FANDOM


Lista – dziennik stworzony przez Roberta Queena i zatrzymany przez Olivera, który dał Mścicielowi cel: uratować Starling City.

Wygląd Edytuj

Lista jest z pozoru zwyczajnym notesem z twardą, brązową okładką. Na pierwszej stronie jest widoczne logo organizacji Tempest, które przedstawia linie starego metra pod Glades. Na każdej kolejnej stronie jest zapisane po kilka nazwisk miliarderów, które są zapisane atramentem sympatycznym.

Opis Edytuj

Lista została stworzona przez Roberta Queena i zawierała nazwiska skorumpowanych ludzi, zwłaszcza biznesmenów, którzy zrujnowali dzielnicę Starling CityGlades. Lista była znana przez wszystkich członków organizacji Tempest, jednak gdy doszło do wypadku Queen's Gambit, Oliver Queen odnalazł przy zwłokach ojca książkę i po ucieczce z wyspy, zaczął wypełniać ostatnią wolę ojca, przybierając tym samym postać Strzały.

Mężczyzna wykreślał kolejne nazwiska z listy, kiedy dana osoba odkupiła swoje grzechy. Jak się później okazało, w liście tak naprawdę znajdowały się nazwiska osób, które mogłyby być dźwignią finansową w celu przyczynienia się do wielkiego planu organizacji Tempest. Po „przedsięwzięciu” lista straciła swoje znaczenie i przestała być używana. Sam Oliver przestał wykreślać nazwiska po śmierci Tommy'ego, kiedy obiecał, że nie będzie zabijać, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Nazwiska z listy Edytuj

Znani użytkownicy Edytuj

Byli użytkownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Lista Olivera była niekompletna, ponieważ jak wykazano w retrospekcjach, mężczyzna wyrwał kilka storn i rozpalał nimi ognisko, przed tym, jak odkrył tekst zapisany atramentem sympatycznym.
  • Stephen Amell w wywiadzie porównał listę z „Swan Hatch” z serialu „Zagubieni”. Uznał, że można się spodziewać wielkich rzeczy, ale jej znaczenie ciągle maleje.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.