Arrowwersum
Advertisement

Katherine Evelyn Anita Cassidy – amerykańska aktorka, która wcieliła się w rolę Laurel Lance w serialach „Arrow”, „Flash”, „Legends of Tomorrow” oraz „Vixen”.

Wcieliła się również w Laurel Lance z Ziemi-2 w serialach „Flash” oraz „Arrow” i Laurel Lance z Ziemi-X w serialu „Flash”.

Biografia[]

Katie Cassidy urodziła się 25 listopada 1986 roku w Los Angeles. Dziewczyna dorastała w Calabasas w Kalifornii z matką i ojczymem Richardem Benedonem. Będąc córką muzyka popowego Davida Cassidy oraz byłej modelki Sherry Benedon, Katie miała od dzieciństwa do czynienia z kamerami. Za młodu zainteresowała się gimnastyką i aktorstwem, a następnie została cheerleaderką drużyny California Flyers. Jako cheerleaderka udzielała się również w liceum Calabasas High School, którego absolwentką została w 2005 roku. Przez pewien okres zajmowała się także modelingiem. Katie dostaje najczęściej propozycje do zagrania w serialach, rzadziej w filmach fabularnych. Stała się sławna dzięki roli Kelli Presley w horrorze „Krwawe święta” z 2006 roku – remake’u Czarnych świąt Boba Clarka. Niewielkie role odegrała w kinowych przebojach „Kiedy dzwoni nieznajomy” oraz „Klik: I robisz, co chcesz”. Jednak największą popularność przyniósł jej serial „Melrose Place”.

Dzięki castingom stacji telewizyjnej The CW, Katie Cassidy otrzymała możliwość wcielenia się następujące postacie:

Ciekawostki[]

Przypisy[]

Zobacz też[]

Advertisement