FANDOM


Linda Parkmeta-człowiek posiadająca umiejętność kontrolowania światła, przez co została nazwana Doktor Light.

Osobowość Edytuj

Linda jest tajemniczym człowiekiem, która zaczęła zajmować się rabunkami z nieznanych przyczyn. Cechuje ją niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Niejednokrotnie pokazuje, że udaje kogoś, kim nie jest i nie chce żyć tak, jak żyje do tej pory. Nigdy nikogo nie zabiła, a także nikomu nie zrobiła krzywdy, kiedy jednak przypadkowo zamordowała Erica Larkina, załamała się i uciekła. Była gotowa dyskutować też z Flashem o współpracy i zaprzestaniu swoich działań, jednak po ujawnieniu swojej prawdziwej tożsamości postanowiła uciec.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Linda Park (Earth-2) and The Flash talk (3)

Photokineza Lindy Park

  • Fotokineza – Linda potrafi generować wiązki świetlne, które są w stanie oślepić kogoś, a nawet przeciąć stal. Dodatkowo dziewczyna potrafi strzelać wiązkami świetlnymi oraz używać ich jak granaty.
  • Niewidzialność – Linda może stać się niewidzialna poprzez zagięcie widzialnego światła wokół siebie i pozostawienia jej własnego ciała w tym obrębie. Niemniej jednak, aby umiejętność ta był skutecznie wykorzystywana, dziewczyna musi usunąć ze swojego ciała wszelką odzież.

Zdolności Edytuj

  • Ekspert włamań – Linda posiada niezwykłe zdolności rabusia, dzięki którym może wykraść poszukiwany cel, nie będąc wykrytą.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Linda Park była drobnym, ale sprytnym złodziejem. Kiedy akcelerator cząsteczek wybuchł, ciemna materia zmieniła dziewczynę w meta-człowieka, który potrafi czerpać energię świetlną z gwiazd[1].

Poważne problemy Edytuj

Linda Park (Earth-2) murder Eric Larkin (3)

Morderstwo Erica Larkina

Linda Park została przeniesiona z Ziemi-2 na Ziemię-1 przez Zooma, który rozkazał jej zabić Flasha. Pierwszym jej celem było obrabowanie Central City National Bank, gdzie spotkała superbohatera. Ten próbował z nią negocjować, ale bezskutecznie. Podczas kolejnego rabunku, Flash ponownie próbował ją przekonać do zaprzestania swoich działań bez walki. Gdy jednak się dowiedziała, że zna on jej prawdziwą tożsamość, przestraszyła się i uciekła tymczasowo oślepiając bohatera. Doktor Light postanowiła udać się do Central City Picture News, gdzie spotkała swojego odpowiednika. Zamierzała przejąć jej życie, aby uciec od ciągłych ucieczek od Zooma. Podczas ataku, kobieta przypadkowo zabiła Erica Larkina i przestraszona uciekła, gubiąc swoją maskę. Doktor Light ponownie spotkała Flasha na dworcu kolejowym, którym przestępczyni próbowała uciec. Bohaterowi udało się pokonać Lindę tworząc swoje odbicia szybkości, a następnie ją ogłuszając. Natychmiast została przeniesiona do S.T.A.R. Labs, gdzie drużyna Flasha miała ją użyć jako przynęty na Zoomie[1].

Jakiś czas później, Flash rozmawiał z Lindą, która wytłumaczyła, że nie ma zamiaru nikogo zabijać. Zamierza tylko pozbyć się swojego odpowiednika, aby oszukać Zooma. Po ciężkiej konwersacji wydawało się, że bohater namówił kobietę do współpracy. Po pewnym czasie, kiedy Cisco Ramon zamierzał dać jej jedzenie, dziewczyna użyła niewidzialności i uciekła z celi, kiedy mężczyzna chciał sprawdzić co się stało.[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Ciemność i światło
  2. Zoom wkracza do gry

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Plastik” wyemitowany 11 listopada 2014 roku.
  2. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Narodziny Flasha” wyemitowany 18 listopada 2014 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.