FANDOM


Zrób mi coś toksycznego, jak ja. Coś ze złota...
Lisa Snart, „Czas złoczyńców

Lisa Snart – młodsza siostra Leonarda Snarta, która używa Gold Guna, przez co została nazwana Golden Gliderem.

Osobowość Edytuj

W przeciwieństwie do Leonarda, Lisa jest chytra, urocza, sadystyczna i Wykorzystuje swoją seksualność do osiągnięcia celów. Często zachowuje się jak dzikie i niedojrzałe dziecko, jednak mimo to posiada niezwykle dobre relacje z bratem. Mężczyzna za wszelką cenę stara się zastąpić jej ojca, który nie potrafił wychowywać swoich dzieci. Lisa wykorzystała swój urok, aby zwabić w ręce Lenny'ego Cisco Ramona. Mimo tego, nie raz pokazała, że jej uczucia do młodzieńca nie należały do planu porwania. Podobnie jak z bratem, Lisa bardzo dobrze dogaduje się z młodym Ramonem i potrafi mu zaufać. Właśnie do niego przyszła, kiedy rodzeństwo miało kłopoty z ojcem.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Lisa Snart use Gold Gun

Lisa używa Gold Guna

 • Ekspert w walce wręcz – Lisa jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby ogłuszyć kilku wrogów jednocześnie.
 • Ekspert w walce bronią – złodziejka potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Jej główną umiejętnością jest perfekcyjne opanowanie Gold Guna, stworzonego przez Cisco.
 • Kondycja fizyczna – Lisa jako złodziej, regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Ojciec Snarta był policjantem, który zaczął wyładowywać swój gniew na Lenny'm i Lisie, póki nie trafił do więzienia. Pod opiekę dzieci wziął ich dziadek, który zabierał ich do jadłodajni Motorcar, która znajdywała się naprzeciwko Departamentu Policji w Central City.

Współpraca z bratem Edytuj

Lisa Snart and Cisco Ramon met (1)

Poznanie Cisco w barze

Po niebezpiecznej ulicznej walce Kapitana Mroza i Heat Wave'a z Flashem, obaj przestępcy zostali aresztowani, a następnie przewiezieni do Iron Heights. Mick wściekł się na Leonarda, że jego plan się nie powiódł. Spokojny mężczyzna uznał, że wszystko się jeszcze ułoży, kiedy nagle więźniarka się zatrzymała, a tyle drzwi otworzyła siostra Snarta[1].

Pewnego razu, Lisa w peruce pojawiała się w pobliskim barze i zaczęła flirtować ze spotkanym tam Cisco Ramonem. Po długiej i czułej rozmowie, oboje udali się do domu kobiety. Właśnie wtedy młody pomocnik Flasha dowiedział się, że kobieta jest młodszą siostrą Leonarda Snarta. Po jakimś czasie, Mick przyprowadza związanego Dante, aby zmusić porwanego młodzieńca do ponownego stworzenia broni dla przestępców. Inżynier zgodził się na warunki wrogów, jednak po ich zbudowaniu, mężczyźni dalej byli przetrzymywani. Następnie Leonard udał się do kasyna wraz z Lisą, gdzie spotkali Flasha. Bohater zaczął grozić kobiecie, jednak Snart poinformował go o porwaniu Cisco, przez co zostali puszczeni wolno. Dante bezskutecznie próbował zaatakować pijanego Micka, który postanowił też zaatakować Cisco. Gdy zobaczył to Snart, próbował odciągnąć współpracownika, jednak udało się to dopiero Lisie. Lenny zamroził rękę Dante i kazał Cisco zdradzić tożsamość Flasha, gdyż inaczej poszkodowany Ramon nie otrzyma pomocy medycznej, a jego wszystkie nerwy zaczną powoli zamarzać. Wcześniejszy napad na kasyno doprowadził do przetransportowania pieniędzy ciężarówką do banku. Podczas niego, Mick podpalił opony samochodu, przez co ten stracił przyczepność. Napad przerwał Flash, który porwał Leonarda, doprowadzając tym samym do wypadku przestępców[2].

Lisa Snart pleased Cisco Ramon on her nickname (2)

Lisa zdobywa pseudonim

Barry Allen wiedząc, że meta-ludzie w celi pod S.T.A.R. Labs są zagrożeni przez akcelerator cząsteczek, który ponownie uruchomił Eobard Thawne, skontaktował się z Leonardem. Poprosił go o pomoc w transporcie przestępców, jednak złodziej chciał w zamian jednej rzeczy. Flash musiał pozbyć się wszystkich informacji o Snarcie, każdą wzmiankę w internecie, kartotece policji i innych źródłach. Gdy bohater tak zrobił, Lenny wspólnie z siostrą i drużyną Flasha udali się ciężarówką na Ferris Air Testing Facility, gdzie przestępców miał odebrać samolot A.R.G.U.S. Nagle w pojazd uderzyła błyskawica, doprowadzając tym samym do wybuchu jedynego środka transportu. Wszyscy złapani meta-ludzie wydostali się z samochodu, kiedy nagle okazało się, że Leonard sabotował cały wypadek. Przestępcy szybko pokonali bohaterów, jednak kiedy Deathbolt miał dobić Barry'ego, Kapitan Mróz go zabił. Wyjaśnił innym, że mężczyzna był mu winien pieniądze, po czym rozkazał reszcie się rozejść. Przed własną ucieczką, kucnął przy ogłuszonym Flashu i powiedział mu, że wykorzystał okazję, którą mu podsunięto. Zaraz potem wsiadł na motocykl i odjechał wraz z Lisą[3].
Lisa Snart kissed Cisco Ramon

Pocałunek Cisco

Lisa pojawiła się w CC Jitters, gdzie spotkała Cisco, którego poprosiła o pomoc Flasha. Kiedy udał się z nią do S.T.A.R. Labs, dziewczyna wyjaśniła, że jej brat został porwany. Jednak po jakimś czasie okazało się, że mężczyzna współpracuje z ich ojcem, a w szyję dziewczyny została wstrzyknięta bomba. Dzięki temu, Lewis zmusił młodego Snarta do współpracy. Pomimo początkowej niechęci reszty zespołu, Ramon zdecydował się pomóc Lisie. Podczas zmagań Flasha z ojcem i bratem, ten próbował pozbyć się niebezpiecznego materiału z jej szyi. Podczas jednej z konfrontacji, bohater znalazł się za blisko dwójki i musiał zaczekać z atakiem, aż inżynier uratuje Lisę. Gdy tylko Flash oznajmił, że dziewczyna jest bezpieczna, Leonard natychmiast aktywował działo mrożące i zabił ojca za krzywdy wyrządzone jego siostrze. Ostatecznie mężczyzna trafił do więzienia, natomiast Lisa została puszczona wolno. Podczas pożegnania z Cisco, pocałowała go, po czym odjechała na swoim motocyklu[4].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

 1. Zemsta złoczyńców
 2. Czas złoczyńców
 3. Niebezpieczne lotnisko
 4. Co za rodzinka!

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Lisa Snart znana była jako Golden Glider, która posiadała nieopisane zdolności projekcji astralnych. Już jako dziecko, dziewczyna doświadczyła nieprzyjemnych rzeczy przez ojca pijaka i dziadka rozbójnika. Postanowiła zmienić swoje życie i zaczęła zajmować się łyżwiarstwem figurowym.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Zemsta złoczyńców” wyemitowany 20 stycznia 2015 roku.
 2. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Czas złoczyńców” wyemitowany 24 marca 2015 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Niebezpieczne lotnisko” wyemitowany 12 maja 2015 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Co za rodzinka!” wyemitowany 20 października 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.