FANDOM


Liga zabójców – znana również jako liga cieni była tajną organizacją wysoko wyszkolonych zabójców działających pod rozkazami. Ugrupowaniem władał „Ra's al Ghul” – najlepszy zabójca posiadający pierścień Głowy Demona, który na przestrzeni lat zmieniał swoich właścicieli.

Kiedy Nyssa Raatko przejęła ligę zabójców, rozwiązała ją raz na zawsze, niszcząc pierścień i uwalniając wszystkich jej członków, którzy byli przywiązani do ligi na podstawie słowa danego Ra's al Ghulowi.

Historia Edytuj

Shadow Record

Rejestr cieni

Liga zabójców powstała w 3200 roku p.n.e. w Nanda Parbat i już od początku jej zadanie było tropienie i zabijanie ludzi uważanych za zagrożenie dla społeczeństwa, jak i dla świata. Czynią to przez wiele lat, ogólna liczba ofiar wynosiła tysiące. Liczna armia członków ligi przed dołączeniem przechodzi trudne i ciężkie szkolenie, które powoduje porzucenie ich starego życia na cześć poprawienia swojej fizycznej oraz psychicznej siły. Zabójcy są przeszkoleni w sztuce szermierskiej, strzelania z łuku, odporności na ból oraz kilku innych legendarnych sztuk walki, dzięki czemu mogą zabijać szybciej i za pomocą dyskretniejszych metod, czy też najbardziej bolesnych metod. Liga używa staromodnych metod komunikacji, takich jak używanie niewidzialnego atramentu, wysyłanie wiadomości za pomocą dymu, czy także używają oręża takiego jak łuki, strzały, katany, miecze. Sami członkowie, wyrzekając się starego życia, zyskują nowe imię w języku arabskim, którym posługują się wszyscy zabójcy. Wszyscy zabójcy działają pod rozkazami lidera nazywanego Ra's al Ghulem – zabójcy posiadającego pierścień Głowy Demona jak i dostęp do Jamy Łazarza. Dopiero w 1013 roku organizacja zaczęła oficjalnie istnieć, lecz wciąż starała się kryć przed społeczeństwem.

Liga ma również kodeks honorowy i tych, którzy go łamią, ścigają inni zabójcy, a owy osobnik jest następnie zabijany osobiście przez Ra's al Ghula. Liga nie pozwala również, aby członkowie opuszczali szeregi cieni i w przypadku ucieczki, są ściągani siłą żywi lub martwi. W przypadku nieosiągalności mordowane są ich rodziny i najbliżsi. Malcolm Merlyn był pierwszym, któremu Ra's al Ghul pozwolił odejść, ze świadomością, że ten wypełni swój cel i wróci zaraz po tym. Kolejną „wyzwoloną” osobą była Sara Lance, która opuściła szeregi cieni na tych samych zasadach. Ludzie, którzy popełnią zbrodnię przeciwko lidze, mogą wyzwać Głowę Demona na pojedynek i spróbować wygrać z nim w walce. Samo dotarcie na górę, na której odbywa się pojedynek, jest dla wielu wyzwaniem, którego nie osiągają.

Nyssa disbands the League of Assassins

Rozwiązanie ligi zabójców

Po śmierci Ra's al Ghula, jego następcą został Oliver Queen – zabójca Głowy Demona, lecz ten zdecydował się oddać pierścień Malcolmowi, który prowadził ligę zabójców przez kilka miesięcy. Queen będąc jednak związany z Nyssą ta poprosiła go o oddanie jej tytułu Głowy Demona, a jednym sposobem było wyzwanie obecnego Ra's al Ghula na pojedynek. W trakcie niego Oliver odciął rękę Merlynowi i wręczył pierścień Nyssie, która następnie spaliła go, likwidując organizację i uwalniając z przysięgi wszystkich jej członków.

Członkowie Edytuj

Byli członkowie Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, liga zabójców była potężną organizacją składającą się z nieznanych zabójców, która potajemnie naprawiała świat z rozkazów Ra's al Ghula.
  • Członkowie ligi zabójców są zapisani w rejestrze cieni, który jest prowadzony od momentu wynalezienia pisma.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.