”. Max proponuje, aby teraz przyjaciółka sprawdziła swoją wróżbę, jednak znajduje tylko pustą karteczkę. Chłopak daje Liv jedno ciasteczko na drogę, po czym wychodzi z pracy. Na koniec prosi ją, aby nie pozapominała zamknąć wypożyczalni. W samochodzie dziewczyna nie może odpalić silnika i zaczyna się denerwować. Ziemia zaczyna się trząść, a na ulicy powstaje krater, przed którym kobieta ledwo ucieka. Przestraszona zamierza uciec, jednak drogę blokuje jej taksówka, z której wychodzi John Constantine. Mężczyzna próbuje jej pomóc i uświadomić, że to nie on na nią poluje. Kobieta myśląc, że to gwałciciel straszy go gazem pieprzowym, po czym ucieka, zabierając wizytówkę od nieznajomego[1].

Liv spotkała po drodze przyjaciółkę Talię, która ją podwiozła do domu. Tej nocy demon odwiedził jej mieszkanie, jednak nie mógł się dostać do środka przez symbol na jej drzwiach. Dziewczyna została obudzona w samym środku nocy przez policjantów, którzy poinformowali ją o śmierci sąsiadki. Następnego dnia Liv postanowiła porozmawiać z Constantine'm, więc się z nim spotkała. Mężczyzna przedstawił Chas'a Chandlera, który wyrył na jej drzwiach symbol, dzięki któremu demon jej nie zaatakował. Dziewczyna dowiedziała się, że byli oni znajomymi jej ojca, a także dowiedziała się o jego realnej dacie śmierci. John dał Liv medalion, który należał nie kiedyś do Jaspera. Nagle karetka wjechała w budynek wypożyczalni samochodów, w którym miała znajdować się dziewczyna. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi Talia, która została opętana przez demona. Po tym wydarzeniu kobieta postanowiła udać się do domu matki, od której chciała dowiedzieć się prawdy o ojcu. Podczas rozmowy dziewczyna dotknęła medalionu, przez który zobaczyła martwą duszę babci, co doprowadziło do jej ucieczki z krzykiem[1].

Współpraca z Johnem Edytuj

Liv Aberdine Craete Blood Map

Liv tworzy krwawą mapę

Przestraszona dziewczyna ponownie spotkała się z Johnem żądając wyjaśnień. Mężczyzna przeszedł na tory i kazał Liv wyciągnąć medalion, po czym złapał kobietę za ręce i nie puszczał. Poprosił ją, aby się rozejrzała, po czym wytłumaczył, że potrafi ona dostrzec prawdziwą naturę świata, podobnie jak jej ojciec. Zauważa demony, anioły, a także uwięzione dusze szukające ucieczki. Nagle zauważyła nadjeżdżający pociąg, więc chciała zejść, jednak John nie puszczał. Przerażona próbowała się wyrwać, jednak mężczyzna nie ulegał, aż w końcu pojazd zniknął. Constantine wyjawił, że był to tylko pociąg widmo. Liv postanowiła udać się z przyjaciółmi ojca w pewne miejsce. Po drodze zaatakował ich kabel elektryczny opętany przez demona, który zabił Chase'a, jednak dwójce udało się uciec do młyna Jaspera, w którym się ukryli. Tam dowiedzieli się z ksiąg, że poluje na nią Furcyfer, a także stworzyli krwawą mapę. Constantine wpadł na plany, dzięki któremu pozbędą się demona[1].
Liv Aberdine and John Constantine After Fight in Furycyfer

Liv i John po walce z demonem

John wraz z Liv udali się na dach parkingowy, przekupując wcześniej strażnika. Tam mężczyzna rysuje specjalną pieczęć, która zatrzyma demona, jednak dziewczyna będzie musiała zostać przynętą. Po pewnym czasie Furcyfer pojawia się na dachu budynku, aż w końcu wchodzi w pieczęć. Costantine zrzuca zaklęcie, jednak potwór próbuje go przekonać, że ma Astrę – dziewczynkę, którą egzorcysta przypadkowo posłał do piekła. Zamierza cofnąć czar, jednak Liv ostrzega go, że owa dziewczyna jest też demonem. Po chwili Ritchie Simpson wystrzeliwuje promień światła w demona, dzięki czemu zostaje on odesłany z powrotem do piekła. Przyjaciel Johna decyduje się odstawić dziewczynę do domu, jednak po drodze opowiada mu o Astrze i Constantine. Liv postanowiła przenieść się do Kalifornii do swojej kuzynki, nie mogąc znieść takiego życia. Wiedząc jednak, że musi pozostawić jakąś wskazówkę dla nowych przyjaciół, zaznaczyła na mapie miejsca, które mężczyźni muszą zbadać, aby zniszczyć podmioty zła[1].

Występy Edytuj

ConstantineEdytuj

  1. Non Est Asylum

Ciekawostki Edytuj

  • Według Liv Aberdine, Max zawsze dodaje frazę „w łóżku” na końcu czytanych przemyśleń, wróżb.
  • Lucy Griffiths wcieliła się w Liv Aberdine w odcinku pilotażowym serialu „Constantine” i została uznana jako główna bohaterka. Jednak od następnych odcinków, Angélica Celaya zastąpiła ją w roli Zed Martin.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ConstantineEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Non Est Asylum” wyemitowany 24 października 2014 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.