FANDOM


Khufu (zm. w 1700 roku p.n.e.) – książę żyjący w starożytnym Egipcie, który został zamordowany przez Hath-Seta wraz ze swoją miłością Chay-Arą.

Osobowość Edytuj

Khufu posiadał niezwykle czyste serce pełne miłości, którą darzył Chay-Arę. Nie przeszkadzało mu, że ich związek jest ukrywany przed społeczeństwem, a także nie bał się, że ludzie mogą się o tym dowiedzieć.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – Khufu był niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby ogłuszyć Hath-Seta.

Biografia Edytuj

Khufu przez długi czas był kochankiem Chay-Ary, a ich związek był ukrywany przed społeczeństwem. Kiedy dowiedział się o tym kapłan Hath-Set, zaczął walczyć z księciem, który zginął podczas pojedynku. Chay-Ara widząc to, bezskutecznie zaatakowała mężczyznę, któremu jej cios nic nie zrobił. Po chwili kobieta też została zamordowana i na łożu śmierci wyznała miłość Khufu. Dusze kochanków zostały przejęte przez złego kapłana, który skazał tym samym dwójkę na cykl „śmierci i odrodzenia”[1][2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

 1. Legends of Today

ArrowEdytuj

 1. Legendy dnia wczorajszego

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Pilot: część 1
 2. Pilot: część 2
 3. Ośmiu wspaniałych
 4. Lewiatan
 5. Rzeka czasu
 6. Przeznaczenie

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Khufu wraz ze swoją żoną – Chay-Arą nabyli magiczne uprzęże w kształcie orlich skrzydeł, które pozwoliły im latać. Ostatecznie oboje zostali zabici przez kapłana Hath-Seta i tak rozpoczął się ich cykl „śmierci i odrodzenia”.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Legends of Today” wyemitowany 1 grudnia 2015 roku.
 2. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legendy dnia wczorajszego” wyemitowany 2 grudnia 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.