Arrowwersum
Advertisement

Nie jestem twoją marionetką!

Leonard Snart, „Przeznaczenie

Leonard Snart (ur. 2 lutego 1972 roku) – światowej klasy złodziej, założyciel Łotrów i przyjaciel Micka Rory'ego. Po kradzieży działa mrożącego ze S.T.A.R. Labs został nazwany Kapitanem Mrozem.

Kiedy w 2014 roku Flash zaczął krzyżować plany Leonarda, mężczyzna ponownie połączył siły ze swoim starym partnerem Mickiem Rorym, z którym starał się pokonać sprintera. Rok prowadzenia walki z meta-człowiekiem doprowadziły Snarta do odkrycia sekretnej tożsamości bohatera, który ostatecznie pozwolił mężczyźnie kontynuować swoje kradzieże, dopóki ten nie zabije na swojej drodze nikogo innego.

W 2016 roku Leonard i Mick spotkali Ripa Huntera – podróżnika w czasie z 2166 roku, który próbował uformować drużynę legend. Snartowi nudziło się obecne życie i namówił swojego partnera do zrobienia czegoś innego, w efekcie czego zlikwidowali zagrożenie ze strony Vandala Savage'a. Ostatecznie mężczyzna poświęcił się dla dobra przyjaciół, niszcząc Okulusu i przyczyniając się do upadku Mistrzów Czasu.

Wersja Leonarda z 2014 roku spotkała się z podróżującym w czasie Eobardem, który opowiedział mężczyźnie o jego losach w przyszłości. Dołączył do Legionu Zagłady - zespołu, którego członkowie chcieli odmienić swoje życie poprzez zmianę rzeczywistości za pomocą potężnego artefaktu - Włóczni Przeznaczenia. Kiedy w końcu udało im się osiągnąć swój cel i żyli w wymarzonym świecie, Leonard wraz z Mickiem stali się światowej klasy złodziejami, których rabunki nie przeszkadzały nawet policji, Na drodze stanęły im legendy, które cofając się w czasie i zdobywając artefakt, przywrócili rzeczywistości dawny wygląd, nadpisując ją. Tym samym Snart został odstawiony ponownie do 2014 roku i wymazano mu pamięć, a jego życie potoczyło się tak samo, jak wcześniej, doprowadzając go do śmierci w ramach poświęcenia dla przyjaciół.

Osobowość[]

Leonard Snart jest bezwzględnym człowiekiem, emanującym spokój, rzadko tracącym nerwy i dającym upust swoim emocjom, a zarazem mrożącym krew w żyłach. Pomimo tego, że nie ukończył szkoły średniej, Snart jest niezwykle inteligentny i cierpliwy, dzięki czemu jest uważany za światowej klasy złodzieja. Przed każdą akcją, Snart starannie przygotowywał się, analizował i rozplanowywał każdy ruch z dokładnością do sekundy. Jeśli w grę wchodziły nowe zmienne, mężczyzna spokojnie zmieniał taktykę i pozytywnie zakańczał misję. Był też wystarczająco bystry, aby wydedukować, że Smuga, która uderzyła w samochód ciężarowy, była człowiekiem. Gdy ukradł działo mrożące jego postrzeganie pracy, jak i działania znacznie się zmieniły.

Pomimo przestępczego i niebezpiecznego życia, Leonard spostrzega siebie jako człowieka umiejącego dotrzymać danego słowa. Dowodem jest wypuszczenie Dante i Cisco po wyjawieniu, kto kryje się za maską Flasha, a także niezdradzenie tej tożsamości innym, nawet swoim współpracownikom. Jednak Snart nie zawsze spełnia obietnice, co udowodnił podczas pomocy w transporcie meta-ludzi, których ostatecznie uwolnił. Twierdził, że jest przestępcą i zauważył szansę, którą postanowił wykorzystać dla własnej korzyści, ponieważ tak robią przestępcy. Mimo bezwzględnego charakteru Leonarda jedną rzeczą, która go obchodzi jest Lisa Snart – młodsza siostra. Mężczyzna nie potrafił zaakceptować ojca, który podłożył jej w głowie bombę, aby ten pomógł mu w jednym z jego napadów. Gdy tylko Snart dowiedział się, że Cisco pozbył się zagrożenia, bez najmniejszego wahania wycelował w Lewisa i zabił go. Tylko za to, co zrobił z jego siostrą. Pomimo tego, że Leonard i Barry Allen są wrogami, posiadają wzajemny szacunek w stosunku do siebie. Snart powstrzymał Deathbolta przed zabiciem bohatera, a jego sympatia do naukowca wzrosła po kilku miesiącach do tego stopnia, że czuł prawdziwy żal po tym, jak Lewis pozornie zabił go. Mężczyzna został odwiedzony przez Barry'ego zaraz po aresztowaniu, kiedy Snart zdradził, że jest gotów pracować ze swoim wrogiem, aby zapewnić bezpieczeństwo siostrze. Wszystkie te wydarzenia doprowadziły do stwierdzenia policjanta, że Leonard jest wewnątrz dobry i kiedyś się zmieni. Słysząc to, antagonista zaśmiał się i oznajmił, że bohaterowie wiele nie zarabiają. Po opuszczeniu więzienia, Snart ostrzegł Allena o zamiarach Trickstera i Weather Wizarda, co tylko pokazało, że mężczyzna się zmienia.

Po dołączeniu do drużyny Huntera, Leonard zyskał kodeks honorowy, który ukazał się po zabiciu Cartera Halla przez Vandala Savage'a. Wykorzystał go w momencie, kiedy Rip Hunter kazał Sarze zabić Martina Steina, aby zapobiec zwiększeniu się sił sowietów w tamtych czasach. Leonard nie był również gotowy zabić Jaxa, gdy ten zmutował przez krew Thanagarianina. Nawet w tak krytycznej sytuacji, jak podczas spędzania czasu w punkcie wyjścia Snart zagroził Sarze, jednak nie był gotowy jej zranić. Przywiązanie do tych ludzi było tak wielkie, że poświęcił się dla nich, niszcząc okulus i dowiadując się w ostatnim momencie o tym, że Sara odwzajemnia jego uczucia. Mimo tego, że sam niejednokrotnie się do tego skłaniał, Leonard nienawidzi idei kontrolowania lub manipulowania siebie przez kogokolwiek, gdyż ceni sobie swoją wolą wolę i możliwość dokonywania własnych wyborów. Cecha ta dominowała nad jego osobowością podczas jego śmierci, że kiedy Zaman Druce kazał mu się odsunąć od okulusa, ten wypowiedział swoje ostatnie słowa: „nie jestem twoją marionetką”.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Kapitan Mróz używa swojej broni

 • Ekspert w walce wręcz – Leonard jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby ogłuszyć biegnącego Flasha.
 • Ekspert w walce bronią – złodziej potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Jego główną umiejętnością jest perfekcyjne opanowanie działa mrożącego, stworzonego przez Cisco. W połączeniu z inteligencją Leonarda, a także jego przebiegłością, urządzenie to w jego rękach jest niezwykle niebezpieczne.
 • Kondycja fizyczna – Leonard jako złodziej, regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
 • Pamięć fotograficzna – Leonard posiada zdolność odtwarzania złożonych obrazów, dźwięków i innych obiektów z bardzo dużą dokładnością.
 • Geniusz – Leonard jest niezwykle inteligentny, co nie jeden raz przejawia się w misjach Łotrów. Była w stanie rozpracować tajemniczą tożsamość Barry'ego Allena, a także uciec bezpiecznie z nieudanej misji. Przed każdą akcją, Snart starannie przygotowywał się, analizował i rozplanowywał każdy ruch z dokładnością do sekundy. Jeśli w grę wchodzą nowe zmienne, mężczyzna spokojnie może zmienić taktykę i pozytywnie zakończyć misję. Leonard posiada też umiejętność subtelnego torturowania więźniów i wyciągania od nich informacji. Oprócz tego, mężczyzna ma doskonałą pamięć, jest ekspertem inżynierii, a także posiada zdolności polityczne, historyczne, ekonomiczne, geograficzne, biologiczne oraz chemiczne, mimo wielu problemów w dzieciństwie w liceum.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Ojciec Snarta był policjantem, który zaczął wyładowywać swój gniew na Lenny'm i Lisie, póki nie trafił do więzienia. Pod opiekę dzieci wziął ich dziadek, który zabierał ich do jadłodajni Motorcar, która znajdywała się naprzeciwko Departamentu Policji w Central City. Kilkanaście lat później, Leonard ponownie zaczął odwiedzać to miejsce i podsłuchiwał stamtąd policyjne radio, dzięki czemu dowiedział się o czasie ich reakcji. W końcu porzucił szkołę i rozpoczął kryminalne życie, tworząc niebezpieczny zespół. Co kilka miesięcy odwiedzał Central City na kilka tygodni i po wykonaniu misji znikał. Przez tę niedostępność stał się jednym z najbardziej niebezpiecznych złodziei. W 2014 roku, Mick Rory rozpoczął współpracę z Leonardem, jednak ta zakończyła się dość szybko z powodu obsesyjnych czynów piromaniaka[1].

Nowy życiowy cel[]

Pierwsze spotkanie Flasha

W 2014 roku, Leonard wraz ze swoją drużyną próbował porwać samochód pancerny firmy ochroniarskiej Blackhawk, który przewoził Diament Dynastii z Kahndaq na wystawę w muzeum Central City. Zatrzymali furgonetkę, przyczepiając ją do lawety za pomocą stalowych kabli, a także otworzyli drzwi za pomocą ciekłego azotu. Nagle zaatakował ich Flash, który szybko powalił złodziei. W tym momencie zdumiony Leonard ściągnął maskę, ukazując się tym samy meta-człowiekowi. Jeden z przestępców postrzelił ochroniarza, zmuszając bohatera do zabrania go do lekarza i dając tym samym złodziejom czas na ucieczkę. W kryjówce, Snart oglądał nagrania z kamer z próby porwania pancernej ciężarówki. Reszta ludzi dyskutowała, czym jest smuga, która ich zaatakowała. Leonard zaczął wyjaśniać, że lepszy był atak na ruchomy cel, gdyż czas reakcji policji wynosił 182 sekundy, po ogłoszeniu przez ochroniarzy napadu. Inaczej by było, gdyby chcieli ukraść klejnot z muzeum, gdyż funkcjonariusze pojawiliby się po 60 sekundach. Zaraz potem zaczął krytykować współpracownika, za postrzelenie ochroniarza, gdy przybył Flash. Kiedy ten powiedział, że odchodzi, Snart strzelił mu w plecy. Zaraz potem stwierdził, że to, co ich zaatakowało jest człowiekiem i zmienia zasady ich gry[1].

Jakiś czas później Leonard spotkał się z handlarzem bronią Basilem Nurblinem, który zaproponował przestępcy miotacz płomieni. Mężczyzna odmówił, twierdząc, że nie trzeba ogrzać jakąś rzecz, aby ją spowolnić. Po tych słowach Basil zaproponował ukradzione ze S.T.A.R. Labs działo mrożące ze specjalnymi goglami, chroniącymi przed blaskiem wiązki wystrzeliwanej przez urządzenie. Leonard postanowił zabić z niej handlarza, gdy dowiedział się, że o całym zajściu wiedzą tylko dwie osoby, zmniejszając tym samym liczbę świadków do jednego. Snart samodzielnie wkrada się do muzeum podczas wystawy, jednak zauważył go właściciel budynku, który zaalarmował Departament Policji. Nastała walka, do której chwilę później dołączył Flash. Bohater uratował wszystkich cywilów z wyjątkiem ochroniarza, który został zamrożony. Snart opuścił pole bitwy, kiedy Barry zdezorientował się przez zmarłego cywila. Przestępca wrócił do swojej kryjówki, gdzie oświadczył współpracownikom, że wrócą po klejnot kolejnej nocy. Mężczyźni zaczęli protestować, jednak Leonard oświadczył, że wie jak spowolnić superszybkiego bohatera. Mimo tego ci się zbuntowali i przyłożyli mu pistolet do głowy. Następnie wyszli, oznajmiają, że Central City nie jest już placem zabaw Snarta, a jest domem Flasha. Nie zgadzając się z nimi, taktyk pozwolił im odejść i sam kontynuował swój plan. Złodziej z powodzeniem ukradł diament i udał się na stację kolejową, gdzie zaczęli go ścigać detektyw West i detektyw Thawne, których po chwili udało się przestępcy zgubić. W pociągu na Leonarda czekał Flash. Mężczyzna zaczął tłumaczyć, że widział już kilka razy wadę bohatera. Nagle zamraża podłogę pojazdu, doprowadzając tym samym do kolizji. Flashowi udało się uratować wszystkich, jednak dopadł go Snart, który oddał strzał zamrażaczem w plecy. Kiedy miał skończyć ze Smugą, pojawił się Cisco, Caitlin i Felicity z prototypem działa mrożącego, który w rzeczywistości był odkurzaczem z mnóstwo żaróweczek LED. Gdy Leonard został nazwany Kapitanem Mrozem przez Ramona, złodziej uśmiechnął się, zabrał diament i odszedł. Mimo wcześniej nieudanej współpracy z Mickiem, mężczyzna został wezwany przez Snarta, który zaproponował wspólną robotę w Central City. Dał mu skradziony ze S.T.A.R. Labs miotacz płomieni, który ucieszył złodzieja. Leonard kazał nauczyć się Rory'emu naprawiać miotacz ognia, który okaże się znacznie przydatny[1].

Niebezpieczna walka z Flashem

Mężczyźni włamują się do składu celnego, jednak nie w celu kradzieży przedmiotów, a w celu konfrontacji z Flashem. Wiedząc, że ich włam uruchomił cichy alarm, czekali na superbohatera. Ten nie dotarł, a słysząc koguty policyjne, przestępcy postanowili odjechać. Następnie w swojej kryjówce ustalają, że ich celem będzie obraz Fire & Ice, który tego dnia ma przywieźć do miasta bogata para. Jakiś czas później, wieczorem przestępcy napadli na lotnisku zamężnych Rathaway'ów, których zmusili do zadzwonienia na policję. Gdy ci przyjechali, broń Leonarda nic nie robiła policjantom z powodu zmodyfikowania tarczy przez Cisco. Wtedy do akcji wkroczył Mick, który zafascynował się swoją bronią, doprowadzając tym samym do jej uszkodzenia i zmuszając przestępców do ucieczki. Po nieudanym napadzie Mick naprawiał w kryjówce swoją broń, kiedy Snart go zaatakował. Rory wypomniał partnerowi, że kiedyś układał dokładne co do sekundy plany, a teraz jedynie czeka na Flasha. Leonard przekonuje przyjaciela do swoich racji, przez co niszczą ukradziony obraz i postanawiają zacząć od partnerów superbohaterów. W nocy odnajdują Caitlin Snow na parkingu i ją porywają. W kryjówce Mick przedstawia się kobiecie i pokazuje swoją pasję do ognia. Gdy laborantka uznaje go za szalonego, mężczyzna zamierza ją podpalić, jednak wzywa go Snart. Mick zakneblował Caitlin i przymocował do jej krzesła bombę, po czym udał się na miejsce spotkania z Flashem. Zanim superbohater pojawił się na ulicy, przestępcy zaczęli atakować policjantów. Gdy mieli skończyć z detektywem Thawne'm, pojawił się Flash i go uratował. Walka nie szła po myśli Barry'ego, jednak Eddie postanowił się rzucić w kierunku bohatera ze zmodyfikowaną tarczą. Za jej pomocą skierował oba promienie zaawansowanych broni w przeciwnych kierunkach, doprowadzając do ich zniszczenia. Po niebezpiecznej ulicznej walce obaj przestępcy zostali aresztowani, a następnie przewiezieni do Iron Heights. Mick wściekł się na Leonarda, że jego plan się nie powiódł. Spokojny mężczyzna uznał, że wszystko się jeszcze ułoży, kiedy nagle więźniarka się zatrzymała, a tyle drzwi otworzyła siostra Snarta[2].

Zdobycie informacji o Flashu

Mick i Leonard zostali złapani przez rodzinę Santinich. Gangsterzy kazali opuścić im miasto, podobnie jak przestępcy. Mafijna rodzina zaczęła się śmiać z poszukiwanych przez policję, gdyż stracili oni swoje bronie i nie mogą nic zrobić. Nagle obaj zaatakowali uzbrojonych ludzi, oszczędzając jednego. Przestraszony mężczyzna przed ogłuszeniem dostał rozkaz od Leonarda, który polegał na przekazaniu rodzinie Santinich wieści o nowym ojcu chrzestnym – Mrozie. Po jakimś czasie Mick przyprowadza związanego Dante, aby zmusić porwanego Cisco do ponownego stworzenia broni. Inżynier zgodził się na warunki przestępców, jednak po jej zbudowaniu, mężczyźni dalej byli przetrzymywani. Następnie Leonard udał się do kasyna wraz z Lisą, gdzie spotkali Flasha. Bohater zaczął grozić kobiecie, jednak Snart poinformował go o porwaniu Cisco, przez co zostali puszczeni wolno. Dante bezskutecznie próbował zaatakować pijanego Micka, który postanowił też zaatakować Cisco. Gdy zobaczył to Snart, próbował odciągnąć współpracownika, jednak udało się to dopiero Lisie. Lenny zamroził rękę Dante i kazał Cisco zdradzić tożsamość Flasha, gdyż inaczej poszkodowany Ramon nie otrzyma pomocy medycznej, a jego wszystkie nerwy zaczną powoli zamarzać. Wcześniejszy napad na kasyno doprowadził do przetransportowania pieniędzy ciężarówką do banku. Podczas niego, Mick podpalił opony samochodu, przez co ten stracił przyczepność. Napad przerwał Flash, który porwał Leonarda, doprowadzając tym samym do wypadku przestępców. Barry Allen pokazał twarz Snartowi i zaczął z nim dyskutować. Przestępca nie zgodził się na zmianę profesji, czy opuszczenie miasta, jednak uważał się za świetnego przestępcę. Właśnie przez to Flash zaproponował mu układ, że jeśli Łotry tkną jego przyjaciół lub rodzinę, nie będzie go obchodziło, komu Leonard wyjawi jego sekret, gdyż zamknie w ciasnej celi. Złodziej zgodził się dochować sekret superbohatera, który zaraz potem odszedł[3].

Wielkie zmiany[]

Pokonanie Flasha

Barry Allen wiedząc, że meta-ludzie w celi pod S.T.A.R. Labs są zagrożeni przez akcelerator cząsteczek, który ponownie uruchomił Eobard Thawne, skontaktował się z Leonardem. Poprosił go o pomoc w transporcie przestępców, jednak złodziej chciał w zamian jednej rzeczy. Flash musiał pozbyć się wszystkich informacji o Snarcie, każdą wzmiankę w internecie, kartotece policji i innych źródłach. Gdy bohater tak zrobił, Lenny wspólnie z siostrą i drużyną Flasha udali się ciężarówką na Ferris Air Testing Facility, gdzie przestępców miał odebrać samolot A.R.G.U.S. Nagle w pojazd uderzyła błyskawica, doprowadzając tym samym do wybuchu jedynego środka transportu. Wszyscy złapani meta-ludzie wydostali się z samochodu, kiedy nagle okazało się, że Leonard sabotował cały wypadek. Przestępcy szybko pokonali bohaterów, jednak kiedy Deathbolt miał dobić Barry'ego, Kapitan Mróz go zabił. Wyjaśnił innym, że mężczyzna był mu winien pieniądze, po czym rozkazał reszcie się rozejść. Przed własną ucieczką, kucnął przy ogłuszonym Flashu i powiedział mu, że wykorzystał okazję, którą mu podsunięto. Zaraz potem wsiadł na motocykl i odjechał wraz z Lisą[4].

Kiedy czarna dziura ze S.T.A.R. Labs zaczęła się rozrastać i pojawiła się nad Central City, Leonard wraz z innymi ludźmi z przerażeniem przyglądał się, jak miasto zostaje wchłaniane i jak Flash próbuje zatrzymać niebezpieczne zjawisko[5]. Leonard Snart i Mick Rory pojawili się w wizji Barry'ego, w której walczyli z Flashem. Do starcia dołączył się Firestorm, który pomógł bohaterowi pokonać przestępców. Wspólnie rozbroili działo mrożące i miotacz płomieni, uziemiając tym samym swoich przeciwników[6].

Leonard zabija ojca

Lewis Snart porwał syna i zmusił go do pomocy przy napadzie, wstrzykując wcześniej w głowę córce specjalne bomby. Kiedy Flash przybył mu pomóc, przestępca odrzekł, że nie potrzebuje pomocy. Gdy jego ojciec pojawia się w budynku, ten szybko zamraża bohatera, po czym wychodzi ze starcem. Jakiś czas później, Barry ponownie próbuje pomóc mężczyźnie, jednak ten znowu odmawia. Podczas planowania napadu, Leonard zauważa, że Lewisowi może nie starczyć na wszystko czasu. Słysząc to, David Rutenberg kazał mu się zamknąć, przez co starszy Snart uruchomił bombę w jego ciele, tym samym zabił go na oczach syna. Po jakimś czasie Allen ponownie przyszedł do Leonarda, chcąc mu pomóc. Został jednak zauważony przez Lewisa, co zmusiło go do przedstawienia się jako Sam – nowy techniczny. Został zmuszony udać się wraz z nimi na napad, podczas którego ojciec i syn ciągle się kłócili. Kiedy Sam wykonał swoją robotę, został postrzelony przez Lewisa, a widzący to Leonard wyraził skruchę i rozpacz. Kiedy dwójka przestępców udała się do skarbca, wyłączyli alarmy i mieli tylko 125 sekund przed ponownym ich uruchomieniem. Po chwili w pomieszczeniu pojawił się Flash. Lewis nakazał synowi zabić bohatera, jednak ten się zawahał. Kiedy usłyszał od meta-człowieka, że Lisa jest bezpieczna, bez wahania wystrzelił lodową wiązką w ojca. Ostatecznie Snart został zabrany do Iron Heights, gdzie odwiedził go Allen. Po krótkiej rozmowie wskazał, że może być przestępcą, ale jest w nim cząstka dobroci[7].

Mark Mardon uwolnił Leonarda w święta z Iron Heights i udał się z nim po Jamesa Jesse'go. Następnie w trójkę ukryli się w opuszczonym magazynie firmy Okamura Toys, gdzie Weather Wizard zdradził, że uwolnił Snarta, gdyż miał dług względem niego. Zaproponował, że w trojkę mogliby wreszcie pokonać Flasha, jednak Leonard się nie zgodził. Po krótkiej sprzeczce z Mardonem, mężczyzna opuścił magazyn i udał się do domu rodziny Westów, gdzie podczas nieobecności mieszkańców zrobił sobie gorącą czekoladę. Kiedy Barry i Iris wrócili, Snart zaczął narzekać na smak trunku, który nie jest taki sam bez pianek. Wściekły Allen zaatakował przestępcę, jednak ten ostrzegł go o modyfikacjach swojej broni. Kiedy naukowiec odpuścił, Leonard poinformował bohatera o planach Weather Wizarda i Trickstera, jednak nie wyjawił ich miejsca pobytu. Życzył Allenowi wesołych świąt, po czym wyszedł z mieszkania[8].

Nic nieznaczące życie[]

Leonard w latach 90.

Kapitan Mróz wraz z Heat Wave'm obrabowali jedną firmę i rozpoczęli ucieczkę vanem. Na drodze zauważyli jednak tajemniczego mężczyznę, który ogłuszył ich promieniem dziwnego urządzenia. Gdy Leonard się obudził, znalazł się na dachu budynku wraz z Rayem Palmerem, Sarą Lance, Martinem Steinem, Jeffersonem Jacksonem, Carter Hallem, Kendrą Saunders i Mickiem Rory'm. Mężczyzna, który porwał ich wszystkich, przedstawił się jako Rip HunterMistrz Czasu z 2166 roku, który zebrał ósemkę, aby pomogli mu uratować świat przed Vandalem Savage'm. Podróżnik zaznaczył, że w przyszłości oni nie są znani jako bohaterowie, tylko jako legendy. Pokazał im co się stanie ze światem, jeśli mu nie pomogą, a następnie dał im trzydzieści sześć godzin na zastanowienie się, po czym mieli się spotkać w wyznaczonym miejscu. Jakiś czas później, łotry myśleli nad propozycją podróżnika, jednak ostatecznie po przemyśleniu i dotarciu do wniosku, że dzięki temu będą mogli obrabowywać wartościowe rzeczy bez problemów, zgodzili się. Po wyznaczonym czasie zabójczyni wraz z resztą udali się w określone miejsce, gdzie Rip pokazał im Waveridera – statek będący wehikułem czasu. Po zapoznaniu się z Gideon, ósemka ruszyła w pierwszą podróż w czasie, chcąc odwiedzić profesora Aldusa Boardmana żyjącego w 1975 roku. Podczas startu Hunter powiedział, że ludzkie ciało przyzwyczajone jest do czasu linearnego. Po znalezieniu się w wyznaczonej porze w St. Roch, Rip wylądował, zapominając wcześniej wspomnieć towarzyszom, że podróże w czasie mogą wywołać mdłości, bezwładność ciała i utratę wzroku. Są to tymczasowe efekty, jednak im większa różnica w czasie, tym gorsze skutki uboczne. Zabrał ze sobą profesora Steina, doktora Palmera, Cartera i Kendrę, pośpieszając ich, gdyż profesor Boardman miał za kilka godzin umrzeć[9].

Po krótkim czasie Sara zdecydowała, że chce się zabawić. Wraz z Leonardem i Mickiem udali się do jednego z barów, gdzie przez natrętnego mężczyznę zaczęli walczyć. Po powrocie przy Waveriderze napotkali Chronosa, z którym zaczęli walczyć, jednak drużynie ostatecznie udało się uciec. Podróżnik nakazał Gideon zablokować statek w strefie międzyczasowej na czas naprawy uszkodzeń pojazdu. Kednra zaczęła kłótnię, gdyż przez niego jej syn był ranny. Mężczyzna zdradził, że tak naprawdę kiedyś był Mistrzem Czasu, a Chronos pracuje właśnie dla rady Mistrzów Czasu. Pod wpływem agresji ekipy zdradził, że wybrał właśnie ich, bo ich życie za sto lat będzie miało znikomy wpływ na linię czasu, więc potrzebował ich pomocy bez wpływania na historię w 2166 roku. Przez Raya, Hunter opowiedział, że w całej misji ma swój cel – zamierza zemścić się na Vandalu za morderstwo jego rodziny. Zdecydował się tak działać, gdyż Rada Mistrzów Czasu ignorowała zagrożenie ze strony Savage'a. Po chwili pozwolił im wrócić do domu, kiedy tylko statek zostanie naprawiony, a stan profesora Boardmana się poprawi. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie żyje. Mimo wszystko ekipa postanowiła pomóc, pod warunkiem, że sami będą decydować o swoim losie. Rip słysząc to, zgodnie z dziennikiem Aldusa postanowił odnaleźć wroga w pewnym miejscu, do którego się udali[9].

Stub.svg Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy[]

Flash[]

Legends of Tomorrow[]

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Leonard Snart znany był jako Kapitan Mróz, który posiadał ręczny miotacz lodu, stworzony przez jego samego. Już jako dziecko, Lenny doświadczył nieprzyjemnych rzeczy przez ojca pijaka i dziadka rozbójnika. Postanowił zmienić swoje życie i po zbudowaniu broni, a także po otrzymaniu życiowego celu, Leonard założył stowarzyszenie kilku niebezpiecznych przestępców – Łotrów.

Galeria[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Po złej stronie” wyemitowany 28 października 2014 roku.
 2. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Zemsta złoczyńców” wyemitowany 20 stycznia 2015 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Czas złoczyńców” wyemitowany 24 marca 2015 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Niebezpieczne lotnisko” wyemitowany 12 maja 2015 roku.
 5. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wystarczająco szybki” wyemitowany 19 maja 2015 roku.
 6. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Człowiek, który uratował Central City” wyemitowany 6 października 2015 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Co za rodzinka!” wyemitowany 20 października 2015 roku.
 8. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Biec, by się zatrzymać” wyemitowany 8 grudnia 2015 roku.
 9. 9,0 9,1 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 1” wyemitowany 21 stycznia 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement