Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Nie po to narażam życie od pięciu lat, aby było dobrze! Ma być wspaniale – taka była umowa.

Kyle Reston, „Spuścizna

Kyle Reston – brat Tedda i syn Dereka oraz pewnej kobiety, który wraz z nimi działał jako Gang Pokera - organizację zajmującą się rabowaniem banków. Podczas akcji znany był jako jedna z figur karcianych, As.

Osobowość[]

Kyle poświęcił swoje życie rodzinie, z którą zazwyczaj się dogadywał. W przeciwieństwie do brata, często przyczyniał się do kłótni, będąc agresywnym i działając lekkomyślnie. Mimo strachu i rozumu ryzyka ich przedsięwzięcia, Kyle brał udział w kradzieżach, chcąc osiągnąć wyznaczony na początku cel – sprawić, by rodzina się ustatkowanie.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

  • Ekspert w walce bronią – jako przestępca rabujący banki, Kyle potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
  • Kondycja fizyczna – lata ucieczek przed policją spowodowały, że Kyle posiada niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Kyle uczęszczał do Larchmont High School, lecz szybko ją porzucił, by wraz z rodziną utworzyć Gang Pokera – organizację rabującą banki, która powstała przez to, że Derek został wyrzucony z fabryki stali Queen Consolidated jak ponad 1000 innych pracowników, bez odprawy i żadnego zasiłku. Zaczynali działać od wschodniego wybrzeża i dość szybko przemieszczali dalej na zachód, stając się niełatwymi do wyśledzenia i złapania. Jakiś czas później zrabowali wiele banków w Keystone City, aż dotarli do Starling City[1].

Ostatnie kradzieże[]

Postrzelenie policjanta

Kyle pomagał ojcu i bratu w rabowaniu jednego z banków w Starling City. Kiedy pilnował holu, matka poinformowała go o policjancie, którego chłopak postrzelił. To zmusiło Gang do ucieczki przez tunel prowadzący z sejfu do pobliskiego zaplecza, gdzie czekała na nich ciężarówka. Przed wejściem rodzina pokłóciła się o czyn Kyle’a dotyczący postrzelenia policjanta, lecz po chwili postanowiła odejść. Kolejny atak na kolejny bank przeszedł pomyślnie aż do ucieczki, w której przeszkodził im Kaptur i policja, którzy odebrali im torby z pieniędzmi. To skłoniło rodzinę do dyskusji na temat tego, czy ich przedsięwzięcie należy kontynuować. Za namową Teddy’ego i Kyle’a, rodzice zgodzili się wykonać ostatni skok. Wszystko przebiegało pomyślnie, kiedy As i Król rabowali skarbiec, a Walet i Królowa czekali w ciężarówce. W banku Kyle walczył z mścicielem, kiedy zaskoczył go strażnik, który oddał strzał w kierunku młodzieńca. Pocisk przyjął na siebie Derek, który zmarł na miejscu, a nieprzytomny nastolatek wraz z rodziną zostali aresztowani zaraz po przyjeździe policji[1].

Występy[]

Arrow[]

  1. Spuścizna

Komiksy[]

Arrow: Komiks[]

  1. Hunters

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Kyle Reston znany był jako As Pik i również należał do Gangu Pokera złożonego z różnych przestępców przedstawiających karty o różnych kolorach i wartościach.

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Spuścizna” wyemitowany 14 listopada 2012 roku.

Zobacz też[]

Advertisement