Arrowwersum
Advertisement

Nie jestem miłością twojego życia, ale ty zawsze będziesz moją...

Laurel Lance, „11:59

Dinah Laurel Lance (ur. w 1985 roku, zm. 8 kwietnia 2016 roku) – były prawnik w biurze pomocy prawnej, zastępca prokuratora okręgowego w Starling City oraz członek drużyny Zielonej Strzały.

Laurel początkowo cały swój czas poświęcała pracy, aby zapomnieć o śmierci jej siostry. Gdy okazało się, że Sara żyje i cały czas czuwa nad rodziną, kobieta oderwała się od codziennych obowiązków, tym samym poświęciła więcej czasu rodzinie i przyjaciołom. Gdy siostra została zamordowana, Laurel udała się do Teda Granta i podszkoliła się w walce, a później zaczęła szkolić się pod okiem Nyssy Al Ghul. Przybrała maskę siostry i aby ją uhonorować, broniła bezbronnych i ratowała miasto tak jak ona, przywdziewając wtedy strój bohatera, którego nazywa się Czarnym Kanarkiem. Tym samym dołączyła do drużyny Strzały, gdzie współpracowała z miłością swojego życia.

Lata walki z przestępczością doprowadziły do spotkania Laurel z Damienem Darhkiem, który za nieposłuszeństwo jej ojca dźgnął ją śmiertelnie w brzuch. Dziewczyna zmarła dopiero w szpitalu, prosząc przed śmiercią Olivera, aby nie pozwolił jej być ostatnim Czarnym Kanarkiem. Queen tym samym umieścił alter ego na nagrobku dziewczyny, a także postawił jej pomnik, chcąc uczcić jej pamięć i dając opinii publicznej do zrozumienia, że Laurel poświęciła całe życie w walce o dobro.

W 2018 roku Laurel Lance z Ziemi-2 przedstawiła się publicznie jako prawdziwa Laurel Lance, opowiadając historię o tym, jak jej śmierć została sfałszowana przez R.Ó.J. i że ostatnie dwa lata spędziła, będąc torturowana. Przekonała tym społeczeństwo do swojej historii, której głównym celem było uchronić się przed Ricardo Diazem. Mimo to kobieta zaczęła żyć życiem swojego sobowtóra, ucząc się o niej jak najwięcej, a także studiując prawo, aby jej dorównać.

Osobowość[]

Laurel jest inteligentną i pracowitą kobietą, która twardo walczy o to, co chce. Jest doskonałym prawnikiem, który jest w stanie poświęcić wszystko, aby obronić niewinnych i pozbyć się korupcji ze Starling City. Laurel jest też uparta, niezależna i odważna, a także nie lubi informować innych, co robi. Te cechy często sprawiają, że wpada w kłopoty. Pomimo tego jest ona trudną kobietą i wie jak o siebie zadbać. Zdawała sobie sprawę z ryzyka, jakie było przy kontaktowaniu się ze Strzałą, jednak dawała mu informacje dla bezpieczeństwa innych.

Mimo swoich wad, Laurel ma wielkie serce i posiada tendencję do ujrzenia tego, co najlepsze w otaczających ją ludziach. Podczas powrotu Olivera Queena z wyspy, Laurel czuła do niego żal za zdradę, przez którą zginęła jej siostra. W dodatku dalej coś czuła do milionera, co paradoksalnie wzbudzało w niej większą nienawiść. Przez przedsięwzięcie, prawniczka została rozdarta emocjonalnie, gdyż Tommy zginął, ratując ją. Próbowała wszystko zwalić na mściciela, aby ukryć swoją częściową odpowiedzialność za śmierć chłopaka. Gdy podczas porwania przez Lalkarza, Laurel zaczęła zażywać garści leków, a także wpadła w alkoholizm, przez które traci najbliższe sobie osoby, w tym ojca i Olivera.

Gdy Sara wróciła cała i zdrowa, Laurel była zszokowana i próbowała zaciekle ją odrzucić. Dopiero po krytyce bliskich i za prośbą ojca, kobieta udała się na spotkanie Anonimowych Alkoholików, gdzie ze łzami w oczach pogodziła się z prawdą o siostrze. Pomimo faktu, iż w końcu zaczęła szukać pomocy, leczyć swoje uzależnienia i pogodziła się z rodziną oraz przyjaciółmi, wydaje się, że te doświadczenia odcisnęły na niej piętno. Tym samym pokazały ciemniejszą i twardszą stronę jej charakteru. Gdy Sara została zabita na oczach siostry, zszokowana Laurel wybuchła z żalu i zmuszała siebie, aby jej ojciec się o tym nie dowiedział. Przez te wydarzenie stała się bardziej zła, lekkomyślna i była napędzana zemstą. Zdeterminowana kobieta nie chcąc znowu wpaść w uzależnienia, bezskutecznie prosiła Queena o szkolenie. Następnie postanowiła przybrać maskę Sary, co zmusiło ją do treningu boksu z Tedem Grantem. Mimo wielu błędów, Laurel stawała się coraz lepsza, gdyż traktowała ból i adrenalinę jako lek. Po wstrzyknięciu do jej żył Vertigo, dziewczyna, mając halucynacje, zmierzyła się ze swoją siostrą, dzięki czemu w pełni udało jej się pogodzić z maską i ciężarem, który nosi.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Czarny Kanarek podczas misji

 • Geniusz – Laurel jest niezwykle inteligentna, co nie jeden raz przejawia się w misjach, czy w sprawach sądowych. Była w stanie rozpracować Sebastiana Blooda oraz innych przestępców, a także wygrać wiele spraw jako prawnik. Oprócz tego, kobieta ma doskonałą pamięć, posiada zdolności polityczne, historyczne, ekonomiczne, geograficzne.
 • Dedukcja – Laurel nie ogranicza się do rozumowania dedukcyjnego, co nie raz pomogło jej w trudnych do rozwiązania zagadek, czy też sprawach sądowych.
 • Ekspert w walce wręcz – będąc córką policjanta, Laurel nauczyła się samoobrony od ojca. Następnie poprosiła Teda Granta o lekcje boksu, z których nauczyła się skutecznie zadawać ciosy. Kolejnym trenerem Laurel stała się Nyssa al Ghul, która przekazała jej wiedzę, którą posiadała Sara.
 • Ekspert w walce bronią – ojciec nauczył Laurel, jak posługiwać się bronią palną i bronią białą. Pokazał jej kilka sztuczek, które kobieta stosuje w walce. Jako Czarny Kanarek używa rozkładaną batutę siostry, którą później zastąpiła pałką policyjną.
 • Kondycja fizyczna – szkolenia z bokserem, zabójczynią, czy też misje z drużyną Strzały sprawiły, że kondycja fizyczna Laurel się poprawiła. Tak jak reszta zespołu, kobieta regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenie, dzięki którym jej bitwy są skuteczniejsze. Mimo to jej umiejętności są wciąż dalekie do poziomu jej zmarłej siostry.
 • Zdolności medyczne – dzięki szkoleniu Johna, Laurel potrafi udzielić pierwszej pomocy.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Wieczór spędzony z siostrą Sarą

Laurel w wieku siedmiu lat poznała i zaprzyjaźniła się z Oliverem Queenem oraz Tommy'm Merlynem. Spędzili dzieciństwo na wspólnych zabawach i imprezach. W wieku dwudziestu lat, Laurel zauważyła, że jej młodsza siostra wymknęła się z domu na przyjęcie Tommy'ego, aby tam spotkać się z Oliverem. Zakochana kobieta zadzwoniła na policję do swojego ojca, który dał Sarze miesięczny szlaban. W tym czasie relacje miedzy Queenem a Laurel uległy znaczniej zmianie i zaczęli chodzić ze sobą. Mając dwadzieścia jeden lat, Laurel poruszyła temat wspólnego mieszkania z Oliverem. Wspomniała Raya i Jean, którzy mimo krótkiego związku, wyszli na swoje i wspólnie zamieszkali. Chłopak początkowo powiedział, że się zgadza, jednak później wpadł w panikę, gdyż nie był na to gotowy. Przez swoje impulsywne działanie spędził noc z inną dziewczyną, która zaszła w ciążę, a także zabrał Sarę na Queen's Gambit. Gdy Laurel dowiedziała się o wypadku jachtu, była wściekła, że siostra i chłopak ją zdradzili. Aby o tym zapomnieć, kobieta rozpoczęła pracę w biurze pomocy prawnej, gdzie pomagała niewinnym i bezbronnym uporać się ze swoimi problemami[1][2].

Stub.svg Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy[]

Arrow[]

 1. Pilot
 2. Czcij ojca swego
 3. Samotny strzelec
 4. Niewinny człowiek
 5. Urazy
 6. Spuścizna
 7. Muza ognia
 8. Vendetta
 9. Koniec roku
 10. Spalony
 11. Ufaj, ale sprawdzaj
 12. Vertigo
 13. Zdrada
 14. Odyseja
 15. Złodziej zwany Dodgerem
 16. Na celowniku
 17. Powrót Łowczyni
 18. Zbawienie
 19. Niedokończone sprawy
 20. Zbrodniczy zamiar
 21. Przedsięwzięcie
 22. Mrok na skraju miasta
 23. Poświęcenie
 24. Miasto bohaterów
 25. Tożsamość
 26. Zepsute lalki
 27. Tygiel
 28. Liga zabójców
 29. Proces Moiry Queen
 30. Trzy duchy
 31. Promień rażenia
 32. Ślepy punkt
 33. Wstrząsy
 34. Potomstwo demonów
 35. Czas zgonu
 36. Drużyna samobójców
 37. Drapieżne ptaki
 38. Deathstroke
 39. Człowiek w kapturze
 40. Pomroczność
 41. Triumf Blooda
 42. Ulice w ogniu
 43. Niemożliwy wybór
 44. Wyciszenie
 45. Sara
 46. Corto Maltese
 47. Magik
 48. Tajemnicza przeszłość Felicity Smoak
 49. Winny
 50. Dzielni i odważni
 51. Wspinaczka
 52. Osamotniona
 53. Nocne miasto
 54. Bunt
 55. Kanarki
 56. Powrót
 57. Nanda Parbat
 58. Oferta
 59. Tendencje samobójcze
 60. Wróg publiczny
 61. Złamana Strzała
 62. Upadek
 63. Al Sah-him
 64. Oto twój miecz
 65. Nazywam się Oliver Queen
 66. Zielona Strzała
 67. Kandydat
 68. Odrodzenie
 69. Poza granicami odkupienia
 70. Upiory przeszłości
 71. Zagubione dusze
 72. Braterstwo
 73. Legendy dnia wczorajszego
 74. Ponura zatoka
 75. Krwawe porachunki
 76. Nieusprawiedliwiona nieobecność
 77. Zrzucone okowy
 78. Grzechy ojca
 79. Zmowa milczenia
 80. Uprowadzony
 81. Złamane serca
 82. Światło nadziei
 83. 11:59
 84. Płacz kanarka
 85. Legacy
 86. Invasion!
 87. What We Leave Behind
 88. Missing
 89. Fundamentals

Flash[]

 1. Kim jest Harrison Wells?

Legends of Tomorrow[]

 1. Pilot: część 1
 2. Aruba

Vixen[]

 1. Family Reunion

Komiksy[]

Arrow: Komiks[]

 1. Time's Arrow
 2. Call to the Bar
 3. Keep 'Em Coming
 4. Lapse

Arrow: Sezon 2.5[]

 1. Descent
 2. Following
 3. Awakenings

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Dinah Laurel Lance znana była jako Black Canary, która posiadała niezwykłe umiejętności waleczne, a także dźwiękowy atak. Była córką oryginalnego Czarnego Kanarka i oficera policji, a także przyjaciółką Teda Granta.
  • W odcinku „Urazy”, Laurel wspomniała, że nosiła podarte pończochy na imprezie Halloween, na którą poszła wraz z Oliverem w 2005 roku.
  • Laurel jest znana jako zły kucharz, a jedyną rzeczą, jaką rzeczywiście potrafi zrobić, jest makaron z serem. Ta wada jest również wadą Laurel Lance z komiksów DC Comics.
 • W odcinku „Zbrodniczy zamiar”, Laurel wyjaśniła, że dzięki byciu córką detektywa, nauczyła się numerów odznak policyjnych.

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Sceny z serialu „Vixen[]

Przypisy[]

 1. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Ślepy punkt” wyemitowany 22 stycznia 2014 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Drużyna samobójców” wyemitowany 19 marca 2014 roku.

Zobacz też[]

Advertisement