FANDOM


Limbo” – dwunasty rozdział komiksu „Arrow: Komiks”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 26 grudnia 2012 roku.

O komiksie Edytuj

Twórcy Edytuj

Informacje Edytuj

  • Ilość stron: 23 stron
  • Odpowiedni wiek: 12+ lat
  • Prawa autorskie: 2012 DC Comics.

Opis Edytuj

Kiedy Kaptur znalazł się na pokładzie jachtu z narkotykami, wspomnienia z pamiętnej nocy zatonięcia Queen's Gambit zaczęły powracać, nie dając Oliverowi spokoju.

Streszczenie Edytuj

The Hood watches the delivery of the Triad

Obserwacja dostawy

Kaptur obserwował przestępców Triady, którzy załadowywali cieżarówkę narkotykami i wywozili w głąb Starling City. Misja wydawała się być prosta, lecz wpierw łucznik musiał dowiedzieć się, kto dostarcza towar. W końcu postanowił zaatakować, eliminując dwóch uzbrojonych przeciwników. Wiedząc, że ostatniego może wykorzystać jako źródło informacji, zaczął go wypytywać o dostawcę. Ten jednak nie zamierzał nic zdradzić, obawiając się swojego szefa. Łucznik chwycił przestępcę i zagroził, że bardziej powinien się bać niego. Te słowa zaskutkowały i mężczyzna powiedział o łódce dwie mile stąd i sposobie transportowania narkotyków na ląd.

Kaptur od razu udał się w wyznaczone miejsce, lecz będąc w łódce na wodzie, wspomnienia z nocy zatonięcia Queen's Gambit zaczęły powracać. Pierwszego zobaczył ojca, który mówił, że nie jest tym, za kogo go uważa. Po podpłynięciu do jachtu ujrzał, jak ten tonie. Przez cały czas walczył ze swoją przeszłością i wszedł na statek, gdzie pokonał kilkunastu uzbrojonych ludzi. Biegnąc dalej, zobaczył Sarę, lecz nie zwrócił na nią uwagi. Znienacka zaskoczyło go dwóch przeciwników, przed którymi musiał się ukryć. Niespostrzeżenie znalazł się w pomieszczeniu, gdzie znajdowało się mnóstwo skrzyń z chlorkiem metylenu, które są używane do tworzenia narkotyków.

The Hood on the beach thinks of dead loved ones

Rozmyślenia o zmarłych bliskich

Zdając sobie sprawę z łatwopalności substancji, wpuścił przeciwników do siebie, pozwalając im na oślep strzelać. Nie wywołali oni jednak oczekiwanej reakcji, więc łucznik podpalił strzałę i wystrzelił w ładunek, po czym szybko wskoczył do wody. Jacht stanął w płomieniach i zaczął tonąć, podobnie jak Kaptur. Pod wodą zauważył jednak Sarę, która prosiła go o pomoc. Wiedząc, iż nie jest ona prawdziwa, pozwolił jej utonąć, a sam wypłynął na powierzchnie. Po dopłynięciu na brzeg zrozumiał, że jego bliskich już nie ma, ale on jest. Jest, ale nie wie, czy kiedykolwiek był wolny.

Obsada Edytuj

Role główne

Role drugoplanowe

Galeria Edytuj

Okładki Edytuj

Zobacz też Edytuj

  • ThePageSocial Limbo (oficjalna strona)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.