FANDOM


Synu, w naszym fachu zdarzają się ofiary.
Lewis Snart, „Co za rodzinka!

Lewis Snart (zm. w listopadzie 2015 roku) – były policjant z Departamentu Policji w Central City, a także ojciec Leonarda Snarta i Lisy Snart.

Osobowość Edytuj

Lewis Snart był niezwykle bezwzględnym, aroganckim, samolubnym, niemoralnym i niestabilnie psychicznym mężczyzną. Połączenie tych wszystkich cech zrobiło z niego bardzo niebezpiecznego człowieka. Nie miał szacunku do innych ludzi, zabijając ich bez powodów i wyrzutów sumienia. Nawet jeśli tymi ludźmi są jego podwładni, kiedy nie potrzebuje już ich, potrafi ich zabić bez najmniejszego wahania. Mimo tego, że Lewis był inteligentny, nie dorównywał geniuszem swojemu synowi i nie zauważał tak jak on prostych błędów. Nie potrafił słuchać też jego rad dotyczących czasu, mimo faktu, że właśnie on był doświadczonym złodziejem.

Lewis nie potrafił opiekować się własnymi dziećmi i wyładowywał w dzieciństwie swój gniew właśnie na nich, co zmusiło Leonarda do opieki nad Lisą. To okrucieństwo pozostało w nim do starości, kiedy to wszczepił własnej córce bombę w szyję i zmusił tym samym syna do pomocy w jego rabunku. Ten brak współczucia okazał się jego upadkiem, gdyż kiedy Lisa była bezpieczna, Leonard bez wahania zabił ojca.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Lewis Snart planed robbery (6)

Zabójstwo sprzymierzeńca

  • Ekspert w walce wręcz – Lewis jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać wyszkolonych strażników.
  • Ekspert w walce bronią – złodziej potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
  • Kondycja fizyczna – Lewis jako złodziej, regularnie angażował się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiadał niezwykłą kondycje fizyczną.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Lewis spotkał w swoim domu pewnego człowieka rozmawiającego z synem. Dał mu szmaragd Maximiliana, który mężczyzna planował ukraść w przeciągu kilku dni. Następnie tajemniczy mężczyzna wyszedł, wspominając o jego córce, której Snart jeszcze nie posiadał. Kilka dni później Lewis próbował sprzedać klejnot policjantowi, jednakże został aresztowany i wylądował w więzieniu na 5 lat, nie tylko za pozorną kradzież, ale także za wcześniejsze rozboje, napaści i napady z posiadaniem broni. Przez to wszystko zaczął wyładowywać swój gniew na Lenny'm i Lisie. Pod opiekę dzieci wziął ich dziadek, który zabierał ich do jadłodajni Motorcar, która znajdywała się naprzeciwko Departamentu Policji w Central City[1].

Śmierć z rodzinnych rąk Edytuj

Lewis Snart planed robbery (3)

Planowanie napadu

Po kilku latach odsiadki w Iron Heights, Lewisowi udało się zbiec i odnaleźć syna i córkę. Porwał on Leonarda i zmusił do współpracy, grożąc mu zabiciem Lisy, której wstrzyknął w szyję bombę. Kiedy podczas wspólnego przechwytywania planów, mężczyzna zobaczył jak jego syn zamroził Flasha, był w szoku, po czym oboje odeszli. Podczas planowania skoku, Snart zabił Davida Rutenberga, gdyż kazał on jego synowi się zamknąć. Po jakimś czasie, Lewis dowiedział się, że Leonard znalazł kolejnego technicznego – Sama, którym tak naprawdę był Barry Allen. Mężczyzna był początkowo wątpliwy jego umiejętności z powodu młodzieńczego wyglądu, jednak przestępca za niego poręczył[2].

Wspólnie udali się na rabunek, podczas którego przebrali się za sprzątających. Kiedy ochroniarze nie chcieli ich przepuścić z powodu niedziałających identyfikatorów, Lewis był gotowy ich zabić, jednak całą sytuację uratował Sam. Kiedy dostali się na górę, techniczny musiał otworzyć drzwi, jednak zaraz po wykonaniu swojej roboty, złodziej go zabił. Kiedy Lewis ze swoim synem dotarli do skarbca, wyłączyli alarmy i mieli tylko 125 sekund przed ponownym ich uruchomieniem. Po chwili w pomieszczeniu pojawił się Flash, którego Lewis nakazał synowi zabić. Przestępca jednak się zawahał, gdyż po chwili usłyszał słowa bohatera, że Lisa jest bezpieczna. Właśnie wtedy bez wahania wystrzelił lodową wiązką w ojca, tylko za to, co zrobił i chciał zrobić Lisie[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Co za rodzinka!

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Więzy krwi

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Więzy krwi” wyemitowany 4 lutego 2016 roku.
  2. 2,0 2,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Co za rodzinka!” wyemitowany 20 października 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.