Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Konstantin Kovar (zm. w 2012 roku) – strongman, który prowadził bezwzględne rządy w rosyjskiej wiosce Krasnoyarsku. Używał również swojej rządowej pozycji jako „furtki” dla jego osobistej organizacji przestępczej, która to rywalizuje z mafią sołncewską.

Osobowość[]

Konstantin wydawał się być odważnym i stanowczym mężczyzną, niepoddającym się po pierwszej porażce. Lubił wyrażać własne zdanie, nie zważając na ich konsekwencje. Był bardzo pewnym siebie człowiekiem, który widział strach innych przed jego obsesyjnymi czynami. Cechowała go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Od początku nie lubił Olivera Queena, którego uwielbiał denerwować i sprawiać mu ból. Jego stosunki uległy jeszcze mocniejszej zmianie, kiedy mężczyzna pozornie zabił Kovara. To sprawiło, że Konstantin był gotów torturować chłopaka do tego stopnia, że ten sam chciałby umrzeć.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

 • Ekspert w walce wręcz – Konstantin niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz.
 • Ekspert w walce bronią – Konstantin potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.

Biografia[]

Poznanie Kaptura[]

Rozmowa z Oliverem Queenem

Kiedy Oliver Queen służący mafi sołncewskiej chciał wysadzić kasyno należące do Konstantina i został schwytany, mężczyzna związał amerykana i czekał, aż ten się obudzi. Po ściągnięciu kurtki chwycił za kieliszek wódki i opowiedział związanemu historię o rzepce, której to jego rodzina nie mogła wyrwać, odnosząc się tym samym do braterstwa i moralnej jedności. Następnie wyjawił, że wie o powiązaniu Queena z braterstwem, po czym skręcił kark towarzyszowi Olivera i przedstawił się jemu[1].

Konstantin zabrał wcześniej torturowanego Queena na obiad do swojej rezydencji, kwestionując relacje Amerykanina i mafii sołncewskiej. Po krótkiej rozmowie wciągnął w rozmowę imię kobiety, o które ten ciągle powtarzał podczas tortur – Taianie Vendiktov, którą mężczyzna zamierzał pomścić. Właśnie wtedy służąca przyniosła na stół kwiaty i kiedy wyszła, Kovar zaznaczył, że to matka Taiany i Vlada, która kilka lat temu przyszła do nich z potrzebą odszukania dzieci. Queen jednak nie ufał temu, co mówi mu mężczyzna i gdy tylko dostatecznie się zbliżył, zranił go nożem, nakazując go wypuścić. Mimo niezwykle skutecznej próby ucieczki, Amerykanin został zatrzymany zaraz na korytarzu, gdzie Kovar zaczął go bić. Do posiadłości wszedł Ishmael Gregor, który to przypomniał o ich umowie, zaznaczają tym samym, że jeśli ten zabije amerykańca, to potrąci to z pensji Konsantina[2].

Spotkanie Kovara z Merlynem

Konstantin spotkał się z Malcolmem Merlynem w sprawie Unidac Industries, kiedy to odwiedził go Anatoly Knyazev informujący o śmierci Gregora. Podczas krótkiej rozmowy, mężczyzna zdradził, co Ishmael powiedział przed śmiercią. Później mafia sołncewska odkryła, Konstantin posiadał duży zapas gazu „sarin”, który jest w stanie zabić tysiące. Po powrocie do kryjówki Viktorowi nie pasowało, w co się mieszają, niespostrzeżenie zdradzając jakiś czas później braterstwo i zaprowadzając ich w ręce Kovara, który sam zdradził Viktora, pozwalając mu umrzeć otruty gazem. Zaraz po tym nastąpiła walką mężczyzny z Oliverem w stroju Kaptura, którą ten wygrał, uśmiercając wroga. Merlyn potrzebował Kovara do swoich celów i dołożył wszelkich starań, aby ten powrócił do świata żywych[3].

Niedługo później, kiedy Anatoly odstawił Queena na Lian Yu i odleciał, Kovar przyglądał się poczynaniom mężczyzny, kiedy to uśpił go strzałką usypiającą[4].

Zemsta na łuczniku[]

Torturowanie na wyspie

Kiedy Oliver tracił przytomność, Konstantin podszedł do swojego wroga i przywitał się, a następnie zabrał go do celi na wyspie, gdzie zamierzał go torturować. Gdy młodzieniec się przebudził, Kovar zdecydował mu się podać „czerwony narkotyk”, aby wyciągnąć od niego informacje, dlaczego udał się na wyspę, a nie do domu. Oliver wciąż się opierał, lecz Konstantin pokazał, jak działa podana mu substancja – sprawia, że stare odczucia, blizny czuje się tak, jak za pierwszym razem. Po groźbach rozbitka rusek wyznał, że po tym wszystkim mężczyzna nie będzie chciał go zabić, tylko samego siebie. Czekając na efekty, zamknął go w innej celi i dał mu broń, pozwalając mu się po tym wszystkim zabić[5].

Kiedy jeden z jego ludzi usłyszał strzał, Kovar pewny siebie szedł do celi Queena, żartując sobie, że dawał mu trochę więcej czasu. Po spojrzeniu na pustą celę zezłościł się i nakazał przeszukać wyspę, lecz jego ludzie szybko zostali przez niego pokonani. W związku z tym Konstantin sam zaatakował rozbitka, mówiąc, że podsłyszał rozmowę mężczyzny z Anatolym, dzięki czemu wie, gdzie Queen się spieszy. Uznał, że nie musi go wcale zabijać, lecz wystarczy, iż opóźni go, aby nie zdążył na statek. Za wszelką cenę gangster starał się doprowadzić do klęski Olivera, lecz ten w równej walce skręcił mu kark[6].

Występy[]

Arrow[]

 1. So It Begins
 2. Vigilante
 3. Kapiushon
 4. Honor Thy Fathers
 5. Missing
 6. Lian Yu

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „So It Begins” wyemitowany 9 listopada 2016 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Vigilante” wyemitowany 16 listopada 2016 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kapiushon” wyemitowany 22 marca 2017 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Honor Thy Fathers” wyemitowany 10 maja 2017 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Missing” wyemitowany 17 maja 2017 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lian Yu” wyemitowany 24 maja 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement