FANDOM


Laurel Lancemeta-ludzka zabójczyni oraz jedna z ostatnich, pozostałych członków Nowej Rzeszy, znana jako Syrena-X.

Osobowość Edytuj

Laurel jest okrutną i sadystyczną osobą, którą bawi zniszczenie oraz chaos. Przez lata pałała uczuciem do Olivera Queena, lecz ten zakochał się w innej osobie. Jej uczucia przez ten czas nie zmalały, a wręcz przeciwnie — kochała go coraz mocniej. Gdy ten stracił życie podczas kryzysu, a Nowa Rzesza zaczęła podupadać, Laurel wciąż była lojalna wobec nazistowskiej misji, a także pragnęła zemścić się na bohaterach z Ziemi-1. Gdy taka okazja się nadarzyła, kobieta od razu zaatakowała, nie mając czasu na przemyślenia, co też doprowadziło do jej porażki.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Syrena-X krzyczy w Fallouta, powiększając obszar promieniowania (3)

Soniczny krzyk Syreny-X

  • Nadludzka siła – dzięki swoim meta-genom, Laurel może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
  • Nadludzka wytrzymałość – ciało Laurel jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
  • Soniczny krzyk – Laurel potrafi generować cienki, soniczny krzyk, który aktywuje się poprzez odpowiednie drgania strun głosowych. Tworzy wtedy fale dźwiękowe na tyle silne, że mogą rozbijać grube obiekty w drobny mak, a także potężnie ranić, a nawet zabijać przeciwników. Laurel może też osiągnąć ultradźwiękowe częstotliwości poza spektrum dźwiękowego, które mogą ogłuszyć człowieka, doprowadzając do jego nieprzytomności.
    • Echolokacja – dźwiękowe moce Laurel zapewniają jej niezwykły słuch, zdolny do usłyszenia odgłosów z dużych odległości, mogąc przy tym określić, skąd one pochodzą. Tworzy tym samym swoisty efekt echolokacji, który pozwala jej wyśledzić cele, a także lepiej przewidywać kolejne ataki przeciwnika.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Laurel urodziła się w Nowej Rzeszy i będąc w posiadaniu meta-ludzkich mocy, wyrosła na zabójczynię i cennego członka organizacji nazistowskiej. Była zakochana w führerze, ale ponieważ ten był żonaty z inną kobietą, była to nieodwzajemniona miłość. Kiedy w 2017 elitarny oddział Nowej Rzeszy został zamordowany na Ziemi-1 przez rebeliantów i ich sojuszników, cały rząd nazistowski zaczął podupadać. Nie biorąc udział w inwazji, Laurel postanowiła pomścić upadłą Nową Rzeszę[1].

Zemsta na bohaterach Edytuj

Syrena-X nakazuje Falloutowi ściągnąć hełm

Próba zemszczenia się na Ziemi-1

Na trop Laurel wpadł Citizen Cold, który w jednym ze starych magazynów zaczął walczyć z kobietą, której udało się powalić przeciwnika krzykiem. Kiedy miała wykończyć rebelianta, Flash zabrał go kawałek dalej i wszedł z nim w wyłom Vibe'a. Syrena-X wykorzystała swój krzyk, aby pozostawić przejście otwarte na tyle długo, by mogła z niego skorzystać. Tym samym znalazła się w innym świecie, z czego doskonale zdawała sobie sprawę. Wyśledziła bohaterów za pomocą echolokacji, zatrzymując ciężarówkę z przewożonym Falloutem i ogłuszając przy tym sprintera, Citizen Colda oraz Thinkera. Jako zakładników zabrała Beila Bormana, Caitlin Snow i Joe Westa, których przeniosła na komisariat w Central City. Chcąc zemścić się za to, co uczynili bohaterowie, nakazała Falloutowi zdjąć hełm ochronny, nokautując falą promieniotwórczą wszystkich obecnych w budynku policjantów. Aby zwiększyć zasięg mocy promieniowania, Laurel zaczęła krzyczeć na meta-człowieka, aż do przybycia Flasha i Citizen Colda. Syrena-X skutecznie odparła pierwszy atak bohaterów, lecz podczas drugiego uderzenia sprintera, została odrzucona i ogłuszona, padając bezsilnie na ziemie. Zaraz po tym została umieszczona w rurze w S.T.A.R. Labs[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Fury Rogue

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Fury Rogue” wyemitowany 24 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.