FANDOM


Kombinezon Flasha – kombinezon ochronny Flasha, który jednocześnie jest w stanie ukryć tożsamość użytkownika.

Wygląd Edytuj

Pierwsza wersja kombinezonu Flasha jest wykonana z grubej warstwy kevlaru – niezwykle wytrzymałego materiału, odpornego na rozciąganie i ekstremalne warunki. Cały strój składa się z czerwonego koloru, a w wielu miejscach widoczne są specjalne zagięcia i błyskawice. Na części zakrywającej głowę są dwa otwory na oczy i jedno na usta oraz nos. W miejscu, w którym powinny znajdować się uszy są złote błyskawice. Na klatce piersiowej widnieje czerwony emblemat z złotą błyskawicą.

Druga wersja kombinezonu Flasha znacznie nie różni się od poprzednika, jednak czerwony emblemat ze złotą błyskawicą został zastąpiony przez Cisco Ramona białym emblematem z złotą błyskawicą.

Trzecia wersja kombinezonu Flasha została znacznie zmodyfikowana, zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. Kevlar dostał dodatkowe wzmocnienia w pewnych miejscach ciała, dzięki czemu użytkownik w stroju wygląda na niezwykle umięśnionego. Jego barwa jest ciemniejsza i pojawiło się wiele złotych dodatkowych elementów – na łydkach, przedramionach i na klatce piersiowej. Pas również przeszedł zmiany i posiada intensywniejszy złoty kolor.

Opis Edytuj

Kombinezon Flasha miał pierwotnie zastąpić tradycyjne stroje strażaków, gdyż Cisco myślał, że robiąc coś pożytecznego, ludzie przestaną obwiniać o wszystko Wellsa. W emblemacie kombinezonu wbudowany jest dwukierunkowy zestaw bluetooth z wbudowaną kamerką, zaprojektowaną tak, by wytrzymała dźwięk eksplozji i potencjalnie uderzenia dźwiękowe wytwarzane podczas używania superszybkości.

Kombinezon Flasha jest wykonany z kevlaru i wzmocnionego tripolimeru, dzięki któremu zawdzięcza wytrzymałość na rozciąganie, uderzenia pociskami i ekstremalne warunki wytwarzane podczas używania superszybkości. Jest odporny na temperaturę i tarcie, a aerodynamiczny design pozwala zachować pełną kontrolę. Dodatkowo są wbudowane specjalne czujniki, które pozwalają kontrolować drużynie Flasha funkcje życiowe użytkownika, a także się z nim komunikować. W odcinku „Co za rodzinka!” okazało się, że Cisco zmodyfikował emblemat kombinezonu do tego stopnia, ażeby podczas konfrontacji z Kapitanem Mrozem i zamrożeniu stroju, logo automatycznie generowało ciepło zdolne do rozmrożenia i ogrzania użytkownika.

Znani użytkownicy Edytuj

Byli użytkownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W wcześniejszej wersji „Pilota”, Hartley Rathaway stworzył kombinezon Flasha, po romansie ze strażakiem Chuckiem.
  • W odcinku „Wszyscy razem!” okazało się, że Cisco Ramon zamontował w kombinezonie defibrator, który się spalił po konfrontacji z Robo-Pszczołami.
  • W odcinku „Plastik” okazuje się, że Cisco zrobił trzy kostiumy, ale ten zniszczony był jego ulubionym.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.