Arrowwersum
Advertisement

Żegnaj... ukochany!

Kendra Saunders, „Legendarni

Kendra Saunders – kobieta będąca jedną z reinkarnacji kapłanki żyjącej w starożytnym EgipcieChay-Ary. Używa swojego alter ego do pomocy potrzebującym i walki ze złem, przywdziewając wtedy strój bohaterki, którą nazywa się Hawkgirl.

Po jakimś czasie Kendra spotkała Ripa Huntera i dołączyła do jego drużyny legend, chcąc uratować przyszły świat przed Vandalem Savage'm i zapewnić sobie należyte miejsce bohatera. Po pokonaniu wroga i zniszczeniu Mistrzów Czasu, Kendra postanowiła zakończyć na pewien czas swoją przygodę i pozostać z Scythianem Torvilem.

Osobowość[]

Kendra z pozoru wydaje się być spokojną kobietą, której zależy na innych. Troszczy się o bliźnich i stara się nie dopuścić do tego, aby stała im się jakakolwiek krzywda. Pokazała to, kiedy chciała oddać się w ręce Vandala Savage'a, żeby uratować wiele innych istnień. Pomimo tego potrafi się zdenerwować, zwłaszcza kiedy budzi się w niej starożytna wojowniczka. Darzyła wielkim uczuciem Cisco, jednak kiedy dowiedziała się o swoich wcześniejszych życiach i romansach z Carterem Hallem, postanowiła zerwać z technikiem, gdyż nie chciała, aby ten czuł się „tym gorszym”. Kiedy zaczęła się z mężczyzną dogadywać, ten zginął w walce z Savage'm. Dziewczyna się załamała i obwiniała siebie za to wydarzenie, jednocześnie nie mogła się z nikim związać przez pewien czas i straciła kontrolę nad swoimi mocami. Po wielu dniach szkoleń pod okiem Sary Lance, Kendra odzyskiwała dawne poczucie humoru, aż w końcu zakochała się w Rayu Palmerze.

Ich związek spędził wiele prób, a także dwa lata w Ivy Town. Zaczęli tam razem mieszkać, aż w końcu się zaręczyli. Kendra jednak nie mogła pozbyć się wizji z poprzednich żyć, co skutkowało jej roztargnieniem. Kiedy miała możliwość wykończenia Savage'a raz na zawsze, zauważyła, że dowódcą jego armii jest kolejne wcielenie Cartera – Scythian Torvil. Właśnie wtedy związek Saunders i Palmera przeżył kryzys, a kiedy mężczyzna odzyskał wspomnienia i Vandal oraz Mistrzowie Czasu zostali pokonani, Kendra wraz z Scythianem postanowili oddzielić się od drużyny na pewien czas.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Hawkgirl podczas lotu

 • Transformacja – w przypływie złości we wnętrzu Kendry zaczyna odzywać się starożytna wojowniczka, a z jej pleców zaczynają wyrastać potężne skrzydła.
 • Nadludzka siła – dzięki swoim skrzydłom, Kendra może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Kendry jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Lot – dzięki niezwykle silnym i potężnym skrzydłom, Kendra potrafi latać z niesamowitą prędkością.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Będąc jednym z wcieleń starożytnej kapłanki EgipskiejChay-Ary, Kendra wraz z Carterem Hallem jest skazana przez Hath-Seta na cykl „śmierci i odrodzenia”. Jakiś czas temu, Saunders przeniosła się do Central City, gdyż coś ją przyciągało do tego miasta. Rozpoczęła tam pracę w CC Jitters jako kelnerka, jednak w dalszym ciągu nie mogła odnaleźć siebie[1][2].

Nowa miłość[]

Spotkanie Cisco Ramona

Kiedy czarna dziura ze S.T.A.R. Labs zaczęła się rozrastać i pojawiła się nad Central City, Kendra wraz z innymi ludźmi z przerażeniem przyglądała się, jak miasto zostaje wchłaniane i jak Flash próbuje zatrzymać niebezpieczne zjawisko[3]. Kilka miesięcy później, Kendra obsługiwała kolejkę klientów w CC Jitters, kiedy poznała Cisco Ramona. Mężczyzna poprosił ją o numer telefonu, jednak kobieta odmówiła. Jakiś czas później, młody naukowiec wrócił zamówić kawę dla przyjaciół. Dziewczyna przeprosiła za swoje poprzednie zachowanie i dała Cisco swój numer telefonu, akceptując tym samym propozycję randki[4].

Podczas pierwszej randki, Cisco i Kendra udają się do kina na film pod tytułem „Narzeczona dla księcia”. W pewnym momencie przed seansem, Ramon dotknął dłoni dziewczyny i zauważył skrzydlatą postać w hełmie. To przestraszyło chłopaka, który oznajmił, że coś sobie przypomniał i musi iść, obiecując tym samym, że zadzwoni. Zdziwiona kobieta nie rozumiała zachowania przyjaciela, który zostawił ją samą pod kinem. Jakiś czas później, Kendra sprzątała w CC Jitters, kiedy zobaczyła za oknem Ramona. Chłopak przyniósł jej w przeprosiny koszyk z czekoladą i kwiatami, a także przeprosił ją za swoje poprzednie zachowanie. Powiedział jej, że współpracuje z Departamentem Policji i miał ważne zadanie do wykonania. Dziewczyna przeprosiła technikowi, który przyniósł też projektor cyfrowy z filmem, który mieli zobaczyć w kinie. Rozmowa zakończyła się pocałunkiem, przez który Cisco znowu zauważył skrzydlatą postać, jednak tym razem dostrzegł, że jest nią Kendra. Nie chcąc nic jej mówić o swoich „wizjach”, weszli na dach i zaczęli oglądać wspólnie film[5].

Wielka zmiana[]

Kendra próbuje uwierzyć w siebie

Cisco wraz z Kendrą mieli udać się na randkę do restauracji, jednak dziewczyna nie mogła zdecydować się na konkretną i urządziła samodzielnie kolację w CC Jitters. Podczas rozmowy do budynku wdarł się tajemniczy mężczyzna, który nazywał dziewczynę Chay-Arą i zamierzał ją zabić. Nagle pojawił się Flash, który ogłuszył wroga. Kiedy przestępca wstał, wyrzucił w kierunku Kendry sztylet, po czym zniknął. Ramon podziękował bohaterowi za ratunek, przypadkowo zdradzając tożsamość bohatera przy dziewczynie. Następnie trójka udała się do S.T.A.R. Labs, gdzie wraz z drużyną Flasha próbowała dowiedzieć się więcej o napastniku. Po jakimś czasie, zespół odwiedził drużynę Zielonej Strzały w Star City, w ich bunkrze. Saunders była pod wrażeniem, że pod maską Flasha kryje się Barry Allen natomiast pod maską Zielonej Strzały kryje się sam Oliver Queen[6].

Podczas planowania w mieszkaniu Felicity, ekipę ponownie zaatakował tajemniczy mężczyzna, który nazywał się Vandalem Savage'm. Dzięki agresywnemu zachowaniu Theii, przestępca spadł z balkonu i zniknął. Widząc niezwykłe umiejętności zabójcy, zespół postanowił wziąć się do działania. Kendra słysząc od Magika, że jej przeznaczeniem jest umrzeć, zdenerwowana opuściła bunkier. Cisco poszedł za nią i próbował ją pocieszyć wyjaśniając, jak przyzwyczajał się do swoich umiejętności. Nagle dziewczynę porwał skrzydlaty mężczyzna, który zabrał ją na dach jednego z budynków i przedstawił się jako Khufu. Kendra zaczęła mieć wizje z poprzednich żyć, które nie do końca potrafiła zrozumieć. Po pewnym czasie mężczyzna został złapany, a Saunders uratowana. Związany latający porywacz przedstawił się jako Carter Hall i opowiedział swoją wspólną historię, którą za każdym razem w każdym życiu dzieli z Kendrą. Drużyna postanowił mu zaufać i wspólnie udali się na dach budynku, gdzie dziewczyna miała odkryć swoją moc. W tym celu Carter ją zepchnął, jednak podczas upadku nie mogła się skupić. Dopiero później, kiedy rozmawiała z Cisco, skoczyła bez asekuracji, odkrywając swoje nowe zdolności. Widząc to, Ramon nadał jej pseudonim Hawkgirl[6].

Kendra testuje swoje umiejętności

Podczas podróży do wiejskiej kryjówki, Kendra ponownie miała wizje z poprzedniego życia. Na miejscu każdy miał swoje zadanie, natomiast Carter zamierzał wyszkolić dziewczynę i nauczyć ją używać zdolności wojowniczki. Pokazał jej strój, który posiadała w poprzednich wcieleniach, a także, ku jej zdziwieniu, rozmawiali w starożytnym języku. Kiedy Oliver z Barrym powrócili ze spotkania z samym Vandalem Savage'm, przedstawili drużynie, że mężczyzna chce dostać Kendrę i Cartera w ciągu dwudziestu czterech godziny, a w innym wypadku zacznie mordować niewinnych. Dziewczyna uznała, że życie większości jest ważniejsze od jej życia i zrozpaczona odeszła na wiejskie podwórze. Po krótkiej rozmowie z Hallem, mężczyzna nakazał jej wyżyć się na nim. Kendra zaczęła bić wojownika, jednak po kilku nieudanych ciosach zdenerwowała się, wyrosły jej skrzydła i zaatakowała sojusznika. Zaraz po tym, oboje zostali zawołani przez Felicity Smoak, która pokazała nagranie Aldusa Boardmana od A.R.G.U.S., w którym uczony zdradza kilka faktów o Vandalu. Drużyna postanowiła oszukać łowcę, doręczając mu jego „zwierzynę”. Kiedy w opuszczonym magazynie próbował on zabić Kendrę, Zielona Strzała zatrzymała go i rozpoczęła się walka. Hawkman dołączył się do niej, jednak Hawkgirl nie mogła aktywować swoich zdolności. To spowodowało, że Vandal zabił kochanków i utworzył potężną falę z berła, która zamordowała wszystkich. W ostatnim momencie Flashowi udało się uciec, nadpisując linię czasu nową wersją[2].

Zgodnie z prośbą Olivera, Cisco przerwał rozmowę Cartera i Kendry, po czym próbował wyzwolić duszę wojownika w dziewczynie. Dzięki tej rozmowie, Saunders miała kolejne wizje. Drużyna postanowiła oszukać łowcę, doręczając mu jego „zwierzynę”. Tym razem do walki dołączyli się też John, Laurel i Thea. Podczas starcia z Vandalem, Kendrze udało się pomyślnie użyć swoich zdolności, dzięki czemu bohaterowie wspólnie pokonali niebezpiecznego wroga. Jakiś czas później Kendra pożegnała się z Cisco i zdradziła, że zamierza poznać starszą siebie i chce trenować z Carterem, gdyż właśnie takie jest jej przeznaczenie. Ramon przyjął do do siebie i dał przyjaciółce prezent na pożegnania, za który ona odwzajemniła się pocałunkiem, po czym odeszła[2].

Nic nieznaczące życie[]

Ostatnie chwile spędzone z synem

Hawkgirl i Hawkman ratowali ludzi, ale doszło miedzy nimi do drobnej sprzeczki. Kłótnię przerwał im tajemniczy mężczyzna, który ogłuszył ich promieniem dziwnego urządzenia. Gdy Kendra się obudziła, znalazła się na dachu budynku wraz z Rayem Palmerem, Sarą Lance, Martinem Steinem, Jeffersonem Jacksonem, Carterem Hallem, Leonardem Snartem i Mickiem Rory'm. Mężczyzna, który porwał ich wszystkich, przedstawił się jako Rip HunterMistrz Czasu z 2166 roku, który zebrał ósemkę, aby pomogli mu uratować świat przed Vandalem Savage'm. Podróżnik zaznaczył, że w przyszłości oni nie są znani jako bohaterowie, tylko jako legendy. Pokazał im co się stanie ze światem, jeśli mu nie pomogą, a następnie dał im trzydzieści sześć godzin na zastanowienie się, po czym mieli się spotkać w wyznaczonym miejscu. Jakiś czas później, Carter próbował namówić Kendrę, aby się zgodziła. Zaproponował walkę, a wygrany zadecyduje o ich dalszym losie. Po wyznaczonym czasie naukowiec wraz z resztą udali się w określone miejsce, gdzie Rip pokazał im Waveridera – statek będący wehikułem czasu. Po zapoznaniu się z Gideon, ósemka ruszyła w pierwszą podróż w czasie, chcąc odwiedzić profesora Aldusa Boardmana żyjącego w 1975 roku. Podczas startu Hunter powiedział, że ludzkie ciało przyzwyczajone jest do czasu linearnego. Po znalezieniu się w wyznaczonej porze w St. Roch, Rip wylądował, zapominając wcześniej wspomnieć towarzyszom, że podróże w czasie mogę wywołać mdłości, bezwładność ciała i utratę wzroku. Są to tymczasowe efekty, jednak im większa różnica w czasie, tym gorsze skutki uboczne. Zabrał ze sobą profesora Steina, doktora Palmera, Cartera i Kendrę, pośpieszając ich, gdyż profesor Boardman miał za kilka godzin umrzeć[7].

Razem udali się na Uniwersytet świętego Rocha, gdzie zastali mężczyznę w jego biurze. Profesor rozpoznał w kochankach Egipskiego księcia i kapłankę. Rip pośpieszył jednak rozmowę, chcąc dowiedzieć się więcej o Vandalu. Po opowiedzeniu historii o nieśmiertelnym przestępcy i wręczeniu swojego dziennika zdradził, że poprzednie inkarnacje Kendry i Cartera byli jego rodzicami. Kiedy Stein wyczuł, że coś złego dzieje się z Jeffersonem, Hunter rozpoczął odwrót do statku. Za namową Cartera, Rip zgodził się zabrać Aldusa. Przy Waveriderze rozpoczęła się walka z Chronosem, jednak drużynie udało się uciec. Podróżnik nakazał Gideon zablokować statek w strefie międzyczasowej na czas naprawy uszkodzeń pojazdu. Kednra zaczęła kłótnię, gdyż przez niego jej syn jest ranny. Mężczyzna zdradził, że tak naprawdę kiedyś był Mistrzem Czasu, a Chronos pracuje właśnie dla rady Mistrzów Czasu. Pod wpływem agresji ekipy zdradził, że wybrał właśnie ich, bo ich życie za sto lat będzie miało znikomy wpływ na linię czasu, więc potrzebował ich pomocy bez wpływania na historię w 2166 roku. Przez Raya, Hunter opowiedział, że w całej misji ma swój cel – zamierza zemścić się na Vandalu za morderstwo jego rodziny. Zdecydował się tak działać, gdyż Rada Mistrzów Czasu ignorowała zagrożenie ze strony Savage'a. Po chwili pozwolił im wrócić do domu, kiedy tylko statek zostanie naprawiony, a stan profesora Boardmana się poprawi. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie żyje. Mimo wszystko ekipa postanowiła pomóc, pod warunkiem, że sami będą decydować o swoim losie. Rip słysząc to, zgodnie z dziennikiem Aldusa postanowił odnaleźć wroga w pewnym miejscu, do którego się udali[7].

Stub.svg Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy[]

Flash[]

 1. Wystarczająco szybki
 2. Ciemność i światło
 3. Goryle atakują
 4. Legends of Today

Arrow[]

 1. Legendy dnia wczorajszego

Legends of Tomorrow[]

 1. Pilot: część 1
 2. Pilot: część 2
 3. Więzy krwi
 4. Biali rycerze
 5. Misja ratunkowa
 6. Star City 2046
 7. Na pastwę losu
 8. Noc jastrzębia
 9. Pozostawieni
 10. Potomstwo
 11. Ośmiu wspaniałych
 12. Ostateczny azyl
 13. Lewiatan
 14. Rzeka czasu
 15. Przeznaczenie
 16. Legendarni

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Kendra Munoz-Saunders znana była jako Hawkgirl, która posiadał niezwykłe umiejętności waleczne i był partnerką Hawkmana. Wcześniejsza nosicielka tego pseudonimu została ukłuta przez nieznany metal, który doprowadził do wielu reinkarnacji na przestrzeni wieków.

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Legends of Today” wyemitowany 1 grudnia 2015 roku.
 2. 2,0 2,1 2,2 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legendy dnia wczorajszego” wyemitowany 2 grudnia 2015 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wystarczająco szybki” wyemitowany 19 maja 2015 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ciemność i światło” wyemitowany 3 listopada 2015 roku.
 5. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Goryle atakują” wyemitowany 17 listopada 2015 roku.
 6. 6,0 6,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Legends of Today” wyemitowany 1 grudnia 2015 roku.
 7. 7,0 7,1 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 1” wyemitowany 21 stycznia 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement