Arrowwersum
Advertisement

Laurel Lance nie żyje... Przynajmniej na tej ziemi... Biedna ptaszyna!

Laurel Lance, „Niepokonany

Laurel Lancemeta-człowiek z Ziemi-2 nazywany Czarną Syreną. Pierwotnie była porucznikiem Zooma, lecz po jego klęsce została schwytana przez drużynę Flasha i więziona w rurze. Jakiś czas później z celi wyciągnął ją Prometeusz, który w zamian oczekiwał od kobiety pomocy w złamaniu drużyny Zielonej Strzały.

Podczas wykonywania dopracowanego planu złamania Olivera Queena wraz z resztą drużyny Prometeusza, ładunki C4 porozmieszczane po całej wyspie zostały aktywowane przed tym, jak wszyscy zdążyli ją opuścić. Laurel udało się jednak przeżyć, dzięki interwencji Caydena Jamesa.

Osobowość[]

Wszystko wskazuje na to, że Laurel była kiedyś miłą osobą, lecz nieznane wydarzenie doprowadziło do tego, że straciła kontakt ze swoją „ludzką” stroną, stając się okrutną i sadystyczną osobą, którą bawi zniszczenie i chaos. Ma pokręcone poczucie humoru i lubi szydzić z porażki innych, czy też śmierci bliskich osób jej wrogowi. Mimo to była dla Zooma godnym porucznikiem, który bez problemu wykonywał każde jego polecenie. Jednak jej arogancja i pewność siebie doprowadziły do jej klęski, podobnie jak chęć zdobycia władzy nad innymi. Nadzieję pomógł jej odzyskać Prometeusz, który wyciągnął ją z więzienia i w zamian oczekiwał od kobiety pomocy w złamaniu drużyny Zielonej Strzały.

Tym samym ukazała swój spryt i inteligencję, co pozwoliło jej na infiltrację zespołu. Pomimo krzywd, jakie wyrządził jej Prometeusz, Laurel do samego końca wiernie mu pomagała, chcąc tym samym spłacić dług za uwolnienie jej z więżenia. Posiadając potworną i okrutną naturę, kobieta kilkukrotnie ukazała, że żyje w niej jeszcze część człowieczeństwa, przyznając, iż kochała Olivera Queena z jej świata. Podobnie uczyniła podczas porwania Quentina, którego pytała, czy więzy nie są za mocne, przyznając przy tym, że jest jej trudno to robić, ale otrzymała zapewnienie, że Lance'owi nie stanie się krzywda.

Moce i zdolności[]

Zdolności Czarnej Syreny

Moce[]

 • Nadludzka siła – dzięki swoim meta-genom, Laurel może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Laurel jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Soniczny krzyk – Laurel potrafi generować cienki, soniczny krzyk, który aktywuje się poprzez odpowiednie drgania strun głosowych. Tworzy wtedy fale dźwiękowe na tyle silne, że mogą rozbijać grube obiekty w drobny mak, a także potężnie ranić, a nawet zabijać przeciwników. Laurel może też osiągnąć ultradźwiękowe częstotliwości poza spektrum dźwiękowego, które mogą ogłuszyć człowieka, doprowadzając do jego nieprzytomności.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Laurel urodziła się około 1985 roku i wychowywała się w Starling City. W trzynaste urodziny jej ojciec udał się po tort do ulubionej cukierni córki, gdzie został śmiertelnie potrącony przez pijanego kierowcę. Laurel czuła poczucie winy i traumę oraz smutek, które ją obciążały. W dodatku starała się nauczyć, jak żyć bez ukochanego ojca[1].

W pewnym momencie swojej młodości Laurel poznała Olivera Queena, w którym się zakochała na zabój. 2007 rok ponownie wiązał się ze stratą, bowiem chłopak zginął w wypadku jachtu ojca na oceanie. Załamanie ponownie powróciło, aż w końcu Laurel zdecydowała się przeprowadzić do Central City i rozpocząć nowe życie. Depresja związana z utratą ukochany doprowadziła do spirali serii złych decyzji[2], aż do 2013 roku, kiedy to Laurel została napromieniowana czarną materią z akceleratora cząsteczek i tym samym została zmieniona jej struktura genetyczna, zastępując geny meta-genami. Za ich pomocą Lance rozwinęła swoje zdolności, które pozwalały jej krzykiem niszczyć budynki. Przyjęła pseudonim Czarna Syrena i zaczęła współpracować z Zoomem, będąc tym samym jedną z tych, którzy rządzili w Central City[3].

Przejście do nowego świata[]

Laurel rozmawia z Zoomem

W ramach „matapokalipsy”, Zoom przeniósł całą armię meta-ludzi na Ziemię-1. Zaraz po tym nakazał Czarnej Syrenie niszczyć budynki w losowy sposób, niszcząc tym samym Mercury Labs. Dziewczyna w międzyczasie dowiedziała się, że jej odpowiedniczka – Czarny Kanarek nie żyje. Następnie przestępczyni spotkała na ulicach Flasha, który był wstrząśnięty odpowiednikiem zmarłej przyjaciółki. Po chwili rozmowy, Laurel użyła sonicznego krzyku osłabiając i raniąc bohatera. Kiedy podchodziła do niego, aby to zakończyć, potrącił ją samochód, którym uciekł sprinter. Jakiś czas później spotkała się z Hunterem, mając wątpliwości odnośnie niszczenia budynków w losowy sposób. Mężczyzna wyjaśnił, że chce tym rozproszyć Flasha, zanim ten pozna jego prawdziwy plan[3].

Następnie zgodnie z instrukcją poszła zniszczyć kolejny budynek, ale spotkała tam Pogłosa i Killer Frost, którzy ku jej zdziwieniu przeżyli. Dali jej ofertę wspólnego powstrzymania Zooma i przejęcia władzy. Laurel była jednak sceptycznie do tego nastawiona i chcąc sprawdzić, czy to nie oszuści nakazała Pogłosowi złapać cegłę. Kiedy ten chwycił ją prawą ręką, dziewczyna zdała sobie sprawę z tego, że została wrobiona. Zamierzała zamordować odpowiedników jej byłych współpracowników. Kiedy zamierzała krzyknąć, poprzez wibracje wygenerowane ze S.T.A.R. Labs nieprzytomna padła na ziemię. Następnie została zamknięta w rurze przez drużynę Flasha[3].

Spotkanie z Prometeuszem

Laurel została uwolniona z celi przez Prometeusza, który w zamian nakazał jej infiltrować drużynę mścicieli, wmawiając im, że jest ich Laurel i Sara przywróciła ją do życia za pomocą Waveridera. Podstęp jednak szybko wyszedł na jaw przez ostrożność Felicity, co zmusiło kobietę do ucieczki. Prometeusz był zawiedziony z postępów przestępczyni, jednakże kazał jej przejść do fazy drugiej. Laurel umówiła spotkanie z Zieloną Strzałą, wmawiając mu, że była do wszystkiego zmuszana, jednakże pozostała część zespołu odpowiednio zareagowała i pojmała kobietę, po czym zamknęła ją w celi w kryjówce. Laurel w dalszym ciągu próbowała przekonać Olivera, że może się zmienić, jednak Felicity w to nie wierzyła. Wykorzystała jednak nieuwagę kobiety i pozwoliła jej uciec, wcześniej dając jej połknąć nanity, które pomogą w śledzeniu przestępczyni. Dzięki technologii Mister Terrifica, drużynie udało się „dezaktywować” zdolności Laurel i ją ogłuszyć, a następnie zamknąć w celi A.R.G.U.S.[4][2]

Kiedy Adrian siedział w więzieniu A.R.G.U.S., Laurel wraz z Evelyn Sharp porwała Quentina Lance'a i Theę, a następnie zabrali ich na Lian Yu. Podczas przenosin Quentina w inne miejsca, dziewczyna pokazała, że przetrzymywanie Lance'a jest dla niej trudne, ale robi to, ponieważ zawdzięcza Chase'owi wolność. Prometeusz obiecał jej również, że Quentinowi nie stanie się krzywda. Po powrocie Adriana, przestępcy przykuli łańcuchami złapaną dwójkę do Johna, Felicity i Curtisa, nakazując im czekać na dalszy rozwój wydarzeń[5].

Pozorna odmiana[]

Walka z Dinah Drake

Laurel otrzymała zadanie zajęcia się więźniami i patrolowania terenu, z kilkoma wojownikami u boku. Gdy Oliver dostał się na wyspę, kobieta przeniosła Johna i Quentina do celi, w której znajdował się Rene oraz Dinah. Po chwili podczas patrolu Laurel dostrzega, jak Slade Wilson nokautuje Queena i oddaje go w jej ręce. Kobieta zaprowadza go do reszty więźniów, gdzie dowiaduje się, że cała sprawa była tylko pretekstem do wręczenia Dinah urządzenia aktywującego jej zdolności. Wtem pojawia się Chase i wszyscy zaczynają walczyć, kiedy to Czarna Syrena decyduje się zająć policjantką. Udaje jej się powalić kobietę i kiedy miała ją wykończyć, Quentin uderzeniem w głowę ogłusza ją. Niedługo po tym, ładunki C4 porozmieszczane po całej wyspie zostają aktywowane i niszczą lokację, pozornie zabijając w wybuchu Laurel[6].

Laurel udało się przeżyć wybuch i kiedy spotkała w świątyni Dinah, była gotowa ją zabić, lecz zabił ją Quentin wystrzelonym pociskiem z glocka. Kiedy tylko bohaterowie opuścili zawalający się budynek, tajemniczy mężczyzna podszedł do Laurel i w tajemniczy sposób ją wskrzesił. Przez kolejne miesiące dziewczyna się ukrywała i działała poprzez inne osoby, współpracując między innymi z Alexem Faustem, którego zadaniem było dać się pojmać policji. Tym samym przestępcy dostali się na komisariat, który zaatakowali i zniszczyli ładunkami wybuchowymi. Niedługo potem ciężarówkę z Lance zaatakowała drużyna mścicieli, a w wyniku walki ucierpiał Wild Dog, co pozwoliło przestępczyni uciec. Zwodziła ona zespół, wskazując jako kolejny cel ataku ratusz, lecz prawdziwym celem był bunkier, który dzięki swoim wcześniejszym działaniom, był niemalże pusty. Stamtąd Czarna Syrena wykradła jeden z prototypów T-Sphery, po czym uciekła, unikając konfrontacji z bohaterami oraz psychicznie psując Quentina[7].

Nowe sojusze Laurel

Laurel dostała zadanie od Caydena Jamesa, uwodząc wyznaczonych ludzi i kradnąc ich odciski palców. Na jej celowniku znaleźli się Jackson Klimavich, Veronica Medina i Jenny Johnson, którzy zginęli poprzez soniczny krzyk prosto w ucho. Przy ostatniej z nich spotkała się z mścicielami, z którymi zaczęła walczyć. Czarny Kanarek okazała się silniejsza, co zmusiło Lance do ucieczki. Niedługo potem wraz z Caydenem i jego armią zaskoczyli Alenę i Felicity, których mieli zabić za utrudnianie ich planów. Bohaterowie ponownie zaatakowali, więc przestępcy uciekli. Wszystko było gotowe do zakończenia ich pracy, co pozwoliło im na dostatnie się do głównej serwerowni internetu. Tam James rozpoczął swoje zadanie, zostawiając „wykończenia” dla panny Smoak, dzięki czemu cała wina nie spadłaby na niego. Ich plan się powiódł, mimo iż bohaterowi uważali, że wygrali. W rzeczywistości Cayden potrzebował czego innego, co osiągnął, a za pomoc Czarnej Syreny odpłacił jej urządzeniem, które uniemożliwi namierzenie jej osoby w momencie, kiedy ta używa swoich mocy[8].

Po aresztowaniu Queena przez FBI Laurel kontynuowała swoje plany z Caydenem, chcąc podłożyć bombę pod stadionem na koncercie Billy'ego Joela. Mściciele bezskutecznie próbowali ich powstrzymać, lecz przestępcom udało się zbiec. Dopiero później podczas koncertu James osobiście spotkał się twarzą w twarz z łucznikiem, którego oskarżył o przyczynienie się do śmierci syna - Owena Posta. Sama bomba była tylko pretekstem do spotkania z mścicielem, aby przedstawić mu swój plan zemsty. Kryminaliści uciekli, przyczyniając się do wejścia w życie ustawy przeciw mścicielom, utrudniając tym samym pracę bohaterom[9].

Puszczenie Quentina wolno

Laurel dostała zadanie porwania Quentina, przy czym ogłuszyła Thę, zostawiając jej telefon, który ta miała przekazać zespołowi. Tym samym Cayden mógł wysunąć żądania bohaterom, od których wypełnienia zależałoby jej życie. Przez kolejnych kilka godzin dziewczyna pilnuje zastępcę burmistrza, wdając się z nim w rozmowę o przyszłości i o tym, jak ta straciła własnego ojca, doprowadzając siebie do łez. Niedługo po tym Laurel dostała od Caydena rozkaz zabicia Lance'a z powodu nieposłuszeństwa Zielonej Strzały. Kobieta się wahała, a na dodatek Wild Dog i Mister Terrific zaatakowali ją, zmuszając do ucieczki z Quentinem. Kiedy tylko opuścili budynek, Laurel rozwiązała mężczyznę i kazała mu uciekać, sama uciekając. Kilka godzin później kobieta spotkała się z drużyną Caydena, przygotowując się do dalszej realizacji planu[1].

Laurel wraz z Caydenem i Diazem odwiedziła Jerry'ego Bertinelliego, do którego przestępcy mieli propozycję. Chcieli bowiem, aby przemyślał sprawę sprzedania im portu – ostatniej rzeczy należącej do rodziny Bertinellich. Oczekując nieco później na odpowiedź w opuszczonym hangarze, zaatakował ich Zielona Strzała. Łucznik nie spodziewał się, że Cayden posiada liczne wsparcie i zdecydował się uciec, aby uniknąć walki. Kilka godzin później nadszedł moment transakcji z Bertinellim, z którym przestępcy spotkali się w jego porcie. Tam również pojawił się łucznik, który współpracował z Jerrym. Kryminaliści okazali się jednak sprytniejsi, ponownie prowokując bohatera do ucieczki i zabijając Bertinelliego[10].

Kryzys tożsamości[]

Wgląd w przeszłość sobowtóra

Po tym, jak Laurel puściła wolno Quentina przez wiele tygodni śledziła go, nie dając się zauważyć, aż pewnego dnia mężczyzna kierował się do budynku sztuki i pomieszczenia z tabliczką „kreatywność”. Kiedy tylko zamknęła za sobą drzwi, Quentin spokojnie pokazał jej, że odkłada telefon i włączył projektor, który ukazywał zdjęcia Laurel Lance z młodości oraz z czasów funkcjonowania jako Czarny Kanarek. Kobieta wściekła się, zniszczyła projektor i krzycząc, że nie jest tą osobą, uciekła. Niedługo po tym dołączyła do Caydena, który nakazał zabić kobiecie Vigilante, który zdradził ich zespół. Tym samym Laurel zaczęła krzyczeć do ucha mścicielowi, aż w końcu jego zdolności regeneracyjne nie były w stanie zregenerować uszkodzeń i zmarł na oczach ukochanej[11].

Cayden planował aktywacje bomby późnym wieczorem, więc oficjalnie zakończył współpracę z sojusznikami, którym obiecał transport z miasta i przelanie pieniędzy na ich konta bankowe. Jako że obiecany pojazd się nie pojawił, przestępcy postanowili wydostać się ze Star City na własną rękę. Laurel udała się do kryjówki, gdzie zaczęła pakować pieniądze i zdjęcie sobowtóra z Quentinem, kiedy to pojawiła się Dinah Drake i zaczęła walczyć z kryminalistką. Po chwili walkę przerwali bohaterowie, którzy wytłumaczyli, że Cayden James dostał nowe dowody dotyczące śmierci syna i podejrzewa, iż ktoś z jego byłych sojuszników stoi za jego morderstwem. Tym samym pod groźbą aktywowania bomby nakazał mścicielom dostarczyć trójkę kryminalistów. Po krótkiej dyskusji bohaterowie ponownie podzielili się, aby złapać Knazeva oraz Diaza, pozostawiając jednocześnie Lance pod opieką Quentina i Dinah. Gdy pozostali zostali złapani, przestępcy przetransportowani zostali w określone miejsce. Tam Laurel, chcąc zdenerwować Caydena, przyznała się do zabicia jego syna i podeszła do niego, zaczynając go obrażać. Ten wiedząc, iż kobieta kłamie, spoliczkował ją, nie zdając sobie sprawy, iż aktywator bomby zakłóca działanie obroży blokującej meta-geny. Tym samym Laurel udało się uwolnić i narobić bałaganu, ogłuszając Caydena i pozwalając pozostałym uciec. W pościg za kobietą udała się sama Dinah, z którą Lance zaczęła walczyć. Drake wyrwała broń Quentinowi i strzeliła w brzuch przeciwniczki, bo czym została ogłuszona jej krzykiem. Po niedługim czasie Laurel obudziła się z opatrzoną raną postrzałową w samochodzie Quentina, który wciąż wierzył, że może zmienić Laurel z Ziemi-2 w swoją córkę, widząc w niej cząstkę dobra[12].

Laurel stara się uciec z Quentinem

Laurel obudziła się przy Quentinie w starym domku zbudowanym na poboczu miasta, gdzie mężczyzna starał się zapewnić jej wszelką opiekę. Jednocześnie chciał, aby ta w końcu uwierzyła w to, że może się zmienić. Po kilku godzinach Thea odkryła sekret Quentina i poinformowała od tym mścicieli, na co Laurel się zgodziła. Gdy tylko bohaterowie przybyli, kobieta postawiła warunki: oddałaby 70 milionów należących do miasta, kiedy tylko ci zapewniliby jej bezpieczne opuszczenie kraju. Nie mając innego wyboru, zespół przystał na ten układ, lecz okazało się, iż Outsidersi wyśledzili ich lokalizację. Wywiązała się walka między dwoma zespołami, podczas której Quentin zdecydował się uciec z ranną Laurel. Na ich nieszczęście Dinah dogoniła uciekinierów i znokautowała zastępcę burmistrza z chęcią pozbycia się raz na zawsze Czarnej Syreny. W zabójstwie przeszkodził przyjaciółce Mister Terrific, który wyjaśnił, że tym czynem stanie się taka sama jak Oliver. Chwila zawahania sprawiła, że kryminalistka zdołała uciec. Jej rany i wysiłek nie pozwoliły jednak na wiele i tym samym dobiegła do pobliskiego magazynu, gdzie wycieńczona poprosiła o pomoc, przedstawiając się jako Laurel Lance – kobieta porwana dwa lata temu[13].

Kiedy powróciła do Star City, już na komendzie ujawniła się publicznie jako zamordowana ponad dwa lata temu Laurel Lance. Oświadczyła prasie, że jej śmierć została sfałszowana przez R.Ó.J. i była torturowana przez organizację przez dwa ciężkie lata, aż zdołała zbiec. Gdy dostrzegła Olivera i Quentina przytuliła ją dla pozorów ukazania fałszywej radości. Prasa zaczęła wypytywać ją o bycie Czarnym Kanarkiem, co skłoniło Queena do zabrania dziewczyny w ustronne miejsce. Tam okazało się, że cała akcja jest tylko ruchem mającym ją ocalić przed zabójcą Caydena, gdyż w pełni zdawała sobie sprawę, że jej sobowtór był ważną postacią publiczną, co utrudni każdemu zabicie jej osoby. W dodatku okazało się, że pieniądze skradzione miasto w tajemniczy sposób zniknęły, co tylko posunęło ją bliżej kłamstwa. Niedługo po tym Laurel została przewieziona do szpitala w celu przeprowadzenia badań, po których Quentin miał zabrać ją do domu. Zaraz po tym, jak się przebrała, policjant jej pilnujący zabrał ją do samochodu, mówiąc, że jedzie na spotkanie z Diazem. Na miejscu kobieta nie mogła pojąć, że Anatoly ufa wciąż Ricardo, lecz kiedy dowiedziała się, że ten zamierza przejąć miasto, spodobało jej się to. Powróciwszy do mieszkania Quentina, poinformowała mścicieli o wszystkim, co powiedział jej Ricardo, co ostatecznie pomogło im uratować Roya Harpera. Tego samego dnia wieczorem Oliver przyszedł do Laurel i podziękował jej za informacje. Kobieta stwierdziła, że nie zmieni tego, kim jest, ale postara się być inna, jeśli tylko on jej na to pozwoli. Mimo niezadowolenia z faktu, że kobieta przedstawia się imieniem jej przyjaciółki, mężczyzna zgadza się na to i wychodzi. Zaraz po tym Laurel otrzymuje wiadomość od Diaza, który gratuluje jej dobrze wykonanej roboty[14].

Laruel grozi Diazowi

Laurel zgodnie z radą Quentina zaczęła coraz bardziej wcielać się w życie, które przyjęła i rozpoczęła studiowanie prawa. Jednocześnie kontaktowała się z Diazem, donosząc mu informacje o lokacji, w której ukrywali się nieskorumpowani policjanci. Niedługo po tym Ricardo przybył do domu kobiety z jedzeniem, próbując jej wmówić, że nie może stać się kimś, kim nie jest. Ostatecznie jednak nauka prawa Laurel doprowadziła do przekazania rady Armandowi i Hill, którzy zostali wyrzuceni z pracy przez burmistrza Queena. Po tym wszystkim oboje spotkali się ze sobą, a Dragon wręczył kobiecie ostatnią fiolkę vertigo, która się zachowała[15].

Działania Diaza doprowadziły do degradacji Queena ze stanowiska burmistrza, co zaskoczyło Laurel. Kobieta następnego dnia udała się na komisariat spotkać się z Ricardo, gdzie dowiedziała się, że teraz mogą ogłosić, że Star City czeka na oferty[16].

Dostrzeganie zła i wiara w ojca[]

Laurel przygląda się bestialstwom

Laurel udała się wraz z Diazem do Blüdhaven, gdzie spotkali się z Ericem, synem wpływowego człowieka, będącego członkiem Kwadrantu. Przestępcy zaproponowali organizacji użycie Star City jako miejsca na prowadzenie działalności przestępczej, w zamian za miejsce Diaza u boku członków Kwadrantu. Dwójka dostała jednak wpierw zadanie odnalezienia Roberta Baylora przetrzymywanego przez FBI, odkrywając jego powiązania z federalnymi agentami. Kiedy Ricardo przekazał te informacje Ericowi, ten nakazał mu dostarczyć mężczyznę żywego, chcąc sprawdzić jego lojalność. Podczas prowadzenia celu do samochodu, Cartier wydał rozkaz rozstrzelania obu, chcąc pozbyć się problemów. Diaz przeżył tylko dzięki kevlarowi, a Laurel zaczęła mieć obawy co do planu działania ukochanego. Chcąc się zemścić, Ricardo zaatakował klub mężczyzny i dowiedział się, że Kwadrant nawet o nim nie słyszał, gdyż jest on nikim. Ostatecznie zdecydowali się wykorzystać Erica jako „prezent” i podrzucili go na kolejne spotkanie organizacji wyposażonego w bombę. Likwidując ochroniarzy, dwójka dotarła do członków Kwadrantu, którym Diaz zaczął przedstawiać całą sytuację, jaka go spotkała, mordując przy tym Remy'ego Cartiera i zajmując jego miejsce przy stole. Tej samej nocy Laurel miała czekać na dachu budynku w Star City, aż Diaz do niej przyjdzie. Gdy tylko ten się pojawił, miał przy sobie Jessego Fredericco – jego znajomego z sierocińca, który się nad nim znęcał. Mężczyzna oblał go benzyną i podpalił, chcąc pokazać ku zdziwieniu Lance, że nie jest już słabym człowiekiem[17].

Krawiec mierzył Diaza, aby wykonać garnitur na miarę. Po skończonej przymiarce przybyła Laurel, która była zażenowana tym, jak mężczyzna wykorzystuje pieniądze Kwadrantu. Ten jednak nie wziął tego do siebie i poinformował ją, że muszą otrzymać coś od Quentina, co nie specjalnie spodobało się kobiecie. Zaproponowała, że sama się tym zajmie, lecz Ricardo miał już wszystko rozplanowane. Nakazał Laurel spotkać się z burmistrzem w Chinese Food, gdzie dwójka chwilę oczekiwała na Diaza. Quentin nie spodziewał się niczego, kiedy to przestępca od razu przedstawił dokumenty do podpisania, które sprawią, że pewne budynki w mieście staną się jego własnością. Zaraz po tym mężczyzna pokazał, jakie uczucie dzieli z Laurel i wyszedł z nią, pozostawiając burmistrza samego. Kilka godzin później kobieta przybyła do ratusza, gdzie poprosiła ojca o podpisanie papierów. Przyznała przy tym, że nie jest dumna z tego, co zrobiła, ale szczerze boi się, do czego zdolny jest mężczyzna, zwłaszcza po tym, jak żywcem spalił Jessego Fredericco z powodu urazu z dzieciństwa. Quentin nie chciał tego słuchać, wyganiając dziewczynę ze swojego domu. Kiedy wrócił do mieszkania wieczorem, przeprosił ją i nakazał zostać. Opowiedział o tym, jak kiedyś współpracował z Damienem Darhkiem i mimo bycia posłusznym jego osobie, zabił jego Laurel. Postanowił jednak zaufać kobiecie, podpisując dokument i obiecując chronić się wzajemnie. Zaraz po tym kobieta udała się do Diaza, któremu wręczyła papiery. Okazało się, że te nie były mu do niczego potrzebne i je porwał. Chciał bowiem dowiedzieć się tylko, czy mogą liczyć na Quentina. Zaraz po tym ludzie Ricardo wyprowadzili z celi pobitego Olivera, którego następnie aresztowała skorumpowana policja, wyznaczając datę jego procesu na 3 maja[18].

Diaz grozi Laurel

Kiedy proces Olivera rozpoczął się, Laurel odwiedziła Quentina w ratuszu, gdzie zastała również Bethany Snow. Reporterka poprosiła kobietę o skomentowanie procesu Queena, na co ta krótko odpowiedziała, że jeśli zostanie wezwana, stawi się. Niedługo po tym Diaz wezwał do siebie Laurel. Był zawiedziony, że ta podczas rozmowy przed kamerami nie powiedziała prawdy o tym, kto kryje się pod maską mściciela. Przyglądając się zachowaniu kobiety od kilku tygodni, dostrzegł, że może ona grać na dwa fronty. Niespodziewanie zaczął dusić Laurel, spodziewając się współpracy i solidnych zeznań w sądzie. Kobieta zgodziła się to zrobić, lecz ostatecznie w sądzie przyznała, że pod maską mściciela nie kryje się Oliver Queen. Zdawała sobie sprawę, że tym samym naraziła się Diazowi i postanowiła działać. Gdy tylko proces się skończył, kobieta wyśledziła gangstera i przyglądała się zabójstwu sędziego, którego Ricardo zabił za niekompetencję. Niespodziewanie wtedy ukazała się Laurel, która ogłuszyła wszystkich i zamierzała pozbyć się przestępcy, lecz ten zablokował jej moce specjalnym urządzeniem. Wyjawił swoje zaniepokojenie jej zachowaniem i kazał swoim ludziom ją zamknąć, a sam postanowił przejść do planu „B” – zabić Queena[19].

Laurel była przetrzymywana przez Diaza w celi i kiedy do miasta wtargnęło FBI, gangster zamierzał wykorzystać do jako „obiekt wymiany” z burmistrzem Lancem, którego zadaniem było pozbycie się agentów federalnych ze Star City. Mimo że Ricardo przyprowadził Quentina do córki, ten wciąż nie chciał współpracować. To zdenerwowało gangstera, który zamierzył postrzelić kobietę. Kulkę na siebie przyjął jednak burmistrz i kiedy zabójca miał oddać kolejny strzał, do kryjówki wtargnęli mściciele. Laurel próbowała opatrzyć ranę, lecz nie miała odpowiednich kompetencji. Wnet pojawił się Czarny Kanarek, który uwolnił Laurel ku jej zdziwieniu i pomógł jej zaprowadzić rannego do medyków. Lance oczekiwała jednak zemsty i udała się na dach, gdzie łucznik walczył z Diazem i tam sonicznym krzykiem zepchnęła go z dachu budynku do pobliskiej rzeki, pozornie uśmiercając. Zaraz po tym wezwała ona Sarę Lance, z którą chciała być szczere ze stanem Quentina. Nim doszły do sali, dostrzegły, jak FBI aresztuje Olivera, a doktor Schwartz przekazała przykre wieści. Wszyscy załamali się, lecz największy ból odczuły Laurel i Sara, które kolejne godziny spędziły przy martwym ciele ojca, opłakując go[20].

Występy[]

Flash[]

 1. Niepokonany

Arrow[]

Ciekawostki[]

Galeria[]

Koncepty[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Irreconcilable Differences” wyemitowany 7 grudnia 2017 roku.
 2. 2,0 2,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Who Are You?” wyemitowany 25 stycznia 2017 roku.
 3. 3,0 3,1 3,2 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Niepokonany” wyemitowany 17 maja 2016 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „What We Leave Behind” wyemitowany 7 grudnia 2016 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Missing” wyemitowany 17 maja 2017 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lian Yu” wyemitowany 24 maja 2017 roku.
 7. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fallout” wyemitowany 12 października 2017 roku.
 8. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Reversal” wyemitowany 3 listopada 2017 roku.
 9. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Thanksgiving” wyemitowany 23 listopada 2017 roku.
 10. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Divided” wyemitowany 18 stycznia 2018 roku.
 11. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „All for Nothing” wyemitowany 1 lutego 2018 roku.
 12. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Devil's Greatest Trick” wyemitowany 8 lutego 2018 roku.
 13. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Collision Course” wyemitowany 1 marca 2018 roku.
 14. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Doppelgänger” wyemitowany 8 marca 2018 roku.
 15. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Brothers in Arms” wyemitowany 5 kwietnia 2018 roku.
 16. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fundamentals” wyemitowany 12 kwietnia 2018 roku.
 17. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Dragon” wyemitowany 19 kwietnia 2018 roku.
 18. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Shifting Allegiances” wyemitowany 26 kwietnia 2018 roku.
 19. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Docket No. 11-19-41-73” wyemitowany 3 maja 2018 roku.
 20. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Life Sentence” wyemitowany 17 maja 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement