FANDOM


Leslie Willis nie żyje! M-A-R-T-W-A. Trup, umarł w twoim CatCopterze. To Leslie wersja druga – Livewire.
Leslie Willis, „Livewire

Leslie Willis – była pracownica CatCo Worldwide Media, która po wypadku zyskała nadprzyrodzone zdolności i stała się przestępcą nazywanym Livewire. Podczas kolejnych spotkań z Supergirl Leslie odnalazła cel i coś, za co była gotowa się poświęcić. Tym samym podczas walki z Reign na Fort Rozz straciła życie, ratując je bohaterce.

Osobowość Edytuj

Leslie jest niezrównoważoną kobietą, która zaczęła zajmować się przestępstwami z prywatnych powodów związanych z Cat Grant. Jest niezwykle agresywna, cechuje ją niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Jest gotowa zniszczyć wszystko i wszystkich, którzy staną jej na drodze. Mimo to Leslie nie do końca pojmuje swoje złe czyny i miała wyrzuty sumienia, kiedy to dowiedziała się o dzieciach Cat.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Livewire and Silver Banshee first fight with Supergirl and Flash (5)

Elektrokineza Livewire

 • Zwiększona siła – Leslie dzięki swoim nadludzkim genom posiada znacznie większą siłę od przeciętnego człowieka.
 • Zwiększona wytrzymałość – Leslie dzięki swoim nadludzkim genom posiada znacznie większą wytrzymałość od przeciętnego człowieka.
 • Elektrokineza – Livewire jest złożona z czystej energii, dzięki czemu może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku. Jej siła i długość fal zależą od jej własnej woli, przez co jest potężnie niebezpieczną przeciwniczką. Niewielka ilość wody może osłabić, zranić lub zabić Leslie z powodu na rodzaj jej umiejętności.

Biografia Edytuj

Niefortunny wypadek Edytuj

Livewire's accident

Porażenie piorunem

Leslie Willis była niegdyś najbardziej lubianym agresywnym głosem radiowym National City, dopóki nie zaczęły irytować jej działania Supergirl. Cat Grant nie mogła na to pozwolić, gdyż to ona i jej CatCo Worldwide Media stworzyli bohaterkę, więc dała ostrzeżenie kobiecie. Ta jednak odmówiła, przyczyniając się do swojego przeniesienia do helikoptera pogodowo-drogowego. Tej nocy, kiedy Leslie musiała zmienić swoje stanowisko i prowadziła pierwszą audycję, trwała burza i mimo obaw pilota, kobieta nie zamierzała wracać do siedziby głównej. Kiedy piorun uderzył w pojazd, pilot stracił nad nim kontrolę. Na ratunek przybyła Supergirl, która uratowała pilota i wróciła po Leslie. Kiedy miała ją na rękach, uderzył w nie piorun. Kobieta zapadła w śpiączkę i kiedy odzyskała przytomność przy Cat i Karze, elektronika wokół pacjentki zaczęła wariować. Po wypisaniu ze szpitala Leslie chodziła po mieście, kiedy to zauważyła, że jej dłonie są przepełnione prądem. Nagle w alejce ktoś ją zaatakował, a ta dotykiem odepchnęła go promieniami elektrycznymi, dostając jednocześnie wysokiej gorączki. Następnie przekształciła swoje ciało w energię elektryczną i zniknęła, „wchodząc” w urządzenie w alejce[1].

Zezłoszczona wszystkim, co się przydarzyło, Leslie zaczęła nazywać siebie Livewire i zamierzała wykorzystać swoje zdolności, aby zabić Cat w jej własnym biurze. Na ratunek kobiecie przybyła Supergirl, która zaoferowała Willis pomoc, lecz ta odmówiła. Podczas trwającej walki, kobieta absorbowała energię cieplną bohaterki, stając się jeszcze potężniejszą. Nie mogąc jednak pokonać Supergirl, uciekła. Następnie kosmitka wraz z Cat chcąc wszystko zakończyć, zmusili Livewire do pojawienia się w miejscu, gdzie poznała się z Grant. Przestępczyni nie zamierzała jednak się zmienić i zaatakowała Supergirl, ostatecznie zostając porażona własną mocą. Po tym wszystkim została aresztowana przez D.E.O. i zamknięta w celi[1].

Leslie Willis meet Siobhan Smythe (2)

Livewire spotyka Siobhan Smythe

Po złapaniu przez Supergirl i uwięzieniu w celi D.E.O., Leslie była wypytywana przez Lucy Lane o ostatnie niebezpieczne działania. Jakiś czas później kobieta usłyszała dźwięk o częstotliwości, która zbiła jej szklaną klatkę. Ogłuszyła dwóch strażników próbujących ją zatrzymać, po czym uciekła poprzez urządzenia elektryczne. Tym sposobem wróciła do National City do opuszczanego magazynu, w którym spotkała Siobhan Smythe. Kobieta przedstawiła się i oznajmiła, że pomogło uciec Leslie. Poinformowała ją, że mogą sobie wspólnie pomóc, gdyż mają podobne cele. Leslie zgodziła się, jednak wpierw ubrała inaczej Siobhan i nadała jej pseudonim Silver Banshee. Kiedy Flash i Supergirl zaatakowali Livewire w magazynie, przestępczyni pochłonęła energię sprintera i szybko go ogłuszyła. Następnie przedstawiła Silver Banshee, która swoim dźwiękiem osłabiła bohaterkę. Herosi postanowili się wycofać, co spodobało się przestępczynią. Następnie obie udały się do CatCo Worldwide Media, skąd porwały Cat Grant. Po tym skontaktowali się z Dziewczyną ze Stali, którą wyzwali na pojedynek w parku decydujący o losie Cat. Oczekując na bohaterów, Livewire chciała zatrzymać serce swojej byłej szefowej, jednak dowiedziała się o dzieciach kobiety, przez co zaczęła mieć wyrzuty sumienia. Po przybyciu herosów rozpoczęła się walka, którą przestępczynie miały początkowo w kieszeni. Podczas bijatyki Leslie zauważyła lecący helikopter i się wściekła, chcąc go zniszczyć. Supergirl pozwoliła jednak przekierować atak na siebie, co całkowicie ją osłabiło. Zgromadzeni ludzie, widząc zaistniałą sytuację, postawili się za bohaterką, co niezwykle zdziwiło Leslie. Kiedy była gotowa zabić ją, strażacy polali ją wodą, przez co poraziła samą siebie, jak i Silver Banshee. Następnie zostały aresztowane i zamknięte w celach ograniczających jej moce[2].

Livewire przesiadywała w więzieniu, gdzie była poddawana terapii, w której zmuszana była mówić o sobie. Ta jednak wolała opisywać, co by zrobiła z Supergirl, gdyby ją znalazła. Niespodziewanie ktoś pomógł jej uciec, jednak szybko się okazało, że została porwana przez naukowca, który zamierzał wykorzystać zdolności Livewire, aby stworzyć superżołnierzy. Strażnik i Mon-El starali się jej pomóc podobnie jak sama Supergirl, która uwolniła przestępczynię i poprosiła, aby ten jeden raz jej pomogła. Wspólnie pokonały wroga i energetyczne klony, jednak przy odpowiedzialnym za wszystko profesorze, bohaterka musiała przemówić do rozsądku Leslie, aby ta go nie zabiła. Livewire posłuchała się Supergirl, po czym uciekła, obiecując, iż powróci[3].

Ostateczne poświęcenie Edytuj

Livewire walczy z Reign (2)

Livewire walczy z Reign

Kiedy Leslie dowiedziała się, że Reign zabija podobnych do niej, postanowiła się ukryć i zaczęła normalną pracę jako kelnerka w barze, aż do momentu, kiedy to odwiedziła ją Supergirl. Bohaterka przyznała, że potrzebuje jej pomocy, aby dostać się do kosmicznego więzienia Fort Rozz, które znajduje się obok ciała niebieskiego, które to ograniczało jej moce. Po krótkiej namowie Willis zgodziła się pomóc i udała się z Supergirl do bazy D.E.O., gdzie to wraz z Psi i Saturn Girl za pomocą specjalnego statku dotarli do kryptońskiego więzienia. Tam napotkali wojowniczkę Tormock, która zaatakowała poszukiwaczy, w wyniku czego Psi użyła ataku telepatycznego na Imrze. Ostatecznie przeciwnika udało się uchwycić, a Psi dla bezpieczeństwa została odcięta od misji i została na statku wraz z Ardeen, która to naprawiała uszkodzenia pojazdu. Natomiast Livewire wraz z Supergirl poszukiwały na statku Jindah Kol Rozz, jednakże zostały rozdzielone. Po niedługim czasie na miejscu pojawiła się sama Reign, z którą to kobiety rozpoczęły walkę. Jako że Dziewczyna ze Stali była bezbronna, a wróg zamierzał ją uśmiercić, Livewire przyjęła atak na siebie i honorowo umarła na polu walki[4].

Występy Edytuj

SupergirlEdytuj

 1. Livewire
 2. Propozycja pomocy
 3. Możemy być bohaterami
 4. Fort Rozz

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „SupergirlEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Livewire” wyemitowany 16 listopada 2015 roku.
 2. Pierwszy sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Propozycja pomocy” wyemitowany 28 marca 2016 roku.
 3. Drugi sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Możemy być bohaterami” wyemitowany 30 stycznia 2017 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Fort Rozz” wyemitowany 22 stycznia 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.