FANDOM


Legion Zagłady - zespół przestępców, których celem było odmienienie swojego życia poprzez zebranie wszystkich fragmentów potężnej Włóczni Przeznaczenia i zmienienie za jej pomocą rzeczywistości.

Historia Edytuj

Eobard brings his past selves to confront the Legends

Ostateczna walka z legendami

Kiedy Eobard Thawne powrócił do życia dzięki Flashpointowi stworzonej przez Barry'ego Allena, był ścigany przez Black Flasha, który chciał zniszczyć aberracje, jaką mężczyzna się stał. Celem Thawne'a było jedynie powrócenie do normalnego życia, więc postanowił odnaleźć wszystkie fragmenty legendarnej Włóczni Przeznaczenia - artefaktu skłonnego do nadpisania rzeczywistości. Początkowo planował sam się tym zająć, lecz ostatecznie zrekrutował Damiena Darhka i Malcolma Merlyna, których zachęcił do pomocy, obiecując lepsze życie. Tym samym powstał Legion Zagłady, którego celem była poprawa swojego żywotu.

Poczynania drużyny rozpoczęły się od współpracy w 1942 roku z nazistami, gdzie na drodze zespołu stanęły legendy. Tam też Eobard zabił Rexa Tylera – lidera Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości, przyczyniając się do dołączenia Amayi Jiwe do zespołu podróżników w czasie. Następnie w 1987 roku Legion Zagłady niemalże zdobył drugą, ostatnią część amuletu Askaranu, który w całości miał posłużyć jako mapa do odnalezienia artefaktu. Podobne działania miały miejsce w 1927 roku w Chicago, gdzie zespołowi z pomocą Ala Capone'a ostatecznie udało się złożyć amulet w jedną całość, rozpoczynając pościg za Włócznią Przeznaczenia. Próbując zdobyć pierwszy fragment w 1967 roku, zespół stracił go, ale porwał Ripa Huntera, któremu wkrótce przeprogramował pamięć, doprowadzając do jego współpracy z Legionem i odzyskania utraconego fragmentu. Kolejny zdobyli w 3000 roku, gdzie Hunter zamordował broniącego go Charlesa i bezskutecznie próbowali dorwać się do tego z 507 roku. Niedługo po tym wszystkim legendy porywają Ripa i naprawiają mu umysł, udając się podobnie jak Legion Zagłady po ostatni fragment Włóczni Przeznaczenia ukryty na księżycu przez Henry'ego.

Legion Zagłady stracił Włócznie Przeznaczenia, ale postanowił go odzyskać, rekrutując Leonarda Snarta, który przeciągnął Micka z artefaktem na złą stronę. Wspólnie pomyślnie użyli broni, tworząc nową rzeczywistość, w której Eobard był światowej klasy naukowcem, Malcolm odzyskał rodzinę, Damien był burmistrzem Star City, a Leonard i Mick byli szanowanymi przestępcami. Przez ich nieuwagę i niechęć do wymazania legend z rzeczywistości, ci zaczęli przypominać sobie przeszłość, powoli grupując się ponownie. Gdy to się udało, za pomocą Waveridera cofnęli się w czasie, mówiąc swoim młodszym wersjom o tym, co zaszło w przyszłości i wskazując im, jak mogą pokonać wrogów. Thawne postanowił uczynić to samo i przedstawił młodszemu Snartowi, Darkhowi i Merlynowi wszystko, co się wydarzyło w przyszłości, a następnie nakazał im powstrzymać legendy, samemu udając się po wsparcie. Po niedługim czasie Thawne powrócił z armią samych siebie z różnych okresów czasów i mordował kolejno członków legend. W tym czasie Włócznie przejęła Sara, która skutecznie ją użyła, niwelując jej moc. Tym samym uwolniła Black Flasha, który zdążył dorwać Eobarda i wbił mu dłoń w serce, doprowadzając do ponownego wymazania mężczyzny z istnienia i likwidując tym samym aberrację, jaką on był. Następnie bohaterowie odstawili pozostałych członków Legionu Zagłady w miejsca, gdzie zostali zrekrutowanie przez sprintera.

Członkowie Edytuj

Byli członkowie Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.